Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

След доста чудене съм се спрял на 3 монитора и ще помоля някой с повече впечатление от някой от моделите да даде мнение по въпроса кой си заслужава:

 

SAMSUNG SM-750B http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019362 -този е с DVI интерфейс и регулеруема стойка в 2 посоки, но е 17".

 

SAMSUNG SM-913N http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09013251 - този няма DVI, но пък е 19"

 

и последния е PHILIPS 190C6FS http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09017138 - за който не пише дали е с активна матрица и също няма DVI, но пък е с атрактивен дизайн.

 

Кое да взема?И толкова ли е голяма разликата между DVI - RGB и дали всъщност ще я усети моето непритенциозно око?!?И всъщност има ли наложен лидер в класа до 600лв?

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз от имам същата дилема като harmonika. Спрял съм се на 913N и 750В. В момента нямам ДВИ, а съм със старо видео но рано или късно ще си взимам ново ПС и ще имам. 19 си е 19 но пък всички казват, че ДВИ е голям плюс. Вие какво мислите по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

PHILIPS 190C6FS с аналогов и дигитален вход е. Аз имам въпрос относно гаранцията и някой да ми отговори, колко пиксела трябва да изгорят за да ти сменят монитора и има ли такава гаранция, че ако ти изгори само един пиксел пак ще ти бъде сменен монитора.

Link to comment
Share on other sites

Новите модели на Филипс имат гаранция PerfectPanel ,въз основа на която при наличие на дори само един изгорял пиксел дисплея се подменя!X серията е такава! PHILIPS 190C6FS няма Perfect Panel.

Link to comment
Share on other sites

Ами тези монитори с Perfect Panel са поскъпи от 19 инчови монитори. Само Philips ли предлагат такъв тип гаранция за момента? И другият ми въпрос е колко често е срещано явленитето изгорял пиксел? :confused Защото на работата си имам LG от близо 3 години и няма никъде изкорял пиксел. :huh:

Link to comment
Share on other sites

PHILIPS 190C6FS с аналогов и дигитален вход е. Аз имам въпрос относно гаранцията и някой да ми отговори, колко пиксела трябва да изгорят за да ти сменят монитора и има ли такава гаранция, че ако ти изгори само един пиксел пак ще ти бъде сменен монитора.

Значи PHILIPS 190C6FS е с DVI и VGA интерфейси така ли?!Ако е така цената ми се струва подозрително ниска за 19".

Link to comment
Share on other sites

Значи PHILIPS 190C6FS е с DVI и VGA интерфейси така ли?!Ако е така цената ми се струва подозрително ниска за 19".

Нямаш никакви грижи, аз ще ти го продам за 700 лева :devil щом това ще те успокой. Значи можеш да провериш на сайта на Philips, че е с два входа.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш никакви грижи, аз ще ти го продам за 700 лева :devil щом това ще те успокой. Значи можеш да провериш на сайта на Philips, че е с два входа.

Ами проверих да ти кажа и не забелязвам да е с 2 входа

 

http://www.jmt.bg/?go=100&jgroup=51&jsubgr...component=10329

 

http://www.consumer.philips.com/consumer/c...RESHP3HKFSEKI5P

Възможности за свързване

Вход за сигнал : Аналогов VGA)

Входен видеосигнал за синхронизация : Композитен синхросигнал, Отделна синхронизация, Синхронизация по зеленото

Link to comment
Share on other sites

Новите модели на Филипс имат гаранция PerfectPanel ,въз основа на която при наличие на дори само един изгорял пиксел дисплея се подменя!X серията е такава! PHILIPS 190C6FS няма Perfect Panel.

Не е точно така, само в някой фирми я има тази гаранция и тя е за сметка на от 50 до 100 долара над нормалната цена на монитора. С други думи - ако щеш. Jar Computers продават Филипси с тази гаранция, а може би и Ролдекс.

Link to comment
Share on other sites

След доста чудене съм се спрял на 3 монитора и ще помоля някой с повече впечатление от някой от моделите да даде мнение по въпроса кой си заслужава:

SAMSUNG SM-750B http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019362 -този е с DVI интерфейс и регулеруема стойка в 2 посоки, но е 17".

