Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Само аз ли не мога да отворя http://www.yahoo.com от 2 дена.

Изключих си касперскито, както и всякакви firewall-и, реснах, но сайта отново не се отваря. Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен е същата хава и не мога да разбера къде е проблема :bgrin:

traceroute to www.yahoo.com (87.248.113.14), 30 hops max, 40 byte packets

1 adslrouter.adsl (192.168.1.1) 1.433 ms 2.019 ms 2.578 ms

2 212-39-87-232.btc-net.bg (212.39.87.232) 29.076 ms 30.140 ms 31.768 ms

3 de-cix.btc-net.bg (80.81.194.14) 34.761 ms 35.274 ms 36.831 ms

4 * * *

5 * * *

6 * * *

7 ge-1-2.bas-b2.ird.yahoo.com (87.248.101.11) 118.971 ms ge-1-4.bas-b2.ird.yahoo.com (87.248.101.15) 106.773 ms ge-1-4.bas-b1.ird.yahoo.com (87.248.101.13) 108.109 ms

8 * * *

9 * * *

10 * * *

11 * * *

12 * * *

13 * * *

14 * * *

15 * * *

16 * * *

17 * * *

18 * * *

19 * * *

20 * * *

21 * * *

22 * * *

23 * * *

24 * * *

25 * * *

26 * * *

27 * * *

28 * * *

29 * * *

30 * * *

edit: с gmail също има някакви проблеми, макар, че ми отваря пощата, но някои неща не ги зарежда...

Your internet connection is experiencing problems or your network administrator has blocked Gmail chat. Learn more

edit2: сега в момента не иска да ми зареди изобщо gmail-a :Д

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

350847053.png

 

... а уж трябва да са 6Mb :blink: нещо мноо зле ми изглежда.

може ли да е от това, че човека ползва wireless и някъде се губят пакети?

 

щото аз колкото и да съм недоволен от dcc през последните 2 седмици, в момента е така:

 

350846400.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тва е положението на btc. А ние в офиса даже сме на 12мбит и сме на същото диредже.

 

В началото бяха супер, а сега интернета е компот.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

БТК ме учудиха. Неделя се обаждам че нещо връзката хич я няма, човека ми обясни че нещо кабелите сигурно не са наред, което е напълно възможно знаейки че има 2 свързвания преди да влезе кабела в модема и аз казах че ще ги оправя. Питам ги дали не може да се мине на по-ниска скорост но да е по-стабилно и той каза че ще прати техници да замерят. Това става неделя около 2 посред нощ. В понеделника сутринта към 11 идват техниците, оглеждат какво става, аз им обяснявам каква е постановката, те мериха с някакви уреди, оправиха кабела на 1то место и всичко е 6+ оттогава. Не можах да повярвам че се обаждам за нещо подобно на поддръжката и на следващия ден те идват да го проверят!

 

350847053.png

 

... а уж трябва да са 6Mb :blink: нещо мноо зле ми изглежда.

може ли да е от това, че човека ползва wireless и някъде се губят пакети?

 

щото аз колкото и да съм недоволен от dcc през последните 2 седмици, в момента е така:

 

350846400.png

 

Като нищо е от wireless-a. В интерес на истината неговата скорост е по-добра от твоята (изключвайки цифричката за download) - и ping-а е по-малък и upload-a е по-добър... Защо не пробвате без wireless - закачете директно компютъра с кабел към модема?

 

Отделно - нали се сещаш че сървърите на speedtest.net за българия са на ITD (a.k.a. Cooolbox) така че недей 100% да се доверяваш на ТЕЗИ резултати. Настрана че е един flash който мери каквото може. Например до един щатски сървър имам над 10мбита връзка - като свалям с flashget с по 10 thread-a свалям с по 1.5-2мб/сек а speedtest до Los Angeles ми отчита 4мбита (на Langame-ския ми нет това). Пробвах 10 пъти с различни файлове (уникални архиви на базата данни там - така че няма как да го е кеширало никое прокси) - 1.5 - 2мб/сек. А speedtest-a един път не отчете над 5мбит-а до Los Angeles...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
БТК ме учудиха. Неделя се обаждам че нещо връзката хич я няма, човека ми обясни че нещо кабелите сигурно не са наред, което е напълно възможно знаейки че има 2 свързвания преди да влезе кабела в модема и аз казах че ще ги оправя. Питам ги дали не може да се мине на по-ниска скорост но да е по-.......

