Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Не мога да разбера толкова ли е сложно собственика (който в момента предоставя услугите) да напише няколко изречения на сайта (dcc.bg) къде трябва да се плаща и за какво става въпрос. Последно като бях в офиса в Кичука, вътре имаше охрана и няколко техници, които връзваха разни кабели, а в самия офис беше абсолютна кочина, сигурно не беше метено от няколко седмици.

 

Иначе относно качеството на услугите - след като си оправиха проблема, интернета е ОК и не е прекъсвал, цифровата ТВ също си е наред (даже HBO и Cinemax се гледат свободно).

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма никакво значение от кого се представлява дружеството. Договора, пак казвам е между Дружеството Цифрова Кабелна Компания и вас. Дружеството може да се представлява от всяко едно физическо лице, което е одобрено (или избрано) да го предствалява от Общото събрание на собствениците, включително и от собствениците (заедно или поотделно).

Важното в случая е, че имате сключен договор с Дружеството - Цифрова Кабелна Компания (това кой го предствлява няма никакво значение) и трябва да си изпълнявате задълженията към него. Ако не ви харесва Цифрова Кабелна Компания... правите като мен - шута в ... отзад и сключвате договор с друг оператор.

 

 

Именно. Плащаш на този с когото си сключил Договор.

 

victory е напълно прав - плащате на фирмата, с която имате договорни отношения !!! А когато отидете в офиса ( там ,където винаги сте ходили) и искате да заплатите месечната си такса, ще ви дадат да подпишете споразумение, в което изрично пише , че е неразделна част от вашия договор(т.е. вашият стар договор), че ATB САТ ЕООД влиза като оператор. Всички останали твърдения са смешни...

Link to comment
Share on other sites

victory е напълно прав - плащате на фирмата, с която имате договорни отношения !!! А когато отидете в офиса ( там ,където винаги сте ходили) и искате да заплатите месечната си такса, ще ви дадат да подпишете споразумение, в което изрично пише , че е неразделна част от вашия договор(т.е. вашият стар договор), че ATB САТ ЕООД влиза като оператор. Всички останали твърдения са смешни...

Неразделна част от Договора може да бъде само Допълнително Споразумение от Цифрова Кабелна Компания и Потребителя (бил той физическо или юридическо лице), подписали договора..., с други думи такъв документ се подписва само от СТРАНИТЕ по ДОГОВОРА!

"ATB САТ" ЕООД не може да подписва нищо към Договора между вас и Цифрова Кабелна Компания, защото няма такива юридически права (освен ако не е подписан някакъв междуфирмен Договор или Споразумение с Цифрова Кабелна Компания). Това, че "ATB САТ" ЕООД извършва в момента самоуправствени действия (като е завзело касите на Цифрова Кабелна Компания) е неправомерно и подсъдно (Казвам завзело, защото такива слухове се носят. Ако този слух не е истина, то редно е от Цифрова Кабелна Компания да обяснят какви са сегашните им взаимоотношения с Потребителите им, касаещи предмета на Договора). Другата възможност на касите да са представители (служители) на "ATB САТ" ЕООД е, помещенията да са преотстъпени от Цифрова Кабелна Компания на "ATB САТ" ЕООД и "ATB САТ" ЕООД да са ги направили свои каси. Поради многото неясноти... задължително поискайте да ви покажат документ, който да удостоверява на какво правно основание трябва да подписвате допълнително споразумение. НЯМАТ ПРАВО ДА ВИ ОТКАЖАТ. АКО ОТКАЖАТ... СЕЗИРАЙТЕ КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ.

Затова не подписвайте нищо от "ATB САТ" ЕООД, касаещо Договорните ви отношения с Цифрова Кабелна Компания, освен в случай, че ви представят подписано междуфирмено споразумение. А "ATB САТ" ЕООД могат да си говорят каквото поискат. Отговорността за действията им е тяхна.

Не позволявайте да ви правят на маймуни.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

...

 

а бе, ти си като някаква латерна ... гледаш ли другите изобщо какво пишат/казват? баси досадния тип ... кой ще ти предостави междуфирмено споразумение? дори и да има някакъв хвърчащ лист(предполагам), как ще разбереш дали всичко е легитимно? а колкото до това:

 

"ATB САТ" ЕООД встъпва като оператор по договор за обонаментно обслужване, като заявява, че приема безусловно клаузите на договора за абонаментно обслужване ...

