Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Та решил съм да зимам LCD,но въобще не знам какво трябва да гледам и как да различа хубавия монитор.Кажете някоя хубава марка и конкретен модел за най-много 400-450 лева.По принцип търся 17'',но ако за тези пари може да се вземе нещо добро 19'' ще съм много доволен.Очаквам предложения :)

 

Edit:tedy много благодаря за инфото.Сряда ще отида до Техномаркет европа-та и ще разгледам и ще преценя,но определено ще взема някой Samsung.Аз сега ползвам тази марка вече 3-4 години и никакъв проблем не ми е създавал.А иначе DVI какво представлява?

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Та решил съм да зимам LCD,но въобще не знам какво трябва да гледам и как да различа хубавия монитор.Кажете някоя хубава марка и конкретен модел за най-много 400-450 лева.По принцип търся 17'',но ако за тези пари може да се вземе нещо добро 19'' ще съм много доволен.Очаквам предложения :)

Добро 19" за 450 лв?

Забрави по-добре.

Както ти казаха по-горе, марките сега са Samsung, Philips, LG.

За 455 лв можеш да вземеш като моя, но 17", т.е. Samsung 740BF.

При резолюция 1280х1024 мен лично с моето зрение 17" би ми се видяло леко дребно, на 19" големините на шерифтовете и въобще всичко ми е точно. Ако ти хареса Philips 170X6FB (май така беше), като цена е почти същия, само дето има някакви измислени говорители, и е с десетина лв по-скъп май.

Иначе 19" има за 444 лв Samsung 920N, ама е с повече милисекунди, и няма DVI.

Отиди на място и виж как ти харесват, или 920N, или 740BF, аз може би за тия пари бих взел по-големия, но няма DVI... и е малко по-предразположен към чувствителност към качествата на видеокартата.

Като пробвах моя на аналогов вход, на пръв поглед нямаше разлика, но като се вгледах отблизо, се забелязва леко шумолене, но е дребно и едва ли ще го забелязваш повечето време.

Link to comment
Share on other sites

Добро 19" за 450 лв?

Забрави по-добре.

Както ти казаха по-горе, марките сега са Samsung, Philips, LG.

За 455 лв можеш да вземеш като моя, но 17", т.е. Samsung 740BF.

При резолюция 1280х1024 мен лично с моето зрение 17" би ми се видяло леко дребно, на 19" големините на шерифтовете и въобще всичко ми е точно. Ако ти хареса Philips 170X6FB (май така беше), като цена е почти същия, само дето има някакви измислени говорители, и е с десетина лв по-скъп май.

Иначе 19" има за 444 лв Samsung 920N, ама е с повече милисекунди, и няма DVI.

Отиди на място и виж как ти харесват, или 920N, или 740BF, аз може би за тия пари бих взел по-големия, но няма DVI... и е малко по-предразположен към чувствителност към качествата на видеокартата.

Като пробвах моя на аналогов вход, на пръв поглед нямаше разлика, но като се вгледах отблизо, се забелязва леко шумолене, но е дребно и едва ли ще го забелязваш повечето време.

 

аз съм с 920N ... общо взето съм стигнал до извода, че всичко самсунг, което е евтино (а те имат голям разнообразие при ниските класове от каквито се сетиш джаджи) е боклук! ... но който няма пари и не може да си позволи нещо "по-така", избира точно тази марка, защото съотношението цена-качество (+ разнообразие) е сравнително задоволително ... а другите варианти, както спомена @tedy, са или Philips, или LG. при тях не знам как са нещата, но когато избрах моя, за тези пари, които бях отделил за LCD, най-много като картина ми допадна Samsung-a (но аз не съм спец и не ги разбирам много) ... за DVI-a - има едно "превключване" в directX режим т.е. при игрите, когато не ползваш DVI. поне аз това съм забелязал (на работата имаше един Samsung с DVI и го пробвах с и без).... за милисекундите, общо взето това за мен са маркетингови трикове. едва ли се усеща толкова осезателно тая "разлика" от един обикновен потребител ;)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

За нормален потребители добро е различно от това за experienced user. За човек, който не знае какво е DVI и не е работил сериозно с TFT смятам, че ниския клас 19" от 450лв са повече от подходящи. За съжаление цените малко се вдигнаха последния месец-месец и нещо.