 

Аз на ггбит съм стигал до 1,5 мб ъплоуд и 2,4 мб даунллоуд(постоянни). Но нашите искат да се махаме. А за 20 лева не знам по-добър вариант. Помогнете

Link to comment
Share on other sites

Аз на ггбит съм стигал до 1,5 мб ъплоуд и 2,4 мб даунллоуд(постоянни). Но нашите искат да се махаме. А за 20 лева не знам по-добър вариант. Помогнете

 

ГГбит = ЕКлан. БТК си е отделно. Може да не искат за да разкарат стационарния телефон (кофти идея според мен но доста хора не искат).

 

Лангейм, ИТД - не е като да нямаш варианти... Визио и ЕК аз лично не бих но подчертавам дебело - мое субективно мнение си е това.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
За първи път в България БТК предлага най-големия легален онлайн каталог за музика и игри в интерактивния портал 4fun.bg

 

За първи път в България БТК предлага безплатно легален даунлоуд на музика и свободен достъп до гейм сървъри в портала 4fun.bg. В него потребителите на високоскоростния интернет БТК ADSL имат достъп до повече от 100 000 песни от всякакви музикални стилове. Музикалното съдържание на сайта е каталог на най-голямата музикална компания в света Universal Music.

 

Във 4fun.bg БТК ADSL клиентите ще могат да свалят музиката на най-големите звезди от всички музикални жанрове. В дигиталния каталог присъстват най-новите и актуални имена от световната музикална сцена като Rihanna, Duffy, Akon, Jay-Z, Anastacia, Ne-Yo, Morandi, 50 Cent, Enrique Iglesias, богати колекции на легендарни изпълнители като U2, Metallica, Sting, Andrea Bocelli, Rolling Stones, KISS, Dire Straits, Barry White, Tom Jones, ABBA, Marvin Gaye и много други. Такъв богат списък от музикални заглавия се предлага за първи път легално на интернет потребителите в България.

 

Музиката във 4fun.bg e групиранa в 9 жанра: POP, ROCK, DANCE, RAP, R&B, WORLD, CLASSIC, JAZZ, OST (Original SOUNDTRACK). Интернет потребителите могат да слушат любимите си стилове и изпълнители, да свалят както най-новите албуми и сингли, така и богата фонотека от евъргрийни, джаз, класическа музика, и цели дискографии на популярни световни изпълнители. За улеснение на потребителите във всеки жанр са групирани по 6 плейлисти, които предлагат както бърз достъп до най-слушаните и най-търсените заглавия в съответния жанр, така и готови тематични селекции или цели колекции от песни на определен изпълнител.

 

Освен даунлоуд на музика секцията 4fun Music предлага последни новини от световната музикална сцена и акцент върху топ артист от каталога в рубриката „Артист на месеца".

 

„Новият ни портал предлага за първи път на българските потребители възможността да свалят легално музиката на любимите им изпълнители", казва Кристина Табакова, директор „Продукти и услуги" в телекома. „Щастливи сме, че вече можем да предложим на нашите ADSL клиенти богато съдържание, което добавя стойност към предлаганата от нас интернет услуга", споделя още тя.

 

Специално за подписването на договора между БТК и Universal в България пристигнаха Ричард Абдалиан, вицепрезидент на дигиталния департамент и Вико Антипас, президент за Северна, Централна и Източна Европа на Universal Music Group International.

 

"Партньорството с БТК има стратегическо значение за нас и се радваме, че работим с най-големия телеком в страната по този проект", каза Ричард Абдалиан по време на събитието. „Заедно двете компании ще предоставят качествена и разнообразна музика на българските фенове и ще предложат една изключително атрактивна алтернатива на пиратското разпространение на съдържание, което възпрепятства развитието на музикалния бизнес в целия свят".

 

На официалното събитие присъства и Ина Килева, Изпълнителен директор на Българската асоциация на музикалните продуценти и ключов експерт в областта на авторското право и защитата на интелектуалната собственост в България.

