Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

И на мен Helix ми доскуча, някъде по средата на сезона съм и не мога да се наканя да продължа, дори в моменти на остра сериална недостатъчност.

 

От новите сериали най-много ми допада Crisis - падам си по завъртени пъклени планове и ми е интересно да видя как ще се развие. Believe и Resurrection са на ниво "meh".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Силно разочарована съм от края на How I met.

И понеже така и не се научих да слагам спойлери, моля, не четете нататък, ако не сте гледали финала. Въртяха, сукаха и накрая пак историята с Тед и Робин. След този финал имам усещането за много изгубено време с хора, които са напълно ненаясно с това какво искат (освен Лили и Маршал) и на по 50 години взимат решения, които е трябвало да вземат на 30. Освен това... колко пъти трябваше да са гаджета, за да разберат, че не са един за друг. Като не се получи веднъж, защо пак опитват? Колко точно инфантилен трябва да си, за да се забатачиш в блатото, от което току що си излезнал?  Сценаристите тъкмо вкараха свеж характер - въпросната майка - и взеха, че я утрепаха. Мацката беше 10 пъти по-читава от Робин, която така и не разбра аджеба какво иска. Егати неориентираното същество. И въобще... абе много съм разочарована...

 

 

Моля някой модератор да сложи горното в спойлер. Благодаря. 

Link to comment
Share on other sites

Не искам се повтарям с останалите, които са го гледали, но няма как. Този сериал ще ми липсва и то много с отдаването на чест на Тед и Робин (Major Pleasure и т.н), Lawyered на Маршъл, Маршмелоу и Лилипад, It's gonna be legen - wait-for-it - daryyy или Haaaaave you met, Ted? на Барни и въобще като цяло цялото шоу. Аз в началото като почнах да го гледам вървеше някъде средата на първи сезон, в началото си викам кой знае какво ще е, ще става ли за гледане. Изгледах първият епизод, казах си не е кой знае какво, после дай да изгледам още 2-3 епизода, за да му дам шанс и от тогава 8, ако не и 9 години не съм го пускал. Сериала е страхотен. Както повечето в интернет не съм доволен от финала.

 

 

9 години въртяха, сукаха, усукваха и т.н около Трейси (майката), а накрая я убиват от неизвестна болест. Някои казват, че това е реалността, но предпочитах да завърши другояче. Колкото и да харесвах Тед и Робин като двойка, искаше ми се Тед да завърши щастиво (все пак е жанр комедия) евентуално с целувка от Трейси след историята.

 

Link to comment
Share on other sites

Ами аз изобщо не съм гледал How I Met Your Mother.Означава ли това,че трябва бързо да си поправя този пропуск като го стартирам още този уикенд? :smile1:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз изобщо не съм гледал How I Met Your Mother.Означава ли това,че трябва бързо да си поправя този пропуск като го стартирам още този уикенд? :smile1:

О, за Бога, не прави тази грешка!!! В началото беше що годе търпимо и в един момент се усетих, че го гледам само за да видя най-сетне ш@№$%та майка и да се приключва. Има много запомнящи се моменти, вярно е, но има толкова много плява покрай тях, че не си заслужава загубеното време. 

Link to comment
Share on other sites

Гледам Shameless и направо ми се повдига от идеята, че по света (може да) има лекета като Франк. Иначе сериалът е много зарибителен, минах през първия сезон като мацка с daddy issues през рокер :)

Link to comment
Share on other sites

Новия сезон на Continuum ми харесва за сега. В предишния се бяха забатачили нещо и беше станал муден, сега е по-добре.

The 100 е малко тъп, ама ще му дам още някой епизод шанс. Гледах и 1-ви епизод на FWBL - не ми хареса хич, нито нещо оригинално имаше, нито беше смешен.