 

... всеки може да го твърди, напише и т.нат. и всичко са разсъждения, докато съда не се произнесе кой е собственика и кой има право да предоставя въпросната услуга.

 

п.п. лично аз, ако нещата продължат по същия неясен начин до края на месеца, не смятам да плаща абонамента такса за следващия ... ще спрат интернета, но ще си намеря начин да имам интернет свързаност за този период.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

а бе, ти си като някаква латерна ... гледаш ли другите изобщо какво пишат/казват? баси досадния тип ... кой ще ти предостави междуфирмено споразумение? дори и да има някакъв хвърчащ лист(предполагам), как ще разбереш дали всичко е легитимно? а колкото до това:

 

 

 

... всеки може да го твърди, напише и т.нат. и всичко са разсъждения, докато съда не се произнесе кой е собственика и кой има право да предоставя въпросната услуга.

 

п.п. лично аз, ако нещата продължат по същия неясен начин до края на месеца, не смятам да плаща абонамента такса за следващия ... ще спрат интернета, но ще си намеря начин да имам интернет свързаност за този период.

Като гледам точно ти най-много ревеш. Затова, като не искаш да четеш - не чети, никой не те кара насила. В духа на твоята обида: ако аз съм досаден тип, то ти си много тъп тип. Това личи от поста ти. Какви хвърчащи листове те гонят? За официални документи с подписи и печати да си чувал? За Решения на съда да си чувал? За правото ти да бъдеш информиран да си чувал? За права и задължения по Договори да си чувал?

В крайна сметка ми е през оня за теб. Щом си толкова знаещ - темата не е за теб. Но, има хора които ги интересува. Постовете са за тях.

 

Виждам, че си коригирал поста ти. Какво има да се произнася съда по отношение на собствеността на Цифрова Кабелна Компания и по договорите подписани с клиентите им? По отношение на предоставяне на услугата... въпроса не е от компетенцията на съда в случая, а от този, който е издал лиценз за извършване на този вид услуга.

Въпроса тук е дали новата фирма има Лиценз за тази дейност.

Иначе си прав да преустановиш отношенията си с тях докато се разберат в съда. После... подписвай с който искаш.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

ми отвори едно гише справки бе, като толкова искаш да информираш хората ... ще са ти признателни за "компететноста".

 

пак казвам - изобщо не четеш постовете на другите, а си караш само това, дето ти си го знаеш ... аман от разбирачи.

ти яснота по въпроса не можеш да дадеш, това разбра ли го или да ти го нарисувам? така че да казваш кое, какво, къде ... само допълнително ще объркаш хората.

 

::редкатирано::

 

след като има две лица, които се водят "бивши сътрудници"(доколкото разбрах - с поделено участие) и в момента и двете твърдят, че те ще предоставят услугата ... наистина ли съда според теб няма място тук? дори и да не е съда, а да е някакъв регулаторен орган, съмнява ме че нещата ще минат само с него(щом се е стигнало до отварянето на "алтернативни каси").

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

ми отвори едно гише справки бе, като толкова искаш да информираш хората ... ще са ти признателни за "компететноста".

 

пак казвам - изобщо не четеш постовете на другите, а си караш само това, дето ти си го знаеш ... аман от разбирачи.

ти яснота по въпроса не можеш да дадеш, това разбра ли го или да ти го нарисувам? така че да казваш кое, какво, къде ... само допълнително ще объркаш хората.

Чета много добре и за разлика от теб схващам написаното.

Кажи кое от нещата които съм написал не е вярно.

 

 

::редкатирано::

 

след като има две лица, които се водят "бивши сътрудници"(доколкото разбрах - с поделено участие) и в момента и двете твърдят, че те ще предоставят услугата ... наистина ли съда според теб няма място тук? дори и да не е съда, а да е някакъв регулаторен орган, съмнява ме че нещата ще минат само с него(щом се е стигнало до отварянето на "алтернативни каси").

Тук няма такова понятие като бивши сътрудници. Те са съсобственици в едното дружество и ако единия иска да напусне, съда ще пререгистрира дружеството с новия/те съсобственици ако има такива. Това, че единия съсобственик е учредил ново дружество... какво общо има в случая? Той може по закон (както и всеки гражданин) да регистрира "н" на брой дружества. Регистрирането на ново дружество какво общо има с клиентите и договорите на което и да е друго дружество?

