Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Млако извън темата :huh: Абе хора как ги чистите тия TFT монитори :unsure: Моят днес 5 пъти го минах с леко влажен парцал и седи на гадни петна и ме дразнят страшно много на черен фон.

Има си препарати ;)

и винаги на изключен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Млако извън темата :huh: Абе хора как ги чистите тия TFT монитори :unsure: Моят днес 5 пъти го минах с леко влажен парцал и седи на гадни петна и ме дразнят страшно много на черен фон.

Отиди до Метро и си вземи микрофибърна кърпа. Сини са на цвят. С нея и с вода се почистват идеално, без да се надрасква екрана ;).

Link to comment
Share on other sites

На скоро чичо ми си взе Philips 190X6FB,има снимка на 1-ва страница,и е много доволен до момента и парите на са много на мен поне така ми се струва :blink:

Link to comment
Share on other sites

След всичко прочетено дотук,а и след почти цял ден обикаляне по магазините съм в голяма дилема.

значи чудя се между 3 марки.

Philips LG и SAMSUNG.

става въпрос за 19ка и цена до 500лева.

препоръчайте ми като марка кое да взема,понеже сам немога да реша :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Philips LG и SAMSUNG.

става въпрос за 19ка и цена до 500лева.

препоръчайте ми като марка кое да взема,понеже сам немога да реша :wacko:

Philips :D
други мнения? :bgrin:

А бе за тея пари добър монитор 19" не можеш да купиш. Е, можеш, но CRT ;)

Това някой да ти се припоръчва марка е супер тъпотия. Сравняват се модели, не марки. А иначе и трите марки са един дол дренки. "Предимството" на Сони по принцип е по-високата цена.

Link to comment
Share on other sites

ми те всички като параметри за тея пари са почти едни и същи...въпроса е за марка и като качество на матрицата кое да избера :wacko:

Иди в магазина и си избери това, което ти харесва. LG и Philips ползват еднакви панели - имат собствена фирма за производството им, но аз пред двете марки предпочитам Philips. А и имат доста по-широко портфолио от продукти в сравнение с LG. Само не взимай най-евтиния V модел, тъй като те ползват възможно най-евтиния панел, а за малко пари повече има панели на по-добро ниво. Погледни S серията на Philips - 190S6 в TechnoMarket и 190S7 в Technopolis и Computerland. Виж Samsung 920N и 940N, 940BW (широкоекранен монитор, HDTV резолюция, 4мс, 500лв - най-евтиния монитор с DVI от марковите).

 

Какво е добър панел е относителна работа. Зависи за какво ще го ползваш, ако ще е за нормална home работа, игри и сайтове - тези ще са ти повече от добри. Ако искаш за работа с цветове - Samsung 970P (850lv) и 971P (900lv) са най-добрите от евтиния непрофесионален клас.

 

Иди в Техномаркет, виж всички модели и си избери този, който НА ТЕБ ти харесва как дава като образ, а и на външен вид.

Link to comment
Share on other sites

моят съвет е - отиваш, гледаш и който ти хареса. наблюдавай главно бялото и черното дали ти гиват т.е. поразмърдай контраста там .... който и да вземеш, все тая. с предимство са тези, които имат dvi изход (стига и картата ти да има). всичко друго е относително според мен ... и маркетингови трикове.

 

@Dreamer, може да отиде и в технополис. все пак там не продават домати :)

 

btw как ви се струва този - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...t=36&f=3808

за офис работа е ...

или пък този - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...t=36&f=3749

гледам, че контрастта е 1400:1 ... в този нисък клас не съм срещал монитор с толкова висок контраст

Link to comment
Share on other sites

.....

или пък този - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...t=36&f=3749

гледам, че контрастта е 1400:1 ... в този нисък клас не съм срещал монитор с толкова висок контраст

точно това ЛГ гледах вчера само че 19-ката.

Повярвай ми картината е убийствена.Аз даже най-много за него се чудех...и все още се чудя...

Link to comment
Share on other sites

точно това ЛГ гледах вчера само че 19-ката.

Повярвай ми картината е убийствена.Аз даже най-много за него се чудех...и все още се чудя...

 

ами ако ти харесва, го взимай. аз го посочвам от гледна точка на спецификация (която в много случаи не е толкова съществена при ниския клас) и цена. освен това има и dvi ... но най-добре е (както аз направих, когато си избирах) да помолиш да сложат един до друг мониторите, на които си се спрял и да ги разгледаш. гледай обаче да е на native resolution - 1280x1024 ... защото когато си купувах моя, в единия техномаркет бяха с линукс, който поддържаше само 1024x768 и там монитора, който в последствие взех след като го гледах на WinXP OS, не ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще кажете за това? Не съм го видял на живо, но ми се струва готин като дизайн, а като характеристики - не по-лош от друг за тези пари. Само това, че е сони ли качва цената?

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Искам да си взимам LCD на изплащане и се чудя какво да взема.Търся вашите съвети и помощ в избора на 17 инчов монитор до 600 лв някаде.Гледам сега в сайта на Технополис този CTX за 499лв,обаче е с 12 мс,има ли голяма разлика между тези с 12 мс и тези с 8 мс ? Разгледах още малко и си харесах този Philips.Мнения ?

