Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

N3 или Булсатком, като Булсатком ти е по-евтиния вариант - 21,80лв. за Премиум и най-ниската тарифа за нет. Ако избереш Булсатком, обаче, трябва да се поинтересуваш как са точно в твоята част на Тракия. Ако държиш повече на нета, избираш N3 и малко по-високата цена.

Link to comment
Share on other sites

аз бих ти препоръчал тези https://www.megalan.bg/packet_pon.html . И определено булсата не ти трябват нета им е доста зле или беше преде да се махана от тях :rolleyes:

 

п.с. ако избереш мегалан имат офис в Тракия. Мой съвет само през тяхния офис и никога през Мтел-ските.

Edited by ma6inata1
Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам каналите на Мегалан са посмачкани, което не е никак приятно на голям телевизор. Плюс това на другите два оператора, има едни интересни спорни канали, които при Мегалан ги няма.

 

А и още нещо - ако имаш телевизор с цифров тунер, изборът ти е N3. Взимаш си модул и си гледаш с твоя тунер и едно дистанционно.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

А и още нещо - ако имаш телевизор с цифров тунер, изборът ти е N3. Взимаш си модул и си гледаш с твоя тунер и едно дистанционно.

 

Или близу. Но тях само за телевизия

Link to comment
Share on other sites

Що само за телевизия. Аз със близу от как си смениха името на него съм нямал особени проблеми. В началото само ми се беше налагало да им се обаждам 2-3 пъти, но от тогава никакви грижи. Нета е добър, бърз, не пропада. Поне аз нямам оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

Или близу. Но тях само за телевизия

То и нета им не е лош, но пак зависи от района. Аз им ползвам нета на едно място вече една година и малко, като забележки нямам.

Link to comment
Share on other sites

мегалан-а ти дават 'заключен' рутер - нямаш достъп до публичния си ИП адрес.

В смисъл?

Пренасочването на портове става през страницата на Мегалан, както и управлението на рутера:

 

31564490.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пичове мерси за съвета! До преди няколко дни щях да пускам Близоо за 25лв нет+тв....обаче вчера им отказах инсталацията, щото прочетох мноо лоши отзиви! Днес подадох заявка в Н3 за ТВ+Нет за 26лв! Истината е, че сега съм на Визио и съм единственият доволен най вероятно, но нета им в моя район(Тракия-Метро) е просто перфектен, винаги свалям с 7-8мб и нета не спира. Обаче искам и телевизия а Визио не предлагат такова нещо, затова ще се махам

Link to comment
Share on other sites

В смисъл?

Пренасочването на портове става през страницата на Мегалан, както и управлението на рутера:

.......

а задаването на постоянни IP адреси от тези раздавани от DHCP сървъра къде става? / никъде/

и още доста неща не може да управляваш - приоритети, филтри, и поне още 5 неща които ползвам.

Link to comment
Share on other sites

а задаването на постоянни IP адреси от тези раздавани от DHCP сървъра къде става? / никъде/

и още доста неща не може да управляваш - приоритети, филтри, и поне още 5 неща които ползвам.

Като не ти харесват възможностите на този рутер си сложи твой и си го конфигурирай както искаш. Имаш си статично IP за което даже и не плащаш допълнителна такса като при кулбокс, например. Така, че може да си правиш каквото поискаш.

Link to comment
Share on other sites

и още доста неща не може да управляваш - приоритети, филтри, и поне още 5 неща които ползвам.

 

Че има ли някой който да ти дава рутер с възможности каквито има един MikroTik (да не споменавам cisco че той не е за простосмъртни, не че микротиците са особено лесни за настройка, но пак стават)?

Link to comment
Share on other sites

Може ли да замениш нацяло техния рутер и да сложиш твой или трябва първо да е включена тази скопена сапунерка и след това твоя рутер ?

Link to comment
Share on other sites

Обаждаш им се, бриджват ти портовете и си включваш каквото искаш отзад.

Техният рутер ти играе роля на медия конвертор и суич в този случай..

И всъщност ти дават цели 5 публични адреса ;)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Това, за мегалан ли се отнася? Ако това е така и е вярно мисля, че е уникално за България, а и в световен мащаб, поне аз не съм чувал за подобна възможност. Моля уточнете параметрите.

Link to comment
Share on other sites

Това, за мегалан ли се отнася? Ако това е така и е вярно мисля, че е уникално за България, а и в световен мащаб, поне аз не съм чувал за подобна възможност. Моля уточнете параметрите.

Кое по-точно е уникалното, та чак и в световен мащаб?

 

Само не забравяй текста под тарифите:

 

При липса на техническа възможност не се предоставя повече от един IP адрес.

Да не се окаже, че в един момент ще има доста почитатели на "зеления хайвер" :sick

Link to comment
Share on other sites

Уникалното е, че за 14-15 лв имам 5 IP–та и 100 мегабита нет ... ;“) Не е лошо в крайна сметка :“)

Че и с IPv6 се заиграват, но не съм се разглеждал особено много по темата.

Иначе ги дават на високите си тарифи, според сайта на мтел : http://www.mtel.bg/high-speed-home-internet

А като гледам през месец си измислят нови промоции, та въпроса е човек да ги хване в правилният момент :)) - https://www.megalan.bg/promo.html

Не ме питай защо имат различно инфо по сайтовете :D

Но 5-те IP-та са си реалност, ползвам си ги, стоят си постоянни от септември до сега :)

 

Реално ти дават 1 IP на рутера им което е натнато. Другите 4 ги получаваш през бриджнатите портове на рутера. :)

 

@plameni - единствената техническа невъзможност за която се сещам, за ПЛД поне, е RIPE съвсем да затегнат контрола над IPv4 ... :“)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

@plameni - единствената техническа невъзможност за която се сещам, за ПЛД поне, е RIPE съвсем да затегнат контрола над IPv4 ... :“)

Ясно е, че в М-тел стриктно следват Светото писание и лявата ръка не знае какво прави дясната, защото нямам друго обяснениe на този пост на администратора на форума на Spectrum Net:

 

. . . И на фона на това, че ип в4 адресите свършиха, а ип в6 е до под кривата круша, т.е. още няколко години ще се кара на "оптимизации" на ресурса, безугледното разхищаване на адреси в стил Мегалан ще приключи много скоро, още повече пък безплатно. Всъщност за новите клиенти и покрития приключи вече.
Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Пост от 03-07-2011 г., 17:17 ;)

Те тогава изобщо бяха ли заедно ? :“) Защото така написано ми звучи като да са 2 компании ;“)

Кой го боли как и защо са се хейтили преди ? :“)

Link to comment
Share on other sites

Ами чудесно, поста продължава да изглежда като хейтене м/у две компании.

И продължава да не ме боли :") IP–тата са на лице и работят :“)

И очевидно разсъжденията в поста са грешни :D

А и те наистина не ги дават като статични ;)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Стига сте подвеждали хората! такава такса от 14-15 лв и такива скорости от 100 мегабита няма предлагани в момента. Така че уникалното е вече с изтекла годност и непредлагащо се. И се иска 20 лв. депозит за устройство. Ха ХА. Моля коментарите да бъдат изтрити.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Някъде да съм писал, че се предлага сега ? Пише, че го имам ;") Прави разликата.

И 100-те мегабита си ги има, просто са на друга цена.

Иначе 50-те идва на същата горе долу. :)

 

А и съм дал линкове към сайтовете им. Кое е подвеждане ? :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...