Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

значи ... вече почвам да се нервя. почти съм си харесал какво да взема - 913N, но обструкциите които срещам в момента :wacko: .... първо в техномаркет го нямат. по фирмите (проверих само една, но сигурно и в другите действат по този начин) казват, че става с доставка от софия, а мен това не ме устройва. искам да отида някъде, да го видя, да го сравня по възможност с някой друг, да го тествам и да го купувам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На Benq гаранцията е абсолютно еднаква както и с другите монитори. Записано е в гаранцията. Второ Бенк са с матрица на Тошиба, трето Сони си имат тяхна матрица от пантивек. Четвърто LG и Philips има нещо вярно, но не е така. На някой модели ползват общи матрици. Гаранцията в България е абсолютно стандартна независимо какво си купиш. Това го пиша за незнам кой си път. Няма гаранция срещу 0 пиксели. Никой не дава, има един модел на Филипс който струва майка си и баща си и само той върви с такава гаранция. Конфузната ситуация, е че няма да им бъде призната гаранцията на хората, които в самото начало са си купили монитори с такава гаранция. После след нареждане от София писменно тя е премахната. Защо никой не ти казва? Има ли такава гаранция срещу нула пиксели да, но не и в България. Да Филипс наистина дават, Самуснг също. За мене обяснението е просто - монитор със второ качество матрици или вносителите купуват мониторите на по-евтина цена от нормалната, при която автоматично елиминират тази гаранция. Трето Бенк е хубав монитор. На работата имам LG 1750S, ами моят Бенк е по-хубав, по-силен контраст, по-силна яркост, но по малък ъгъл на виждане - 140 градуса. Някой ще каже много малък, ами вземе един транспортир и вижте този ъгъл дали е голям или малък. В крайна сметка ако ъгъла на виждане е 170 градуса, вие що не искате да го гледате точно острани? :bgrin: Който ще си купува монитор, трябва да знае следното нещо: асъл хубавите монитори са над 650 лева, хубав контраст и яркост и dvi. Всичко останало под-тази цена е качамак. :sick

Приятелю, докога ще говориш за неща, за които си нямаш ни най-малка идея? Как може BENQ, фирма, която е собственост на ВТОРИЯ НАЙ-ГОЛЯМ ПРОИЗВОДИТЕЛ на TFT матрици в света AU Optronics да ползва матрица на TOSHIBA? Въобще ако Toshiba правят TFT матрици за монитори...

 

И някакси е нормално LG и Philips да ползват общи матрици като имат ОБЩА фирма за TFT матрици наречена "LG.Philips LCD": http://www.lgphilips-lcd.com/homeContain/jsp/intro.jsp

 

samkijot, пише, че го имат на 4-ти километър в магазина. Ако искаш се обади там да питаш дали не е някой останал с изгорял пиксел. Другия вариант е да го вземеш от Зора (с 10-20 лева отгоре) или от ТП ако го имат.

Link to comment
Share on other sites

По миналата неделя лично видях че в ТМ на 4-ти километър имат 913N пък и има още няколко лцд-та на тази цена които може да види и да сравни на живо

Link to comment
Share on other sites

на 4-и километър имат само един, който е мостра. сега се обадих да питам.

в технополис не предлагат samsung. в зора също

В Зора ПРЕДЛАГАТ Samsung - лично съм виждал да продават както TFT-та (специално 913N), така и телевизори, микровълнови, прахосмукачки, уредби.

 

В ТП отскоро имат Samsung монитори или поне имаха последния път като ходих преди 2 седмици.

 

p.s.: сайтовете и на двете фирми са крайно несериозни, половината неща, които ги имат ги няма на сайтовете им въобще.

Link to comment
Share on other sites

В Зора ПРЕДЛАГАТ Samsung - лично съм виждал да продават както TFT-та (специално 913N), така и телевизори, микровълнови, прахосмукачки, уредби.

 

В ТП отскоро имат Samsung монитори или поне имаха последния път като ходих преди 2 седмици.

 

p.s.: сайтовете и на двете фирми са крайно несериозни, половината неща, които ги имат ги няма на сайтовете им въобще.

 

значи ще трябва да се проверява на място. мерси за пояснението

Link to comment
Share on other sites

L73D.png

 

VS.

 

SM740N.png

 

 

B91D.png

 

VS.

 

SM920N.png

 

 

струва ли си 40 лв. в повече samsung-a, при положение, че hyundai е със същата матрица, а освен това има и dvi изход :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Няма разлика, днеска на скъпото ми LG на работата ми изгоряха 2 пиксела в рамките на 1/2 работен ден. Хубаво, че не ми е удома, че щях да почина.

Link to comment
Share on other sites

Разликата, samkijot, е във ъгъла на виждане и докато някой не потвърди, че това е изкуствено занижена стойност май няма да е ясно. Или ако в Прософт го имат в наличност да го видиш там дали ъгъла е 160/160 вместо описания в спецификациите. Естествено на око ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли впечатления от мониторите ACER?

Аз днес в един магазин гледах 17 инчовия модел AL1751.

