Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

1.С колко мегабайта се сваля от DCC-то на най-евтината тарифа ?

2.Скоростта еднаква ли е за Пловдив/БГ/и извън БГ ?

3.Скоростта постоянна ли е или зависи от трафика ?

1. 1

2. И да и не, зависи от къде сваляш

3. На всички провайдери скоростта зависи от трафика (освен ако не си бизнес клиент с гарантиран трафик)

 

Гледам, че ДСС са сменили външните доставчици. Преди заявките минаваха предимно през tiscali.net, сега през alter.net и interoute.net, което е добре. Tiscali-то дропеше пакети и имаше загуби.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1.С колко мегабайта се сваля от DCC-то на най-евтината тарифа ?

2.Скоростта еднаква ли е за Пловдив/БГ/и извън БГ ?

3.Скоростта постоянна ли е или зависи от трафика ?

 

1. много е относително ... това, което казват двамата над мен не е съвсем така. теглиш с 1 MB в най-добрите случаи, като доста рядко стига 1,2 MB. ето ти и доказателство в момента:

324320556.png324324197.png

... след 18-19 ч. до 22-23 положението е горе долу такова.

2. в повечето случаи е една и съща, но както казва blame има и сървъри, с които е проблем. с бг връзката е максималната възможна.

3. виж т. 1 .... общо взето е така както казват blame и w00x

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

samkijot, най-вероятно имаш проблем. Скоростите ти не са реални и най-вече този пинг от 139мс до БГ е повече от този в Турино, който btw e доста лагнат. 8мбита или 1МБ са реалните скорости, правени малко след 19ч.

 

 

324358840.png 324360471.png

Link to comment
Share on other sites

ами в момента тук се опитвам да играя с един фифа, ама то вече нямам нерви на тоя висок ping ... винаги когато реша да поцъкам нещо в мрежа и нета на dcc ще е :sick

 

324369648.png

 

... както се вижда ping-а е над 100, което хич не е добре за онлайн игри

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Пред нас разкопаха целия тротоар по 6 ти септември изкараха тръби до почти всяка къща и преди време им се обадих и ми казаха,че могат да ме включат.Сега пак се обадих и ми викат:

 

"Трябва да се огледа от техник и той да прецени,дали може да ме включи"

 

До тук добре,обаче ми се обаждат по телефона(С много голям ДИАЛЕКТ и ми викат на адрес номер "X",да съм искал разрешение за поставяне на планка и кабел,а на адрес "Y" само за планка!!! laugh.gif wacko.gif )

 

Егати и простотията....

 

Та това,ако беше фирма заинтересована от клиентите си,щеше сама да си оправи проблемите,вместо аз или който и да било друг да се разкарва по адресите,като циркаджия и да иска разрешение.....

 

Абсолютно съм сигурен,че Евроком не е налагал на никой,които иска да се върже към тях,такива абсурдни условия!

Link to comment
Share on other sites

Пред нас разкопаха целия тротоар по 6 ти септември изкараха тръби до почти всяка къща и преди време им се обадих и ми казаха,че могат да ме включат.Сега пак се обадих и ми викат:

 

"Трябва да се огледа от техник и той да прецени,дали може да ме включи"

 

До тук добре,обаче ми се обаждат по телефона(С много голям ДИАЛЕКТ и ми викат на адрес номер "X",да съм искал разрешение за поставяне на планка и кабел,а на адрес "Y" само за планка!!! laugh.gif wacko.gif )

 

Егати и простотията....

 

Та това,ако беше фирма заинтересована от клиентите си,щеше сама да си оправи проблемите,вместо аз или който и да било друг да се разкарва по адресите,като циркаджия и да иска разрешение.....

 

Абсолютно съм сигурен,че Евроком не е налагал на никой,които иска да се върже към тях,такива абсурдни условия!

 

За диалекта гадно :) , но за условието знаеш ли защо е така?Защото е много срещато явление ( както и аз имах този проблем ) комшийте да не искат... абе с две думи да има друга кабелна ( трябваше да обикалям от етаж на етаж да събера подписка, защото първия път като са идвали да ме включат и са ги изгонили с яко скандали.Вместо да се замислят, че щом има конкуренция услугата ще е по-добра те правят... комунистически изпълнения!)

