Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

тъкмо мислих да сменям кабелната и нета и ме задържаха за още известно време :D. да видим до кога ;)

Link to comment
Share on other sites

Си ебала мишка ухото! Не съм предполагал, че ще видя 50К ъплоуд! Помислих в началото, че нещо халюцинирам!

 

аз откакто помня, те тоя upload не са го барали ... ся просто искат да се опитат да залъжат клиентите си, че уж нещо ще се направи със скоростите ... с трици искат да ни хранят. да го духат!

 

btw upload-a падна под 50 k/s

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

И при мен вече тотално взе да се разпада нета, аз дето бях такъв привърженик на ЕК, и бях доволен. Всяка вечер се парализира с пинг, надвишаващ времето, за което мога да слезна до съседа на долния етаж. :pirate

Аз съм вече твърдо решен че днес платих последната такса на ЕК. И за какво, за пинг от 5-6 до 10 секунди с часове всеки ден, ъплоуд от 20-тина КБ, ай сиктир, тва от години не е било. Колкото и да съм търпелив и бях верен на ЕК толкова години, това минава всякакви граници. Сега и тая абсолютна мизерия с DHCP сървъра дето нещо преебава NetBIOS настройките, какво повече да кажа. ОТДАВНА трябваше да поема глътка въздух :sick

Link to comment
Share on other sites

... само където скоростта на upload супер много играе. в момента се е закотвила на 30 k/s

явно и аз в скоро време ще трябва да се реша на друго isp

Link to comment
Share on other sites

в кой гъз ги видяхте тия 60К ъплод? на Д+? 48 Maksimum!

аз качвам с 10к, на д+ ... някой ъплоудва ли с 50к към международен сървър

Link to comment
Share on other sites

в кой гъз ги видяхте тия 60К ъплод? на Д+? 48 Maksimum!

Ми толкова е и при мен, средно 55 до 60 стига.

Но това изобщо няма да залъже абонатите, които са решили да сменят доставчика, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Ми толкова е и при мен, средно 55 до 60 стига.

Но това изобщо няма да залъже абонатите, които са решили да сменят доставчика, според мен.

Много ясно 5-10к могат ли да залъжат глада от нет в близкото столетие! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Как да залъже абонатите? То тва си е е по-скоро жива подигравка. Другите увеличават с по над 2 пъти скоростите, на нас 20кб ъплоад и скапан нет през последната седмица. Сигурен сигнал, че нищо добро няма да излезе.

Link to comment
Share on other sites

Еми честито, при мен ъп-а отново си е както в доброто старо време, отпреди 'увеличението', което забелязах одеве.

Това вече е сигурен сигнал за някакви други неща, които ще последват пък от другия месец :pirate

Link to comment
Share on other sites

Днес беше ден за seed-ване на торенти и съм доволен от лекото увеличение :)

 

Ето я и MRTG графиката ми за днес:

 

xmfeth0dayga0.png

 

Как се забелязва, има леко прекъсване между 15:34 и 16:02 явно свързано със промяната на скоростта. За това говори btpd.log:

 

May 2 15:34:04 btpd: Tracker request for 'xxxxxxxxxxxxxx' failed (couldnt resolve host name).

 

...

 

и последния timeout:

 

May 2 16:02:42 error: Tracker request timed out for 'xxxxxxxxxxxxxxxxx'.

 

Не се бъркайте от малко по-ниския download - тегля само един торент, и явно човека от отсрещната страна е същия мизерник кат мен и ... чак преди малко DL се поотпуши на 55-57к Колкото до upload-а - 20 к си ги държи (тъй като съм се нагрухал с торенти за seed-ване) - трябва да се вдига коефициента :D

Edited by afx
Link to comment
Share on other sites

novite tarifi sa kakto sledva:

 

I. Месечен абонамент за тарифа "Минима" - 512 / 192 kbps 22 лв. s dds

II. Месечен абонамент за тарифа "Оптима " - 1024 / 385 kbps 35 лв. s dds

III. Месечен абонамент за тарифа "Максима"- 1536 / 577 kbps 60 лв. s dds

 

sas starite ne znam kakvo 6te se slu4va veroqtno 6te gi mahat

Link to comment
Share on other sites

novite tarifi sa kakto sledva:

 

I. Месечен абонамент за тарифа "Минима" - 512 / 192 kbps 22 лв. s dds

II. Месечен абонамент за тарифа "Оптима " - 1024 / 385 kbps 35 лв. s dds

III. Месечен абонамент за тарифа "Максима"- 1536 / 577 kbps 60 лв. s dds

 

sas starite ne znam kakvo 6te se slu4va veroqtno 6te gi mahat

В сайта има малко по-други цени, и пише че са с ДДС.

Но ако си прав, това е смешно, не стига че ще увеличат таксата, но и намалят скоростите :angry1 .

Ако и качеството остане като сегашното, не виждам и един абонат да остане при тях.

Хаха, за 35 лв 1024 кбита/с.

Мда, сега видях, че тия цени са ако не са в пакет. Ако са в пакет, са малко по-ниски. Но въпреки това.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

novite tarifi sa kakto sledva:

 

I. Месечен абонамент за тарифа "Минима" - 512 / 192 kbps 22 лв. s dds

II. Месечен абонамент за тарифа "Оптима " - 1024 / 385 kbps 35 лв. s dds

III. Месечен абонамент за тарифа "Максима"- 1536 / 577 kbps 60 лв. s dds

 

sas starite ne znam kakvo 6te se slu4va veroqtno 6te gi mahat

Това за ЕК ли става дума?? Интересно как ще третират абонатите като мен, които са платили за цяла година....вероятно ще минем метър. :bgrin:

Btw, и аз днес забелязах увеличение на скоростта...на достъпна съм, преди теглех с 49-50, днес вече е 60+, без значение дали от БГ или отвън...все още не съм пробвал да кача нещо, но ми е интересно колко ще даде на ъплоад, преди беше 14...по пътя на логигата сега трябва да е към 20. :)

 

Off/....и за да не ми се смеете, а някои с други доставчици даже и да ме съжаляват... :P ...трябва да уточня, че аз дори излизам от категорията "средностатистически потребител", защото почти не гледам филми, големи файлове рядко ми се налага да тегля и в общи линии се справям с малките килобайти....все пак когато за пръв път си сложих телефонен модем преди 101 години теглех с 3.3 килобайта в секунда и когато ъпгрейдвах на 56К модем, вече теглех с 5.5 килобайта, което си беше сериозно повишение на скоростта... :lol: ...е...сметката за телефон тогава ми излизаше към 100+ лв. месечно, понеже беше цифров...ама това е друга тема.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

д+ тарифата,в пакет с кабелната си остава на същата цена-44лв.за другите тарифи не съм запознат.току що се връщам от офиса и резултатът е прекратени договори за кабелна и интернет.кабелната ще е дс-имат диемите,фокс лайф,холмарка и включването е безплатно,като еднократно се плаща 10лв за втори телевизор.таксата мисля,че беше 12лв.интернетът ще е ггшит-съседа е на тях и вика,че нямало много прекъсвания в месеца :woot

Link to comment
Share on other sites

Това за ЕК ли става дума?? Интересно как ще третират абонатите като мен, които са платили за цяла година....вероятно ще минем метър. :bgrin:

Btw, и аз днес забелязах увеличение на скоростта...на достъпна съм, преди теглех с 49-50, днес вече е 60+, без значение дали от БГ или отвън...все още не съм пробвал да кача нещо, но ми е интересно колко ще даде на ъплоад, преди беше 14...по пътя на логигата сега трябва да е към 20. :)

da za EK cable internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...