Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

източник:дир.бг

 

Пак се почва!

 

Бъркаш фирмите.Тук става дума за N3, които другото им име е Цифрова Кабелна Телевизия ;)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А може би е искал да намекне кой го е извършил ;) Освен бившите ДСС, не знам други да разчитат на подобна тактика. Че те собствената си мрежа разбиха, какво остава за чуждата :))

Link to comment
Share on other sites

А може би е искал да намекне кой го е извършил ;) Освен бившите ДСС, не знам други да разчитат на подобна тактика. Че те собствената си мрежа разбиха, какво остава за чуждата :))

Именно.Не вярвам Булсатком да го направят :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

имам един такъв въпрос, който може и да не е много свързан с доставчика, но все пак ... разбрах, че цифровите канали са отключени и днес взех един телевизор(LG), та пуснах да сканира на "финландия" и ми намери бая канали. не знам дали са всичките, но от това което съм гледал на приемника май са. в същото време пуснах и на другия телевизор(Philips) да сканира(пак на "финландия"), но там примерно филм+ не го хваща, а някои канали - като бнт, бтв, нова, диема и евроспорт, ми ги дава, че са кодирани ... а в същото време същите тези канали вървят на LG-то :unsure:

интересно ми е това проблем на Philips-a ли и е в смисъл на цифровия тунер на телевизора или е нормално в момента всеки телевизор да не хваща максимума "отключени" канали?

Link to comment
Share on other sites

Днес се "обвързах" с безсрочен договор на DCC! Тарифата е 28 кинта, като който ползва Тройната им услуга [Кабелна ТВ, Цифрова ТВ, Кабелен Интернет] цената не е 30 кинта, а е с 2 лв отстъпка. :lol: Не че има значение, но много интересно нещо забелязах:

Пуснаха ми НЕТ-а и го тествах с кабел в ЛАН картата на компа ми и спийдтеста показа 19 Mbps DOWNLOAD и 1 Mbps UPLOAD, при положение че на Икономичният вариант който съм са обявени до 16 Mbps! След като си включих рутера и вече нямаше ЛАН кабел в картата, спийдтеста показа отново същият резултат и безжично.. :blink: Не знам как се получава но е доста странно.. Сега ще видим дали новият DCC имат стабилна техника в Пловдив! При първоначало сърфиране в Интернет, всичко беше СУПЕР! Ако има някакви изменения в бъдеще, ще пиша в темата!

 

П.С. Също така ми направи впечатление, че организацията за включването ми беше на отлично ниво!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

звъннаха ми на телефона, че имали договор за изкупуване на техниката от DCC , която е била в клиентите

и искат да ида до офиса да ми го покажат и да им върна техниката. Дали е вярно или пак кьор фишеци

Edited by vamfan
Link to comment
Share on other sites

звъннаха ми на телефона, че имали договор за изкупуване на техниката от DCC , която е била в клиентите

и искат да ида до офиса да ми го покажат и да им върна техниката. Дали е вярно или пак кьор фишеци

От твоето обяснение не става ясно дали този договор е твоят договор с DCC или те са сключили договор с корпорацията. Отделно ако става дума за изкупуване, то тогава следва да ти дадат пари за техниката.

Един съвет, ако отиваш недей да носиш нищо, само виж за какво става дума.

Най-добре отиди с някой който да те изчака пред офиса... просто за всеки случай.

Ако наистина изкупуват, гледай да им вземеш поне $30, те ще ги продадат към $40-50.

Link to comment
Share on other sites

От твоето обяснение не става ясно дали този договор е твоят договор с DCC или те са сключили договор с корпорацията. Отделно ако става дума за изкупуване, то тогава следва да ти дадат пари за техниката.

Един съвет, ако отиваш недей да носиш нищо, само виж за какво става дума.

Най-добре отиди с някой който да те изчака пред офиса... просто за всеки случай.

Ако наистина изкупуват, гледай да им вземеш поне $30, те ще ги продадат към $40-50.

 

Всичко се даваше за срока на договора, без да се плаща, така че и сега няма как да се иска пари за техниката.

Друг е въпроса, че поне това което аз разбрах от това, Кирев не се е отказал и има напредък, макар и минимален.

Който си е имал зимане-даване с БГ съда, знае че по-рано от 3г няма да има решение, демек догодина би трябвало да има развитие :D

Link to comment
Share on other sites

Всичко се даваше за срока на договора, без да се плаща, така че и сега няма как да се иска пари за техниката.

