Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

slum god millionaire ми хареса, доста е интересен

гледах и wrestler - също доста приличен филм, макар и малко тъжен

tropic thunder пък е приятна комедийка, странно как се е родила от бен стилър... :)

Link to comment
Share on other sites

SHIVER

 

Много добър хорър-трилър! Испанците отново показват как се прави. Без много изхвърляния и простотии са направили интересна продукция.

Link to comment
Share on other sites

benjaminbuttonbooknewwv9.jpg

 

The Curious Case of Benjamin Button

 

... след Big Fish това за мен е втория филм, в който наративния подход е просто неповторим и изцяло завладяваш. една изключително добре разказана "приказка" (кавичките не са случайни).

общо взето на фитджералд съм чел само "великият гетсби", но смея да заявя, че при такъв тип автори (навремето ги четях) квитесенцията на произведенията им не е нито в диалозите, нито в действието, та затова екранизацията (колкото и да е, киното не може да достигне висините на литературата), независимо че с нея се е наел дейвид финчър, на моменти е протяжна ... но - такива са "несгодите" на седмото изкуство - оставя малко място за въображението :)

Link to comment
Share on other sites

AndrewGarfieldJohnCrowleyBoyAMovieTrailerRR01.jpg

 

BOY A

 

Уникален филм. Интересен и тежък, разказващ за някои неща от живота.... миналото, настоящето... задължителен е ;)

Link to comment
Share on other sites

"Чистилище" и "Девета рота"

 

Два филма за които аз лично съм безсилен да напиша подобаващ коментар! Задължителни за гледане за всеки, който си пада по филми тежка категория...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

"Чистилище" и "Девета рота"

 

Два филма за които аз лично съм безсилен да напиша подобаващ коментар! Задължителни за гледане за всеки, който си пада по филми тежка категория...

 

 

какво разбираш под филми тежка категория

аз си падам по филми

психо трилъри и ужаси в едно

хахаха

ако някой може да ми препоръча нещо такова ще съм много благодарен :devil

Link to comment
Share on other sites

Първоначално бях пропуснал The Curious Case of Benjamin Button ... само като видях че е 2ч и 40 мин и си казах,че няма смисъл.Но след като прочетох толкова позитивни коментари си го дръпнах и го изгледах-наистина завладяващ и интересен филм.Определено ако знаех,че историята е толкова интересна първо щях да прочета книгата :) .Наистина много добра екранизация...повечето филми последно време едвам ги изтрайвам час и полвина,но този поддържаше интереса ми непрекъснато-определено добър филм :)

Link to comment
Share on other sites

Странният случай на Бенджамин Бътън наистина идва малко...дългичък, но интересното е, че не ти се иска да натиснеш копчето и да превъртиш до някой по-интересен моент, даже напротив. Добре направен филм, получава още един глас от мен. Заслужава си гледането :)

 

А някой ако се сеща за някой по-стойностен филм - да казва. Говоря за нещо от рода на A Million Dollar Baby или Бенджамин Бътън или нещо подобно...че съм в леко затруднение. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Някой беше споменал Network от 75' май беше. Много завладяващ край, особено ако човек се замисли малко и приложи основната идея и в днешните протичащи процеси в шоубизнеса и специално телевизията :)

Link to comment
Share on other sites

Глупаво е да се сравняват по такъв профански начин двата филма.Освен това единия е по книга на Фицджералд, което ако нищо не ви говори значи за вас е смислено това сравнения на двата.

Link to comment
Share on other sites

А някой ако се сеща за някой по-стойностен филм - да казва. Говоря за нещо от рода на A Million Dollar Baby или Бенджамин Бътън или нещо подобно...че съм в леко затруднение. :huh:

Тhe Pianist, The English patient, American Beauty, Letters from Iwo Jima са задължителни, ако не си ги гледал:)

Link to comment
Share on other sites

Абе Бенджамин Бътън е хубав филм, ама наистина на места е досадно дълъг и блудкав... Като свърши седях и си виках колко велик е филмът, сега малко размислих... не е кой знае какво... Пак е нещо, което рядко виждаме, нещо ново, уникално, но не заслужава да е на 79-то място в imdb. Между 120-130 до 200 може...

Link to comment
Share on other sites

Това е шедьовъра в живота на Брад Пит.Повече и да иска не може момчето.Дава 99% от себе си в тази роля.Този филм не е просто добър за мен, това е вече класика.Това е от тези филми, които можеш да си пускаш и пускаш, и да има смисъл да го гледаш.

 

Надявам се дамите разбраха поуката впрочем с любовта( то не е задължително като мен всички да го разберат еднозначно, но все пак ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...