Jump to content
BulForum.com

Български футбол


veseo

Recommended Posts

Е и кво да не би нивото да е някво много високо и добр. Напълно реално е да се намали броя на отборите. То ако не се правят сумати компромиси за лицензи и други правила, трябва директно едно 3-4 отбора да не получат лиценз и да останат извън сметките.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Нивото е адски слабо. А те групата искат да е намалят щото нямало конкуренция в първенството, и ЦСКА, Левски, Литекс не играели сериозни мачове и за това после падали в евротурнирите. В последно време лъсна доколко е вярно това, поокапаха им малко паричките и дадоха бърза задна. По въпроса с лецензите, който не отгораваря на условията шута и да се замества от друг, който отговаря.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

gong.bg

Капитанът Димитър Бербатов потвърди, че се отказва от националния отбор на България.

 

„Оттеглям се от националния отбор на България. Решението бе трудно, но го взех. Трябва да се вземат и трудни решения. Взех го съвестно, мислих го доста. Всяко нещо има начало, има и край, и той е днес," заяви нападателят на пресконференция.

 

„Каквото и да кажа, едни ще го приемат сериозно, други не. Не се чувствам длъжен да кажа защо, но ще го направя. Бях си обещал, че ако до 30-та ми годишнина нещата не се получат както искам, да дам път на младите момчета. Чувствам се и изморен понякога, малко изчерпан. Знам, че има момчета, които чакат този момент, и той дойде, и съм сигурен, че ще покажат качествата си за България. Вече 11 години сме заедно, доста хора се отказват и по-рано, аз го правя чак на 30-та си годишнина."

 

„Три пъти мисля, не успяхме да се класираме на Световно първенство, опитахме и не успяхме, и това е," продължи Бербатов. „Видяхме се със Станимир Стоилов, поговорихме, пожелах му успех. Той е много добър треньор, с него националният отбор има добър шанс."

 

„Различно е при всички, нормално е и аз да имам болежки, да имам своите проблеми. Всички сте запознати със здравословните проблеми, които имах. Това също е фактор. Затова прецених, че стига толкова," даде още обяснения той. „Ще гледам отстрани, но ще помагам, с каквото мога."

 

„Аз съм го взел еднолично това решение, никой не може да ми казва какво да правя. Нещата се промениха много от времето, когато бях на 22 години. Вече имам дъщеря, имам семейство, нещата са различни," добави Бербо.

 

Той бе категоричен, че критиките и нападките на медиите нямат общо с решението му:„Няма да съм нито първият, нито последният, който се отказва. Аз не съм стигнал на нивото, на което съм, със сърдене. Това, че някой е казал това или онова… Хора, които нямат никакво значение за мен, могат ли да ме откажат от нещо?!"

 

Относно писанията в личния блог на футболиста, където той бе доста остър, и причините за написаното там, Бербатов заяви: „Трябва ли да има причина?! Решил съм го, така съм го казал. Защитил съм се по някакъв начин, себе си, и хората около мен."

Link to comment
Share on other sites

Нямам нищо против Бербатов, но да се маха като иска и без това е е особено ефективен в националния отбор в последно време. Издразни ме само това Бербо: След години може да се върна да ви оправя футбола

Link to comment
Share on other sites

Ти какво, не вярваш да е истина?

 

Жалко е, че това момче е прекалено скромно.

 

Както по-горе писах, нямам нищо против Бербатов, даже му симпатизирам и винаги се радвам, когато се представи добре в мач, но изказването му е малко в стил Бойко Борисов. Отделно прекалено чувствителен го раздава, все обиден, все неразбран се изкарва, смятам че е нормално към най-голямата звезда на БГ футбола да има високи очаквания. Но явно на него му е по-добре да си кротува, да си играе в Манчестър, колкото го пуска Фъргюсън (жалко, че не го пуска редовно титуляр, можеше да направи много по-добър сезон). Като цяло не оправда очакванията нито в националния, нито в клубния си отбор и да подчертая не смятам че вината и изцяло негова.

Link to comment
Share on other sites

Има разлика между това да има големи очаквания и това винаги да бъде използван за изкупителна жертва, когато има няква издънка. Каквото и да стане се Бербатов е виновен, а Стилян и Матин въпреки че са също най-големите ни звезди към тях никога не е имало подбни критики. То не може в националния отбор всичко на всичко да има двама-трима добри футболисти и да се очаква от тях те да правят чудеса.

Link to comment
Share on other sites

Към Мартин нямаме право да плюем, защото е сърцат и оре терена. Нищо общо с отношението на Бербо. А Стенли и той си е п♛тка, 'щото първо се махна обиден, после се върна без да са го искали.

Link to comment
Share on other sites

Жорето Пеев ей сега ще оправи наСионала ;)

 

И естествено, че има играчи, които по дефиниция никога не са виновни. Начело с баце Марто Петров.

