Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Много ме съмнява да има друг доставчик на Самсунг монитори - KKelectronics / TM са официален вносител на Самсунг за България и много ме съмнява да има друг, който даже да дава по-ниски цени :)

 

Може би твойте хора са имали предвид, че взимат от друга фирма в БГ, която пък си взима от КК/Омакс/ТМ. На практика това са три фирми, т.е. три вносителя, които реално са един единствен :Д Даже са четири тъй като имат и още едно име - "Топ Видео".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да знам , че са официални представители на САМСУНГ и ПАНАСОНИК за България, но това не важи и за компютърните технологии. Нима всички хардове самсунг са внесени от КК ? И аз това попитах : Как е възможно да са по-ниски цените при условие , че те са извора?!?! Но ми пратиха ценовата листа на вносителя...всъщност пише Ком Трайд Груп. NT CHS LTD http://chs.bg/

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Понякога КК дава на дилърите си леко по-ниски цени. Често ще виждаш неща на промоции в Метро и Технополис на малко по-ниски цени отколкото в ТМ. Това е заради постоянното въртене на цените и промотирането.

 

Иначе наистина не всичко дето да е Самсунг се внася от КК. Пример с gsm-ите, има много вкарани по други пътища, но сервиза при тях е ... ужасен.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми tft монитор 17инчов за около 500лв.И по-скоро какво трябва да се има предвид, когато купувам монитор.Чакам препоръки

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

Понякога КК дава на дилърите си леко по-ниски цени. Често ще виждаш неща на промоции в Метро и Технополис на малко по-ниски цени отколкото в ТМ. Това е заради постоянното въртене на цените и промотирането.

 

Иначе наистина не всичко дето да е Самсунг се внася от КК. Пример с gsm-ите, има много вкарани по други пътища, но сервиза при тях е ... ужасен.

Да , но фирмата , за която говоря е самия вносител, който прави отстъпки за дилъри. А аз ще купя монитора на дилърска цена. Виж в сайта , който съм дал и ще се увериш, че те са вносителите. http://chs.bg/ или поне едни от вносителите

 

Знам , че ТМ правят търговски отстъпки на големи клиенти/точно за това продуктите на САМСУНГ са на една и съща цена в ТМ и ТЕХНОПОЛИС/, но при мониторите има повече от 1 вносител.

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Понякога КК дава на дилърите си леко по-ниски цени. Често ще виждаш неща на промоции в Метро и Технополис на малко по-ниски цени отколкото в ТМ. Това е заради постоянното въртене на цените и промотирането.

...

 

аз доколкото гледам хората споменават, че в "някои фирми" (тук не говорим за другите големи вериги, които се явяват конкурнеция на тм) същите монитори на samsung са по-евтини в сравнение с официалния вносител (или нещо не съм разбрал правилно :blink: ). лично аз не намирам логика в това тм да ги дават на такива дилърски цени, които да позволят на останалите да ги боднат на по-ниска цена от тяхната ... и не става въпрос за промоции ...

Link to comment
Share on other sites

аз доколкото гледам хората споменават, че в "някои фирми" (тук не говорим за другите големи вериги, които се явяват конкурнеция на тм) същите монитори на samsung са по-евтини в сравнение с официалния вносител (или нещо не съм разбрал правилно :blink: ). лично аз не намирам логика в това тм да ги дават на такива дилърски цени, които да позволят на останалите да ги боднат на по-ниска цена от тяхната ... и не става въпрос за промоции ...

В момента можеш да си вземеш от jar даден монитор на самсунг с 5-10 лева по-евтино... но поръчваш, чакаш да ти го доставят, идва ти... и взимаш какъвто са ти донесли. Цената е същата в ТМ или +/- 5-10лева. Да, разлика има. Струва ли си обаче за 10 лева ? Не.

 

Пример: 913N днес е 290$ в жар: 290x1.63x1.2=567 лева. В ТМ е 569лв. Да, и в случая мога да кажа - Да, по-евтино е. Ще съм прав и ще ми повярваш мислейки си, че разликата е сериозна. Преди година разликите бяха по-големи, сега са никакви, буквално.