Имаше случай където един не си беше платил кабелната, съответно го спряха и той както направи - наряза кабела по цялата улица където живееше :)

"Аз може да не гледам ама и другите няма да гледам"

Link to comment
Share on other sites

интернета в почивните дни и вечерно време е просто отвратителен ... закъснението при отваряне на страниците е нещо невероятно (доста често от първи път не се отварят) :sick

Link to comment
Share on other sites

120 kB/s от от arenabg.com ... в момента (20:56) .... един от торентите с най-много сийдъри за днешния ден (Prison Break S04E05 HDTV XviD-NoTV) ... мизерията на dcc продължава. :sick

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

От няколко дни нета е ПОВЪРНЯ. Започват да ми лазят яко по нервите и това не е на добре. Такова чудо до сега не е било. Да вземат да си оправят бакиите, че търпението ми не е безкрайно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега мернах по тяхната телевизия реклама за DCC Optic Net или нещо такова. Става въпрос за скорости 23 Мегабита за 23 лева и 42 Мегабита за 42 лева. Някой има ли информация за това чудо? На сайта им абсолютно нищо не пише по въпроса, което не ме е и учудва.

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

Сега мернах по тяхната телевизия реклама за DCC Optic Net или нещо такова. Става въпрос за скорости 23 Мегабита за 23 лева и 42 Мегабита за 42 лева. Някой има ли информация за това чудо? На сайта им абсолютно нищо не пише по въпроса, което не ме е и учудва.

 

Нямам, но утре ще дрънна на админа да го питам ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи става дума за 20Мб БГ + 3Мб интернационален + 100Мб ( локална свързаност ) с всички АиЕсПи-та в Пловдив ( Без Евроком - поне по мое време беше така :) )

Оптика до вкъщи с медиа конвертор ( както при АиТиДи ).

 

П.С. 30лв инсталация

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Значи става дума за 20Мб БГ + 3Мб интернационален + 100Мб ( локална свързаност ) с всички АиЕсПи-та в Пловдив ( Без Евроком - поне по мое време беше така :) )

Оптика до вкъщи с медиа конвертор ( както при АиТиДи ).

 

П.С. 30лв инсталация

това значи ли, че изискването за плащане на телевизия отпада? И ъп=даун ли ще е?

Link to comment
Share on other sites

това значи ли, че изискването за плащане на телевизия отпада? И ъп=даун ли ще е?

 

:) Как само си знаех, че това ще е един от първите въпроси... Ами до колкото аз разбрах - Да и за двата ти въпроса :)

Link to comment
Share on other sites

да им пикам на интернета на тея от dcc :sick .... 120 kB/s .... върнахте ме 4 години назад бе, оууууу :bgrin:

 

Баце като гледам предният ти коментар е от преди близо месец.Как се здържа толкова време :bgrin: ?

Link to comment
Share on other sites

Започват яко да ми вкарват нерви:

 

Pinging abv.bg [194.153.145.104] with 32 bytes of data:

 

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=267ms TTL=57

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=245ms TTL=57

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=218ms TTL=57

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=217ms TTL=57

 

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 217ms, Maximum = 267ms, Average = 236ms

 

 

Пълен леш!

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

Баце като гледам предният ти коментар е от преди близо месец.Как се здържа толкова време :bgrin: ?

и какъв е проблема? че давам лично мнение за предлаганата ми услуга с надеждата, че някой ще прочете написаното от мен и няма да се излъже в момента да се обвърже с този доставчик? ето, пак ще го напиша:

 

да им пикам на интернета на тея от dcc :sick .... 120 kB/s .... върнахте ме 4 години назад бе, оууууу :bgrin:

 

.... само където за разлика от последния път има някакво "подобрение" - в момента скоростта е 220 kB/s ... това за 15 лв.

 

просто от две седмици някъде интернета предлаган от dcc вечерно време и през уикенда (за останалото време нямам големи наблюдения) е отврат! :sick

Link to comment
Share on other sites

Вчера получих брошурка на DCC за интернета през оптика. Там са написани 2 тарифи:

 

Стандарт - 24лв

23 мбит/с български+международен (предполагам 20+3, както е казал pcworm)

100 мбит/с локален

 

Екстра - 42 лв

45 мбит/с бг+международен (40+5 ще да е)

100 мбит/с локален

 

Много силно ме блазни тази оферта и мисля да се включа, но за съжаление няма от къде да знам колко е добра услугата. Принципно чакам ITD да стигнат до моя квартал, но това евентуално ще стане по някое време догодина, а DCC имат покритие при нас, щом ми пускат брошурка (хитро, между другото, докато ITD са хванали едната страна, ДЦЦ хващат от другата).

