Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Много странно, при мен на И+ ми дава следните стойности при връзка със сървър в Ню Йорк - 129224923.png

което е почти същото като да пробвам сървъра в Пловдив. Интересно ми е само защо при достъпна има овеличение на ъплоада, а при И+ няма.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Преди ЕК София да ни купят постоянно се наблюдаваше вдигане на скоростите. От както ни купиха веднъж не са вдигнали скоростите на нета... :(

Link to comment
Share on other sites

аз единствен качвам с 30к вместо с 60 на Д+ а от съпорта си прават та*ак и май ще обаждам на бтк..

 

а на тези дет са чудат за новите тарифи - кво толкова го мислите. тарифите си остават. Като вдигнат сокорстите след някой месец сами щели сме да минем на новите планове, разправяше един лалугер от кома :pirate - кои знай :Ф

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли някав телефон, на който да се звъни при проблем, че на тея обявените по инфо канала просто никой невдига или просто няма такъв телефон и трябва да чакам проблемчето само да се разреши :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли някав телефон, на който да се звъни при проблем, че на тея обявените по инфо канала просто никой невдига или просто няма такъв телефон и трябва да чакам проблемчето само да се разреши :)

Дано ти свършат работа

63 50 63

 

60 73 60

Edited by apo_hd
Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта и завчера, предполагам заради дъждовете, първо нямаше нет за около час и половина, после пък беше някаква мъка. Не пиша, за да се оплача, а напротив - при тея порои, които се изляха, днес пак са си наред нещата (при мен поне) и всичко върви с нормална скорост. Но все пак беше жестоко мъчение днес сутринта, когато 4-5мин. отварях http://speedtest.net-a. :|

 

Но за щастие минаха нещата. ;Р

Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта и завчера, предполагам заради дъждовете, първо нямаше нет за около час и половина, после пък беше някаква мъка. Не пиша, за да се оплача, а напротив - при тея порои, които се изляха, днес пак са си наред нещата (при мен поне) и всичко върви с нормална скорост. Но все пак беше жестоко мъчение днес сутринта, когато 4-5мин. отварях http://speedtest.net-a. :|

 

Но за щастие минаха нещата. ;Р

Ами като се пребрах от работа(18ч.) до вечерта нямаше интернет и което повече ме дразни, че няма кой да ти обърне внимание(все пак си плащам за да има 24/7 съпорт).Дали са някви измислени телефони, поне да кажат, че няма никой на телефона,а не да върви по инфото някав телефон на който никой няма.

Link to comment
Share on other sites

След 18:00 няма кой да ви оправя проблемите от съпорта. Наскоро се обадих към 19:30, за да пуснат нет на един комп (сменена ЛАН карта) и една жена каза, че след 18:00 дежурни админи няма. Също, до колкото знам, телефоните 635063 и 607360 са пренасочени към софийския телефон (97000).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Ами като се пребрах от работа(18ч.) до вечерта нямаше интернет и което повече ме дразни, че няма кой да ти обърне внимание(все пак си плащам за да има 24/7 съпорт).Дали са някви измислени телефони, поне да кажат, че няма никой на телефона,а не да върви по инфото някав телефон на който никой няма.

 

Аз съм свикнал да не звъня на съпорта, именно заради това, което казваш. Знам, че това не говори добре нито за мен, нито за ЕК, но така или иначе съм свикнал да си рестартирам модема, да човъркам по настройките и т.н. Кел файда като звънна и ми кажат: "ами, няма да имаш нет още 1 седмица".

 

Разбира се, всичко това е минус за ЕК, но обективно погледнато - за момента те са най-приемливият вариант за мен. Което е кофти, разбира се. :р Но, както писах и в темата за БТК - по време на най-бруталните бури, нетът ми си беше на 100%. Изводите всеки сам си ги прави. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм свикнал да не звъня на съпорта, именно заради това, което казваш. Знам, че това не говори добре нито за мен, нито за ЕК, но така или иначе съм свикнал да си рестартирам модема, да човъркам по настройките и т.н. Кел файда като звънна и ми кажат: "ами, няма да имаш нет още 1 седмица".

 

Разбира се, всичко това е минус за ЕК, но обективно погледнато - за момента те са най-приемливият вариант за мен. Което е кофти, разбира се. :р Но, както писах и в темата за БТК - по време на най-бруталните бури, нетът ми си беше на 100%. Изводите всеки сам си ги прави. :ph34r:

Ами това с рестарта на модема не е решение на въпроса,а доколкото разбирам менюто на модема е повече информативно отколкото да си оправиш нет-а :).Даже сега докато писах ми изчезна нет-а за 20-на минути и звънях на 2-та телефона и естествено никой нямаше.Направо при първа възможност се махам от еврокома :Д

Link to comment
Share on other sites

"Цифров пакет “3 в 1” – кабелна телевизия, интернет и телефон ще предлага от 1 юли на пловдивчани “Евроком кабел”

 

Някой ще може ли да ми обясни за какъв телефон става дума... като този,който ползвам чрез БТК ли става дума?

И какво представлява услугата Евроком Лан. Гледам не се обсъжда много много тук.

Link to comment
Share on other sites

"Цифров пакет “3 в 1” – кабелна телевизия, интернет и телефон ще предлага от 1 юли на пловдивчани “Евроком кабел”

 

Някой ще може ли да ми обясни за какъв телефон става дума... като този,който ползвам чрез БТК ли става дума?

И какво представлява услугата Евроком Лан. Гледам не се обсъжда много много тук.

