Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Тая работа с антенния кабел в контакта се лекува много лесно с галваничен разделител, през който ТВ сигналът минава, ама ток -Ц! Винаги съм използвал такова предпазителче на входа, независимо към кой кабелен оператор съм бил. Просто предпазва от главоболие, породено от скучаещи "мозъци" на доброжелателни съседи и калпави кабелджии. А, да, и от мълнии пази!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колко пари струва тоя разделител? Че телевизора ми беше в сервиза когато бяха най-големите кавги с ДЦЦ, защото му беше изгорял един бушон, който предпазва от токов удар.

Link to comment
Share on other sites

Ами и други разновидности има. Моят е с F-конектори, но принципът е същият. Може да се направи и в домашни условия с 2 кондензатора, но сега не ми се рови да намеря схемата, доста популярна е. Доколкото знам, при свястно изградена мрежа, такова патронче трябва да има най-малкото на входа на всеки апартамент, ако не и на всеки телевизор и кабелджиите би трябвало да си ги слагат доброволно. Или поне при настояване на клиента. Виждал съм такива мрежи (или поне участъци от тях). Други пък изобщо не знаят за какво става въпрос, като ги попиташ за такова чудо.

Link to comment
Share on other sites

На мен тея от Еврокома когато бях при тях ми сложиха на ПС-то и на ЛСД-тата защото някой някой от контактите не ми беше заземен и ги переше ток като бъркаха по кутиите :) Викат "Другия път като дойдем ако пак не си си заземил контактите ще те изключим, някой колега може да пострада сериозно". За CRT ми казаха, че няма проблем да гръмне.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност след посещение в нас , ДЦЦ техниците го бяха махнали. Предлагали инсталация само със закупен от тях. Зашумявал уж обратния канал. На баба им хвърчилото.

Хах когато дойдоха някога у нас, искаха да махнат и моя, защото създавал затихване...обаче ги попитах как преди 10 мин на Евроком - :sayjin не затихваше и тогава смениха сплитера и "спря да затихва" ;)

Браво...сега от N3 не се е налагало даже да го търсят :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това със заземяването на контактите е пълна простотия! Обикновените CRT телевизори са с двужилен кабел и им е все тая дали мустаците на контакта са заземени (занулени) или не, щото изобщо не участват във веригата. Затова и с тях няма проблеми, щото не им заземяваш кабелната мрежа с тях. А по нея си текат сериозни тоци и без някой да се еб@ва с кабелите. Е, ставаше интересно като вържеш към телевизора и компютъра(който е заземен/занулен по принцип), ама за кратко - докато изгори нещо. Това, че новите телевизори са заземени е плюс за нас, обаче аз поне, не се навивам да им заземявам кабелната мрежа точно през моя телевизор. Ама май навлизаме в друга тема...

Link to comment
Share on other sites

днес платих на старите каси, тъй като ми надуха главата вкъщи, че нямало безжичен интернет(с рутер съм). ако зависеше само от мен, щях да продължа да си "крада" wifi сигнала от мрежите наоколо и нямаше да им дам и лев(на настолния съм изкарал една wifi usb джаджа на прозореца и така се връзвам) ... та така. ще чакам да се обадят от coolbox(дал съм заявка) и ще правя сравнения между интернета на dccorporation, който е на цена 15 лв. и "безплатния" безжичен(май беше на евроком, при това кабелен) :P

за инфо - платих 15 лв. за октомври(предишния ми касов бон беше за септември към АТВ САТ) и 28 лв. за ноември, когато очаквам нови циркове, ако единия бастун успее да вземе преносната мрежа от другия.

 

кво се оказа ... аз плащам, с идеята да имам на два компа едновременно, а чак вчера откривам, че са ме излъгали. на касите ми казаха буквално "не, никакъв проблем няма да имате с рутера и ще имате интернет и на настолния компюътър, и на лаптопа". вчера осъзнавам(поради факта, че двата компа рядко се засичат да са онлайн по едно и също време, а и не съм се занимавал допълнително да гледам кво и що), че нет може и да има, но не и едновременно на двата. ако единия е с нет, другия автоматично го "губи". след рестартиване на модем, рутер, няколко минути нерви, този който е бил с "ограничен достъп" си захапва поредното вътрешно IP, но в същото време първия се "откача" ... и това след като изрично ги питах дали поради факта, че раздават вътрешни IP-та, ще имам проблем с мрежата ми вкъщи ... кой нормален човек може да има доверие на такава компания? :angry1

