Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

според мен това е много по-кофти. Друго си е по време на игра или филм да натиснеш копчето и да го направиш както си искаш

 

Aми на мен ми е супер за всяка игра. Каквато и да е сватлината в нас все добре ми се вижда. Много съм доволен от мониторчето. Казаха че мога и малко неща аз да попипна но не искам поне на този етап. Не съм и с линукс така че за сега това не е проблем :)

 

така е, но всеки си преценява сам

като човек би искал да му е красиво - прави жертви

за power user е тръдно да се преглътне липсата на контроли по всяко време, а и идва въпроса, че софта на Самсунг липсва за Linux... макар, че то корекции се правят и през драйверите за видеокартата.

 

Гледам си по-навътре в нещата та въпроса ми е. Що е туй кристална матрица и каква е разликата с активната такава. Ако има грешни термини се извинявам :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aми на мен ми е супер за всяка игра. Каквато и да е сватлината в нас все добре ми се вижда. Много съм доволен от мониторчето. Казаха че мога и малко неща аз да попипна но не искам поне на този етап. Не съм и с линукс така че за сега това не е проблем :)

Гледам си по-навътре в нещата та въпроса ми е. Що е туй кристална матрица и каква е разликата с активната такава. Ако има грешни термини се извинявам :)

Възможно е да са имали предвид, че едните монитори са матови (по-добре), а другите имат стъкло пред матрицата (прави впечатление за по-ярки цветове, но реално са по-невярни и светлината се отразява в стъклото като при CRT = sux).

Link to comment
Share on other sites

днес бях в техномаркет 1 и си взех PHILIPS 190C7FS, много съм доволен от него за няколкото часа от които го претежавам :) ,обаче нещо още немога да се преборя с настройките му. Въпреки това е много яко да бачкаш на такъв звяр. Обаче като бях беше останал само той , още няколко 17 и за тва се спрях на него иначе исках да си взема самсунг 920Н ама както и да е по доволен съм че взех този супер е

Link to comment
Share on other sites

днес бях в техномаркет 1 и си взех PHILIPS 190C7FS, много съм доволен от него за няколкото часа от които го претежавам :) ,обаче нещо още немога да се преборя с настройките му. Въпреки това е много яко да бачкаш на такъв звяр. Обаче като бях беше останал само той , още няколко 17 и за тва се спрях на него иначе исках да си взема самсунг 920Н ама както и да е по доволен съм че взех този супер е

и аз съм с модел от тази /s/ серия, само че с 17" вариянт, също съм много доволен от този монитор мн ме кефи : )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Значи днес бях в Техномаркет Европа да видя модела който си харесах Самсунг, да го видя как е на живо как рабори контраст всичко. Всичко беше ок до момента в който забелязах че на мострата имаше изгорял пиксел точно посредата на екрана, чесно казано модела мн ми харесва най вече заради цената щото има монитори с далеч по кофти харектеристики от тоя но въпреки тва мн по скъпи. Та въпроса ми е колко пиксела трябва да имаш изгоряли за да ти сменят монитора, примерно ако е един. И дали воще си струва да си купиш самсунг

Edited by 5starGeneral
Link to comment
Share on other sites

Ами това е и причината да го има само в Пловдив ;) Останал е само тази бройка. Ориентирай се към 931C или подобен модел. Ако искаш по-малко пари да дадеш Philips 190S7 е много на далавера особено в Ролдекс.

Link to comment
Share on other sites

Какво е това. Около НГ се скъса да се появява. И сега пак изчезна. Май ще се ходи до техномаркета :angry1

http://img182.imageshack.us/my.php?image=p...monitoraxk8.png

Прилича ми по-скоро на windows-ски бъг, не е хардуерно. :huh:

Всъщност е 1:1 с "Alternative Text", просто я няма вътрешността

Link to comment
Share on other sites

Прилича ми по-скоро на windows-ски бъг, не е хардуерно. :huh:

Всъщност е 1:1 с "Alternative Text", просто я няма вътрешността

 

А на български :):) :P :D :rolleyes:

 

ми щом излиза на скрийншота е или от видео картата или някакъв софтуерен проблем, но абсурд от монитора :D

 

Това е друга приказка :)

Link to comment
Share on other sites

А на български :):) :P :D :rolleyes:

Това е друга приказка :)

Това е много меко казано Несериозно да търсиш помощ по този въпрос точно в тази тема.

Много ясно, че това не е от монитора.

На български simbata искаше да каже tooltip - това е като когато задържиш мишката някъде по екрана и изскача едно малко жълто такова , лентичка, но то си е баш прозорче в технически термини, има си и падаща сянка, именно нея виждаме на шота, но без съдържанието с жълтия фон.

