Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

...заявиха ми че такъв филм нЕма,цената е тази и тази,с и без гаранция все толкова...в ТМ не може да се вземе същия модел примерно със сто лева по-тънко ама без гаранция...просто да полудее човек :angry1

 

ако наистина е така - в тм е по-евтино, но не дават "подобна гаранция" за пикселите, а по фирмите дават, но е по-скъп, ме навежда на мисълта, че тм правят някаква "врътка" с техния сервиз :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Четах доста лошо мнение за BF серията на Самсунг:

 

Цък

 

И по-скоро:

 

This is the RTC error graph for the 930BF (it looks the same for the 730BF). You can see that the error amounts to tens of percent, which is just horrible in comparison with the above-discussed 970P. As a result, a white trail is perfectly visible even in Windows desktop applications when you’re dragging a window (especially at low contrast and brightness settings), not to mention in movies or games

 

Обаче нищо не намирам за 750B модела в интернет. Ако някой има инфо за него (от коя серия е примерно) да обади :)

Link to comment
Share on other sites

Така...........и моето време дойде :lol: :lol: :lol: Искам да си купа един монитор за вкъщи...като се има предвид,че прекарвам към 4-5 часа на ден на пс-том,така че искам да е нещо добро.

Бях при един човек и той ми препоръча:

17" PHILIPS 170C6FS, 500:1, 250cd/m2 ,8ms, Silver/D.Gray, sRGB, TC003

Незнам дали е добро,защото чета тук повечето монуитори ,които предлагате са с 700:1.

Другото,което се колебая е дали да си взема 19" или 17".По принцип използвам пс-то за уеб дизайн,photoshop,corel draw,филми .... вече игри не цъкам.

 

Очаквам вашите препоръки и съвети........

Link to comment
Share on other sites

Предварително да кажа че нищо не разбирам от монитори. Добър ли е този? Извинявам се ако е писано за него, кажете и ще потърся пак...

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Предварително да кажа че нищо не разбирам от монитори. Добър ли е този? Извинявам се ако е писано за него, кажете и ще потърся пак...

доста е писано за този и то все добри думи....прочети темата от начало;) :P

 

 

Искам да попитам...дали са важни тези характеристики:

Контраст ,Яркост

Edited by NeSTa_86
Link to comment
Share on other sites

искам да ви попитам какво мислите за монитора viewsonic vx724 може да го видите какво представлява на ноелкомпютърс.ком, та какво мислите за марката като цяло добра или лоша слава им се носи, иначе тоя монитор ми се струва изгоден най-бързо опресняващия монитор - 3 мс и ниска цена -520 лева с ддс, моля ви тези които разбират повече от мен да ме посъветват него ли да си взема или филипс 170ц6фс

Link to comment
Share on other sites

искам да ви попитам какво мислите за монитора viewsonic vx724 може да го видите какво представлява на ноелкомпютърс.ком, та какво мислите за марката като цяло добра или лоша слава им се носи, иначе тоя монитор ми се струва изгоден най-бързо опресняващия монитор - 3 мс и ниска цена -520 лева с ддс, моля ви тези които разбират повече от мен да ме посъветват него ли да си взема или филипс 170ц6фс

Не искам да се заяждам, но има и ViewSonic и Samsung и BENQ с 2 милисекунди.

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019508 17" Samsung 2ms

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019509 19" Samsung 2ms

 

Друг върпос е, че каквото и да пишат реално не е толкова.

Link to comment
Share on other sites

Самсунга ми харесва, хубава цена и ако е с гаранция без точкови дефекти според мен трябва да вземеш него. Лошото е, че го няма в сайта на Самсунг :blink: Някой може ли да ми каже, колко лесно изгарят пикселите и на какво се дължи

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

Самсунга ми харесва, хубава цена и ако е с гаранция без точкови дефекти според мен трябва да вземеш него. Лошото е, че го няма в сайта на Самсунг :blink:

Кой модел го няма в сайта на самсунгг?

Link to comment
Share on other sites

SM-750B

http://www.samsung.ru/products/computers/d...yncmaster-750b/

 

http://monitor.samsung.de/article.asp?arti...A2-2B629D93F71B 19" версията

 

Истински е, просто в някой страни се появява по-бързо от друго, а самсунг.ком е американския сайт, а там освен друго често даден монитор е с различно име. Общо взето каквото го има в БГ го има на руския сайт на Самсунг.

Link to comment
Share on other sites

Какво мислите за тези монитори!?

