Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

<offtopic>

viiipeer_, защо отговора ти е преди цитата? Някак много странно и неестествено стои да прочетеш отговора, а това, на което се отговаря да е под него

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

*************
 

Ще ме извиняваш, но D серията е от 2010-та!!!


Пак казвам, продавал съм телевизори, както и съм сравнявал много такива - не се наблюдава това, за което говориш.;-) Както казвам - в магазина телевизорите не са пуснати в "равни" условия... Едните са надути с динамичен контраст, на други пък контраста умишлено смъкнат и така... Аз като си купих Samsung-a, също имах леко розово-бяло, но след като барнах настройките и сега всичко е ток.;-)

Без значение. 2012 като търсех телевизор, D6530 беше от предната серия, а Е6100 беше модерния модел. Значи е от 2011. Не от 2010. Ще ме извиняваш.

Е6100 също имаше зелено-сиво. По-малко зелено, но все пак - зелено.

Тия Самсунзи направо може да си ги гледаш у вас, но не ги промотирай като най-великата марка на света. Обясни ми, не ти ли е съвестно, че някой може да ти повярва на увереността и това, което пишеш, и да си купи Самсунг без да погледне другите модели?

Link to comment
Share on other sites

Не знам, така съм свикнал...

<offtopic>
viiipeer_, защо отговора ти е преди цитата? Някак много странно и неестествено стои да прочетеш отговора, а това, на което се отговаря да е под него
</offtopic>


Явно си халхабер с телевизорите...

Защото е обратен.
 

Без значение. 2012 като търсех телевизор, D6530 беше от предната серия, а Е6100 беше модерния модел. Значи е от 2011. Не от 2010. Ще ме извиняваш.

Е6100 също имаше зелено-сиво. По-малко зелено, но все пак - зелено.

Тия Самсунзи направо може да си ги гледаш у вас, но не ги промотирай като най-великата марка на света. Обясни ми, не ти ли е съвестно, че някой може да ти повярва на увереността и това, което пишеш, и да си купи Самсунг без да погледне другите модели?

Link to comment
Share on other sites

MCI Dinamic 100 е тоя който ти е в линка.

 

А аз дори този > http://www.emag.bg/televizor-smart-3d-led-lg-107cm-full-hd-42la740s/pd/EGFQNBBBM/ видях да насича брутално. Нз дали без да се види на живо е ок да се вземе.

Това с херците е голяма измама в последните години. Ето ти една таблица за да видим реалните параметри на панелите които се продават:

http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate

 

Реших да се спра на телевизор без много функции. Така или иначе ще му сложа Chromecast или AppleTV. Като гледам в този ценови диапазон до 800 лева няма дори един наистина 100Hz телевизор. Нито един!

Link to comment
Share on other sites

Всичко под 1000лв. е 50 херца, каквото ще да пише и да ти обясняват - търговски трикове CMR, MCI и т.н. съкращения. Това, че е 50Hz, не го прави по-лош. Сравнявайки го в магазина с други двойно и тройно по-скъпи модела, няма как да не се види разлика, но сложен вкъщи, на втория ден изобщо няма да ти прави впечатление, ако преди това ти е правило.

Link to comment
Share on other sites

В повечето реклами - умишлено са направени да не се четат нормално, тоест дори да ги гледаш на CRT, пак ще насичат или ще са размазани.

Въпроса е като има надписи те да вървят плавно а не да подскачат. То основно там се забелязва това

Link to comment
Share on other sites

Говоря за надписите в края на филмите и е фрапираща разликата ако можеш да гледаш един такъв телевизор и един 100hz-ов до него. Единия си върви нормално и мазно а другия подскача. И колкото е по-голям диагонала толкова по-ясно се вижда

Link to comment
Share on other sites

Определено има разлика и тя е видима, ако се гледа футбол.

Честно да ви кажа аз разлика не виждам. Единия ми Sharp e 50Hz, а другия 100. За мен всичко е рекламен трик.  

Link to comment
Share on other sites

Честно да ви кажа аз разлика не виждам. Единия ми Sharp e 50Hz, а другия 100. За мен всичко е рекламен трик.

