Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

сутрин и късно вечер не може да е мерило за качеството на нет-а ;)

да не говорим за високия пинг вечерно време ....

 

Тъй като по ник в чужд форум е трудно да те издири човек пусни един емайл до

support AT dcc.bg в събджекта ми напиши че е за мен и ми напиши нещичко по което

да те позная кой си за да погледна къде ти е болката, под нещичко имам напредвид

абонатен номер или име и адрес на който ти се води интернета или мак адреса на модема

каквото и да е за да стане ясно и ако наистина има проблем да се реши навреме

Edited by Makena
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вечер нета е ужасен.Опитвам се да гледам клипчета и е доста неприятно

 

Е добре де, кажи поне къде живееш и някакво име или пък мак адрес на модема ( може и на ПМ да ги пратиш ), за да може да помогнем ( или искаш просто да се оплачиш :bgrin: )

От къде гледаш клипчета?!? ( youtobe ; vbox7 ; etc. )

Link to comment
Share on other sites

днес отивам да плащам месечната такса (за кабелна+интернет) и .... изненада. водя се на мес. абонамент от 37 лв (25 интернет и 12 кабелна телевизия), а де факто целия октомври ползвах скорости, които отговарят на 15 лв. тарифа. "голяма веселба". :bgrin:

 

кой е тел. номер на support-a?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

днес отивам да плащам месечната такса (за кабелна+интернет) и .... изненада. водя се на мес. абонамент от 37 лв (25 интернет и 12 кабелна телевизия), а де факто целия октомври ползвах скорости, които отговарят на 15 лв. тарифа. "голяма веселба". :bgrin:

 

кой е тел. номер на support-a?

 

Централен офис

гр. Пловдив

бул. "Мария Луиза" № 25А

+359(32) 624442

+359(32) 624443

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

а по добре ли е от евроком щото според мен е по добре тоя евроком вечер се скапва междонародния става супер бавен и ся копат пред нас и слагат кабели та се 4уда да си пусна ли дцц

Link to comment
Share on other sites

не си само ти ... това от 2-3 седмици е всяка събота и неделя ... миналата седмица звънях и нищо ...

 

203506941.png 203507573.png

 

Така е при евроком, което ме навежда на мисълта, че софиянци прецакват нещата! :)

Link to comment
Share on other sites

Така е при евроком, което ме навежда на мисълта, че софиянци прецакват нещата! :)
203555247.png Не е точно така, но картинката е подобна. Ама нещо му нямам вяра на спийдтеста.
Link to comment
Share on other sites

от доста време имам проблем с eMule, който е свързан с получаването на Low ID. тъй като съм сигурен, че той не в защитната стена, а рутер или прокси не ползвам, остава да е в isp-то. затова питам директно - блокира ли дцц изходящи заявки към ed2k мрежата?

Link to comment
Share on other sites

от доста време имам проблем с eMule, който е свързан с получаването на Low ID. тъй като съм сигурен, че той не в защитната стена, а рутер или прокси не ползвам, остава да е в isp-то. затова питам директно - блокира ли дцц изходящи заявки към ed2k мрежата?

 

По-скоро дали има филтрирани портове и кои са те. Изходящите заявки ако бяха блокирани нямаше изобщо да се свържеш с еМулето, за LowID проблема е че отвън не могат да се свържат с теб.

Link to comment
Share on other sites

По-скоро дали има филтрирани портове и кои са те. Изходящите заявки ако бяха блокирани нямаше изобщо да се свържеш с еМулето, за LowID проблема е че отвън не могат да се свържат с теб.

така е, но аз получавам low id независимо какъв порт съм сложил.

а проблема с low id-то не е само този, че не могат да се свържат с мен другите пиъри. в глобален мащаб тея сървъри в отделните държави яко са ги погнали, в следствие на което много от тях просто не приемат пиъри с low id-та. така аз не мога да се свържа със сървара, който от своя страна да направи връзката с останалите пиъри, които го използват т.е. прецакана съм :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

така е, но аз получавам low id независимо какъв порт съм сложил.

а проблема с low id-то не е само този, че не могат да се свържат с мен другите пиъри. в глобален мащаб тея сървъри в отделните държави яко са ги погнали, в следствие на което много от тях просто не приемат пиъри с low id-та. така аз не мога да се свържа със сървара, който от своя страна да направи връзката с останалите пиъри, които го използват т.е. прецакана съм :bgrin:

 

LowIDто означава единствено че сървъра не може да се свърже с теб. Ако ти не можеше да се свържеш със сървъра изобщо никакво ID нямаше да имаш. А порта - колко хиляди порта изпробва преди да решиш че на ВСИЧКИ е забранено? Пробвай от стандартните (под 100), над 1024, а евентуално и над 16000... Най-добре звънни в офиса на ДЦЦ и ги питай филтър на портовете имат ли - тука освен pcworm да ти отговори или най-много от собствен опит някой да сподели...

Link to comment
Share on other sites

ми на емуле ако му промениш неговия си порт винаги ще си low. Само на стандартния си порт ако не е филтриран ще си high

 

Я пак? Сигурен ли си че не мога да си напиша какъвто номер на порт ми е кеф? Виж какво пише в онлайн хелпа им:

 

eMule listens on two ports, which are randomly selected on the first start since version 0.47c

 

Ще взема пак да почна да се хващам на бас за по бира - tedy и още няколко човека имат да ме черпят по повод един спор за "странен проблем" с компютъра за който се запъваха че не е захранването... да не стане и за мулето да имам да пия бира от теб?