Така е. Но аз се чудя дали не става дума за следната схема.

 

Някаква фирма (тип поставено лице) има за цел да събира приемници и да ги продава на други кабелни оператори. Тя сключва договор с DCC (оригиналната) чрез единият от съдружниците, което й дава привиден легален претекст. Понеже те не могат да представят договора на клиента с DCC, се опитват да убедят клиентите да им дадат техниката си срещу парично възнаграждение. Понеже техниката е дадена без да се плаща, хората могат да се поблазнят и да си затворят очите за легалните неразбории.

 

Разбира се планът е да се изкупуват за жълти стотинки а приемниците да се препродават за жълтици.

Затова ако си продавате съвестта, поне не си я продавайте евтино! :devil

Link to comment
Share on other sites

Днес се "обвързах" с безсрочен договор на DCC! Тарифата е 28 кинта, като който ползва Тройната им услуга [Кабелна ТВ, Цифрова ТВ, Кабелен Интернет] цената не е 30 кинта, а е с 2 лв отстъпка. :lol: Не че има значение, но много интересно нещо забелязах:

Пуснаха ми НЕТ-а и го тествах с кабел в ЛАН картата на компа ми и спийдтеста показа 19 Mbps DOWNLOAD и 1 Mbps UPLOAD, при положение че на Икономичният вариант който съм са обявени до 16 Mbps! След като си включих рутера и вече нямаше ЛАН кабел в картата, спийдтеста показа отново същият резултат и безжично.. :blink: Не знам как се получава но е доста странно.. Сега ще видим дали новият DCC имат стабилна техника в Пловдив! При първоначало сърфиране в Интернет, всичко беше СУПЕР! Ако има някакви изменения в бъдеще, ще пиша в темата!

 

П.С. Също така ми направи впечатление, че организацията за включването ми беше на отлично ниво!

Ти и тук ли пишеш? Няма да се учудя, ако някой ден ascona, напише, че Евроком е най добрият доставчик на интернет в Пловдив. Вижте какво е написал ascona в темата за cooolbox.

 

Братле, тука се регистрирах, защото съм много доволен от Интернет-а на Кулбокс! Тъй като ми се налага да включа на 2-ри адрес Интернет и ТВ, реших че мога да спестя 5 лв от месечната ми такса и реших да намеря Търговски представител на Кулбокс, а това е доста трудна задача! В крайна сметка питах sharkbg и plameni, дали не познават такъв представител и в крайна сметка с малко повече търсене и по форума на кулбокс намерих 2-ма представители! Нямам нищо общо с тях двамата! Иначе съм супер доволен от НЕТ-а! Сега чакам промоцията от 1-ви септември да видим каква ще е и след това си връзвам 2-рият адрес, защото задачата която ми възложиха от кулбокс вече е решена! B)

 

Ползвайте го, но 99% от хората на "най-смешният доставчик на интернет в Пловдив" са СУПЕР ДОВОЛНИ ОТ ИНТЕРНЕТ-а, който им се предоставя!!! Посочи ми един интернет доставчик в Пловдив, чрез който можеш да сваляш с 11 МЕГАБАЙТА/секунда или да ъплоудваш с 8 9 МЕГАБАЙТА/секунда? По скайп ЪПЛОУДА е около 1.5 МБ/сек. / Всичко е тествано лично от мене в срок от 1 година, както и не е спрял интернета за 1 минута, за тази година!!

Жив и здрав! :beer:

 

 

Моля модераторите поне го поставете под мод режим.

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

Значи, аз имах договор с старото DCC, сега ми казват , че те са изкупили техниката от нето, димек вече е тяхна, та да ида да им я върна. Не че искат да я изкупят от мен. Та ако сега им я върна и после се окаже, че лъжат за това ,че са я изкупили от старото DCC , може и те да ми звъннат да си я искат

Link to comment
Share on other sites

Значи, аз имах договор с старото DCC, сега ми казват , че те са изкупили техниката от нето, димек вече е тяхна, та да ида да им я върна. Не че искат да я изкупят от мен. Та ако сега им я върна и после се окаже, че лъжат за това ,че са я изкупили от старото DCC , може и те да ми звъннат да си я искат

 

Когато си сключил договор със "старото" ДСС трябва да са ти дали копие от него.Съответно "наследника" , ако е купил техниката ще има другото копие от договора ти.Без те да имат оригинала на твоя договор, могат само да си барат ушите.

