Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

В офиса имахме проблем с модема - по-новите модеми подържат по малък брой конекции, и май имаха по-малко памет. Старите модеми са по-добре. Понеже в офиса сме една камара компютри и все се ресетваше. После се обадихме и накарахме да ни го сменят с по-стария модем. Верно по-голям и грозен, ама по-стабилен.

Забиванията намаляха значително. Все пак ги има, че като се накачорат 100 маймуни и глей кво става. Даже закачихме едно реле и направихме програмка да прави пинг, като ако засече определено време ресетва модема :)

Така, че има голяма вероятност ако пускаш някакви торенти + някоя друга чат програма, да достигаш максимума на конекцийте и модема да дропи.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Работата е там, че повече от 2 години не съм имал проблеми и сега от няколко дена е ужас, а не правя нещо по-различно на компютъра :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Даже закачихме едно реле и направихме програмка да прави пинг, като ако засече определено време ресетва модема :)

 

Мога ли да попитам как го рестартира? С някакъв хардуер или софтуерно нещо ?

 

Така, че има голяма вероятност ако пускаш някакви торенти + някоя друга чат програма, да достигаш максимума на конекцийте и модема да дропи.

 

Добре де а защо не сложите един рутер който да ги ограничава тези неща и който ще се разправя с локалната мрежа а модема единствено с въпросния рутер ще си "говори"?

Link to comment
Share on other sites

Днеска нета е вече под всякаква търпимост, пусна ли някой торент да се сваля до 10-15секунда се е рестартирал модема :angry1 :angry1 Освен за браузване за нищо друго не става :angry:

Link to comment
Share on other sites

Днеска нета е вече под всякаква търпимост, пусна ли някой торент да се сваля до 10-15секунда се е рестартирал модема :angry1 :angry1 Освен за браузване за нищо друго не става :angry:

 

Сложи модема и трафчето му под климатика.

Също така провери дали Win-а ти не е пипнал някоя гадинка която да товари мрежата (spam,scan,scam)

Link to comment
Share on other sites

Сложи модема и трафчето му под климатика.

Също така провери дали Win-а ти не е пипнал някоя гадинка която да товари мрежата (spam,scan,scam)

Не е проблемът в уиндоуса по 2 причини: 1 - под линукс пак е същата хавата, 2 - като е спрян компа пак се рестартира модема :lol: За жегата едва ли му става толкова топло, понеже в моята стая е пуснат климатика и е 24-25 градуса :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Днеска нета е вече под всякаква търпимост, пусна ли някой торент да се сваля до 10-15секунда се е рестартирал модема :angry1 :angry1 Освен за браузване за нищо друго не става :angry:

При мен пък, като се прибирах на обяд към 12:00 преди няколко дена skype работеше перфектно, но не можеха да се отварят интернет страници :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днеска дойдоха техници и ми смениха модема и всичко е ок, ама що трябваше 1 месец да ми прекъсва нета и да си късам нервите при условие, че работата се свърши за 5мин :blink:

Link to comment
Share on other sites

Днеска дойдоха техници и ми смениха модема и всичко е ок, ама що трябваше 1 месец да ми прекъсва нета и да си късам нервите при условие, че работата се свърши за 5мин :blink:

 

Защото убежденията че проблема е в техния телевизор са трудни. А и за да си размърда задника еди кой си и да ти донесе друг модем трябва още 5 човека да се подпишат където трябва (образно говоря). Я кажи овика ли ги по мой образец че да се стреснат? :)

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да попитам как го рестартира? С някакъв хардуер или софтуерно нещо ?

Добре де а защо не сложите един рутер който да ги ограничава тези неща и който ще се разправя с локалната мрежа а модема единствено с въпросния рутер ще си "говори"?

Релето е на една платка и е свързана през COM порт-а към компютъра. И програмата праща сигнал да прекъсне тока на релето.

Link to comment
Share on other sites

Защото убежденията че проблема е в техния телевизор са трудни. А и за да си размърда задника еди кой си и да ти донесе друг модем трябва още 5 човека да се подпишат където трябва (образно говоря). Я кажи овика ли ги по мой образец че да се стреснат? :)

Не, аз съм миролюбив човек :D Просто се обадих да пуснат заявка, след което се обадихме на познати работещи в БТК и така на другата сутрин дойдоха първо при мен :bgrin:

И да отбележа, че мрежата на БТК вече е включена в http://iptv.bg/ и може да се гледат он-лине телевизиите. Платените канали са още в тестов период и за тях нищо не мога да кажа :)

Link to comment
Share on other sites

излизам преди 10 минути да пия кафе и виждам

post-266-1220943945_thumb.jpg

ма нещо кабела не мяза на лански, та са огледах и под терасата видях

post-266-1220943969_thumb.jpg

брех тия пичове колко умело ползвали старата, но все още работеща елекрическа мрежа за опора

post-266-1220943959_thumb.jpg

 

 

 

...