SAMSUNG SM-913N http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09013251 - този няма DVI, но пък е 19"

и последния е PHILIPS 190C6FS http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09017138 - за който не пише дали е с активна матрица и също няма DVI, но пък е с атрактивен дизайн.

Кое да взема?И толкова ли е голяма разликата между DVI - RGB и дали всъщност ще я усети моето непритенциозно око?!?И всъщност има ли наложен лидер в класа до 600лв?

Добре де кой ще ми препоръчате от посочените модели?!?

Link to comment
Share on other sites

Lotion, 910T е стар модел, който вече не се произвежда - за тези пари има какво друго да си купиш с DVI за малко повече пари - 930BF ако искаш да е самсунг или новия 940BF 2мс :) - 777лв. Всъщност 940BF го внесоха тази седмица така, че е чисто новичка - може би първият 2ms монитор на българският пазар. На вид е като 740N само че с DVI.

Ето евтина 17" с DVI: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019362

 

 

УФф.. :wacko: бая се обърках вече.

 

@Dreamer този 750В пише, че го има но в София поне го няма, щели да докарат. Пък и аз имам някви идеи да го ползвам за ТВ, затова ако взема 19 пък по възможност с ДВИ ще е най-добре.

 

И в hardwarebg четох бая и взех да се чудя и за друг модел - LG1930B. Не знам колко от вас четат и там та затова ще ви постна горе-долу същото нещо което питах там:

 

"Аз ми се ще да си взема монитор с ДВИ за да е по-добра дългосрочна инвестиция, но скоро може и да не подменя компютъра а сега съм със IBM-ска машина със вградено видео Intel810 която няма AGP. Как ли ще се държи LG1930B на такова вградено видео? Иначе четох, че 25мс при ISP матриците били достатъчни за филми и телевизия така ли е? Другото което си мислех е, че щом при тези IPS матрици при изгорелите пиксел светят в черно това не е ли по-малко дразнещо, ако в последствие се появят?"

 

Edit:

Intel-ските чипове вадят 24бит цвят но аз гледам, че ТФТ-тата ги дават като 16. Това значи ли, че 24битовия цвят не е проблем?

Edited by Lotion
Link to comment
Share on other sites

Не е точно така, само в някой фирми я има тази гаранция и тя е за сметка на от 50 до 100 долара над нормалната цена на монитора. С други думи - ако щеш. Jar Computers продават Филипси с тази гаранция, а може би и Ролдекс.
Днес бях в Ролдекс,да поразгледам Филипс-ите и по специално тозиMONLCD17PH170X6FB_680x680.jpgдействително гаранцията важи при един изгорял пиксел(сменят го)...За доплащане над обявената цена никой нищо не казва :unsure: п.п.Картината му е направо убийствена,много ми хареса :love Само да прежаля паричките и е мой :)i_09017138.jpg Тази 19-ка няма DVI за съжаление,и гаранцията при него не важи за един изгорял пиксел(минимум 5 според разположението)специално попитах тъй като ми допадна на външен вид и на цена... Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Няма да за съжаление, аз също ще си купувам ЛСД монитор, още малко трябва да посъберя :love, но вече съм се ориентирал между два монитора и те са Самсунг, който върват с гаранция за 0 пиксела. SM-730BF и SM-760BF. И двата монитора имат по-добри показатели от тези на Philips.Според мен няма смисъл да се купува 19 инчов, защото резолюцията и рефреша са все едни и същи.Затова се отказвам от 19 инчов Филипс и ще взема по-малък монитор, но с много по-добри качества. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

хубаво, кажете де толкоз ли е голяма вероятността да ти изгори някой пиксел през първите 3 години и заслужава ли си според вас да дам още 120 лева заради тая гаранция, като може на монитора, който си взема въобще да не се появи тоя проблем