аз взех този Филипс само че 19ка и наистина предава невероятно ;)

а за CTX-a ми казаха че специално този модел е кофти и не си заслужава ;)

така че аз съм с Двете ръце за Филипса :lol:

Link to comment
Share on other sites

значи днес открих нещо на монитора ми, което почва да ме притеснява сериозно ...

става въпрос за една хоризонтална черта в най-горната част на екрана, от край до край, която на работния плот не се забелязва лесно, но като се пусне нокиа теста се вижда, особено ако се погледне монитора под наклон. чертата е бледа, не е черна, на черен фон в нокиа теста изобщо не се вижда, но при всички други цветове си личи ... някой да се е сблъсквал с подобно нещо?

 

освен това с чертата, се пови и следната аномалия (не знам като какво друго да го определя):

 

picz0007nt6.png

 

преди имаше само опция за 60 и 70 Mhz. не съм инсталирвал никакви нови драйвери за картата :blink:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

За драйверите не се учудвай. И на мен ми се е случвало независимо дали монитора е CRT или LCD.

 

За другия проблем - от всички LCD-та, които съм виждал един единствен имаше такъв проблем - Samsung 192V (стар модел, на 3-4 години сигурно, 25мс). Като го занесохме на поправка казаха, че в момента няма бройки с който да го заменят понеже не се произвеждал вече и ще трябвало да го пратят в завода за да му сменят дисплея, а това щяло да отнеме месец-два... тъй като монитора е служебен си го оставихме и сега кара така и си върши работата, но когато е личен нещата са по-различни.

 

Проблемът в този случай се изразява в отвесна линия в средата на екрана, която не е е черна, а по-скоро нещо като сиво и се забелязва на специфичен фон, но се забелязва спокойно - както е при теб. Имаме още една бройка от същия модел, но той няма такъв проблем. Мониторите са произведени в Англия. Та... съветвам те да занесеш монитора в сервиза на ТМ и да се консултираш с тях за проблема и да видите ще го сменят ли, ще го оправят ли. Аз лично се надявам да ти го сменят :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни защо в Техномаркет и 940BF и 930BF са по 600 лева като спецификациите на 940 изглеждат много по-добри? Убягва ли ми нещо в 930BF? Изобщо той има ли нещо по-добро от 940?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни защо в Техномаркет и 940BF и 930BF са по 600 лева като спецификациите на 940 изглеждат много по-добри? Убягва ли ми нещо в 930BF? Изобщо той има ли нещо по-добро от 940?

Предполагам под 940 имаш предвид 940N модела.

 

940N (519lv) е 8мс и няма DVI.

940BF (599lv) е 2мс и има DVI + ГАРАНЦИЯ 0 ИЗГОРЕЛИ ПИКСЕЛИ.

930BF (599lv) е 4мс и има DVI + ГАРАНЦИЯ 0 ИЗГОРЕЛИ ПИКСЕЛИ. Цената му е като на 940BF защото дизайна му не е стандартният като на N моделите и 940BF.

 

940N е по-скъп от 920N (439lv) заради максимално тънката рамка и контраст от 300 кандели.

Link to comment
Share on other sites

Ще ми препоръчате ли 19 инчов монитор до 300 $ от тук или тук който да има добри характеристики (ъгли, забавяне, цветове) и да нямам проблеми с тежките игри на макс детайли. Ако има малко по-скъп и по-добър също става.

 

Сега виждам в този сайт има 940N за 218 $. Отговаря ли на моите изисквания? Или е по-добре да взема някой с DVI ? http://www.tigerdirect.com/applications/Se...377&CatId=0

 

A тук има 940BF за 230 $

Май се насочвам към Самсунг. Но ще отговаря ли на мойте изисквания по-горе, не ги разбирам изобщо

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824001086

 

Samsung 971P - 360$ (тук е 899лв) - хем ще имаш цветове и добра настройка на панела хем ще е достатъчно бърз за игри. Ама ако нямаш кой знае какви претенции за калибрацията на панела и цветопредаването то може и за 200$ да вземеш :)

 

За под 300 можеш и 20" да вземеш: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824001087

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824001081

 

Както и актуалния 22" на Acer: Acer AL2216Wbd Black 22" 5ms Widescreen LCD Monitor 300 cd/m2 700:1 0.282mm Pixel Pitch - Retail за 329$. Ревю тук: http://www.behardware.com/articles/638-1/2...-take-over.html

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824009094

Link to comment
Share on other sites

тц, а уе Dreamer :)

Много добре си личи, че не съм имал предвид 940N. Само 940BF и 930BF сбивам. И ти искаш да ми кажеш, че въпреки много по-скапаните си характеристики 930BF е на цената на 940BF, щото му е по-хубав дизайнът, така ли? Да не говорим, че тук "по-хубав" е предефинирано понятие. Т.е. 940BF бие по всичко 930BF, освен по дизайн, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...