Link to comment
Share on other sites

Значи, аз имах договор с старото DCC, сега ми казват , че те са изкупили техниката от нето, димек вече е тяхна, та да ида да им я върна. Не че искат да я изкупят от мен. Та ако сега им я върна и после се окаже, че лъжат за това ,че са я изкупили от старото DCC , може и те да ми звъннат да си я искат

и аз съм като теб. ползвам само кабелната/цифровата им. те искат да им върна модема, след като съм се отказал от интернета ... и точно поради спомената от теб причина, не им го връщам, тъй като те не могат да ми покажат оригинала на приемно-предавателния протокол, който се изготвя при отдаването на една техника от едно лице/фирма на друго. казват, че договорите били в централния офис, който пък бил запечатан от съда, но мен това не ме касае.

Link to comment
Share on other sites

Ти и тук ли пишеш? Няма да се учудя, ако някой ден ascona, напише, че Евроком е най добрият доставчик на интернет в Пловдив. Вижте какво е написал ascona в темата за cooolbox.

 

 

 

 

 

 

Моля модераторите поне го поставете под мод режим.

Виж сега, нито искам да се заяждам, нито имам нещо лично към когото и да било тук във форума и тъй като искаш да ме накажат, за нещо което не съм направил, ще вметна малко информация в двата случая!

Значи от година ползвам интернета на кулбокс на Адрес Х! Много съм доволен от тях и исках да пусна на Адрес У интернет и телевизия и дадох заявка, при която първоначално беше заявено, че на Адрес У има отхвърлени 8 заявки поради факта, че от Кулбокс не искали да прокопаят 5 метра кабел от шахтата до сградата [за да минат кабелите под земята както си му е реда и отделно ми се каза, че трябвало да навия собствениците във входа да могат да допуснат друг доставчик, защото сградата била нова и не искали много кабели да има във входа "НЯКОЙ СОБСТВЕНИЦИ"]!

Тъй като реших проблема със собствениците и всичко беше на лице, се оказа, че разрешителното да прокопаят тези 5 метра било много скъпо и когато било възможно, щели да ми се обадят [хипотетично след 2 3 5 9 99 месеца]!

Та ми се наложи да не включвам кулбокс на Адрес У и затова включих DCC!

Докато ми включваха DCC забелязах тези неща който написах и затова и ги написах във форума, за да предам малко информация на потребителите който са тук!

Нито искам да рекламирам някого, нито искам да се заяждам! Просто пиша наблюденията ми към двата доставчика, който съм включил на двата Адреса...

Надявам се, че няма да бъда в мод режими или някакви такива работи, защото искам да помагам на хората, да избират, това което ще им върши работа! :rolleyes:

Живи и Здрави братле! :beer:

 

П.С. Виж сега, ако чак толкова искаш, мога да ти покажа разликите в двата доставчика, но да не сметнеш отново, че е реклама.. :laughing: Ако кажеш ще пусна спийдтеста и на двете места и ще ти кажа всичко т.е. от колко време го ползвам, какви са скоростите ще ти покажа, какви са недостатъците.. А ако искаш за да не се сметне като реклама, може да ме намериш и в скайп, но пиши първо ЛС!

Също така, на Адрес У, където включих DCC, потребителят който ще използва интернетът, не сваля филми и не играе игри! Т.е. няма нужда от бърз интернет! :music

Edited by ascona
Link to comment
Share on other sites

Въпреки ,че съм служител на конкурентна фирма , с две ръце бих ги препоръчал за хора които се интересуват само от телевизия поради няколко причини : 1) имат опцията за гледане няколко часа назад 2)имат филм+ и тв+ 3) кабелната им също има достатъчно разнообразие от канали , за разлика от N3 , които имат около 27 канала на кабелната

 

За тези които са на безсрочен договор проверете дали наистина е така! Защото аз имах следният проблем: На моя адрес живееше преди време роднина който като станаха разприте в компанията се премести на друг оператор , идва един момент в който аз вече съм си на адреса и искам да сключа безсрочен договор казва ми се ОК НЯМА ПРОБЛЕМИ САМО ТРЯБВА ДА ЗАПЛАТИТЕ ИНСТАЛАЦИОННА ТАКСА. Идват момчетата връзват всичко плащам им таксата, дават ми квитанция ,разписвам се на договора и бягам за работа да не закъснея . В последствие започнах работа в Близу и ми се предостави възможност да ползвам интернета безплатно .Отивам аз на касата на ДЦЦ и им казвам че искам да спра интернета , но да остана техен абонат на ТВ, в последствие ми се казва че аз имам сключен едногодишен договор и съм задължен до февруари 2012 да ползвам пакет. Връщам се аз с квитанцията и с договора и реално в договора пише , че договора е срочен , но в същото време имам и квитанция тъй като аз изрично казах ,че искам да не се обвързвам . Звъняха момичетата наляво на дясно след 1 час ми се обадиха да ми кажат че тая квитанция всъщност била някакъв вид глоба която аз съм платил за това че на същия адрес друг човек е ползвал услугите и има някакви задължения . Крайно некоректно и все пак нищо ново за в България. Сега хем имам договор до февруари , хем съм си платил инсталацията ......

