Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами значи като идеш в магазина ще видиш дали има бутони или не. При липсата на бутони в диска на монитора има софтуер, с който може да се контролира всичко от windows-а.

Link to comment
Share on other sites

няма други бутони. само един е :P ... и да ти кажа на мен така(без бутони) ми изглежда по-стилно.
на мен пък ми изглежда по-кофти. трябва да се инсталира допълнителен софтуер, а по време на филм или игра трябва да я спреш че да си увеличиш малко яркоста например. и все още ми е чудно къде е буксата за захранването на монитора.
Link to comment
Share on other sites

Днеска бях в един магазин и там момчето ми развиваше едни теории и незнам дали да му вярвам.

1-Каза,че LG 17" и Philips 17" са всъщност един и същи монитор.Просто марките били различни,но ги правила една и съща фирма :unsure:

2-Каза,че Sony до ден днешен нямали собствена матрица,а ползвали някаква китайска или японска не съм много сигурен :zzz

3-Каза,че всички монитори били едни и същи и нямало никаква разлика.Той гледал само времето за реакция,а другото нямало значени. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Бях решил да пробвам Benq, но разни мнения тук и в други форуми ме поотказаха, това което ми хареса най-много обаче е:

"And then there is the III, used by BenQ for the T series. With this norm the number of dead pixels tolerated increases to 5 black, 18 white and 64 colored!"

 

Това на фона на "Zero Pixel" си е яко. :wir

Link to comment
Share on other sites

Нуждая се от компетентно мненийце и естествено се обръщам към вас :bgrin:

 

Такаам един приятел си търси LCD, но няма достъп до интернет и не може да попита сам ;)

 

Та търси се 17" монитор който няма да се ползва толкова за игри, колкото за обработка на текстове, правене на преводи и подобни неща. Все работи които искат повечко седене пред екрана. Предложете нещо :)

Link to comment
Share on other sites

На Benq гаранцията е абсолютно еднаква както и с другите монитори. Записано е в гаранцията. Второ Бенк са с матрица на Тошиба, трето Сони си имат тяхна матрица от пантивек. Четвърто LG и Philips има нещо вярно, но не е така. На някой модели ползват общи матрици. Гаранцията в България е абсолютно стандартна независимо какво си купиш. Това го пиша за незнам кой си път. Няма гаранция срещу 0 пиксели. Никой не дава, има един модел на Филипс който струва майка си и баща си и само той върви с такава гаранция. Конфузната ситуация, е че няма да им бъде призната гаранцията на хората, които в самото начало са си купили монитори с такава гаранция. После след нареждане от София писменно тя е премахната. Защо никой не ти казва? Има ли такава гаранция срещу нула пиксели да, но не и в България. Да Филипс наистина дават, Самуснг също. За мене обяснението е просто - монитор със второ качество матрици или вносителите купуват мониторите на по-евтина цена от нормалната, при която автоматично елиминират тази гаранция. Трето Бенк е хубав монитор. На работата имам LG 1750S, ами моят Бенк е по-хубав, по-силен контраст, по-силна яркост, но по малък ъгъл на виждане - 140 градуса. Някой ще каже много малък, ами вземе един транспортир и вижте този ъгъл дали е голям или малък. В крайна сметка ако ъгъла на виждане е 170 градуса, вие що не искате да го гледате точно острани? :bgrin: Който ще си купува монитор, трябва да знае следното нещо: асъл хубавите монитори са над 650 лева, хубав контраст и яркост и dvi. Всичко останало под-тази цена е качамак. :sick

Link to comment
Share on other sites

@Deathzone, имам чувството, че нещо не си доволен от инвестицията си, за да твърдиш, че за тези пари (бях ти посочил няколко примера) не можеш да намериш нещо свястно

 

а и още нещо - над 650 лв ... за 17' или за 19' :D

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

@Deathzone, имам чувството, че нещо не си доволен от инвестицията си, за да твърдиш, че за тези пари (бях ти посочил няколко примера) не можеш да намериш нещо свястно

 

а и още нещо - над 650 лв ... за 17' или за 19' :D

 

Не напротив много съм доволен, по-хубав монитор до 650 лева, не мога да си купя и който да има и dvi и такав контраст.

