Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От близо седмица съм собственик на SAMSUNG 930BF. Доста бях чел за него и неколкократно ходих да гледам картината му в ТМ.

 

Най-накрая след много чудене го взех , но не от ТМ , а от CHS, които ми дадоха гаранция от 3 години за 0 изгорили пиксела. Най-неприятното е ,че единствения оторизиран сервиз на САМСУНГ в БГ е на ТМ. И евентуално те трябва да ми го оправят , но иначе изгори ли ми пиксел веднага ми го подменят/неколкократно ми бе казано и аз главно на това наблягах/.Естествено аз не вярвам на приказки и исках да ми го напишат в гаранцията изрично и след доста циганене ....го направиха :D :D

 

И вече след седмица работа с него мога да кажа , че съм много доволен. Не очаквах някаква голяма разлика с ЦРТ и след толкова четене на ревюта и статий и колебаене между модели.....абе направо съм много доволен.

 

На всеки , който се колебае дали да го вземе направо няма какво да се чуди. Няма къде да се сбърка. Но съветът ми е да не се забърквате с ТМ. А и те не предлагат въпросната гаранция.

 

btw понеже прекарвам по-голяма част от времето си в СФ и забелязах , че пак е затворен форума?!?!защо не го отворите, а само японците и другите дръпнати народи да ги криете.

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Значи пак стигаме до това, че ТМ са вносител на Samsung, а няма други втори, трети и т.н. Щото ако CHS го внасят TM въобще няма да му поддържат гаранцията. Както и ако си купиш нещо от нон-бг на Samsung то TM много се съмнявам да спазят international warranty-то тъй като хем са официални хем не толкова.

 

Хората, които минават от CRT на TFT първото нещо, кето ще забележат е перфектният фокус. Това е характерно при TFT мониторите и с времето образа не се замъглява като при CRT-то. Второто е силното светене, но с малко или много игра с настройките работа става задоволителна.

Link to comment
Share on other sites

Значи пак стигаме до това, че ТМ са вносител на Samsung, а няма други втори, трети и т.н. Щото ако CHS го внасят TM въобще няма да му поддържат гаранцията. Както и ако си купиш нещо от нон-бг на Samsung то TM много се съмнявам да спазят international warranty-то тъй като хем са официални хем не толкова.

 

Хората, които минават от CRT на TFT първото нещо, кето ще забележат е перфектният фокус. Това е характерно при TFT мониторите и с времето образа не се замъглява като при CRT-то. Второто е силното светене, но с малко или много игра с настройките работа става задоволителна.

Първо: Благодаря за премахването на уорна ;)

 

Но понеже не ми се спори за това кой е вносител на SAMSUNG последно ще спомена: Въпросната фирма е един от вносителите на Самсунг. Просто оторизиран сервиз имат само КК. А гаранцията за 0 пиксела се предлага от производителя, т.е. Самсунг.

 

За мен важното бе да имам гаранция от 3 години за 0 пиксела и я получих и то на цена с 75лв по-ниска от тази в ТМ. Освен това понеже го купих от познат , датата на гаранцията още дори не е попълнена. След толкова търсене и четене по форуми и сайтове , вече мога да спя спокойно , че дори и да ми изгори пиксел, монитора ще ми бъде подменен.

Човека ,от който купих монитора изрично ме увери неколкократно , че не е внесен от КК и не виждам смисъл да ме лъже, при условие че ми е доста близък. Смятам , че с това изчерпахме темата относно това кой внася САМСУНГ.

 

Дриймър:10х again!

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Струва си монитора и то много си струва, но да си изгубиш гаранцията не си струва ама хич.

pikseli kato go punesh vednaga li gorqt ili s vremeto pak mogat da izgorqt

Link to comment
Share on other sites

pikseli kato go punesh vednaga li gorqt ili s vremeto pak mogat da izgorqt

 

вероятността да ти изгори и 1 пиксел в рамките на живот на една матрица е 10% ... просто не знам как на някои казват, че им са им изгоряли просто "ей така" :blink:

Link to comment
Share on other sites

вероятността да ти изгори и 1 пиксел в рамките на живот на една матрица е 10% ... просто не знам как на някои казват, че им са им изгоряли просто "ей така" :blink:

 

Изгарят поради няколко причини:

първо масово 17 инчовите и 19 инчовите ги ползват на максималната им резолюция, навсякъде пише, че препоръчителната е 1028 х 768 на 17, на 19 не се сещам сега колко беше. Вторият начин на изгаряна е от тъпа видео карта, която не пуска достъчно качевет видео сигнал- евтините и вградените са такива. Третият начин е монитор LCD, се чисти изключен, защото като натискате си променя матрицата цвета. Тоест влияте върху транзисторите. Четвърто нормално е да ви изгорят, и производителя ви го казва и ви го пише в гаранцията. :D

Link to comment
Share on other sites

Изгарят поради няколко причини:

първо масово 17 инчовите и 19 инчовите ги ползват на максималната им резолюция, навсякъде пише, че препоръчителната е 1028 х 768 на 17, на 19 не се сещам сега колко беше.

 

Извинявай, че ще бъда малко груб но това което написа е абсолютна глупост. 17 и 19 инчовите монитори имат една native резолюция - 1280х1024 (максималната), те имат фиксирана матрица която е именно 1280х1024. Всяка друга резолюция за тях е проблем. Проблем който се решава с помоща на интерполация. Проблем с който различните марки се справят с различен успех но винаги резултатът е по-лош отколкото на native резолюцията.