 

Иначе пак казвам телевизията им си заслужава парите , само внимавайте с документите които подписвате да не ви прекарат като мен . Винаги ги прочитайте и ако не разбирате нещо ги питайте докато е време :)

 

1459129817.png да сега и аз пуснах едно тестче , наистина има подобрение в скоростта

Edited by playful
Link to comment
Share on other sites

За документите и аз изрично им казах, че искам безсрочен договор и оня ми написа срочен, но като започнах да го чета и му казах, че няма да го подпиша и той написа нов, който вече беше безсрочен! :laughing: Така че явно в DCC подписването на договора, трябва да се гледа внимателно! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам следното питане,знае ли някой дали ограничават международния интернет от DC Corp? На оптика съм към тях от една седмица секи ден си говорим с господата и нищо немогат да направят.Единия чак ми вика че съм имал много м-н трафик:)))) Та ъплоада по принцип на тарифа24 мбита към Лондон да кажем е макс 13 мбита,а към Америка или някъде другаде пада до 1-2 мбита:))) Отделно трафика си се разпределя се едно съм на кабелен интернет.... казват ми че сичко ми е наред,а аз си ъплоадвам със 140 кб:)) Та ако някой знае дали ограничават да сподели и да се махам от тях.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам следното питане,знае ли някой дали ограничават международния интернет от DC Corp? На оптика съм към тях от една седмица секи ден си говорим с господата и нищо немогат да направят.Единия чак ми вика че съм имал много м-н трафик:)))) Та ъплоада по принцип на тарифа24 мбита към Лондон да кажем е макс 13 мбита,а към Америка или някъде другаде пада до 1-2 мбита:))) Отделно трафика си се разпределя се едно съм на кабелен интернет.... казват ми че сичко ми е наред,а аз си ъплоадвам със 140 кб:)) Та ако някой знае дали ограничават да сподели и да се махам от тях.

 

От кога пуснаха и оптиката?!?Това ако е вярно за скоростите, по-добре да я спрат да не се излагат!

Я дай малко вече инфо?Гледам в сайта:

 

Месечен абoнамент ОПТИЧЕН интернет:

“Стандарт” 24 лв.

“Екстра” 42 лв.

 

, ама никъде не пише ни скорост ни нищо.Като само пише, че това е и с 1г договор.Помня, че преди за 25лв имах 40МБ, като в 90% от времето бяха доста над тях.

Link to comment
Share on other sites

Ами “Стандарт” 24 лв.= на 24 мбита (единствено те не дават 40 мбита от сички оптики в пловдив на тази цена), БГ е добре 75 мбита,но мен лично туй не ме е грее особенно,ако си оправят м-н нет ще са много добре,значи според тях всичко си ми е наред:),даже съм бил с повече мегабити навън,но фактите са следните: споофнах мак адреса и си забих другия нет,който е кабелен, Ъплоад 3-6 мб/с в зависимост от сайта,обърнах обратно на оптиката 140-300 кб ъплоад, мисля че грешката не е в моя телевизор нали?

Edited by mpct
Link to comment
Share on other sites

Освен тянков,планета,myzen и ftv има ли др HD канали?

И някой хваща ли минусите директно с телевизора?Понеже на сони-то ми се заменят.Всмисъл на фул скан ги лови всички канали без минусите.И като дам ръчно честотите на минусите те се заместват с нотмалното бнт,бтв.....

Link to comment
Share on other sites

Освен тянков,планета,myzen и ftv има ли др HD канали?

И някой хваща ли минусите директно с телевизора?Понеже на сони-то ми се заменят.Всмисъл на фул скан ги лови всички канали без минусите.И като дам ръчно честотите на минусите те се заместват с нотмалното бнт,бтв.....

 

проблемът е,че телевизорите ги различават само по име.

и понеже имената съвпадат...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...