Link to comment
Share on other sites

Няма да за съжаление, аз също ще си купувам ЛСД монитор, още малко трябва да посъберя :love, но вече съм се ориентирал между два монитора и те са Самсунг, който върват с гаранция за 0 пиксела. SM-730BF и SM-760BF. И двата монитора имат по-добри показатели от тези на Philips.Според мен няма смисъл да се купува 19 инчов, защото резолюцията и рефреша са все едни и същи.Затова се отказвам от 19 инчов Филипс и ще взема по-малък монитор, но с много по-добри качества. :rolleyes:

 

в работата един има SM-760BF, но парите ми се струват много за него ... а според мен има смисъл от 19' ;)

нека ти пуснат 2 едни и същи модела - 17' и 19' и си прецени :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да за съжаление, аз също ще си купувам ЛСД монитор, още малко трябва да посъберя :love, но вече съм се ориентирал между два монитора и те са Самсунг, който върват с гаранция за 0 пиксела. SM-730BF и SM-760BF. И двата монитора имат по-добри показатели от тези на Philips.Според мен няма смисъл да се купува 19 инчов, защото резолюцията и рефреша са все едни и същи.Затова се отказвам от 19 инчов Филипс и ще взема по-малък монитор, но с много по-добри качества. :rolleyes:

Цял ден работя на това а в къщи съм на това и мога да кажа че и двете си имат своите добри страни. Горещо препоръчвам SAMSUNG SM-173P който може да си го позволи. Освен суперлативи за него нищо друго немога да кажа, но пък на SAMSUNG SM-913N екрана е доста по-голям, което си е предимство от всякъде. Чесно, не ми е много ясно как точно ще разберете дали сте с на DVI или стандартен аналогов вход от картината.

Лично аз препоръчвам ако си купувате монитор, на който работите 8-9 часа на ден - КУПЕТЕ СИ НАЙ-ДОБРОТО като се бръкнете още 200 лева примерно защото си струва.

Edited by Black Knight
Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа, съгласен съм с теб, но ме е страх да не ми изгорят пикселите. Братовчед ми в Канада, вече сменя 4-ти лсд телевизор за изгорели пиксели и все са маркови. Последният, който смени беше топмодела на Шарп-Аква. И точно 15 дена го изкара и хоп 3 пиксела изгорели. На работата имам три годишно LG 17inch не е мръднало с 20мс закъснение. Няма изгорял пиксел. Аз повече от 600 лева за монитор няма да дам. Не ми трябва, 5 сантиметра, не са кой знае каква разлика. Така, че за мен най-доброто решение е да взема 17 с гаранция за изгорели пиксели. :)

Link to comment
Share on other sites

...

Лично аз препоръчвам ако си купувате монитор, на който работите 8-9 часа на ден - КУПЕТЕ СИ НАЙ-ДОБРОТО като се бръкнете още 200 лева примерно защото си струва.

 

и защо? опитай се да ме убедиш, че 200 лв. повече си струват. аз не разбирам от технически параметри, но знам едно - едва ли ще забележа някаква разлика между "по-добрия" и "не чак толкова добрия".

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

HEMO, не става дума за доплащане. Същият този монитор с тази гаранция колко струва? 100 лева над цените на същите монитори от друга марка? Примерно ако си купиш същият Филипс от ТМ ще ти е с тези 100 лева по-евтин, но без тази гаранция. Отделно мисля, че само някой модели в Ролдекс са с гаранция, както и в jarcomputers.

Link to comment
Share on other sites

А някой може ли да каже как стой положението с гаранцията на:

SAMSUNG SM-913N /в смисъл колко месеца,колко пиксела и дали е на квадратен инч и т.н./

 

SAMSUNG SM-750B /същото/

 

PHILIPS 190C6FS /този е ясно , че е е пърфект панел , но понекак стои положението с гаранцията/

 

бях чел , че SAMSUNG SM-730BF има гаранция за 0 пиксела. Дали е така всъщност?!