Link to comment
Share on other sites

Днеска аз отивам в Техномаркет да си купувам Самсунг 730БФ. И си го избирам, тествам, носих си дискче с Нокия тест за мониторите, аууу, нали гледам, оглеждам и викам купувам го, пакетирайте го.Отивам си после на касата, плащам като поп, после отивам за гаранция и какво да видя? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: . Самсунга дето се набутвам, има гаранция за нула изгорели пиксели 2 седмици. Викам алллооо, как две седмици, Самсунг дава 3 години международна гаранция за нула изгорели пиксели, а вие две седмици. Ми да господине, от София ни казаха, че две седмици до последно нареждане. Ми вашите колеги, които взимат от вас дават 3 години гаранция, и тя ми вика вече не господине. Ми Филипс, и те са така от една седмица насам. Викам и аз, дръж си гаранцията, ето ти монитора, чакай да отида да си взема парите. Взех си парите, теглих им едни путки майни големи, викам им вие сте най-големите мошеници, пак ги напсувах и си заминах. Хем ядосан, хем без монитор, о забравих да напиша, че 1/2 час ме правиха на маймуна. Та вече съм решил ще си взима Хундай, същият като Самуснга, ама без гаранция за 0 изгорели пиксели. Като ще е все х♚й, поне аз да си го избира. :angry1

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

Леле големи помиари тия от ТМ!

За тва трябва да си го вземеш от компютърна фирма за да нямаш ядове. И без тва на тея чуми сервиза им е отвратителен!

Как пък и ФИЛИПСА нямал гаранция?!?! Че тя идва директно от производителя!!! Лееле колко са евтини не е истина!

Link to comment
Share on other sites

Какво се учудвате? Сякаш сте изненадани... тия гаранции е ясно, че не може да са сериозни. Споменавате на запад, ама някой купувал ли е на запад монитор с гаранция 0 пиксела, че да каже как е реално? Надали. Прекалено насериозно ги взимате тия 0 пиксели. Един производител трябва да е побъркан за да ви даде гаранция за 0 пиксела дори за 1 година. След 10 месеца като му върнете монитора той да си го чука в главата ли? Уточнявам, че това е моето лично мнение. Така разсъждавам аз.

 

А монитор Самсунг като си го купи човек от компютърна фирма гаранцията да не мислите, че няма да е на К&К? Тяхна ще е, понеже те са го внасяли. А дори фирмата да ви даде уж собствена, то после като им го върнете при проблем те ще го пратят в К&К понеже от там го взимат ;)

Link to comment
Share on other sites

Ми Филипс, и те са така от една седмица насам. Викам и аз, дръж си гаранцията, ето ти монитора, чакай да отида да си взема парите. Взех си парите, теглих им едни путки майни големи, викам им вие сте най-големите мошеници, пак ги напсувах и си заминах. Хем ядосан, хем без монитор, о забравих да напиша, че 1/2 час ме правиха на маймуна. Та вече съм решил ще си взима Хундай, същият като Самуснга, ама без гаранция за 0 изгорели пиксели. Като ще е все х♚й, поне аз да си го избира. :angry1

Иди при вносителя на филипс за България...всички знаят кой е той и гаранцията за филипсите (пърфект панел дет са) ще е 1 изгорял пиксел...важи 3 години гаранцията...споменато е на няколко места, включително и в guide-а който върви към монитора :)

Иначе и аз по-горе съм писал за самсунг и 2те седмици и мен това ме отказа да купя самсунг монитор. А като цяло и не останах доволен от обслужването и съответно потърсих друга фирма, на която да си дам парите... от там се отнесоха подобаващо (като към клиент) към мен и въпреки, че имах някои претенцийки хората ми ги изпълниха до последната с усмивка на лице.

Не знам тея в техномаркета дали събират куцо, къораво и сакато, но ще е хубаво поне някъв курс да им организират на продавачите, че те горките или са изключително зле или пък не приемат работата на сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Dreamer не си донякъде прав, според мен след като Самуснг са решили да дадат такава гаранция, значи са преценили, че могат да си го позволят. Аз така поне мисля, а тези като тяхни вносители също. Другото, което ми дойде на акъла е, че Техномаркет сигурно внасят, някое второ качество монитори, а тази гаранция сигурно върви само за първото. Според мен има някаква въртелешка и затова са се усетили. Другото, което ми направи впечатление е, че Хундай мониторите са с матрица на Самуснг и то много качествена и цената е 439 лева с ддс, а монитара има ДВИ. Въпроса е как гаранцията на Хундай. Филипсите, да ви кажа картината им леко синее.Нещо не ми харесват.Аз минавам на Хундай. Това е от мен.