Пусни си надписи на филм вървящи бавно нагоре. Веднага се забелязва разликата. Ако можеш пусни едно и също на 2та телевизора и виж разликата. След като го забележиш един път ще ти прави впечатление ако се загледаш и при филм. Трябва да има плавно движение в една посока на контрастен обект и тогава се забелязва леко насичане на моменти. Ако е бързо движението окото ти компенсира, както и ако не са толкова контрастни обекта или поне контурите му както е в случая с буквите.

Link to comment
Share on other sites

Пусни си надписи на филм вървящи бавно нагоре. Веднага се забелязва разликата. Ако можеш пусни едно и също на 2та телевизора и виж разликата. След като го забележиш един път ще ти прави впечатление ако се загледаш и при филм. Трябва да има плавно движение в една посока на контрастен обект и тогава се забелязва леко насичане на моменти. Ако е бързо движението окото ти компенсира, както и ако не са толкова контрастни обекта или поне контурите му както е в случая с буквите.

Сигурно си прав,но при нас проблема е, че просто не гледаме чак толкова телевизия за да ми прави впечатление.Дори, ако жена ми и децата ги няма сигурно и 2-3 дена няма да го пусна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой да има мнение за някой от тея 2-та телевизора. Единия е Смарт и по-голям но все пак?

 

http://www.technomarket.bg/products/09128322/philips-40pfl4308h

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12369/P11090104/Televizor-LG-42LA620S-3D-LED

 

П.П. Или пък този:

 

http://technomarket.bg/products/09129398/toshiba-40l7335dg

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Къде гледате честотата на панелите, защото аз в официалните сайтове не виждам подобна информация.

http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate

Тук има таблицата според различните производители.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не сме се похвалили, в крайна сметка си купихме 42" LG модел 42LA640S. За Тошибата бързо ни отказаха, заради многото рекламации. Филипса го отказах заради честотата на панела и не остана много избор. За сега на този му намерих няколко недостатъка, който ги разбрах в последствие. Не може да прави запис на флашка, иска външен хард диск. Сега е вързан през Wi-Fi мрежата да гледаме филми, ако е пуснат някой от телефоните или таблета да дърпа нет, филма забива. Не го знам това дали е от рутера проблем или в телевизора, важното е че го локализирах. Също така през Wi-Fi не иска да ни плейва снимките от телефона, ако закача телефона на телевизора снимките се отварят без дертове. Иначе всякаква друга медиа тръгва и по безжичната мрежа.

Link to comment
Share on other sites

Да ни е честито

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12016/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-46F6670-3D-LED

 

Нямаше 46es6800 и в крайна сметка взехме горния. Да видим колко кусура ще му измислим :D

 

Turn off this option&#33; GT-I9100 Turn off this option&#33; 2

Link to comment
Share on other sites

Не сме се похвалили, в крайна сметка си купихме 42" LG модел 42LA640S. За Тошибата бързо ни отказаха, заради многото рекламации. Филипса го отказах заради честотата на панела и не остана много избор. За сега на този му намерих няколко недостатъка, който ги разбрах в последствие. Не може да прави запис на флашка, иска външен хард диск. Сега е вързан през Wi-Fi мрежата да гледаме филми, ако е пуснат някой от телефоните или таблета да дърпа нет, филма забива. Не го знам това дали е от рутера проблем или в телевизора, важното е че го локализирах. Също така през Wi-Fi не иска да ни плейва снимките от телефона, ако закача телефона на телевизора снимките се отварят без дертове. Иначе всякаква друга медиа тръгва и по безжичната мрежа.

Всички телевизори могат да правят запис само на твърд диск или SD карта. Не е проблема в модела.

Това за Wi-Fi-то ти е проблем в рутера, а снимките са ти проблем в начина по който ги пускаш към телевизора.

 

Та и трите проблема не са ти свързани с телевизора, можеш да си спокоен.

Link to comment
Share on other sites

Да ни е честито

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12016/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-46F6670-3D-LED

 

Нямаше 46es6800 и в крайна сметка взехме горния. Да видим колко кусура ще му измислим :D

Изглежда много добър избор.

Link to comment
Share on other sites

Не генерализирай, ако не си запознат... Samsung записват на usb flash drive..., отделно LG-то също би следвало да може за флашки над 32GB...

Всички телевизори могат да правят запис само на твърд диск или SD карта. Не е проблема в модела.
Това за Wi-Fi-то ти е проблем в рутера, а снимките са ти проблем в начина по който ги пускаш към телевизора.

Та и трите проблема не са ти свързани с телевизора, можеш да си спокоен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...