 

„Приветстваме пионерската стъпка, която БТК предприе за защитата на авторските права в България. За първи път българските потребители имат свободен и легален достъп до световната музика. Вярваме, че това е правилната посока, в която се развива предлагането на музикално съдържание в света и се радваме, че България има компания, която да разработи най-иновативното и лесно за ползване решение и да даде достоен пример за отговорно социално поведение", каза Ина Килева по време на пресконференцията.

 

Новият портал е достъпен за всички интернет потребители, които могат свободно да разглеждат секциите на портала и каталога в музикалната секция и да прослушват до 30 секунди от песните. Само ADSL потребителите, обаче могат да свалят безплатно музика от него.

 

БТК предлага два пакета за даунлоуд на музика от 4fun.bg: Free и HIT. Free пакетът е безплатен и дава право на всички БТК ADSL потребители да свалят безплатно музика от един музикален жанр по техен избор. HIT пакетът пък дава достъп до даунлоуд на целия музикален каталог само за 4 лева на месец с ДДС, които се заплащат заедно с месечната сметка за БТК ADSL. С него потребителите могат да свалят неограничено песни от всички музикални жанрове.

 

Специално за българските геймъри БТК предлага безплатен достъп до GAME сървъри за едни от най-играните в България и света игри Counter Strike 1.6 и Condition Zero. Те са достъпни за всички интернет потребители, които притежават лицензно копие на игрите. Това условие гарантира добрата атмосфера за играчите и ограничава геймъри, които биха могли да нарушат средата. Във 4fun.bg геймърите могат да се информират за последните новости в игрите от авторските новини, които ще бъдат публикувани на сайта. GAME секцията разполага и със собствен форум, където геймърите ще имат възможност да обменят информация по горещи теми.

 

Съдържанието на 4fun.bg ще бъде актуализирано периодично и към музикалния каталог ще бъдат добавяни нови албуми на изпълнители от каталога на Universal Music Group веднага след излизането им на пазара в електронен формат.

 

За БТК

БТК е водещ телекомуникационен оператор в България. Компанията предлага пълно телекомуникационно обслужване - фиксирана и мобилна телефония, високоскоростен интернет и пренос на данни. БТК предоставя на своите крайни потребители и корпоративни клиенти телекомуникационни услуги от един доставчик. Повече информация за БТК, нейните продукти и услуги можете да намерите на http://www.btc.bg/.

 

За Universal Music Group

Universal Music Group e най-голямата музикална компания в света, притежаваща свои собствени оперативни компании или лицензианти в над 77 държави. Нейният бизнес включва и Universal Music Publishing Group - водеща пъблишинг компания с глобална операция, контролираща авторските права на едни от най-популярните автори и композитори. Семейството на Universal Music Group включва звукозаписните компании: A&M/Octone, Decca, Deutsche Grammophon, Disa, Emarcy, Fonovisa, Interscope Geffen A&M Records, Island Def Jam Music Group, Lost Highway Records, Machete Music, MCA Nashville, Mercury Nashville, Mercury Records, Philips, Polydor Records, Universal Motown Republic Group, Universal Music Latino, Universal Records South и Verve Music Group както и много други лейбъли, притежавани или дистрибутирани от филиалите на компанията по света. Universal Music Group събира обширен каталог в музикалната индустрия, който включва дискографиите на едни от най-известните изпълнители през последните 100 години. Каталога на компанията се маркетира от две обособени дивизии: Universal Music Enterprises (базирана в САЩ) и Universal Strategic Marketing. Под шапката на звукозаписния гигант влизат и департамента за нови медии и технологии eLabs, компанията за продажба на оригинален мърчандайз Bravado, мениджмънт агенцията Twenty-First Artists, както и концертната агенция Helter Skelter. Universal Music Group е част от глобалния мултинационален конгломерат Vivendi - лидер в в бизнеса с медии и телекомуникации.