Link to comment
Share on other sites

Как си обясняваш КК да имат пълен набор от модели на Самсунг и те все да са "второ" качество? Представи си колко монитори продават на ден КК, сигурно са хиляди. Може ли всичките те да са "второ" качество? Второ качество са 913V, но това е ясно от V-то в модела... за толкова пари толкова. Интернационалните гаранции по еди колко си години за повечето марки не важат тук, ФАКТ. Защо е това има просто обяснение - българите не са свикнали да плащат реалните цени на нещата, затова предполагам се гледа как да им се даде нещо по-евтино. А и има хиляда данъка, която допълнително вдигат цените - честито и за новата "еко такса". Добре, че е 1% и няма да я усетим.

 

Преди година и половина чудесният 172X 12мс беше 1200 лева, а сега си взимате идеален 19" за два пъти по-малко... независимо от марката - philips, samsung, lg, hyundai.

 

Като вземеш HYUNDAI-я би ли споделил как са ъглите и колко реално ти изглеждат?

Link to comment
Share on other sites

... за толкова пари толкова. Интернационалните гаранции по еди колко си години за повечето марки не важат тук, ФАКТ. Защо е това има просто обяснение - българите не са свикнали да плащат реалните цени на нещата, затова предполагам се гледа как да им се даде нещо по-евтино...

 

едно е да предполагаш, а съвсем друго е да си наясно. :D

цените са почти едни и същи! разликата е минимална. ако беше обратното, тук щеше да има монитори/продукти, които на запад ги няма ;) сещай се защо :P

не съм запознат и не мога да коментира, но все си мисля, че нашите вносители/дистрибутори въртят някакви шашми с тези гаранции.

Link to comment
Share on other sites

Добре де защо не се ориентирате към вносител на САМСУНГ, който предоставя гаранция за 0 изгорели пиксела. Мисля , че стана ясно вече , че КК не са единствения вносител на монитори от тази марка! Както и РОЛДЕКС не са единствените вносители на ФИЛИПС!

Дриймиър, тази гаранция за 0 пиксела се предоставя от самия производител и не зависи от дистрибутора! Това ,че ТМ не се занимава и им е калпава подръжката и изобщо отношението към клиента не означава , че САМСУНГ не предоставят 3 години гаранция за 0 пиксела само на някой модели , за които те са преценили , че е почти невъзможно да им изгори пиксел, и за това са използвали този търговски трик. Преценили са , че дори да има такива с изгорели пиксели , загубата от подмяната ще е нищожна в сравнение с печалбата от афиширането на подобна гаранция!

 

Пак повтарям! КК не е единствения вносител на монитори от марката САМСУНГ! Ориентирайте се към друг продавач за да ползвате гаранцията за 0 пиксела!

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Днеска отново бях в Техномаркет Европа (2-рия магазин) :rolleyes: , питах отново за гарнциите, питах и на други магазини, със сигурност ви казвам, че при Самсунг гаранцията и Филипс навсякъде е 2 седмици за изгорели пиксели, но при Филипса има един модел за 1 000 лева и отгоре, дето върви с пълната гаранция. Разгледах хубаво и като прецених, че всички са боклуци, си купих Бенк, хем няма да ме яд, хем знам, че съм си купил боклук, но пък има dvi. Пуснах го, засега всичко е 6, работи перфектно, монтирал съм си го в ъгъла на стаята и от всички ъгли имам видимост. Контраста му е добър, картината също, има глезотиики. Съветвам ви и вие да постгъпвате като мен, купувайте си боклук, за да знае, че не сте се прецакали, пък и вас не са прецакали. Също така, забравих да кажа, че хората, които са си купили монитори с гаранция за 0 изгорели пиксели, няма да им бъде призната. :wacko:

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

... Съветвам ви и вие да постгъпвате като мен, купувайте си боклук, за да знае, че не сте се прецакали, пък и вас не са прецакали...