Da Vincis Demons стартира малко слабо, дано да не го осерат.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък не мога да си намеря ако не свястен то поне адекватен сериал за гледане. Хеликс не втория сезон, втория епизод няма да гледам дори. Елементарен сериал за зомбита не ми се гледа. "стоте" пък е сериал за тинейджърски взаимоотношения, а тази тематика не ме интересува от училищните ми години. Замазват го с малко препратки към социални теми за лошата власт, която ще избие хората и добрите разбунтували се тинейджъри. Клише до клише... Континиум го пробвах, но не ме грабна. Поредния хайтек сериал в който лансират идеята че технологиите оправят всеки проблем. Нищо против, но криминалната му страна се оказа прекалено плоска. Almost human се оказа много свежа идея. Особено концепцията за ходещи смартфони със зачатъци на интелект. Не е перфектен, но определено ми допадна. Има няколко добре замислени образа, чиито изпълнители добре си играят ролите. Проблема е че са малко серии. Чакам втория сезон (ако го пуснат) в който предполагам ще задълбочат историята около произхода на "изкуствената душа". Но може би като повечето читави сериали ще го спрат след първия сезон.

Някой сеща ли се за друг по-адекватен сериал клонящ към фантастичната тематика?

 

 

Da Vincis Demons стартира малко слабо, дано да не го осерат.

 

Втори сезон ли е излязал?

Edited by angelmr
Link to comment
Share on other sites

Първите епизоди нещо не успяха да ме впечатлят, гледах го до втори или трети. Направи ми впечатление зараждащата се основна сюжетна линия за противопоставянето между различните човешки фракции. А точно една подобна сюжетна линия ме отказа от "бойна звезда Галактика" на средата на втори сезон. Сигурно е каприз от моя страна, но много мразя филми и сюжетни линии за врага отвътре. Подобни сюжети са ми разваляли удоволствието от много иначе отлични серали, като "белите якички", или дори Еврика, на който последния сезон дори не го догледах. След това оправя ли се сюжета, или задълбават още повече в тази посока?

Link to comment
Share on other sites

Започнах да гледам The wire, защото четох много положителни неща за него. Обаче минах първата серия и нещо не ме грабна. Беше някак си мудна и леко разпокъсана. Викам да му дам шанс поне с първи сезон, но как са нататък нещата?

Съпоставено с Breaking bad като оценка са доста близки, но при "опасно лошия" екшънът започна още от серия уно. Дано не си изгубя времето тук.

Link to comment
Share on other sites

Първият епизод на Silicon Valley не ме грабна особено, но втория ми хареса и мисля да го гледам. Нищо друго не ми остана за гледане вече :sad1:  

Link to comment
Share on other sites

Castle спокойно си джвака в септичната яма. Преди ми беше един от най-приятните за гледане, а сега дори не мога да се насиля да довърша епизодите.

Link to comment
Share on other sites

След като засраха How I Met Your Mother, какво ли ще се получи How I Met Your Dad? 

 

Погледни It's Always Sunny In Philadelphia ако не си.

Не е заместител на How I Met Your Mother или Friends, защото няма толкова дългосрочна история, но е забавен.

 

Modern Family също е добър за губене на времето. Той е по-скоро като Малкълм.

Link to comment
Share on other sites

От по-старите много харесвам 3rd Rock from the Sun. Забавлявам се и с Happy Endings. А Modern Family е наистина добър, няма спор. 

 

 

P.S. Забравих да допълня, че от новите сериали единствено Hannibal ми доставя удоволствие на всяко ниво. От страхотните мъже, през перфектната актьорска игра и визуално великолепие до умопомрачаващите диалози - всичко е пиршество за сетивата.

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

Нищо ново не мисля да почвам скоро. Не смогвам на сегашните си даже. Но задължително ще гледаме Дървото на живота.

Link to comment
Share on other sites

Лека-полека Hannibal започва да ме губи. Последните епизоди имат вкус на CSI с топинг от Дързост и красота. Ако не беше Микелсен, сигурно щях да спра да го следя.

В интерес на истината почти всичко ми е доскучало...

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Гледам за 2ри път SG1 и Atlantis. Верно сюжета на Атлантис изглежд леко тъп както каза liquid. Компенсират откъм ефекти и помня, че след 2рия сезон става по-интересно, но първите серии са като изсмукани от пръстите. Можеха да се справят мнооого по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Благодарение на препоръки оттук си свалих House of cards... двата сезона ги изгледах на един дъх. Уникално сериалче, третия след Lost и Rome, който изглеждам цял. Значи за мен определено попада в топ 3.

 

линк: http://www.imdb.com/title/tt1856010/?ref_=nv_sr_1 

 

И да не забравя... Kevin Spacey - best of the best !!!

 

house-of-cards-francis-underwood.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...