та толкоз по въпроса на кой къде са му кабелите мисля :huh:

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена не мога да браузвам докато тегля нещо с FlashGet, дори при сложени ограничения на 60% от максималната скорост на download и при сваляне само на един торент, с настройка само за по една конекция :confused

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена не мога да браузвам докато тегля нещо с FlashGet, дори при сложени ограничения на 60% от максималната скорост на download и при сваляне само на един торент, с настройка само за по една конекция :confused

 

Доколкото знам FlashGet-a не признава ограниченията на скоростта при сваляне на торенти.

 

От друга страна аз нямам този проблем, дори при сваляне на торенти браузването е напълно възможно (бавно, но става).

 

Почисти си кеша на браузъра, едно друго, погледни нещо другите програми които си сложил - antivirus-ни, firewall, т.н. - да не би да се шашка някоя от тях.

 

Ако си слагал наскоро нещо като софтуер провери да не е от него.

 

Днес жена ми се оплака че не може да отвори 1-2 линка (с Firefox), пробвах с Google chrome и се отвори.

 

Също така имай предвид че максималната скорост е различна в зависимост от това къде са хората от които сваляш - в БГ или извън...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам FlashGet-a не признава ограниченията на скоростта при сваляне на торенти.

Мерих го с DU Meter, който измерва целия поток download и upload.

 

Почисти си кеша на браузъра, едно друго, погледни нещо другите програми които си сложил - antivirus-ни, firewall, т.н. - да не би да се шашка някоя от тях. Ако си слагал наскоро нещо като софтуер провери да не е от него.

Почиствам го доста често, отскоро съм с Nod32, общо взето съвпада започването на проблема с инсталацията на Nod32.

 

Днес жена ми се оплака че не може да отвори 1-2 линка (с Firefox), пробвах с Google chrome и се отвори.

Едно и също беше положението и с интерент експлорер, мозила, опера.

 

Също така имай предвид че максималната скорост е различна в зависимост от това къде са хората от които сваляш - в БГ или извън...

Имах предвид, че съм пуснал флашгета да не сваля със неограничена скорост (ограничена само до скоростта на връзката), а с 90KB/s и пак не можеха да се отварят страници.

Link to comment
Share on other sites

Почиствам го доста често, отскоро съм с Nod32, общо взето съвпада започването на проблема с инсталацията на Nod32.

 

Пробвай да го разкараш и да сложиш друга антивирусна. Възможно е нещо да спича въпреки че защо ще го прави само при пуснат flashget нямам ни най-малка представа.

 

 

Имах предвид, че съм пуснал флашгета да не сваля със неограничена скорост (ограничена само до скоростта на връзката), а с 90KB/s и пак не можеха да се отварят страници.

 

Това ме навява на мисълта че може модема нещо да е сдал багажа и при повече отворени сокети да се шашардисва нещо. Пробвай първо да смениш нод-а, след това пробвай евентуално чиста инсталация (но поне с хубав firewall нещо) без НОД, само flashget, пускаш нещо и пробваш да отваряш разни страници. Ако имаш 2ри дял или диск това става относително бързо и ще ти даде добра представа кой е виновника - софтуер или хардуер нещо.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да го разкараш и да сложиш друга антивирусна. Възможно е нещо да спича въпреки че защо ще го прави само при пуснат flashget нямам ни най-малка представа.

 

Nod32 е нещо като интегриран пакет за цялостна сигурност. Тоест той ти прехваща и интернет трафика и следи за гадинки в него, по този начин работи като firewall и DPI.

 

Учудващо много проблеми изчезват заедно с NOD32 ;)

Link to comment
Share on other sites

Nod32 е нещо като интегриран пакет за цялостна сигурност. Тоест той ти прехваща и интернет трафика и следи за гадинки в него, по този начин работи като firewall и DPI.