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

IMG0010554.jpg

 

за 570 лв., 19' -> link1 link2 ... т'ва доста дълго го проучвах, тея дни мисля да отида да го видя на живо (все не ми остава време), да го сравня с няколко други модела, да преценя дали си струва разликата и да купувам вече нещо, че ми писна

Link to comment
Share on other sites

IMG0010554.jpg

 

за 570 лв., 19' -> link1 link2 ... т'ва доста дълго го проучвах, тея дни мисля да отида да го видя на живо (все не ми остава време), да го сравня с няколко други модела, да преценя дали си струва разликата и да купувам вече нещо, че ми писна

 

Хубави монитори, нямат dvi. Аз исках да имат задължително dvi.

Link to comment
Share on other sites

IMG0010708.jpg

 

Hyundai L90D+ - 619 лв. май беше ... този е с двоен интерфейс ;) ... плащаш 50 лв. повече за него (от 913n). матрицата май беше една и съща

 

@Deathzone, не видях да си посочил модела на тоя benq, дето си го взел

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

днес бях на взгляд в тм2, но нямаше 913n. имаха само от 720n/920n серията .... та - каква е разликата между 913 и 920? и кой модел е по-нов? единственото, което разбрах и в последствие прочетох, е че 913n малко по-ярък, докато 920n от своя страна - по-стабилен (не знам какво е имал в предвид)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Реших какво ще взема.....малко е на магия,но какво да правим.

19" Philips 190X6FB 700:1, 300cd/m2, 8ms, DVI, USB, BLACK, Perfect Panel, SPK, TC099

CCEDC43FD8B804B4C1257097002FCDBA.jpg

Цена 705 лв

 

КАкво мислите някой запознат ли е

Edited by NeSTa_86
Link to comment
Share on other sites

Реших какво ще взема.....малко е на магия,но какво да правим.

19" Philips 190X6FB 700:1, 300cd/m2, 8ms, DVI, USB, BLACK, Perfect Panel, SPK, TC099

CCEDC43FD8B804B4C1257097002FCDBA.jpg

Цена 705 лв

 

КАкво мислите някой запознат ли е

имам същия и си имам игаранция за 0 пиксела. писмена от вносителя. колкото и да ми намилат в този форум, че такоа животно нема малко се съмнявам да могат да ми я оспорят с некво мизерно "вътрешно разпореждане" след като си има всички подписи и печати на фирмата върху моя екземпляр. а ако опитат и адвокатът ми е човек и той семейство има да храни.....

колкото до монитора, радвам му се много.яркостта и контраста са добри, цветовете са адски близки до действителни (сравнено с CRT DELL), но малко по-бледи (може и аз да не съм му доизкусурил настройките). стойката е стабилна.няма някакво огромно подобрение при преминаване от аналогов към цифров интерфейс (всъщност нищо не забелязвам). ограниченията на ъгъла на видимост при мен се усещат съвсем леко и само по вертикалната ос. дизайна му е доста приятен и драйверите са лесно манипулируеми, тонколонките звучат изненадващо добре.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

купих го...малко големичък ми идва,но ще му свика.........поне се надявам

Ами честито,със здраве да си го ползваш :P Аз също съм се насочил към него,тея дни ще ида да видя едно EIZO което е горе-долу същите парички но е 17-ка :unsure: предполагам че ще грабна Филипса...

Link to comment
Share on other sites

@NeSTa_86 честито за новия монитор, има много як дизайн. Характеристиките се също много добри.

Мерси мерси...аз съм много доволен.Не искам да го препоръчвам на никой, защото все пак нямам опит с други монитори,а и ми е само на 1 ден, но останах приятно изненадан. Между другото тонколонките са няква лудница просто........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...