По твоята логика... ако сега регистрирам bulforum1.com, ти ще бъдеш мой потребител само защото си потребител на bulforum.com, така ли? Не ставай смешен.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ще се опитам да обобщя нещата отново, за да е ясно.

 

Значи на 26 Април, Красимир Кирев става едноличен собственик на DCC, като изхвърля досегашният съсобственик и управител Гологанов. (Това е положението докато съдът не се произнесе, а това няма да стане скоро).

DCC на Кирев в момента предоставя телевизия и интернет, както владее преносната мрежа, станцията, главния офис. Явно кварталните каси се водят (по някакъв начин) на Гологанов.

 

Като ответен удар Гологанов създава АТВ САТ (да не се бърка с ТВ САТ), която използва кварталните офиси за да заблуди клиентите че подписват някакви бонуси, като всъщност по този начин се прехвърлят на АТВ САТ, с надеждата да "прибере" старите си клиенти в новата компания.

 

Офисите където се плаща на DCC на Кирев, са тук.

 

---

 

Честно казано, мисля че ще е добра идея някой да се поразходи до централния офис и да попита на място. Също така ако бях клиент на DCC щях много внимателно да проверявам Info канала (нали имат такъв?).

 

Към DCC - трябва да си информирате по-добре клиентите. На ваше място щях да излъчвам информацията за новите каси, по време на централните емисии на bTV и Nova. (или да кажем, точно преди да започнат). Имате директна връзка с клиентите, ползвайте я.

Link to comment
Share on other sites

:) Ако реша да се откажа каква е процедурата? и :) като си върна модема и цифровия приемник в офиса където плащам - после след някой друг ден да не дойдат от "другото" ДСС и да ми искат модема и цифровия приемник :D.
Link to comment
Share on other sites

В Търговският регистър пише, че собствениците са 2-ма на Цифрова кабелна компания.

Това означава, че такова нещо няма като нови каси и на кого са трасетата и шахтите.

Нека като се отиде на място да се изясняват всички въпроси.

Тук не е мястото да се изясняват такива важни неща.

Link to comment
Share on other sites

:) Ако реша да се откажа каква е процедурата? и :) като си върна модема и цифровия приемник в офиса където плащам - после след някой друг ден да не дойдат от "другото" ДСС и да ми искат модема и цифровия приемник :D.

 

Като при Евроком: спираш да плащаш :)

Link to comment
Share on other sites

..... Също така ако бях клиент на DCC щях много внимателно да проверявам Info канала (нали имат такъв?)......

Проверявам - нищо няма

 

Въпросният банер е сложен и на http://www.plovdiv24.bg/ ...

Това нищо не доказва. Май ще се сменя доставчика. Обикновенно го правя около нова година, но този път ме карат да побързам :lol:

Link to comment
Share on other sites

баси филма :)

Някой от смирненски?Интересува ме служителките на ... старата :) каса ( има ли нова и къде? ), дали са същите които бяха и преди?

Link to comment
Share on other sites

баси филма :)

Някой от смирненски?Интересува ме служителките на ... старата :) каса ( има ли нова и къде? ), дали са същите които бяха и преди?

новата каса пич е на сто метра от старата..срещу пазарчето и служителката е една от малкото които не се хванаха на лъжите на гологанов..иначе инфоканала вече точно и ясно си показва..също и програмата тв сат...всеки сам да си преценя за себе си кой всъщност в момента се занимава с подръжката на цялата услуга и къде би трябвало да си плати ако иска да ползва услугите..

Link to comment
Share on other sites

Проверявам - нищо няма

 

 

Това нищо не доказва. Май ще се сменя доставчика. Обикновенно го правя около нова година, но този път ме карат да побързам :lol:

 

Каква е причината, само за профилактика, да ги сменяте през година ли?

Link to comment
Share on other sites

новата каса пич е на сто метра от старата..срещу пазарчето и служителката е една от малкото които не се хванаха на лъжите на гологанов..иначе инфоканала вече точно и ясно си показва..също и програмата тв сат...всеки сам да си преценя за себе си кой всъщност в момента се занимава с подръжката на цялата услуга и къде би трябвало да си плати ако иска да ползва услугите..