Има се предвид VoIP телефония - по кабела.

Евроком ЛАН - има се предвид ггбит.

Да не чуе дяволът, но от 22-ри не ми е прекъсвал нета :P

Link to comment
Share on other sites

Ами да ви кажа аз проблеми с интернета не съм имал абсолютно никога. Ползвам най-ниската тарифа тази от 18 лева на ЕК, обаче почвам да пропищявам от скоростта. Като знам в Сф какви скорости им предлагат на хората от датата или арената за какви ниски пари почвам се чудя какво правя аз.Тъй като сега ще се местим да живеем, а аз заминавам щатите и трябва да посъветвам нашите на къде да се обърнат я ми кажете има ли оферта в Евроком Лан, зависим ли е от това дали имаш кабелна. Струва ли си новата цифрова,която ще ни предлонат от 1 юни или ДСС е по-добра като вариант. Нека някой ми помогне с решението.

Link to comment
Share on other sites

... кажете има ли оферта в Евроком Лан, зависим ли е от това дали имаш кабелна....

 

не, интернета е независим от кабелната т.е. можеш да си пуснеш евроком лан без да ползваш техните пакети за кабелна и цифрова телевизия.

иначе за цифровите ... виж им програмите. цената на dcc е по-никса - 17 лв. за основния им пакет, като се плащаше само 10 лв. в началото за декодера.

Link to comment
Share on other sites

Сега като ходих да си плащам нета и кабелната ми дадоха онези листчета, които MBlaST беше пуснал на предната страница + eто това листче с "новите по-ниски цени от юни месец!".

 

Тъй, всичко е точно - някви космически (за сегашните ми пловдивски разбирания) скорости - 500КВ/s download - 200KB/s upload - сън направо. Окей, да приемем, че това е така. Обаче жената на касата ми каза, че ако съм минал на тоя нет, трябвало да дойдат, да ми го пуснат и да съм бил върнал модема си. ..?

 

Кофти, че ми направи впечатление чак като се прибрах, но все пак - противоречието е, че в договора, който сме подписали при включване към ЕК (преди 2г.) пише, че след едногодишно ползване, модемът става мой.

 

Ся, за какво става въпрос:

а) За какъв дявол им е на тях модемът ми?

б) На мен за какво ми е, ако те казват, че си го искат?

в) ..мога или не мога да им го продам за 30лв.? :D

 

Мнения по въпроса? :)

Edited by Ando Lomen
Link to comment
Share on other sites

Не можеш. Прочети си отново договора, щот явно си попрескочил някои важни точки.

Като например, че модема ти го дават "под наем" за 1 година. Ако след 1 година се откажеш, модема отива при тях. Никъде в договора не пише, че става твой!

Link to comment
Share on other sites

Малко не съм в час може ли някой да ми обясни. Начи аз съм на Д. Тва Лан какво е в случая. Аз съм на модем за мен ще има ли накакво увеличение или?

Скоро ще отида да ги пришпора и да вида как стоят нешата , че ся съм по цял ден на бачкане и не мога

:(

Link to comment
Share on other sites

Само 1 мога да кажа... не знам кой им е в маркетинговият отдел на тея шушляци, обаче акъл никъв няма. На бизнес потребителите си не предлагат нищо ново, но на ЛАН пазара гърмят здраво. Отделно къде ти да има логика в това на Д+ да вдигнеш ъп канала до 512, а на И+ да го оставиш на 356... да бе верно те тея хора дават повече пари, ама ъп канала хич не им трябва. Освен да се обзаложа, че е жена дето даже не чатка к'ви ги прави друго не мога да си представя.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам някой има ли си представа кога ще ни вдигнат скоростите на ЕК, че чух за есента (ама само чух) ако някой има информация нека я сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Аз сега съм на евроком с модем на най-ниската тарифа , и ако искам да се прехварля на евроком ЛАН пак на най - ниската тарифа ще ми искат ли някакви пари че се прехварлям на друга тарифа ?

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Евроком нет е най-скапания. Аз преди бях на GGbit и всичко си беше супер (download от вътрешните със по 300, от Movies.hu даже с много повече) Супер много информация имаше на вътрешните сървари. И тогава изведнъж дойдоха жабарите от еврокома и купиха GGbit. И кво стана? Осраха всичко! Сега свалям с по 200-240кб/с И КОЕТО Е НАЙ-ШИБАНОТО - АКО НЯМА СИЙДЪРИ НЯМА СВАЛЯНЕ! И ТОВА Е НА ПОЛОВИНАТА ВИ ФИЛМИ И ДРУГИ НЕЩА! ПРОСТО ЗАЕМАТ МЯСТО С КАРТИНКА В ТРАКЕРА ОБАЧЕ ИДИ СИ ГИ СВАЛИ!

 

+ КАК МОЖЕ ДА СИЙДВАМ, КАТО КОМПЮТЪРЪТ МИ Е ТОЛКОВА СЛАБ, ЧЕ АКО МУ ДАМ ДА ЪПЛОЪДВА И ЗАПОЧВА ДА НАСИЧА, ПОНЯКОГА ЗАБИВА?

 

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

ЕВРОКОМ Е НАЙ-СКАПАНИЯ НЕТ АКО СТЕ ВЕЧЕ НА НЕГО МОИТЕ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ, АКО СИ ТЪРСИТЕ НЕ ГО ИЗБИРАЙТЕ! НИКОГА!

 

П.П. Доунлоъд 500кб/с... да бе, само на хартия. Деба. Само за да ни качват шибаната такса.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...