Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

.... За тези пари толкова, като искате по хубав монитор, който да бие бенка оти моят е с 8 мс, си купете нещо за 700 лева и кусур, и като изгори - асталависта бейби, оти гаранция иок. Стандартна, и той и ония и който ще да е стандартна братчет.

 

ами може да си намериш и samsung, и hyundai на цена под 500 лв, които и да са с по-голям контраст, и с по-голям ъгъл .... от твоя :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам въпрос и аз относно тези прословути LCD монитори. По какъв повод им гаснат(горят, престават да работят) пикселите, че не съм наясно.

 

 

P.S. Толкова ли е важна гаранцията при положение, че происводителя дава (по принцип) за 1 изгорял пиксел - 3 години. Следователно би трябвало доста трудно да гаснат пикселите и ако има някъв фал то ще си проличи веднага (още по време на покупката или в първите седмици на експлоатация). Тогава къв ви е дерта с тая гаранция та сте изписали сумати pages?

Link to comment
Share on other sites

ами може да си намериш и samsung, и hyundai на цена под 500 лв, които и да са с по-голям контраст, и с по-голям ъгъл .... от твоя :P

 

Ами няма такъв монитор, които да бъде с 8 мс, dvi, TCO 03. Такъв монитор няма на пазара, които да бъде и евтин. :D

 

Точно това е проблема, че няма такава гаранция. :tongue

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

от краткосрочните ми наблюдения съм стигнал до извода, че това потъмняване на картината не я прави нечетлива, т.е. при краткотрайни подобни положения, по-малкия ъгъл не е болка за умиране. колкото до ергономията на работното място - мислех, че мониторите се поставят така, че да са удобни на оператора, а всички други да го д..ат :) за шерване на картината и/или работното място има прожекционни апарати ;)

От дългосрочните ми наблюдения мога да ти кажа, че ъгълът на видимост оказва огромно влияние! Просто по време на дълга работа няма как да не смениш доста пози пред комютъра и това определено води до влошаване на картината и изкривяване на цветовете, което в някои случаи е недопустимо.

Link to comment
Share on other sites

Ами няма такъв монитор, които да бъде с 8 мс, dvi, TCO 03. Такъв монитор няма на пазара, които да бъде и евтин. :D

 

Точно това е проблема, че няма такава гаранция. :tongue

 

samsung -> SM-713N SM-740N

 

hyundai - харесай си някой 17' под 500 лв

 

да, вярно е, че повече от посочените нямат dvi (освен един модел на hyundai в тази ценова гама), но за мен лично не е болка за умиране дали ще е аналогов или цифров сигнала. виждал съм на един и същ монитор (от скъпите) и двата чеиза и разлика не открих

 

btw аз лично май се отказах от 19' и ще си взема някоя 17-ка. 740N ми се вижда добре за тея пари .... някой все пак може да разясни, защо е с 10 лв. по-евтин от 713N, който би трябвало да е по-стар модел :D

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ще се набуташ, говори се, че КК Електроникс вкарват второ качество стока и затова гаранциите за нула пиксела не важат. По добре си вземи Бенк, освен ако не ти пука дали ще се набуташ или не. Хубаво е да има dvi и видео картата да ти е скъпа. Четох, че една от причините за получаване на изгорели пиксели е лошите видео карти и че не се пускат през dvi. Това го четох в един сайт онзи ден, американски. Моят съвет е, че каквото и да вземеш все ще е боклук освен Сони, но поне гледай да има dvi. Повярвай ми разликата е огромна, едното е като картина, другото се получават някакви смущения от време на време.

Link to comment
Share on other sites

Ще се набуташ, говори се, че КК Електроникс вкарват второ качество стока и затова гаранциите за нула пиксела не важат. По добре си вземи Бенк, освен ако не ти пука дали ще се набуташ или не. Хубаво е да има dvi и видео картата да ти е скъпа. Четох, че една от причините за получаване на изгорели пиксели е лошите видео карти и че не се пускат през dvi. Това го четох в един сайт онзи ден, американски. Моят съвет е, че каквото и да вземеш все ще е боклук освен Сони, но поне гледай да има dvi. Повярвай ми разликата е огромна, едното е като картина, другото се получават някакви смущения от време на време.

 

т'ва са глупости! изгорял пиксел в 95% от случаите се получава от дефектна матрица (фабрично). кой каквото ще да си говори ... т'ва за скъпата карта не го разбрах? :blink: к'во общо има с монитора? да не искаш да кажеш, че като си вземаш tft по дефиниция трябва да имаш и скъпа (в твоя случай разбирам геймърска :P ) карта?! :D

 

п.п. в нета има сякава *айна. понякога е като градската канализация. тъй че за мненията ... всеки си ги има и на никой не му пречи да си ги дава :)