Link to comment
Share on other sites

по-скоро иска да се пипне по настройката на рутера.Няма как да ограничат такова нещо.Нагласяш си на WAN рутера да взима по DHCP, a за LAN/WIFI да раздава някакъв рейндж.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

кво се оказа ... аз плащам, с идеята да имам на два компа едновременно, а чак вчера откривам, че са ме излъгали. на касите ми казаха буквално "не, никакъв проблем няма да имате с рутера и ще имате интернет и на настолния компюътър, и на лаптопа". вчера осъзнавам(поради факта, че двата компа рядко се засичат да са онлайн по едно и също време, а и не съм се занимавал допълнително да гледам кво и що), че нет може и да има, но не и едновременно на двата. ако единия е с нет, другия автоматично го "губи". след рестартиване на модем, рутер, няколко минути нерви, този който е бил с "ограничен достъп" си захапва поредното вътрешно IP, но в същото време първия се "откача" ... и това след като изрично ги питах дали поради факта, че раздават вътрешни IP-та, ще имам проблем с мрежата ми вкъщи ... кой нормален човек може да има доверие на такава компания? :angry1

Май ти си в грешка...те че са кавали - кавали са, ама в случая я виж ...да не би 2та ти компота да "искат" едно и също IP и след разните рестарти който го грабне - "той е" а другия "артисва" .... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Май ти си в грешка...те че са кавали - кавали са, ама в случая я виж ...да не би 2та ти компота да "искат" едно и също IP и след разните рестарти който го грабне - "той е" а другия "артисва" .... :beer:

 

точно това се получава. дори мак адреса на безжичната връзка е един и същ(и на компа ползвам wifi през usb).

Link to comment
Share on other sites

точно това се получава. дори мак адреса на безжичната връзка е един и същ(и на компа ползвам wifi през usb).

 

ти определено мразиш мрежите или си мазохист :) Няма как нещата да работят при това положение.Просто си смени МАК адресите и нещата ще се оправят.Проблема ти идва от рутера, защото го подлодяваш с тия клонинги :D

Link to comment
Share on other sites

никакви мак адресове не съм клонирвал. отделно от това проблема с конектването след стартиране на компа го имам не само аз, а и други познати, които ползват dcc в момента. тъй като не разбирам много от мрежи, вчера един който разбира влезна в компа да види за какво иде реч и каза, че доставчика ми се е осрал(буквално).

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на ДЦЦ и съм с рутер пак за компютър и лаптоп и нямам никакви проблеми , най- вероятно си обаркал нещо по настройката на рутера и на компютрите нагласи ги на статични IP адреси да са примерно 192.162.1.5 и 192.168.1.6 съответно за лаптопа и компа и всичко трябва да е ОК ( освен ако не са им паднали DNS)

Link to comment
Share on other sites

От писаното по горе останах с впечатлението че DCC раздават локални IP адреси в диапазона от 192.168.1.1 до 192.168.1.254. Ако и рутера е настроен да раздава същите адреси конфликта е неизбежен. Рутера трябва да се изведе от обхвата на мрежата на DCC нагоре - примерно да раздава адреси в диапазона 192.168.2.1 до 192.168.2.254, а евентуално в настройките на компютрите зад рутера ръчно да се фиксира DHCP-то което DCC дава.

Link to comment
Share on other sites

не, раздават вътрешни IP-та от сорта на 172.16.200.15

иначе нагласих статични IP-та на настолния и лаптопа и сега няма проблеми, но трудностите с получаването на това вътрешно IP, което се подава от DCC си остава. трябва да рестартирам модема и рутера, за да си хване настройките. и това е всеки път след като пусна компа.

Link to comment
Share on other sites

не, раздават вътрешни IP-та от сорта на 172.16.200.15

иначе нагласих статични IP-та на настолния и лаптопа и сега няма проблеми, но трудностите с получаването на това вътрешно IP, което се подава от DCC си остава. трябва да рестартирам модема и рутера, за да си хване настройките. и това е всеки път след като пусна компа.

Добре де, аз май пак не разбрах (май беше обяснявал преди). Рутера и модема не ти ли стоят постоянно пуснати? Каква връзка има компа кога го пускаш..

Ако нещо ти не се объркваш, вероятно е проблем на ДЦЦ или модема, или рутера. Ако пробваш с друг рутер и пак така, може да се обадиш на съпорта да питаш, макар че почти е сигурно какво ще ти кажат :) .

Link to comment
Share on other sites

Еееее. Вие пък какво ги направихте. Все едно не може да ви вдигнат на вас колата. Смешно е, но все пак.....

 

Пък и това, че фирмата е Асеновградска, не означава, че и техниците карали колата са от Асеновград.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...