Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

п.п. жалко, че досега (според мен) не е направен поне един стойностен филм за футбол

 

Гледай "Бягство към победата". Не оная тъпа телевизионна игра, а филма. За мен по-истински филм за футбола няма.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Escape_to_Victory

 

Отначало ми беше странен филма...Не харесвам футбола, но филмът е много добър.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Goal 1 и 2, Green Street Hooligans

 

goal става за гледане, но не е нищо особено ... и то само първата част. втората е пълен булшит.

green street hooligan определено е филм, който не разглежда играта футбол.

 

escape to victory също не е филм за футболната игра. там тя просто е използвана като етюд, тъй като исторически наистина е имало такова противопоставяне.

Link to comment
Share on other sites

The Skin I Live In - поредният шедьовър на Алмодовар. Един от най-добрите филми на годината за мен.

 

HALL PASS - много ми хареса, като се има предвид, че рядко гледам комедии. Братята Фарели, обаче, определено знаят как да разсмеят публиката. Иначе, сюжетчето е като на холивудска комедия, нищо неочаквано.

Link to comment
Share on other sites

Moneyball

 

нищо не разбирам от бейзбол, но филма ми хареса.

струва ми се, че всеки един, който е запален по даден вид спорт ще му допадне.

 

п.п. жалко, че досега (според мен) не е направен поне един стойностен филм за футбола(не американския). може би филма за брайън клъф се доближава, но той е по-скоро биографичен и се акцентира предимно на човека-треньора клъф, отколкото на самата игра.

 

И на мен ми хареса Moneyball, ама гледах един Blu-ray release, на който субтитрите бяха просто под всякаква критика и до голяма степем развалиха удоволствието от филма :(

 

Иначе филмчето си заслужава определено!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

l_1797469_5763e2e0.jpg

 

Page Eight

 

много добър шпионски трилър. интересното е, че е продукция на BBC и е предназначен за "малкия екран". определено не е от типа филми като "самоличността на бонд" или поредицата за 007. в него няма да откриете дори и един пистолет, който да произведе изстрел, няма гонитби с коли и каскади, така че не пристъпвайте към него с подобни очаквания и може и да ви хареса.

типичен британски филм - силна актьорска игра, добър сценарий, непретенциозност в изказа и най-вече атмосфера.

Link to comment
Share on other sites

Котаракът в чизми - 3D.

 

7/10

 

Никаква файда от 3д-то. Филмчето имаше смешни лафове, имаше добри идеи... НО тоя жалък превод развали всичко. Още повече, че за доста голяма част от филма гледаме ретроспекция, която макар и да има значение в историята, то на мен не ми допада.

 

Ще си изтегля с английско аудио филмчето на full HD - oт сега си давам оценката за тази версия 8.5/10.

Link to comment
Share on other sites

THE MILLENNIUM TRILOGY

 

състояща се от:

 

The Girl with the Dragon Tattoo (Swedish title: Män som hatar kvinnor, "Men Who Hate Women")

The Girl Who Played with Fire (Swedish title: Flickan som lekte med elden, "The Girl Who Played with Fire")

The Girl Who Kicked the Hornets' Nest (Swedish title:Luftslottet som sprängdes, "The Air Castle that was Blown Up")

 

 

Изключително приятна и увлекателна поредица! Въртя се последните три вечери по HBO. Много добре направен филм! Браво на автори и изпълнители!

Link to comment
Share on other sites

Hodejegerne.jpg

 

Hodejegerne

 

ей това е трилър! ... или поредното доказателство, че в последно време европейското(като цяло не-американското) кино е много по-качествено от американското.

Link to comment
Share on other sites

mv5bmtm3ndq1mje2of5bml5.jpg

 

Never Let Me Go

 

най-затрогващия и въздействащ филм, който съм гледал от години насам ... от онзи тип, при който стомаха ти се свива на топка, когато го гледаш, а след неговия край не можеш да спреш да мислиш за това, което те е накарал да почувстваш. "докосващ" по един болезнен начин.

страхотна актьорска игра, която според мен е квинтесенцията за подобен род киноленти.

не е за всеки.

 

п.п. това е може би първия филм, който ще ме накара да си купя романа, по който е създаден и има вероятност да промени мнението ми за научната фантастика като литературен жанр.

 

 

честита ви нова 2012 г. :)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

За много години!

 

 

The Help (2011)

 

Най-приятната изненада от филмите, които гледах от тази година. Един за мен абсолютно неизвестен режисьор, но този филм е наистина драматичен и вдъхновяващ. Много добра актьорска игра и силен сценарий. Много се притеснявах да не е поредната американска патетична историйка, но се оказа един филм със сериозен замисъл.

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

nothingbuttruthposter.jpg

 

Nothing But The Truth

 

хубав политически/съдебен трилър/драма. като цяло американците(холивуд) са много добри в този жанр. явно това се дължи на самото им общество, което въпреки множеството манипулации за едно или друго събитие от новата им история успява да изостря дискусията, когато става въпрос за властта на собственото им правителство.

кейт бекинсейл прави страхотна роля. досега бях свикнал да я възприемам като хубаво и симпатично лице от филми като "подземен свят", но тук определено впечатлява. мат дилън също е на ниво.

Link to comment
Share on other sites

nothingbuttruthposter.jpg

 

Nothing But The Truth

 

хубав политически/съдебен трилър/драма. като цяло американците(холивуд) са много добри в този жанр. явно това се дължи на самото им общество, което въпреки множеството манипулации за едно или друго събитие от новата им история успява да изостря дискусията, когато става въпрос за властта на собственото им правителство.

кейт бекинсейл прави страхотна роля. досега бях свикнал да я възприемам като хубаво и симпатично лице от филми като "подземен свят", но тук определено впечатлява. мат дилън също е на ниво.

Абе хора, защо така ме прецакахте, станах в 6 с надеждата да гледам филм, чийто край уж е неочакван, а от самото начало беше очевиден. Егати колко ме изпързаляхте! Сега умирам за сън........

Link to comment
Share on other sites

Значи явно имаш ясновидски способности :) Иди пусни тото. Аз си нямах ни най-малка представа и накрая като зацепих какво става, леко зяпнах и замигах на парцали.

Link to comment
Share on other sites

Snakes%20on%20a%20plane%20poster.jpg

Snakes on a plane - много ми хареса, има си всичко - екшън, комедия, интрига, напрежение, секси мацки, няколко брутални сцени. Абе перфектен филм. Хм направо с учудвам от ниския рейт в замунда.

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...