 

Учудващо много проблеми изчезват заедно с NOD32 ;)

Имах Kaspersky, но нещо му стана (никога не съм имал проблеми с него) и даваше грешки заради клоюча, който явно е изтекъл, а и не съм търсил нов, за по-лесно сложих Nod32 пък и да видя какво представлява, доста трудно си намерих начин по който да я update-вам.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

малко впечатления от тарифата, която е за 25 лв. :unsure:

в момента съм на dcc, ама в последно време почти всеки път когато ми потрябва скорост за сваляне, получавам някакви мизерни 120-180 kB/s и не се търпи ... та, как е на ADSL-а? като изключим ниската скорост на upload ... и филтрират ли се портове? мулето как върви?

Link to comment
Share on other sites

малко впечатления от тарифата, която е за 25 лв. :unsure:

в момента съм на dcc, ама в последно време почти всеки път когато ми потрябва скорост за сваляне, получавам някакви мизерни 120-180 kB/s и не се търпи ... та, как е на ADSL-а? като изключим ниската скорост на upload ... и филтрират ли се портове? мулето как върви?

1.1-1.2Mb заковавам редовно от замунда и арена с FlashGet!

Link to comment
Share on other sites

1.1-1.2Mb заковавам редовно от замунда и арена с FlashGet!

 

С което отговори на въпроса на samkijot изключително изчерпателно искам да ти кажа. Човека питаше и за филтриране на портове, мулето как върви, ти му обясняваш че СВАЛЯШ торенти с 1.1-1.2мб от замунда с FlashGet... Сваляш защото има много други пиъри с БТК. Хайде пусни да сваляш торент с 5 сийдъра 100% от които да са на ЕК и после чакай да вдигнеш 1.1мб/сек. То навсякъде е така но все пак при БТК пиъринга е малко по-различен от този при останалите доставчици...

 

На въпроса: да филтрират се ВСИЧКИ входящи но конкретен могат да ти го отпушат като им пратиш email. Това за мен е по-добрия вариант отколкото да включат DMZ и да прехвърлят от-до всичко навътре (все пак имаш още 1 firewall така пък обикновено ти трябват под 10 порта отворени).

 

E-mule-то жена ми го ползва и върви да. Наскоро не се е ровила но преди 2 месеца сваляше някакви неща. Слабо върви но върви. Не знам защо но не е като торентите но всичко зависи от това колко хора го имат това което търсиш, тяхната връзка каква е и физически къде се намират.

 

Скоростта на upload не е чак толкова ниска - към 1мбит/сек беше последно е не е 5MB/sec като при други доставчици но е поносимо даже за сийдване на торенти а за работа нещо си е напълно достатъчно според мен.

 

Ето ти един актуален speedtest:

338726092.png

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

С което отговори на въпроса на samkijot изключително изчерпателно искам да ти кажа. Човека питаше и за филтриране на портове, мулето как върви, ти му обясняваш че СВАЛЯШ торенти с 1.1-1.2мб от замунда с FlashGet... Сваляш защото има много други пиъри с БТК. Хайде пусни да сваляш торент с 5 сийдъра 100% от които да са на ЕК и после чакай да вдигнеш 1.1мб/сек. То навсякъде е така но все пак при БТК пиъринга е малко по-различен от този при останалите доставчици...

 

На въпроса: да филтрират се ВСИЧКИ входящи но конкретен могат да ти го отпушат като им пратиш email. Това за мен е по-добрия вариант отколкото да включат DMZ и да прехвърлят от-до всичко навътре (все пак имаш още 1 firewall така пък обикновено ти трябват под 10 порта отворени).

 

E-mule-то жена ми го ползва и върви да. Наскоро не се е ровила но преди 2 месеца сваляше някакви неща. Слабо върви но върви. Не знам защо но не е като торентите но всичко зависи от това колко хора го имат това което търсиш, тяхната връзка каква е и физически къде се намират.

 

Скоростта на upload не е чак толкова ниска - към 1мбит/сек беше последно е не е 5MB/sec като при други доставчици но е поносимо даже за сийдване на торенти а за работа нещо си е напълно достатъчно според мен.

 

Ето ти един актуален speedtest:

338726092.png

Еми казвам за това,което знам и което ползвам...кратко и точно.Иначе нито мулета ползвам нито портовете са ми ясни кой отворен кой не! :lol:....човека все пак питаше предимно за дънлоуда а предполагам сваля 80-90% торенти.Поздрави :)

Edited by Breez
Link to comment
Share on other sites

Djadomraz, че тоя твоя нет си е направо фурия, мен към СФ ми дава 4мбит и 115мс пинг :lol:

 

Нищо, аз плащам като за 12 мбита иначе... И общо взето ги има но с торенти иначе тоя спийдтест малко мъгла работа.

 

А за пинга - и там е мъгла леко, странно но до щатите пинга е съизмерим с този на Лангейм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...