Такъв образ не бях виждал :wacko: До него бяха разположени едно SONY и един филипс - образът на асърът беше фантастичен сравнение с тях. Ето за този модел говоря:

http://www.acer.com.sg/products/monitoral1...nitoral1751.asp

http://sagabg.net/PCMagazine/articles.php3...5505&unit_id=41

Лошото е, че е с малък ъгъл на видимост, въпреки, че в магазина го разгледах доста подробно и филми пускахме - става и за това.

Аз по принцип нямам кой знае колко добро отношение към тази марка, даже никак, но днес ми се издигнаха в очите!

Link to comment
Share on other sites

тея от прософт днес направо ме хвърлиха в оркестъра :laughing:

не били предлагали монитори hyundai вече, тъй като имали "проблем с вноса" ...

Link to comment
Share on other sites

няма ли хюндаи в прософт?

бляя,стига бе,другаде не се ли продават,че края на тая седмица смятах да гледам хюндаите и окончателно да решавам и евентуално уикенда да се сдобия с монитор :(

другаде в пловдив има ли ги тия монитори?

Link to comment
Share on other sites

Двоумя се между SAMSUNG SM-930BF и SAMSUNG SM-913N - питам се дали си заслужава разликата от 160 лева. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Двоумя се между SAMSUNG SM-930BF и SAMSUNG SM-913N - питам се дали си заслужава разликата от 160 лева. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен.

 

откъде ще взимаш (евентуално) 913N и кач пара?

 

според мен не си струва разликата, ама ти си преценяш ;)

Link to comment
Share on other sites

Двоумя се между SAMSUNG SM-930BF и SAMSUNG SM-913N - питам се дали си заслужава разликата от 160 лева. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен.

Ако 4ms не те влекат и не ти трябва DVI то явно не си струва, поне в твоя случай.

Link to comment
Share on other sites

откъде ще взимаш (евентуално) 913N и кач пара?

 

според мен не си струва разликата, ама ти си преценяш ;)

913N в момента е с 10лева по скъп - 579 с ДДС. от колкото преди месец

Ако питаш мен вземи по-добрия монитор ако можеш да си го позволиш. С времето ще видиш недостатъците на който и монитор да си купиш. Няма начин някой да ти даде точен съвет точно кой да си вземеш защото 5-те реда инфо на всеки монитор не помагат много.

Аз ползвам Samsung SyncMaster 173P в работа и в 913N ( у нас ) виждам много недостатъци , но все пак цената определя.

От Samsung SyncMaster 193P по-добро на Самсунг няма, но цената хмммммммммммм!

 

И още нещо за новите притежатели на Samsung

Edited by Black Knight
Link to comment
Share on other sites

193P, 193P+, 970P са съвсем друг клас монитори (и матрици) и съответно цената е съвсем друга. Който може да си позволи 970P (наследник на старите 193P/193P+) без да му мигне окото - да взима. Струва си поради няколко причини - хубавата PVA матрица, 16.7 милиона цвята вместо 16.2 на TN+Film, 6ms, контраст 1000:1, широките ъгли 178/178... :)

Link to comment
Share on other sites

днес бях в техномаркет и тъй като нямаха 913N, пробвах 920N. не знам дали се дължи на настройки или нещо друго, но бях тотално разочарован. просто имаше един филипс, с който го сравних .... е ми, не нюансите, цялата визуализация беше кофти. LCD-то беше свалено от комп с линукс и сложен на такъв с вин. на "пингвина" даваше само една резолюция 1024х768. при вина, въпреки че автоматчно си я нагласи на 1280x1024 refresh rate-а показваше, че може да се пусне на 85 Hertz (не пробвах дали в действителност е така) ... а на филипса, който гледах в същото време беше до 75 Hertz, колкото позволяват всички 19' LCD-та, доколкото ми е известно. направо изпаднах в недоумение ....

 

btw в технополис няма samsung, а пък в зора изобщо не си струва да се влиза, ако търсите lcd-та

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мненията. В общи линии реших, че 913N е по-добрия в случая вариант, НО се оказва, че към момента има известни затруднения с намирането му. Затова започнах да се оглеждам за други марки и се спрях пак на 2, на цена 5-600 лева:

1) 19 LCD LG L1932P/4MS/DVI - по характеристики изглежда добре.

 

178813.jpg

 

2)19" LCD EIZO L768,1000:1,SlimEdge,DVI - първо отива над 700 лева и второ тия 20 ms не звучат добре.

 

eizo_l768.jpg

 

Предполагам, че LG -то е с ТН матрица, а EIZO -то с PVA.

Link to comment
Share on other sites

някакви отзиви за Samsung 740N?

 

btw никъде в пловдив не може да се намери lcd hyundai, за да се види(тества). това ми казаха дилърите за пловдив - technocomp

Link to comment
Share on other sites

Предварително се извинявам,ако има отговор на въпроса ми,но аз не успях да видя!

Въпроса ми е на каква опция трябва да оставя монитора в меню COLOR?

Възможностите са 6500,9300,sRGB,Original Color!

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

някакви отзиви за Samsung 740N?

 

btw никъде в пловдив не може да се намери lcd hyundai, за да се види(тества). това ми казаха дилърите за пловдив - technocomp

 

Точно поради тази причина си купих Benq. И съм супер доволен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...