 

Наясно ли си, че "пич" означава недъгав? И би ли престанал да викаш на всеки недъгав, че е абсолютно грозно?

Link to comment
Share on other sites

Каква е причината, само за профилактика, да ги сменяте през година ли?

Не ги сменям всяка година, а само когато се оплескат много. Досега се случваше да ми избият нервите все около нова година. Сравнително доволен съм от телевизията ( интернета ми е НетГруп - и от него нямам особенни оплаквания) но ако до края на месеца не се разбере недвусмислено на кого трябва да си дам парите за следващият месец следващата ми такса ще я поучат N3 или Булсатком а не някое от DCC-тата. Няма да участвам във вътрешнофирмени разправии по никакъв начин. Първият ми доставчик на нет и телевизия беше Евроком доста преди да го купят софианците - бях доволен клиент няколко години..

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

новата каса пич е на сто метра от старата..срещу пазарчето и служителката е една от малкото които не се хванаха на лъжите на гологанов..иначе инфоканала вече точно и ясно си показва..също и програмата тв сат...всеки сам да си преценя за себе си кой всъщност в момента се занимава с подръжката на цялата услуга и къде би трябвало да си плати ако иска да ползва услугите..

 

Ясно пич :)

 

П.С. А ти ако не е тайна :) какъв го раздаваш в някое от ДСС-тата ( по-скоро ме интересува от къде имаш това инфо? ).

П.С.2 Другия вариант е просто да се плати през epay, така няма да се чудиш коя е "истинската" каса.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Наясно ли си, че "пич" означава недъгав? . . .

 

Думата пич, казват речникарите, идва от турската pic, която пък идва от персийски.

На турски тази дума означава филиз. Ама и филиз е турска дума, значи - издънка. Стеблено разклонение, ама нали казваме издънка и в други случаи. Например, когато някой министър се провали - "тоя е голяма издънка, май ще играе брадвата, кво ли мисли горският по въпроса..." И така нататък.

 

Речникът по тоя въпрос е безмилостен - като първо значение на пич дава "незаконородено дете, копеле". После има ботанически термин - пич означава нещо като издънка, която тръгва направо от корена. Трето - "развален човек, уличник"!

 

И чак най-последното значение на думата пич злите речникари го обясняват като "мъжествен мъж".

Но разсеяните речникари са пропуснали да отбележат, че последното значение е най-употребяваното.

Link to comment
Share on other sites

Яяяяя ебати колко интересна станала темата. Хубаво че не съм клиент на DCC че да трябва да ги сменям... щото като гледам как сте се хванали за гушите щях да пусна възможно най-бърза поръчка я на ЕК я на Н3... който дойде първи че знае ли се утре накъде ще духне вятъра и какво ще се случи с кабелите.

 

Ама аз само ей тъй си говоря празни приказки, моля не ми обръщайте внимание :lol:

 

PS: Не че съм особено доволен от ЕК ама не съм и недоволен и не са ми правили и някакви особени проблеми напоследък (световното не го гледах та не ми и пука спирала ли е телевизията точно тогава или не). Има каналите които гледам, на цифровата е относително прилично (далече е от идеалното и HD канали не съм пуснал щото е смях в залата за 3-4 HD канала на български (вкл. Планета HD) да им давам по 50лв на месец няма да стане... Не че има други с 20 HD канала на български в момента де)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И аз го получих. Адресите на офисите, обявени по инфо канала са съвсем различни от тези на банера, който се върти от няколко дни в пловдив24.ком.

Link to comment
Share on other sites

Ясно пич :)

 

П.С. А ти ако не е тайна :) какъв го раздаваш в някое от ДСС-тата ( по-скоро ме интересува от къде имаш това инфо? ).

П.С.2 Другия вариант е просто да се плати през epay, така няма да се чудиш коя е "истинската" каса.

куцо магаре го раздавам в дсс-итата..устройва ли те:) е-pay ще тръгне до 5 дена а отделно вече и през easy-pay ще може да се плаща..и все пак сам си преценяш-дали да вярваш на листовки и платени съобщения наляво и надясно или на инфо канала и собствения канал на кабеларката на която си абонат..доколкото знам познаваш и макена и другите в ит отдела така че знай че в момента те се занимават с нета и последното инфо което ти стига да знаеш е че предстои вдигане на скоростите без вдигане на таксите..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...