Link to comment
Share on other sites

Deathzone, не се излагай с това с второто качество... просто е смешно. Като е толкова голяма неправдата пиши мейл на Samsung и Philips и ги питай "що така бе миме, да не са второ качество?". Интересно е какво ще ти отговорят, ако сметнат за нужно при такива твърдения... хубавите монитори за теб са скапани само заради някаква смешна гаранция за изгорелите пиксели, която си е точно смешна. И затова си взе "най-якия" монитор - BENQ с 150/135 :D Ако всеки следва тая логика то трябва да пазарува само уреди Elite от небезизвестната или по-скоро тъжноизвестната марка. Не ми отговаряй, няма нужда :)

 

Вкъщи имам 1 ТФТ НЕК от година и половина, няма изгорял пиксел. Имам втори - Филипс от година - няма изгорял пиксел. На друго място ползвам LG на година пак - няма изгорял пиксел. Един приятел си взе монитор и като се прибра вкъщи видя изгорял пиксел. От тогава мина година и половина - втори не се е появил... от 4 монитори на колегите само един има изгорял пиксел. От 6 лаптопа HP един дойде с изгорял пиксел, другите вече половин година нямат нови изгорели пиксели. И ако заради липсата на тази гаранция заради 0 пиксела някой се набута с BENQ - то това е най-глупавото нещо, поне за мен. Иначе всеки си знае. Толкоз за изгорелите пиксели.

 

От 6-ти тоя месец Philips 190S6FS е на промоция в Метро за 455лв т.е. 546лв с ддс. Някой ако си го е заплюл да действа. В ТМ в момента същият е 599лв с ддс.

Link to comment
Share on other sites

Както винаги Дриймър съм с един ход пред теб. Да го кажа по друг начин. Писах на Филипс и Самсунг, те ми отговориха, че не знаят за какво става въпрос. Сиреч, изобщо незнаят, че българските дилъри лъжат. Второ стоката наистина е второ качество. Предполам твойта работа е програмист или нещо подобно. Аз дълги години работих за една известна фирма в България за внос на техника. Та ние внасяхме второ качество. :punk но само ние си знаехме че е второ качество. Разликата беше в доставната цена и 1/2 гаранция. Вместо 2 години, 1 година. Така, че на мен тези не ми ги пиши. Лично ти си ми писъл, че на Филипса имаш изгорял пиксъл. :D Купуването на ЛСД монитор е нещо като да избереш по-малкото зло. Това е мойто мнение.Като каза за Елит, ще ти издам една тайна. Твойто LG e Елит, а ти се сети защо. Това е нещо като Буш е роднина на Осама. :)

 

p.s. Никога не съм написал, че това е най-якият монитор. Напротив това е скапан монитор. Но аз знам, че е такъв, докато вие всички останали се заблуждавате, че имате хубави монитори.

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

Напротив, нямам изгорял пиксел. Имам 1/3 от пиксел, зад който има ПРАШИНКА. Моят Philips както и да го гледам не е второ качество. Като си го купих беше даже направен в Унгария точно преди една седмица, но това няма значение.

 

А за Elite и LG няма да коментирам въобще ;) Може вътре монитора да е с матрица на LG.Philips LCD, но определено е сглобяван в някой китайски гараж. Най-малкото това си личи по нискокачествената пластмаса.

 

Заблуждаваме се, че имаме хубави монитори? Нека се заблуждаваме тогава, остави ни това право на нас. Ти си гледай твоето BENQ и не се заблуждавай в нищо. Остави заблужденията на нас... както и да си купим и ползваме "скапаните второкачествени" монитори.

Link to comment
Share on other sites

ха,колеги-цените падат :D преди около месец ви бях занимавал с моите глупости и тогава дриимър ме насочи към един самсунг(които убедително си държи цената) и към два хюндая,на единия от които цената му е паднала с около 70 кинта :D най-вероятно на него ще се юрвам,но преди отва имам един въпрос:

http://www.hyundai.bg/display.php?page=pro...&show_product=3

обърнете внимание на препоследния монитор,и по точно на Video/TV, дист. управление :blink: това някои може ли да ми разясни какво е,защото ако е това,което си мисля,веднага скачам на този модел :punk освен това някои може ли да каже сигурно колко му е риспонса на това чудо,защото в един друг сайт го дават 24 секунди? :confused

благодаря предварително :punk

Link to comment
Share on other sites

Хюндаюй внимавай, аз се бях засилил към тях, но се отказах. Четох в един руски сайт неласкави твърдение относно качеството на матрицата. Нищо, че е на Самсунг. Така, че много внимавай, като избираш Хюндай. В Пловдив го поддържа някаква малка фирма гаранционно - Технокомп.

Link to comment
Share on other sites

здравейте, решил съм и аз да си взема 19" TFT. та искам да ви попитам да ми кажете два-три магазина в Пловдив където има голямо разнообразие и могат да се сравняват 19" TFT, и най вече с добра гаранция за умрели пиксели. ако може и някой модел да ми препоръчате за около 700 лева.

Link to comment
Share on other sites

здравейте, решил съм и аз да си взема 19" TFT. та искам да ви попитам да ми кажете два-три магазина в Пловдив където има голямо разнообразие и могат да се сравняват 19" TFT, и най вече с добра гаранция за умрели пиксели. ако може и някой модел да ми препоръчате за около 700 лева.