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495084690

 

на който му се чете .... преди можеше и да не бе проблем, че имаш low id (да се връзваш към другите по-бавно, да ти е по-ниска скоростта в следствие на малкото източници), но вече не е така ... даже и да не бъда дропнат от сървара поради това, че винаги съм с low id, връзването ми с него не ми помага да се конектна с останалите, просто защото почти всички източници са се пренасочили към kad мрежата .... зарад възникналите обструкции като цяло в ed2k мрежата.

айде стига толкова офф ....

 

@djadomraz, според теб какво ще ми кажат от офиса на дцц, ако ги питам дали ми филтрират портовете

 

п.п. а това до известно време помагаше. сега - нъцки

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, според теб какво ще ми кажат от офиса на дцц, ако ги питам дали ми филтрират портовете

 

Ами 2 варианта има - или да ти кажат дали се филтрира (от скоро или не толкова скоро) или да ти дадат телефон на който компетентен човек да ти отговори (и той съответно да ти каже филтрират ли се портове и кои). Ако ти кажат че се филтрират - колкото и да се мъчиш няма да успееш, поне ще си спестиш времето което иначе би прекарал в безплодни опити да заобиколиш техния филтър.

 

Ако се окаже че не го филтрират тогава трябва да провериш внимателно дали нямаш някакъв firewall който да го прави - къде на антивирусната, къде вградения от windows, къде някаква програма като netlimiter примерно...

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос - това филтриране за което говорите по-горе ще влиае ли при даунлоуд от НЕ български торент тракери т.е. значи ли това, че IP-та, които не са български няма да могат да дърпат от мен и съоветно рейтинга няма да ми се вдига? Ако е така - ще си седя на Евроком.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос - това филтриране за което говорите по-горе ще влиае ли при даунлоуд от НЕ български торент тракери т.е. значи ли това, че IP-та, които не са български няма да могат да дърпат от мен и съоветно рейтинга няма да ми се вдига? Ако е така - ще си седя на Евроком.

 

Даунлоад-а никой не може да те спре. Както и ъплоад-а ако ти инициираш връзката (т.е. когато действаш като клиент а не сървър). Успееш ли да се закачиш към някой който може да приема входящи връзки ще можеш да правиш трансфер - било то с торент клиент, DC++, FTP, Emule и т.н. Дали има филтри и докъде аз нямам представа - най-добре питайте съпорта по телефона - тука я го видят я не...

 

Но за торенти - бил съм с пуснат firewall и тотално блокирани портове и съм успявал да свалям и едновременно да качвам към останалите хора като това което гледам е че връзката се инициира от моя клиент а не от тях.

 

Т.е. при всички положения отговора е че няма да имаш проблеми. Обяснявам надълго и нашироко за да могат следващите като теб които ще се притеснят за следващия тип програма да успеят по пътя на логиката да си отговорят сами.

 

btw. Хайде първия който успее да се обади в офиса и да разбере има ли филтър или не да вземе да напише тука какво са му казали че да не продължаваме този излишен философски спор.

Link to comment
Share on other sites

Решил съм от 1ви декември да минавам на ДЦЦ - нет,кабелна и цифрова телевизия. Интересува ме каква е цената на пакета. Също така искам да помоля някой абонат на ДЦЦ от Пловдив да пусне актуални скрости на нета - международен, български и локален (ако има разлика) за тарифата от 15лв.

Link to comment
Share on other sites

Решил съм от 1ви декември да минавам на ДЦЦ - нет,кабелна и цифрова телевизия. Интересува ме каква е цената на пакета. Също така искам да помоля някой абонат на ДЦЦ от Пловдив да пусне актуални скрости на нета - международен, български и локален (ако има разлика) за тарифата от 15лв.

 

206031331.png206031802.png206032137.png

 

цената за целия пакет (кабелна, цифрова и интернет) е 32 лв - 10% (от пакетната цена) = 28,80 лв.

освен това за цифровата се плаща 30 лв. еднократно за приемника. за интернета - 10 или 15 лв. беше ... дават ти техен модем, който след като свърши договора им го връщаш. има неустойка (в размер на 200 лв.), ако случайно го повредиш/счупиш ... за окабеляване не знам колко взимат, тъй като при мен просто извадиха жицата от кутията на евроком и я пъхната в тази на дцц. това е общо взето.

Link to comment
Share on other sites

Решил съм от 1ви декември да минавам на ДЦЦ - нет,кабелна и цифрова телевизия. Интересува ме каква е цената на пакета. Също така искам да помоля някой абонат на ДЦЦ от Пловдив да пусне актуални скрости на нета - международен, български и локален (ако има разлика) за тарифата от 15лв.

Поради каква причина искаш да минеш на ДСС? Много добре трябва да си на ясно за какво искаш да минеш при тях. Аз лично бих те посъветвал да поизчакаш до януари.

 

206044483.png 206044854.png

 

samkijot, обърнал ли си внимание с колко сваляш сутрин преди 12ч? При мен "баницата" е намалиха от 5 на 3мбита и в момента вдигам максимум 360к навместо 610к както беше преди.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...