 

Това е 'щото като си селски бек и псуваш у лево и десно всички та уважават. Той баце Марто е като голфаджия в пернишка дискотека. А си го погледнал, не както трябва и те е убил - нищо, че е декоративен. То само той се раздава, бре. чЕловекъ отбор.

Жоро вратарчето и на него чак му писна всички да му се подиграват какви голове му вкарват. И на Иванков също - той човека си показва също класа в клубния ама сигурно и той е мързел гаден и за това го порят в наСионала.

 

Ама най-невиновен е винаги спИцялния Мъри. То даже и именцето му подсказва, че той не е виновен. Нищо, че резултатите му са същите като на оня Стоичков ли беше, там какъв - дето всичко де що има спортен журналист първо му се мазни, после го оплю.

 

Въобще у нас винаги ще има "невиновни" и разни дето да опират пешкира. А сега да видим кой ще е в наСионала.

 

И да не забравим "ЕНьО КРЪСТОВЧЕВ ПРЕЗИДЕНТ!!!ГОНЗО ГОСПОД!!!"

Link to comment
Share on other sites

За коя България е прекалено голям "предателят" Бербатов?

 

Най-добрият футболист за последното десетилетие на България - Димитър Бербатов, прекрати своята кариера в националния тим. Направи го безславно, с огорчение, със сълзи в очите. Оставен да бъде стъпкан и да му се залепят епитети "лигльо" и "предател".

 

В крайна сметка Димитър Бербатов не успя или по-скоро не пожела да назове истинските причини за своето оттегляне и на този етап сбърка. Каза "А" за дереджето и подбора в националния отбор, но отказа да назове "Б" и в крайна сметка излезе страхливец в очите на обикновения запалянко. Просто неопитността в подобни задкулисни битки му донесе доста негативи и след грешна тактика във вчерашната си пресконференция позволи на противника да му поведе с 1:0.

 

С изявлението си пред медиите той показа, че не е на нивото на своите врагове и към този момент не е готов да се справи с тях.

 

Би трябвало всички интересуващи се от футбол обаче да се досетят кои попадат под формулировката "противници" на Димитър Бербатов. И това не е обикновеният футболен фен, подкрепящ Левски, ЦСКА, Ботев, Локо Пд или някой друг клуб, както много "капацитети" се опитват да го втълпят в главите на хората, а всички онези управленци, които се чувстват некомфортно и застрашени от осанката на футболиста на Манчестър Юнайтед, който след три-четири години ще има достатъчно сили, възможности и аргументи да застане като лице на опозицията и да изхвърли настоящата управа на БФС. Тази, която вече две години чрез подмятания, намеци и пуснати в публичното пространство материали под формата на новини, се опитва да го злепостави.

 

"Когато ви омръзне да ви манипулират, може да ми се обадите и да ме потърсите, за да ви оправя футбола".

 

Изречението от вчерашната пресконференция е ясен знак кого точно се визира - част от Изпълкома на БФС и хора свързани с кликата, наречена "четвъртите в света". Тази банда, която накара Димитър Бербатов да си тръгне по позорен начин, мисли си, че го е елиминирала завинаги и по този начин ще царува во веки веков на "Иван Асен".

 

Там от където започва всичко пошло във футболна България. И именно тук е мястото да попитаме: Кой всъщност е истинският национален селекционер?

 

Станимир Стоилов ли? Не. Той се казва Наско Сираков, Гриша Ганчев, Йордан Лечков, Лъчезар Танев. Човекът, който най-много разбира от тактика, схеми и изобщо начин на игра - Станимир Стоилов, е превърнат в техен помощник или по-скоро бушон, който в крайна сметка след време да изгори.

 

Не случайно Бербатов каза по адрес на Стоилов: "Той е добър треньор."

 

Колкото по-бързо се махне и отиде да работи в чужбина, толкова по-добре за него." Обосновката за грубото вмешателство на останалите "специалисти" е проста, а примерите са много. Как играещият изключително слабо Павел Виданов от ЦСКА се озова в националния отбор? Много просто - мениджърът му Лъчезар Танев го набута. Впрочем за влиянието на този импресарио се говори твърде рядко, но е факт, че абсолютно всички в БФС се съобразяват с интересите на Танев, които доста често не съвпадат с тези на България.

 

Защо в отбора на България доста често попадаха прекалено опитните дори за разбиранията на най-либералния фен футболисти като Ивайло Петков и Радостин Кишишев? Истината е проста - слугинаж към Гриша Ганчев. Според Станимир Стоилов централният бранител на оранжевите пък Пламен Николов бил по-добър от Валентин Илиев и Живко Желев - трябва ли пак да се споменава защо?