 

Защо никой не се е изказал за SAMSUNGSM-760BF - http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09018828 .По други форуми прочетох доста добри думи за него. Някой няма ли впечатлиня?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Днес беше ден пълен с изненади. :) Днес бях във Техномаркет и гледам някакви монитори (имаше 750В) на излизане питам информативно колко е гаранцията за мъртви пиксели и момчето което даваше вид да е в час казва 3 на инч или 7 за целия дисплеи (това беше общ въпрос за всички самсунги). Аз си викам - бах мауму! Много бре! После се прибирам и какво забелязвам аз в ценовата листа на Voodoo Computers:

 

Voodoo Computers

 

Samsung 17-inch TFT, SM730BF, Silver-Black 4ms 600:1 300cd/m2 DVI TCO03, Гаранция за 0 дефектни ПИКС $ 279

Samsung 17-inch TFT, SM760BF, Silver-Black 4ms 700:1 300cd/m2 DVI TCO03, Гаранция за 0 дефектни ПИКС $ 289

 

И си викам - тва добра оферта бре - монитора за 550лв с ДВИ и 3 години гаранция за нито един мъртъв пиксел. Дали не са се объркали? Пращам емайл и те ми потвърждават - отивам на място и пак потвърждават. При тях обаче нямаш как да ги видя и отивам отново в Техномаркета. Там казвам какво съм разбрал и онова същото момче казва - Това е абсурд! Само моделите Perfect Panel на Philips имат такава гаранция и то само за 1-та година. Те може да дават но ние - КК електроникс - НЕ. Тази гаранция си е от тях не от производителя. Обаче вика, чакай все пак да се обадя и се връща след известно време (звъни на някакви офиси или шефове нз) и казва - ВЯРНО е! Монитори еди кой си еди кой си и въпросните два имат гаранция за 0 дефектни пиксела обаче вика тва чак и мен ме съмнява. Аз казвам - за 3 години ли? Той - ми явно?!?

 

Та така - странна работа и определено не професионална. Как може нещо толкова търсено да не се упоменава ако е вярно и как може да лъжат хората ако не е!

Link to comment
Share on other sites

Разгледах зеновата листа на http://www.voodoo.bg/prices.php?SESID=455e...&which=Monitors и ми направи впечатление , че цените са доста по-ниски в сравнение с ТМ , който са вносителите на самсунг . Дори и като слагам ДДС/а то не пише дали е включено или не/ пак са с 20-30лв по-ниски.

Lotion имаш ли някаква представа дали цените са крайни?

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Цените са БЕЗ ДДС. Поне така съдя от това, че има промоции където цените се СЪС ДДС и са точно колкото ако умножиш съответния компонент по 1.2 Е не на всичко са по-евтини но някой неща наистина са. Мен в Jar ми казаха, че това било нормално - фирмите купували от Техномаркет на дилърски цени и после продавали с по-малка надценка.

Link to comment
Share on other sites

Днес беше ден пълен с изненади...
Ти да си жив и здрав колега,аз обикалям втора седмица по магазини,фирми,фирмички,"вносители" то бива непрофесионализъм бива,ама толкова :sick В три магазина Техномаркет(двата Пловдивски и Хасковския) за един и същ модел три различни мнения от "търговците"...Така и не разбрах колко гаранция дават за моделите с нула изгоряли пиксела на Филипс-според единия продавач година,другия твърдеше че важи за целия срок :blink: Обадих се одеве в Жар,човека ми заяви:"...да,сменяме ги при 1 изгорял ТЪМЕН пиксел :blink: "
HEMO, не става дума за доплащане. Същият този монитор с тази гаранция колко струва? 100 лева над цените на същите монитори от друга марка? Примерно ако си купиш същият Филипс от ТМ ще ти е с тези 100 лева по-евтин, но без тази гаранция. Отделно мисля, че само някой модели в Ролдекс са с гаранция, както и в jarcomputers.

Dreamer,бях и в Ролдекс,заявиха ми че такъв филм нЕма,цената е тази и тази,с и без гаранция все толкова...в ТМ не може да се вземе същия модел примерно със сто лева по-тънко ама без гаранция...просто да полудее човек :angry1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...