Ами 1 и 4 са един и същ,много готин и дизайнерски модел,аз за сега на него съм се спрял :P 2 и 3 Са истината за мен,ако цената няма значение :love На Sony SDM-HS75PS изгледах с кеф 1-2 филмчета,чуден е, ама цената...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли нещо за марката AOC, защото аз за първи път я чувам, а една приятелка си купу такъв монитор и ме попида дали става, та аз имам същия въпрос стават ли тези монитори или?? 19' е тозо, но модела не му го знам

Link to comment
Share on other sites

b71d_front.jpg

b71d_side.jpg

b71d_top.jpg

b71d_angle.jpg

 

LCD-TFT B91A - Цена: 549 лв. с ДДС

 

http://www.hyundaiq.com/pro_b91d.asp

 

A-Si TFT Active Matrix

0.294 мм

+75/-75(Left/Right), +75/-60 (Up/Bottom)

700:1

300 cd/m2

8 ms

1280x1024@75Hz

412x428x200 мм, 3.5 кг.

TCO'99

R.G.B. Analog, 15-pin D-Sub

3 години

 

как ви се струва>? на мен ми допада дизайна :)

 

btw т'ва +75/-75(Left/Right) (ъгъла на виждане) нещо не мога да го разбера :huh:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ами много е хубав и стилен, има ли гаранция за нулеви пиксели изгорели? :confused Сиреч общият градус е 150

 

... ами и аз точно т'ва гледах на сайта (за пикселите), но не открих. май ще трябва да им пиша и да се надявам на отговор.

btw някой знае ли кой е представителят им за пловдив?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

ProSoft.

 

http://www.hyundai.bg/

 

HYUNDAI ползват SAMSUNG матрици и понеже при едни и същи дръги параметри на H/S монитори първите имат 150 ъгъл вместо 170 си мисля, че това е само маркетингов трик (вероятно от страна на SAMSUNG). Затова най-добре да го видиш на живо, защото не бих се учудил ако реално си е 170 вместо написаните 150.

Link to comment
Share on other sites

След доста проучване разбрах , че само Самсунг освен Филипс предлагат гаранция за 0 пиксела. И то само за БФ и Х серийте. Затова реших , че ще е нещо от БФ серията. Само , че някой беше постнал линк с коментари за тази серия с проблеми в РГЦ-то, което се проявявало в неприятни артефакти. Има ли някой монитор от БФ и по-специално 730 или 760./дизайна и на двата много ми допада, но за 760 отзивите бяха много лоши/. Споделете впечатления!

Link to comment
Share on other sites

Ако може, някой който се чувства подготвен в материята да ми препоръча монитор/и за около 600 левчета. Както сами се сещате важното за мен е да си взема възможно най-доброто за тези пари, като критерий мога да спомена само, че ще очаквам игрите да вървят без замазване. Също както и всичко останало, за което ще ползвам монитора, макар че то ако игрите вървят без замзване <=> всичко ще върви така :)

Също така ако някой има идея за бъдещите планове на лидерите в бранша (както аз например имам идея какво ще правят някои фирми в областта на хардуера), нека спомене дали е по-добре да изчакам един период от време преди да направя покупката, понеже не ми е спешна, но малко почнах да се дразня от CRT-то ми.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Играчите на пазара са общо взето три. Това са AU Optronics, Samsung и LG.Philips LCD. Борбата за милисекунди се води между първите две фирми, а третата седи острани и наваксва малко по-бавно. AUO напоследък изпреварват малко самсунг - в смисъл - извадиха 2ms монитор малко преди Samsung в модел на ViewSonic и по-късно на BENQ. Самсунг малко по-късно ги последваха с матрица 2мс, която се вграждаше в модел на HYUNDAI. Но това нз, вече е старо нещо. 2, 4, 8 милисекунди са достатъчни за игри. Е, все още има afterglow, но той не е проблем вече при игрите.

 

Тъй като вече няма накъде да се свалят милисекундите двете фирми се ориентират към друга тактика, която общо взето се изразява в удвояване на опресняването - т.е. когато 60те милисекунди станат 120... и малкият afterglow, който остава изчезва. Макар методиката при AUO и Samsung да е различна то резултатите са почти еднакви с лек превес на AUO, но с тези нови технология монитори скоро няма да видим или поне засега не се знае кога ще ги видим.

 

P.s. AUO = BENQ. Главният им минус е ниският ъгъл на видимост - ~150.

 

За около 600 лева можеш да погледнеш:

 

Samsung: 913N, 940N, 920N.

Philips: 190S6FS, 190V6 също може би, но се съмнявам малко в качествата му.

LG: L1950SQ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...