 

Именно тези дребни проблеми, а не Бербатов, са основната причина за трагичното състояние на трикольорите. Именно това отказа и най-добрият футболист на България от националния отбор - просто той не пожела да е марионетка в схемата на "четвъртите в света", подкрепена от мениджър и бизнесмен, които се опитват да се доберат до големите пари от Световно или Европейско първенство, но не знаят как да го сторят и регистрират провал след провал. Нещо, което трябваше да се промени в работата на БФС след махането

на Иван Славков, а то като резултати става все по-зле и по-зле.

 

Оправдания от сорта, че нямаме футболисти са абсолютна лъжа и не би трябвало хората да продължават да се връзват на глупостите на "четвъртите в света".

 

Истината е една и тя е, че играчите в националния отбор на България имат сили и възможности да се класират на голям форум, но дебилщината и абсолютната управленска немощ на "четвъртите в света" проваля едно талантливо поколение.

 

Димитър Бербатов (Манчестър Юнайтед), Мартин Петров (Манчестър сити), Стилиян Петров (Астън Вила), Станислав Манолев (ПСВ Айндховен), Валери Божинов (Парма), Димитър Рангелов (Борусия Дортмунд), Георги Пеев (беше твърд титуляр в силния тим на Динамо Киев, а сега е желан от руския гранд Спартак Москва), Димитър Иванков (пребори се със своя отбор Бурсаспор за участие в ШЛ при конкуренцията на Галатасарай и Бешикташ), Николай Михайлов (Твенте, макар и втори вратар, но се очаква от следващия сезон да е титуляр). Това ли са ни слабите и некадърни футболисти?

 

Нима Словения, Словакия, Швейцария, Гърция, Дания, които отиват на световното в ЮАР разполагат с по-качествени състезатели?

 

Не сме на тяхното място не защото ни липсва класа и изпълнители, а поради това, че нямаме управленци, които да са на нивото на играчите. В момента България разполага с отбор от добри футболисти, които отстъпват като класа на не повече от 15 състава в света и абсолютно дезорганизиран и некомпетентен футболен съюз, който само пречи на развитието на националния отбор и на футбола в България като цяло.

 

За това причините за отказването на Димитър Бербатов би трябвало да се потърсят не на повърхността, а там, където са. Факт е, че Бербатов се представя под възможностите си с екипа на националния отбор. Впрочем, явно е в лош период, тъй като не играе много по-различно и в Манчестър Юнайтед. Тук познатата реплика е: "Щом струва над 30 млн., значи трябва да мъкне България напред". И донякъде този довод има право, но за коя България по-точно става въпрос? За тази, която тарантути цели три години един Живко Миланов докато бранителят без почти никакви футболни достойнства се научи да живурка в националния отбор заедно с Благогеоргиевци, Чавдарянковци и още много други на гърба на пет-шест техни колеги ли?

 

За това е крайно време да се поставят конкретни цели, но не само на футболистите, а и на БФС. Не се ли класираме за следващия голям форум, виновникът да не е абдикиралият Димитър Бербатов или Станимир Стоилов, а всички, които в момента колят и бесят в съюза - включително и Борислав Михайлов, който да помисли дали не е по-добре да напусне.

sportal.bg

Link to comment
Share on other sites

Дано не сме последни в групата поне. От доста време не вървят нещата в национала и причините са много. Отказването на най-класния футболист в отбора не помага със сигурност. И на мен ми се струва, че в БФС не са направили достатъчно да го разубедят да вземе това решение. Според мен определено има хора от поколението на САЩ 94, които завиждат на Бербо за успехите му и се страхуват, че вече е по-голям и много по-популярен от тях и след някоя и друга година ще заплашва високите им постове. Не е нормално играещ на такова високо ниво футболист да се отказва от националния отбор на 29 години. Че той е в прекрасна възраст за футбол. За да вземе Бербатов това решение, очевидно нещо много сериозно го е накарало. А не някакви журналистически писания, примерно. Беше длъжен да каже за причините в детайли, обаче, но както винаги става в България, това не се случи. Макар че и да беше извадил на показ кирливите ризи на БФС, най-много да си беше навлякъл някое съдебно дело за клевета, ако няма доказателства. Определено все повече ме дразни Боби Михайлов, а за Наско Сираков да не говорим. За мен тези хора изобщо не им пука за футбола в България в действителност. Очаквам скоро и Мартин Петров да се откаже от националния отбор.

А, между другото, сега и си обясних защо Бербатов толкова необичайно много сияеше, когато най-после подобри рекорда за най-много голове за България. Той просто не му се е играело повече за националния, а е искал да подобри рекорда. Определено от доста време го е мислил това решение и това му се е отразявало и на играта най-вероятно. Навърсват се нещата, като се замисля.