Искам само да е напълно ясно - НЕ трябва да си включвам кабелна към тях (ДЦЦ), за да ми пракарат такъв интернет, нали? И ако случайно пък взема, че си прекарам кабелна+цифрова (щото то струва 20 лева, пък на евроком само кабелната е 20 лева) и такъв итернет, ще има ли някакви бонуси, като 2-3 лева по-малко да плащам (като на ЕК пакетите)?

 

Ето и как изглежда брошурката

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

И ако случйно пък взема, че си прекарам кабелна+цифрова (щото то струва 20 лева, пък на евроком само кабелната е 20 лева) и такъв итернет, ще има ли някакви бонуси, като 2-3 лева по-малко да плащам (като на ЕК пакетите)?

 

И аз това се чудех. За кабелния интернет има бонуси.

Link to comment
Share on other sites

Вчера получих брошурка на DCC за интернета през оптика. Там са написани 2 тарифи:

 

Стандарт - 24лв

23 мбит/с български+международен (предполагам 20+3, както е казал pcworm)

100 мбит/с локален

 

Екстра - 42 лв

45 мбит/с бг+международен (40+5 ще да е)

100 мбит/с локален

 

Много силно ме блазни тази оферта и мисля да се включа, но за съжаление няма от къде да знам колко е добра услугата. Принципно чакам ITD да стигнат до моя квартал, но това евентуално ще стане по някое време догодина, а DCC имат покритие при нас, щом ми пускат брошурка (хитро, между другото, докато ITD са хванали едната страна, ДЦЦ хващат от другата).

Искам само да е напълно ясно - НЕ трябва да си включвам кабелна към тях (ДЦЦ), за да ми пракарат такъв интернет, нали? И ако случайно пък взема, че си прекарам кабелна+цифрова (щото то струва 20 лева, пък на евроком само кабелната е 20 лева) и такъв итернет, ще има ли някакви бонуси, като 2-3 лева по-малко да плащам (като на ЕК пакетите)?

 

Ето и как изглежда брошурката

 

 

Всичко хубаво,ама тези 3мб/сек международен,много малко!

Link to comment
Share on other sites

Всичко хубаво,ама тези 3мб/сек международен,много малко!

ми те навсякъде са толкова в пловдив

само дето другите лъжат 12мб 20мб нз си кво :sick

какво им е покритието на тези - някой имали инфо ?

Link to comment
Share on other sites

Вчера получих брошурка на DCC за интернета през оптика. Там са написани 2 тарифи:

 

Стандарт - 24лв

23 мбит/с български+международен (предполагам 20+3, както е казал pcworm)

100 мбит/с локален

 

Екстра - 42 лв

45 мбит/с бг+международен (40+5 ще да е)

100 мбит/с локален

 

Много силно ме блазни тази оферта и мисля да се включа, но за съжаление няма от къде да знам колко е добра услугата. Принципно чакам ITD да стигнат до моя квартал, но това евентуално ще стане по някое време догодина, а DCC имат покритие при нас, щом ми пускат брошурка (хитро, между другото, докато ITD са хванали едната страна, ДЦЦ хващат от другата).

Искам само да е напълно ясно - НЕ трябва да си включвам кабелна към тях (ДЦЦ), за да ми пракарат такъв интернет, нали? И ако случайно пък взема, че си прекарам кабелна+цифрова (щото то струва 20 лева, пък на евроком само кабелната е 20 лева) и такъв итернет, ще има ли някакви бонуси, като 2-3 лева по-малко да плащам (като на ЕК пакетите)?

 

Ето и как изглежда брошурката

 

0700 11 099 ;)

 

ми те навсякъде са толкова в пловдив

само дето другите лъжат 12мб 20мб нз си кво :sick

какво им е покритието на тези - някой имали инфо ?

 

Не, че лъжат, ами си спестяват подробностите :) Нещо като оня лаф за: "... може да има до 90% ефект" :bgrin:

 

П.С. Виж на сайта им има касите по райони.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Няма кой да се прекара с тази оферта на ДСС. Кабелният им интернет за 15лв е доста по-добра оферта.

 

Да ти пуснат оптика и да се откъснат с мизерните 3мбита международен, срамота. Освен това за същите пари ИТД вероянто имат по-високи международни скорости, дават ти АТА адаптер + телефонен номер + 300 безплатни минути.

 

ДСС спят. Успяха да разклятят клона на Евроком, но с тези си условия трудно ще се опрат на ИТД.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...