 

Вторият начин на изгаряна е от тъпа видео карта, която не пуска достъчно качевет видео сигнал- евтините и вградените са такива.

 

Хм.. за тва не съм толкова убеден, че не си прав но въпреки това не съм склонен да вярвам докато не постнеш някакъв линк към сериозен сайт който твърди такова нещо. Още повече, че при DVI (ако има такъв) ролята на картата не е от почти никакво значение. Не е както при аналоговите сигнали.

 

Третият начин е монитор LCD, се чисти изключен, защото като натискате си променя матрицата цвета. Тоест влияте върху транзисторите. Четвърто нормално е да ви изгорят, и производителя ви го казва и ви го пише в гаранцията. :D

 

Тук вече съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

значи до 600 лева вече има много добри модели, аз бих ти препоръчал 3 марки - Sony, защото сменят LCD-то дори на 1 мъртъв пиксел; Phillips с PerfectPanel моделите поради същата причина; Acer моделите с X-black панел 1751АЛ защото панела е супер, цената е ниска, и дизайна е убийствен.

 

Самсунг от Т серията също имат добри попадения

Link to comment
Share on other sites

значи до 600 лева вече има много добри модели, аз бих ти препоръчал 3 марки - Sony, защото сменят LCD-то дори на 1 мъртъв пиксел; Phillips с PerfectPanel моделите поради същата причина; Acer моделите с X-black панел 1751АЛ защото панела е супер, цената е ниска, и дизайна е убийствен.

 

Самсунг от Т серията също имат добри попадения

Да,вчера си взех ето това My Webpage

Уникално изпълнение,много ми допадна :)

Link to comment
Share on other sites

да П то са много добри модели, с тази новата X-black матрица и цветовете и яркоста, контрста изглеждат супер, имат 3 години гаранция ... хубав избор си направил

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Просто изгаря. Транзистора отговарящ за пиксела решава, че не му се живее вече и се предава ;)

Не може да се предотврати. Не може и да се поправи.

Link to comment
Share on other sites

Появата на "мъртви" пиксели е нормален технологичен процес и се появява, когато управляващия транзистор "умре". При TN TFT дисплеите това води до поява на светла, т.нар. мъртва област.

 

Преди, мъртвите пиксели са светели в бяло, но при съвременните технологии, те изгасват в черно. Така по-малко се набиват на очи.

Link to comment
Share on other sites

samsung 920n 19'

 

8ms vreme za reakciq

 

160/160 ygyl na vijdane

 

dobre li e ? :)

 

аз съм с такъв. взех го 580 лв., а сега доколкото знам е 520 лв. ... в интерес на истината търсих нещо до 600 лв. (19') и от всички, които гледах в техномаркет (нямаше много голям избор в този ценови диапазон - още един самсунг и 2 филипса) на този картината ми се струваше най-добре. говоря предимно за бяло и черно как ги "изкарва". иначе не мога да кажа еднозначно дали е добре или не, просто защото нямам база за сравнение в момента (едно е да го гледаш в магазина, друго е да го разцъкаш у вас 4-5 ден та дори и повече). в общи линии по интерфейса - няма dvi вход и pivot (има само "лек наклон"). за dvi-a - при игрите има едно "превключване"(преход), когато не минава през dvi. аз лично му свикнах и не ме дразни толкова, макар на работата един колега има с dvi и при него няма такъв "преход" в directx среда. за картината - много е индивидуално. аз повече от седмица не можех да свикна с "излъчването" на матрицата, тъй като винаги съм ползвал "тръба" ... ама свикнах, няма къде да ходя :P мноо съм доволен от филмите. 19-те инча са почти колкото моят тв в стаята, на който гледах през tv out-a, а сега изобщо не си правя труда да се занимава с него. страничния ъгъл на виждане е приличен, докато вертикалния не толкова. не знам що ги изписват по равно, но за мен втория е по-малък. и пак казвам, че за всеки е различно, що се отнася до картината.

Link to comment
Share on other sites

дам аз го взех за 519лв...за тази цена това беше най-добрата 19'

 

имаше и LG ако не се лъжа но контраста му беше 500:1 а на тоя е 700:1 (май това е по-добро а ?)

 

и ония беше на 12ms а тоя е на 8ms време за реакция

 

 

 

засега ми е странно малко но ще свикна :Р

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

помня,че някой беше споменал нещо за няква програма,с която може да се tweak-ва лцд монитора :) някои да има един линк да метне насам,или поне името да каже?

Link to comment
Share on other sites

...страничния ъгъл на виждане е приличен, докато вертикалния не толкова. не знам що ги изписват по равно, но за мен втория е по-малък. и пак казвам, че за всеки е различно, що се отнася до картината.

Да това което го пишат че и вертикалния е 160 май не е много вярно. Аз съм с 913N и настрани е супер, но верикално едва ли е повече от 130-140

Link to comment
Share on other sites

а бе, тук тоя самсунг почва да ме нерви ... бутнах без да искам auto-то (а бях си го настроил. как може да няма запазване на профил тая напикана марка?!) и след човъркане да си го докарам както беше преди, в момента от едната страна на екрана знаците са с един контраст, а от другата с друг :confused

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...