Сещам се и че великият Алън Шиърър се отказа преждевременно от националния отбор на Англия. А Бербатов е казвал, че той му е един от идолите. И много други футболисти на такава възраст са спирали участието си в националните отбори на своите страни, но като цяло това се изключение.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И да вдъхнем нов живот на темата с коментари от вчерашното дерби.

 

Искам да попитам този футболист на същия мач, който и аз гледах ли беше, или на друг? Че разправя, че били играли по-добре ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

В момента на върха на класирането са Локо, Ботев и Литекс. Доста бих се радвал, ако тези отбори спорят за титлата :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да оставим въпроса как свободно тия индивиди са влезнали на пресконференцията без да бъдат спрени от никой, но защо докато тия едва ли не набиха треньора, Сираков седи насран и мълчи и нищо не казва, за да го защити и да успокои "феновете"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като за начало - честита победа на червените.

 

Иначе разпадането на Левски не би трябвало да е повод за радост. Макар и евро-идиоти - те са все пак един от българските грандове, а западането на който и да е от силните отбори дърпа назад и останалите.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 

 

Нямаше гръмки статии по националните медии, часове телевизионни предавания, анализи и хвалебствия. Някакъв отбор от Пловдив игра с някакъв отбор от Разград. Щом не е „столично“ дерби и не са потрошени трамваи и спирки, не е важно. Да, ама не. Изпълнителният директор на Лудогорец го каза след края на мача: „Новината от този мач е отношението на феновете на Ботев към тези на Лудогорец“. За съжаление положителните новини не са интересни, и ако вместо кръв и побоища има аплодисменти и взаимно разбирателство, най-много да намериш място в малко каре на осма страница.

Помните ли какво беше отношението на „червените“ фенове към Левски, когато станаха първия български отбор в Шампионската лига и достигнаха 1/4 финал за УЕФА? Подигравки, осмиване, освирквания. Ами когато ЦСКА отстрани Леверкузен или победи Ливърпул насред Анфийлд? Същото. На стадиона в Коматево обаче се случи нещо невиждано за нашите ширини.

Феновете на Ботев показаха, че в една малка България, в която ако вкараш гол в групите на Шампионската лига вече си легендарен отбор, трябва да се подкрепяме. Успехите на Лудогорец не са на Домусчиев, Петричев или Стоев, те са на цяла България – всички се радвахме с тях и „жълто-черната“ агитка показа това с аплодисментите си преди и след края на мача(който Ботев не успя да спечели) към Лудогорец и подвиквания от рода на „Браво, Владо!“ към вратаря Стоянов, станал герой за българския тим в Рим. И утре ще прави тези невероятни спасявания не за клубния, а за националния отбор на България.

Ботев и Лудогорец си направиха мечешка услуга с равенството 2:2 в Коматево. И двата отбора загубиха по 2 точки в своите битки – за местата в Евротурнирите и за шампионската титла съответно. По-важното обаче беше, че Ботев и Лудогорец направиха чудесен подарък за цяла футболна България – и за специалистите в столицата, и за неразбиращите от провинцията. Един красив, агресивен мач, с твърди единоборства, но със спортсменство и феърплей. Корнерът преди първия гол на Лудогорец май стана след засада. Разградчани от своя страна май вкараха редовен гол, който не им бе зачетен. Никой обаче не обели дума за съдийство, корупция и кражби на труда на момчетата.

Очевидно за всички е, че хубавите неща в българския клубен футбол вече се случват в т.нар. „провинция“. Пловдив, Ловеч и Разград може географски да са на изток от София, но във футболно отношение отдавна се намират в Западна Европа. Защото дори феновете на Ботев и Локомотив Пловдив, чиято вражда далеч надминава тази между Левски и ЦСКА, се обединиха в ред инициативи, като протестите срещу издевателствата на Цар Киро в Катуница.

Защо пък не именно феновете на клубните отбори да покажат, че в България първо трябва да се подкрепяме взаимно и да не търсим винаги оправдания в чуждия двор, пък когато излезем в Европа да ставаме за смях срещу отбори от Казахстан. Защото се вижда, че когато се държиш като човек, подаваш си ръка и подкрепяш близките, не се излагаш нито в Казахстан, нито в Щутгарт, нито в Айндховен, нито в Рим.

 

source: http://mediacafe.bg/novini/sport/Futbolnata-ni-Evropa-e-v-provintsijata-4802

Link to comment
Share on other sites

Бахти инфарктния мач...

 

Браво уееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее

Браво уееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее

Браво уееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее

Link to comment
Share on other sites

Дали има по-некадърен вратар от тоя на Лацио?  :laughing:

 

Добре, че беше той, че иначе си заминавахме  :laughing:

Следва Валенсия, където според мен няма да е толкова лесно. Испанското първенство е пъти по-силно от италианското :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...