Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Струва си монитора и то много си струва, но да си изгубиш гаранцията не си струва ама хич.

Е що бе Dreamer, аз точно този модел си го взех преди 2 седмици - 0 dead pxls и ще си го нося другия месец към БГ. Мисля че не чак толкова голям дерт гаранцията, като се има в предвид че в БГ е някъде към 370 евро без ДДС. (може и малко да е паднал не знам)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво ви е мнението за този ТУК :confused

 

Просто няма по-добър 17" монитор на БГ пазара от този, ако можеш да си го позволиш - взимай го :)

Link to comment
Share on other sites

Просто няма по-добър 17" монитор на БГ пазара от този, ако можеш да си го позволиш - взимай го :)

И какъв е довода ти, за да напишеш поста? На мен ми изглежда най-обикновен монитор и не е особено скъп даже...и дори е с обикновена ТН матрица. Май си се объркал нещо...щото определено това не е най-добрия монитор дори в класа си, да не говорим на българския пазар изобщо.

Сигурно имаш такъв или работиш във фирма, вносител на НЕК, и естествено е най-добрия....не съмо на БГ пазара, ами най-добрия изобщо правен някога...

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Прочетох почти цялата тема и установих, че почти всички имат собствено мнение по въпроса...

Ето защо ще попитам направо с риск да бъда изяден... Препоръчайте ми монитор около 400 лв. без ДДС... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Да се похваля - успях да си взема LCD Philips 19" TFT, 190S7FS, Silver 8ms 500:1 250cd/m2 TCO03 за <400 лева - преоръчвам го на всички запътили се към качествено нещо на ниска цена. :punk

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

предложете монитор 17' между 400-450 лв. ... с ддс

 

аз си мисля, че 740N ще е добър избор за 400 лв. с ддс

Имам 913N който за мен е направо същия - може и да има некви разлики с 940 ама незнам трябва да се чете всичко наред.

Та Монитора за класа си и цената е добър с една забележка че вертикалния ъгъл е по-малък от това което пише за него. Това 160 градуса много ме съмнява. Затова опитай с Филипса койот имат сходен модел за тази цена - там и ъгъла го дават 170/170.

Link to comment
Share on other sites

Имам 913N който за мен е направо същия - може и да има некви разлики с 940 ама незнам трябва да се чете всичко наред.

Та Монитора за класа си и цената е добър с една забележка че вертикалния ъгъл е по-малък от това което пише за него. Това 160 градуса много ме съмнява. Затова опитай с Филипса койот имат сходен модел за тази цена - там и ъгъла го дават 170/170.

да, аз съм с 920N и наистина вертикалния ъгъл просто не виждам как може да е толкова :blink:

иначе когато си избирах моя гледах и едни филипси в този ценови диапазон - просто картината на самсунга повече ми гиваше. някак си бялото си беше "бяло" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да ми препоръчате хубаво 19' мониторче. Ако има и тв-тунер ще е още по-добре :D . Средства около 1100-1200лв :blink: Давайте предложения. Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

Искам да ми препоръчате хубаво 19' мониторче. Ако има и тв-тунер ще е още по-добре :D . Средства около 1100-1200лв :blink: Давайте предложения. Благодаря предварително !

Не знам дали е от най-хубавите, но Samsung SyncMaster 910MP мисля, че ще свърши работа. 19'' + TV tuner (картината била добра) и опции за бързо превключване от PC на TV, както и picture-in-picture (в част от екрана да се гледа телевизия). Също като гледам върви и с дистанционно.

Яркост 300 cd/m2, контрастност 700:1, скорост на превключване на пикселите 8 ms, макс. честота на опресняване 75 Hz. Това струва 549 лв. без ДДС.

Информацията е от едно юнско списание.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Трябва ми 19" монитор, по-възможност до 500 лева, който да е добър за дизайн - трябва ми качество на цветовете, не ми е толкова важно гледането на филми и игри.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми 19" монитор, по-възможност до 500 лева, който да е добър за дизайн - трябва ми качество на цветовете, не ми е толкова важно гледането на филми и игри.

За качество и реалност на цветовете ти трябва PVA матрица, а подобна е невъзможно да намериш за 500лв., да не говорим за 19".

Link to comment
Share on other sites

Търся да си купя монитор за около 340-400 лв.Нищо не ми говорят всичките тези цифри по етикетите в магазините и се надявам Вие да ми помотнети.За момента съм се спрял на :

1.Samsung 720N

 

2. Монитор 17" NEC 73V LCD http://vali.bg/?leftmenu=/group_tree.php&a...cle_content.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

един приятел е решил да си взима лцд монитор и е готов да отдели около 500лв. държи да е филипс, та ако може да ми препоръчате някой друг модел :) а да, и да е 19 инча :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

един приятел е решил да си взима лцд монитор и е готов да отдели около 500лв. държи да е филипс, та ако може да ми препоръчате някой друг модел :) а да, и да е 19 инча :bgrin:

Този тук!

Dreamer ,какво ще кажеш? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Този тук!

Dreamer ,какво ще кажеш? :rolleyes:

Ако съдя по моя Philips (190S5FS по-стария модел) монитора трябва да е добре. Нямам някакви сериозни оплаквания. Не съм забелязал да има петна на подсветката, но ми е малко трудно да настроя монитора хем да дава що годе нормални цветове хем да не свети прекалено много - това важи и за черното, което не е на особено високо ниво. Надявам се, че поне черното ще са го пооправили малко, но като гледам контраста си е все 500:1, което малко за 19" монитор.

 

Монитора можеш да го вземеш от jarcomputers на...

 

Philips 19" TFT, 190S7FS, Silver 8ms 500:1 250cd/m2 TCO03 451.66 лв

 

но не знам като ти го доставят ако има изгорял пиксел дали можеш да го откажеш.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос относно мойто LCD Sony...

Нормално ли е иконите да ми седят като релефни .. в смисъл..например пускам си филм.. и те се виждат .. сеедно са изпъкнали .. и също и тоол-бара на Интернет Експлорера?Как се оправя..или ако .. кво трябва да направя? :blink:

 

Писах и в друга тема.. ама там никъв отговор ..пък и тя била за ТВ-та... Та кажете моля..

Link to comment
Share on other sites

Млако извън темата :huh: Абе хора как ги чистите тия TFT монитори :unsure: Моят днес 5 пъти го минах с леко влажен парцал и седи на гадни петна и ме дразнят страшно много на черен фон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...