 

За допълнителна информация:

Адрияна Михайлова

Връзки с обществеността и корпоративни комуникации

Българска телекомуникационна компания АД

тел.: +359 2 949 46 24

e-mail: adriyana.mihaylova@btc.bg

http://www.btc.bg/, http://www.vivatel.bg/

Link to comment
Share on other sites

Нека споделя, моите неволи покрай БТК. Вързах се аз през декември към тях, но о изненада хващам 2мб от 15 нета кове 290к повече не иска от никъде при никви обстоятелства. Имам приятели на тази тарифа, които си имат прилични скорости. Звъня им аз. Викат ще пратим техници да видим кво става. Звънят ми на следващата сутрин и ми казват: "Господине много сте далеч от пощата в тракия, от която получавате нет и не може да хванете повече,(аз съм в изгрев) трябва да си смените номера на домашния, за да е през друг msan и да може да имате по-бърз интернет. Всичко хубаво, ами баща ми като не иска да си сменим номера. И сега ще си седа до май месец с кофти нет, защото имам договор за 6 месеца. Нито мога да играя онлайн като хората нито нищо. А след това трябва да се върна на кабелния на Евроком. От ИТД казаха, че преди нова година нет до нас няма да докарат. И въобще ГГ. :(

Link to comment
Share on other sites

Това със смяната на номера изби рибата. Хората си запазват номера и си сменят оператора (поне между мобилните става), те за да ти пуснат по-добър нет искат да ти сменят номера... Въпреки че съм го правил но тогава никой не е имал думата по въпроса дали да стане ии не...

Link to comment
Share on other sites

Трябва да видя има ли начин да си разтрогна договора с тея кауни, че не мога да ги трая вече. То тва не е нет. Вечер напоследък не мога нито да играя като хората нито нищо.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да видя има ли начин да си разтрогна договора с тея кауни, че не мога да ги трая вече. То тва не е нет. Вечер напоследък не мога нито да играя като хората нито нищо.

Знам само два номера за предсрочно разтрогване.

 

Единият е ако сменят общите условия. Но това става доста рядко и почти никога не бият фамфарите. Ако новите условия не ти харесват имаш някакъв срок (1 месец) когато можеш да кажеш че не си съгласен с тях и те трябва да ти прекратят договора.

 

Другият е ако се местиш на адрес където не могат да ти прокарат интернет. Ама за БТК това условие е доста по-трудно изпълнимо от ЕКК например ;)

 

Прочети тази тема от началото, може да има още някоя хватка. Прочети си и договора, както и общите условия.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да видя има ли начин да си разтрогна договора с тея кауни, че не мога да ги трая вече. То тва не е нет. Вечер напоследък не мога нито да играя като хората нито нищо.

 

 

 

И при мен за съжаление е така от 2 месеца насам...голям пинг,загуба на пакети.Това е всяка вечер..явно просто вече станаха доста "маймунки" на клончето и мрежата започна да сдава багажа.Но нищо ново ново под слънцето...дано скоро ИТД дойде към Тракия и БТК получава червен картон и от мен! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Специално за Тракия, Скобелева и Изгрев, скоро май ще има светлинка. Доколкото чувам ще минат на нет и телефония през мрежата на Вивател - безжичен, както в селата. Ще ви дадат специални телефонни апарати с вградена СИМ карта /като Homebox на МТел/ и в зависимост дали ползвате нет или не ще получите такива с модеми. Няма да има проблеми след това.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

speedtest.net нещо май не мери правилно,.......

,а съм на 6 Mbit/s

Спийд теста никога не е мерил прецизно...ама все пак какви са тези ужасни резултати....за ъплоуда изобщо не говоря, защото не вярвам в днешно време някой доставчик да предлага такива цифри. Колко плащаш за тарифата си?

Link to comment
Share on other sites

Спийд теста никога не е мерил прецизно...ама все пак какви са тези ужасни резултати....за ъплоуда изобщо не говоря, защото не вярвам в днешно време някой доставчик да предлага такива цифри. Колко плащаш за тарифата си?

Сега започна по-нормални стойности да отчита - по 6000-7000 kbps, което не ми отговаря на въпроса защо одеве отчиташе космически скорости. Измервам скоростта към Recommended сървър, който за момента ми е в София, според сегашното ми IP съм в Ихтиман.

Спомням си преди няколко години, когато бях на Визио и свалях с около 20 КБ/секунда веднъж се получи някакъв срив и свалях с по 700 КБ/секунда , но доколкото знам най-високата скорост до която може да се предава интернет посредтвом ADSL е 12 Мbit/sec (затова предполагам от сайта е станал бъга).