Остави гаранциите за умрели пиксели, явно всички са 2 седмици. Пък и в крайна сметка не горят често, даже никак. Ако ти изгори някога то ще е макс 1.

 

магазините, в които можеш да намерип разнообразние от монитори са: Техномаркет и Технополис. Обърни внимание на моделите главно на Philips и Samsung тъй като те имат най-голямо разнообразие от модели като Samsung са с предимство тъй като те освен, че имат по-голям кръг от модели имат и по-качествени линии монитори от сорта на PVA/MVA монитори и т.н. докато Philips залагат може би единствено на TN+Film, които всъщност са идеални за нормалния потребител, а и по-евтини.

Link to comment
Share on other sites

а бре, мечтателю, на този сайт няма нищо за мониторите дето ме интересуват - SM-913N, SM-920N, 190V6FB, 190S6FS и B91A ... само някакви скъпи/нови модели.

 

само това намерих за първия

притесняват ме следните неща:

- Oddly, the contrast showed flagrant instability ... The intentions behind this may be good, but it ends up making adjustment more difficult. On the other monitors, when the brightness is too high, all you need to do is lower it. On the 913N, you'll also have to increase the contrast a little.

- With office applications, we found the Samsung monitor less sharp than its competitors. It's a shame there's no DVI input, which would have helped reduce that problem. But though text is slightly less sharp, it's still perfectly legible.

- For video, on the other hand, the situation is still as bad as it was for the previous two models. The viewing angles are very narrow and video noise is still present.

 

... което сигурно не чак толкова съществено, ама кат' искам да взема "перфектния" монитор за тея пари ...

 

офф, омръзна ми да чета мнения, ревюта (стига да ги намеря) за плоски монитори ... :wacko:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали си намерил но тък http://www.behardware.com/html/articles/in...p3?categorie=22 на publication year click-аш на all и ти излизат останалите въпреки, че пише 1970-та година.

 

Review на 190V6FB както и на 913V модел много се съмнявам да намериш тъй като това са най-най-евтините монитори и не представляват никакъв интерес за review-рите. Все пак са най-ниските модели и производителите вероятно не ги пращат, защото ще има повече критики към тях от нормалното, предполагам. Пък и behardware вървят повече по горната ос.

 

Дръги сайтове: ixbt от време на време правят reviews, но повечко http://www.xbitlabs.com/ (fcenter.ru).

 

Нема перфектен монитор, всичките са гадни т.е. imperfect. Ако искаш най-добрия монитор - Samsung 970P. Скъп за нормалния потребител, но с 16.7 милиона цвята, достатъчна реакция - 5-6мс, широк ъгъл 178/178 т.е. с хубава матрица и отлична ергономичност като изключим може би външното захранване/кабелчето.

Link to comment
Share on other sites

enigma, честно казано чудя се - по спецификации и трите са с еднакви параметри на матрицата - единствено 940BF е 2мс за сметка на 4-рите на другите, но между двете няма да усетиш кой знае каква разлика, затова то може да остане на заден план ако другите два модела те спечелят с нещо. И трите монитора имат двоен интерфейс - както аналогов (D-SUB) така и цифров (DVI).

 

Останалите разлики са в ергономичността и дизайна. По-дизайн за мен се нареждат по следният начин: 960BF, след това 930BF и накрая 940BF. Друг бонус, който предлага 960BF е PIVOT стойката т.е. можеш да завъртиш екрана на монитора на 90 градуса. Освен този плюс 960BF предлага и регулиране на стойката по височина (според руския сайт на Samsung) и наклон докато другите 2 монитора предлагат само настройка на наклона. И пак освен това - монитора може да се сгъва подобно на куфарче (виж линка със снимките за повече инфо). На вид изглежда, че 960BF няма бутони, но доколкото си спомням при срещата ми с него те бяха разположени от задната страна на монитора - представи си бутоните на 940BF и си представи, че вместо да са на предния капак са разположени на задния. Достъпа до тях обаче не представлява проблем, просто трябва да пъшнеш ръка под него и пръстите ти лесно се нагаждат върху бутоните - единствено трябва да свикнеш кой бутон за какво е.

 

От тук нататък можеш сам да си избереш. Мен лично ме грабва дизайна на 960BF и бих заложил на него.

 

Малко снимки на 960BF*: http://www.samsung.de/article_presentation...tid=&view=image

 

* снимките в този линк като кликнеш на тях са ресайзнати и затова изглеждат грозно - копирай линка към тях и го отвори в нова страница или с download manager си ги свали и ги разгледай от pc-то си.

 

970P е отличен избор, но в момента го няма в България затова няма да говоря за него. А и е по-скъп макар да има защо.

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09018429

 

please, обосновавай се, защото тоя линк нищо не говори.

Link to comment
Share on other sites

Dreamer, от тези снимки видях само power бутона и две букси сигурно за към видео картата. къде може да са останалите бутони да не би да са скрити в стойката. също не видях и букса за захранващият кабел. за сега май този модел ще си взема.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...