Последно когато видях такова нещо, беше червей някакъв.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Само да питам някой има ли впечатление от Hanns-G като цена изглеждат актрактивни но също така и съмнителни :D откъм качество..

Ъгъл на видимост - 150/135, това трябва да ти е достатъчно ;)

Панелите си го произвеждат сами от фирмата майка - HannStarr. Ако не ти е проблем ориентирай се към Philips 190S7FS за 411лв с DVI... http://sms.bg/catalog/product_info.php?products_id=3042

 

Или Samsung 920N в ера за 410лв...

Link to comment
Share on other sites

Аз питах чисто информативно иначе ако стане далаверата 920н ми се вижда добре :)

Ами реално колкото и странно да звучи има доволни от тези монитори, можеш да видиш мноооого мнения в коментарите на newegg: http://www.newegg.com/Product/ProductList....;SubCategory=20 (гледай яйцата и цъкай на тях)

Link to comment
Share on other sites

И за мен Accera е по-добър,имам няколко приятели с такива и не са мръднали в сравнение с другите,но знайте едно от мен,от майстор съм го чувал,този тип минитори е нова технология и не са разработени добре и още са нестабилни и дават дефекти,но след още около 5 години ще са по олегнали като качество,затова електроннолъчевата тръда си е за предпочитане :excl:

Link to comment
Share on other sites

Az sam sus CTX SAB801 17"TFT plasma i za 5 godini ne mrudnal.Moje da se vurti na vsi4ki posoki. Nqmam predstava kolko struva no e dosta dobur. :smile:

 

CTX и добър монитор са две взаимно-изключващи се понятия.

Link to comment
Share on other sites

CTX и добър монитор са две взаимно-изключващи се понятия.

Pridobil si lo6o vpe6atlenie ot starite baraki det gorqt sled prez 1 godina.LCD-tata im (pone moeto) sa naistina dosta dobri.

Edited by .Miro.
Link to comment
Share on other sites

Pridobil si lo6o vpe6atlenie ot starite baraki det gorqt sled prez 1 godina.LCD-tata im (pone moeto) sa naistina dosta dobri.

 

При марки като СТХ всичко е до бройка - естествено че ако случиш на добра бройка няма да имаш проблеми - неприятното е когато ти се падне от дефектните бройки!!!!

Link to comment
Share on other sites

Търся LCD монитор, 19" 2/4ms. Ще се ползва за графичен дизайн и видеомонтаж. Знам колко струват добрите решения, но търся нещо бюджетно, да кажем до 500 лв., но едва ли ще стигна до тази сума.

Link to comment
Share on other sites

Търся LCD монитор, 19" 2/4ms. Ще се ползва за графичен дизайн и видеомонтаж. Знам колко струват добрите решения, но търся нещо бюджетно, да кажем до 500 лв., но едва ли ще стигна до тази сума.

http://www.kkelectronics.com/products.php?...mp;grupaswe=030

 

102. SAMSUNG SM-970P (LS19VDPXHQ) цена с ДДС: 699.00 лв.

103. SAMSUNG SM-970P BL (LS19VDPXBQ) цена с ДДС: 799.00 лв.

104. SAMSUNG SM-971P BL (LS19MBPXFV) цена с ДДС: 759.00 лв

50. PHILIPS 190P7ES цена с ДДС: 729.00 лв

 

NEC 19" LCD 1970NX/BL; S-IPS TFT; 250cd/m2; 800:1; 18ms; DVI-D; D-SUB Цена:

699.00 BGN без ддс

 

NEC 19" LCD 1970NXp/BL; MVA TFT; 250cd/m2; 800:1; 20ms; DVI-D; D-SUB Цена:

599.00 BGN без ддс

 

Това са ако искаш цветове. Ако не те устройва харесваш си даден монитор на Samsung или BENQ и взимаш него стига да не е с матрица на ЛГ Филипс, тъй като те са по-зле като дефолтна калибрация. За евтините модели на НЕК не знам на какво ниво идват фабрично.

 

Ако все пак решиш да минеш тънко погледни най-новия модел на Samsung: http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09026369

Link to comment
Share on other sites

Ако все пак решиш да минеш тънко погледни най-новия модел на Samsung: http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09026369

Имат ли го в наличност ? Днес трябва да купя монитор 19'' до 500 лева и този ми изглежда много добър за цената :)

Link to comment
Share on other sites

Имат ли го в наличност ? Днес трябва да купя монитор 19'' до 500 лева и този ми изглежда много добър за цената :)

Имат го в магазина до метро. Струва ми се прекалено добра цената за модел, който е нов, има подобен външен вид и е внесен преди седмица!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...