Е тука немога да се въздържа :D :D :D . Как мога да дам 600лв примерно и да си купя боклук. Баща ми да не е Бил Гейтс

Link to comment
Share on other sites

На мен наскоро един приятел ми каза,че като разглобил неговата 17-ка Бенк(Benq) вътре 90% от частите са на Toshiba,не знам доколко е вярно това но според мен Тошиба са качествени части :)

Link to comment
Share on other sites

На мен наскоро един приятел ми каза,че като разглобил неговата 17-ка Бенк(Benq) вътре 90% от частите са на Toshiba,не знам доколко е вярно това но според мен Тошиба са качествени части :)

Кел файда като ъгъла ти е 150/135 :D Затуй BENQ нивга - Philips, Samsung, LG и HYUNDAI, SONY.

Link to comment
Share on other sites

Просто го споменах :) Филипс за сега най-много ми харесват и на мен.Разгледах темата,за вносители говорите.Малко ще се отклоня с въпроса си,но някой знае ли кой е официалния вносител на Exelstore хардовете ?

Link to comment
Share on other sites

Просто го споменах :) Филипс за сега най-много ми харесват и на мен.Разгледах темата,за вносители говорите.Малко ще се отклоня с въпроса си,но някой знае ли кой е официалния вносител на Exelstore хардовете ?

предполагам същия като на Хитачи - Мост цомпутерс.

 

дриймър, ти как си гледаш монитора, та ти е толкоз важен ъгъла?!

аз от няколко дни съм горд собственик на Филипс 190X6 и му се радвам като малко детенце. колкото за гаранцията, купил съм го от компютърна фирма (няма да я споменавам, защото тук нямате добро мнение за нея, но аз пък съм доволен) и гаранцията си е за целите 3 години. ако се опитат да не ми я уважат си имам писмен документ с подпис и печат на фирмата-търговец. как ще се оправят те с вносителите не е мой проблем. скоро очаквам по месторабота да пристигнат и 3 бр. бенкове 17" та ще ви кажа за прословутия ъгъл на дриймър дали е фатален или може да се живее с него :)

Link to comment
Share on other sites

А ако сте пред компютъра двама човека и ъгъла с 150/135 какво правим ? В такъв случай това е проблем. Както и в случай, че позицията ти пред стола не е точно централно пред монитора. Нормално е понякога да се облегнеш отзад, да седнеш не много централно пред монитора, да го гледаш от различни ъгли според различни случаи. 150 ще става, но отвесните 135 при съвсем малък ъгъл ще си личат доста - ще се забележи явно изсивяване т.е. потъмняване и изчезване на полезната картина. Преди въпреки по-големият ъгъл LG 1710S/1910S имаха същия проблем при смяна на ъгъла главно надолу.

Link to comment
Share on other sites

А ако сте пред компютъра двама човека и ъгъла с 150/135 какво правим ? В такъв случай това е проблем. Както и в случай, че позицията ти пред стола не е точно централно пред монитора. Нормално е понякога да се облегнеш отзад, да седнеш не много централно пред монитора, да го гледаш от различни ъгли според различни случаи. 150 ще става, но отвесните 135 при съвсем малък ъгъл ще си личат доста - ще се забележи явно изсивяване т.е. потъмняване и изчезване на полезната картина. Преди въпреки по-големият ъгъл LG 1710S/1910S имаха същия проблем при смяна на ъгъла главно надолу.

от краткосрочните ми наблюдения съм стигнал до извода, че това потъмняване на картината не я прави нечетлива, т.е. при краткотрайни подобни положения, по-малкия ъгъл не е болка за умиране. колкото до ергономията на работното място - мислех, че мониторите се поставят така, че да са удобни на оператора, а всички други да го д..ат :) за шерване на картината и/или работното място има прожекционни апарати ;)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Dreamer да ти кажа нямам никакъв проблем с ъгъла, гледам си го от всички страни без проблеми. Даже и трима да ми седнат до мен никакъв проблем. И контраста му доста голям едно към 500:1 и яркост 300:1 към едно и картината ми е 6. За тези пари толкова, като искате по хубав монитор, който да бие бенка оти моят е с 8 мс, си купете нещо за 700 лева и кусур, и като изгори - асталависта бейби, оти гаранция иок. Стандартна, и той и ония и който ще да е стандартна братчет.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...