Link to comment
Share on other sites

За нормален потребители добро е различно от това за experienced user. За човек, който не знае какво е DVI и не е работил сериозно с TFT смятам, че ниския клас 19" от 450лв са повече от подходящи. За съжаление цените малко се вдигнаха последния месец-месец и нещо.

Е аз съвсем не съм expirienced user на TFT мониторите.Просто търся нещо надеждно,което да ми върши работа и да вади хубава картина :) .Значи ще гледам между тези два монитора,но май ще се спра на големия :)

Link to comment
Share on other sites

Е аз съвсем не съм expirienced user на TFT мониторите.Просто търся нещо надеждно,което да ми върши работа и да вади хубава картина :) .Значи ще гледам между тези два монитора,но май ще се спра на големия :)

 

лично мнение - бих предпочел по-голям екран без dvi, отколкото по-малък с dvi ... но сам си преценяш

Link to comment
Share on other sites

; ) Някой може ли да обясни какво точно представлява DVI, защото последните 3-4 поста само тва споменавате. ; )

И колко трябва да са милисекундите на 1 монитор, за да не се усещат дразнещото забавяне, призраци и др неприятни ефекти от човешкото око?

Link to comment
Share on other sites

DVI = Digital Video Input

D-SUB = нормалния аналогов

 

DVI винаги е предимство, като при специфични условия спестява някои проблеми, но в крайна сметка D-SUB-а е достатъчен в повечето случаи и DVI-а не оправдава цената от около 100 лева отгоре (при повечето марки, изключение правят някои wide 19"). Не ме разбирай грешно, DVI е по-добре, но за повечето хора той няма да оправдае парите отгоре, защото повечето хора са масовия потребител, не взискателния, който знае какво иска и защо го иска. Ако са на една цена или разликата е 10-20-30-40лв ... DVI задължително, но и видео картата ти трябва да има DVI.

 

Трудно е да се определи дали има значение дали монитора е 8мс, 4мс или 2мс. И в трите случаи не е толкова колкото пише, дори в някои монитори в нито един момент монитора не стига тази скорост на реакция, но това е обширна тема. Ако си по-взискателен и играеш FPS игри, в които картините се сменят много-много бързо тогава за теб е подходящ 4мс или 2мс. Ако ти е за филми и не чааааак толкова динамични игри и 8, че и 12мс са ок. А може и при динамични игри при 8мс да не усетиш проблем.

 

Ако имаш възможност да сравняваш в магазин тествай по следния начин: пускаш уеб страница или windows explorer в папка с повечко файлове и започваш да скролваш надолу / нагоре. Това е най-лесния начин да получиш някакви впечатления от реакцията.

Link to comment
Share on other sites

Вчера зехме 920N-a и много се радвам,че избрах по-големия.Много съм доволен за сега по-нататък ще видим.

кой монитор да взема от тия двата

philips C7FS или samsung 920n

Link to comment
Share on other sites

кой монитор да взема от тия двата

philips C7FS или samsung 920n

Който ти харесва повече като картинка... и двата са добри за класа си. Самсунга ще е по-добре калибриран, но това надали unexperienced човек би го усетил, така че това може и да няма значение.

Link to comment
Share on other sites

Актуален модел, в средния клас т.е. даже може да се каже високият клас що се касае до TN+ монитори. Определено е по-класен от 920N, 2ms, DVI...

Link to comment
Share on other sites

Актуален модел, в средния клас т.е. даже може да се каже високият клас що се касае до TN+ монитори. Определено е по-класен от 920N, 2ms, DVI...

А аз да попитам каква е разликата на този от 940BF? Като гледам за пиксела пише .264, а 940BF го дават .294 (или нещо такова), за резолюция 1280 и 19" размер не е ли фиксиран какъв трябва да е размера на пиксела, или може би едното е дадено като размер, другото само като хоризонтален размер или нещо..?

Щото аз съм с 940BF, който в ТМ беше 575 лв, а тоя е с 4 лв по-скъп, а е с по-малък моделен номер.