По принцип като засичам скоростта влияние оказва (както и се очаква) колко интернет страници съм отворил и дали свалям нещо. На BTK не ми допада това, че интернета е бърз, но за сметка на това е слаб по отношение на създадени конекции (визирам свалянето на торенти с Flashget - когато пусна 3 торента наведнъж почти нищо друго не мога да правя което да изисква интернет) - то това май зависи и от рутера им на БТК-то който е у нас, ще пробвам с друг ADSL да видя ще стане ли нещо, дали ще тръгне нет или не.

ЕДИТ: Пак показа големи стойности - този път са:

http://www.speedtest.net/result/415011813.png

 

На 6 Mbit/s, би трябвало да плащам по 20 лева на месец(все още не съм плащал), от 4 дена използвам БТК от нас, преди го делях.

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Аха...май проблемът е в мен, защото явно не съм в час с тарифите и скоростите на БТК (тук djadomraz е добре да се изкаже, защото той имаше като втори доставчик БТК). И аз плащам 20 лв., но на друг доставчик и затова тези цифри ми се видяха доста странни (в посока надолу).

Link to comment
Share on other sites

Абе то аз ще се изкажа ами пусти мързел от 2 месеца трябва да оправя един кабел и го отлагам но пък щото другия нет не е прекъсвал грам и така. Иначе бях поствал тестове но те са леко мъгла. Особено пък откакто Coooolbox-a на ITD стана сървър за Пловдив, София и май Франкфурт та ако скоростта не е на макс няма да ме учуди ако нещо са се изпокарали както преди връзката между БТК и ЕК Пловдив беше като dialup но и 2те страни отричаха... а аз с повече от 20кб/сек не можех да свалям между 2та компютъра - щото въпреки че бяха в различни стаи взихама нет от различни места и трябваше ли да пратя нещо на жена ми беше по-лесно да го запиша на флашче и да го занеса лично а не да го пращаме през нетя

 

Като гледам страницата на АДСЛ-а скоростите на ниската тарифа са:

 

Максимална скорост на Метро upload (локален трафик) 512 Kbps

Максимална скорост на Интернет upload 256 Kbps

 

За повече информация - тук:

 

http://adsl.btc.bg/bg/adsl/homepackage/details/1

Link to comment
Share on other sites

E то скоростите хубаво са дадени и аз ги знам де, но защо speedtest-а ми отчете на няколко пъти скорости от порядъка на 18 Mbit/s :bgrin: при положение, че максималната е 6 Mbit/s, трябва нещо от сайта да е ми се струва

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Специално за Тракия, Скобелева и Изгрев, скоро май ще има светлинка. Доколкото чувам ще минат на нет и телефония през мрежата на Вивател - безжичен, както в селата. Ще ви дадат специални телефонни апарати с вградена СИМ карта /като Homebox на МТел/ и в зависимост дали ползвате нет или не ще получите такива с модеми. Няма да има проблеми след това.

 

 

 

Идеално..аз съм на скобелева мама....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

вие па ако щете вервайте, ама бтк немали никакъв проблем в мрежата, още по-малко на национално ниво и още по-малко от четвъртък вечерта :blink: :punk

 

ебати нещастниците. кат си помисля само колко съм ги препоръчвал :sick

Link to comment
Share on other sites

вие па ако щете вервайте, ама бтк немали никакъв проблем в мрежата, още по-малко на национално ниво и още по-малко от четвъртък вечерта :blink: :punk

 

ебати нещастниците. кат си помисля само колко съм ги препоръчвал :sick

 

 

 

Oт около 3 месеца мрежата буквално издиша.Всяка вечер след 18 часа и събота-неделя целодневно става ужас... голям пинг и загуба на пакети на корем.Аз също съм ги препоръчвал на доста познати,ама дойде време и те да се оакат.За мой късмет след сумати звънене на съпорта реших да видя кога ми изтича договора и се оказа че в края на този месец.Добре,че погледнах понеже тарикатите сложили клауза за автоматично удължаване с още 12 месеца..запалих колицата и право в първия офис.Колкото и да не ми се искаше да пускам ланка се прежалих и пуснах заявка в нетгруп да име некъв нет докато се появят ИТД...И така за пореден път нов доставчик нов късмет :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...