 

EDIT: Сега видях, че и 940-ата е поскъпнала с 4 лв и цените са еднакви.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

не мога да разбера каква е разликата между двата монитора и защо този с аналогия изход е по-скъп. Ще взема един от двата за вградена видео карта 6100 без DVI изход

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824009092

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824009091

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

А аз да попитам каква е разликата на този от 940BF? Като гледам за пиксела пише .264, а 940BF го дават .294 (или нещо такова), за резолюция 1280 и 19" размер не е ли фиксиран какъв трябва да е размера на пиксела, или може би едното е дадено като размер, другото само като хоризонтален размер или нещо..?

Щото аз съм с 940BF, който в ТМ беше 575 лв, а тоя е с 4 лв по-скъп, а е с по-малък моделен номер.

 

EDIT: Сега видях, че и 940-ата е поскъпнала с 4 лв и цените са еднакви.

931БФ излезе след 940БФ така че може да се окачестви като по-нов, за мен разликата е главно или единствено като дизайн. Пиксела няма как да е .264 тъй като всички нормални 19" са .294. Wide са .285.

 

не мога да разбера каква е разликата между двата монитора и защо този с аналогия изход е по-скъп. Ще взема един от двата за вградена видео карта 6100 без DVI изход

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824009092

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824009091

AL1916WAbd е с DVI.

Link to comment
Share on other sites

аз съм с този 940BF от 3 седмици. Много съм доволен. Няма изгорели пиксели, добра картина, бърз при игрите и страхотна цена (270 $ го взех)

 

Аз щях да зимам такъв, ама си купих Самсунг 960 BG това видях на кутията. В магазина казаха че е с кристална матрица. Какво значи това. Нямам никви копчета за настройка. Сам си се настройва хайвана. И съм много доволен. Само малко цената ме заболя - 750 кинта

Link to comment
Share on other sites

Аз щях да зимам такъв, ама си купих Самсунг 960 BG това видях на кутията. В магазина казаха че е с кристална матрица. Какво значи това. Нямам никви копчета за настройка. Сам си се настройва хайвана. И съм много доволен. Само малко цената ме заболя - 750 кинта

Да бе, сам се настройва :Д

Няма бутони с цел дизайна да е максимално изчистен. Монитора се настройва чрез софтуера, който идва на диска...

Link to comment
Share on other sites

Да бе, сам се настройва :Д

Няма бутони с цел дизайна да е максимално изчистен. Монитора се настройва чрез софтуера, който идва на диска...

 

Toва имах предвид :)

Link to comment
Share on other sites

а какво мислете за -PHILIPS 190C6FS- http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017138

и дали си струва повече от -SAMSUNG SM-913N

или от-SAMSUNG SM-920N , http://www.pc-bg.com/product_info.php?products_id=315

или от-FUJITSU SIEMENS SCALEOVIEW L19-1W , http://www.pic.bg/index.php?id=654&pro...NS&subcat2=

Link to comment
Share on other sites

а какво мислете за -PHILIPS 190C6FS- http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017138

и дали си струва повече от -SAMSUNG SM-913N

или от-SAMSUNG SM-920N , http://www.pc-bg.com/product_info.php?products_id=315

или от-FUJITSU SIEMENS SCALEOVIEW L19-1W , http://www.pic.bg/index.php?id=654&pro...NS&subcat2=

Fujitsu-ту е с нисък ъгъл на видимост, а 913N отдавна не се продава. А дали C6 или 920N, който ти хареса повече с оглед на личните ти предпочитания.

 

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019886

Link to comment
Share on other sites

Само, че софтуера не ти го настройва сам. ТИ СИ го настройваш, чрез софтуера. В случай, че искаш...

според мен това е много по-кофти. Друго си е по време на игра или филм да натиснеш копчето и да го направиш както си искаш

Link to comment
Share on other sites

според мен това е много по-кофти. Друго си е по време на игра или филм да натиснеш копчето и да го направиш както си искаш

така е, но всеки си преценява сам

като човек би искал да му е красиво - прави жертви

за power user е тръдно да се преглътне липсата на контроли по всяко време, а и идва въпроса, че софта на Самсунг липсва за Linux... макар, че то корекции се правят и през драйверите за видеокартата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. :)

 

Решил съм да си сменя старото CRT с едно ново TFT LCD.

За сега съм се насочил към тези двата модела. Искам да чуя и вашето мнение и впечатление за тях, кой е по-добър и с какво:

 

PHILIPS 190S7FS

и

LG 1919S

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...