Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

motorcycle_diaries.jpg

 

Motorcycle Diaries / Diarios de motocicleta

 

филм, който няма претенции да казва каквото и да било (или както започва/свършва лентата "това не е героичен разказ") ... просто прави "снимки" (при това много добри) на 2-ама приятели и нещата около тях, по времето на тяхното "безцелно" пътешествие през Южна Америка ... след тази одисея, един от тях се превръща във фигурата, която става символ за цели поколения през XX в ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може ли да ми препоръчате филми от рода на Stay Alive (2006) Много ми хареса това филмче забавно е :)

Edited by DELUXe
Link to comment
Share on other sites

Гледах Texas Chainsaw Massacre: the beginning. Филма е още по брутален от предишния, за всички фенове на хорора е задължително да го гледат. Ще свалям TCM-a от `74-та, няма как :)

Link to comment
Share on other sites

Гледах "Dogville" и противно на очакванията си нямах усещането за театрална постановка или смесица между кино и театър. През цялото време имах усещането за съвсем "нормален" филм, един от тези, които възвръщат вярата ми в доброто кино. Филмът поставя много въпроси, много теми засяга и мисля, че именно почти пълната липса на декори ни кара да се замислим още повече над това, което се случва пред нас. Има няколко толкова силни сцени, че имах чувството, че ако бяха с декори и прочие като в "нормалните" филми нямаше да имат този ефект върху мен. Кидман както винги е великолепна, обожавам я. А разказвача, а музиката...прекрано разказана история с напълно заслужен финал. Радвам се, че свърши така. Обратният вариант щеше да остави огромна тежест в сърцето ми.

Link to comment
Share on other sites

"The Departed" - Скорсезе е сътворил поредния си шедьовър. Брилянтна актьорска игра, отличен сценарий и неочакван край. Определено един от най-качествените филми на годината! ;)

Link to comment
Share on other sites

"The Departed" - Скорсезе е сътворил поредния си шедьовър. Брилянтна актьорска игра, отличен сценарий и неочакван край. Определено един от най-качествените филми на годината! ;)

 

тъкмо и аз го изгледах.. (най-после!) и ...

 

!!!

 

П.П ди Каприо е велик.

Link to comment
Share on other sites

An Inconvenient Truth (2006)

 

6244.jpg

 

IMDB Rating: 8.2/10 (5,981 votes)

Warez Rating: 8.2/10 (13 votes)

IMDB: http://us.imdb.com/Title?0497116

 

Препоръчвам този филм на всички. Филмът е документален и е наистина много интересен. Гледайте го и ще видите за колко много неща ще се замислите след като го изгледайте.

 

P.S. Прочетете и финалните надписи, дори и те са интересни и поучителни.

Link to comment
Share on other sites

Over there-добро сериалче за войната в Ирак.

Link to comment
Share on other sites

"The Departed" - Скорсезе е сътворил поредния си шедьовър. Брилянтна актьорска игра, отличен сценарий и неочакван край. Определено един от най-качествените филми на годината! ;)

 

copy & paste :(

 

======================================================================

 

1374.jpg

 

Clerks (1994)

 

от бая време залежаваше на харда и вчера реших да го гледам. имам някакви смътни спомени, че съм го зяпал едно време на vhs ... както и да е - задължителен!

btw това не е точно комедия ... поне не от "стандартните" ;)

 

6008.jpg

 

Clerks 2 (2006)

 

рядко продълженията са добри. това обаче според мен е.

за разлика от първия филм, който изцяло е изграден на основата на диалозите, във 2-та част има малко похвати и от "модерните комедии"

Link to comment
Share on other sites

гледах това

http://www.movies.co.jp/info.php?id=6263

много добро приключенско филмче.мислех го за продължение на мините на цар соломон ама се оказа,че е втора част на друг филм и ся го тегла и него

Link to comment
Share on other sites

Little Man (2006)

6225.jpg

Кво да ви кажа филмчето е много забавно, има няколко места където се разцепих от смях

Определено си заслужава гледането ако искате да разпуснете с някоя комедийка то непременно го гледайте

Оценка: 7.9/10

 

The Banquet (2006)

Красотата на Ziyi Zhang е ненадмината и в този филм

но едва не заспах, много скучен нищо съществено не става през цялото време

за това ако искате да го гледате ви препоръчвам първите 15-20 мин. и след това си пуснете края ( нищо няма да изпуснете ) да не казвам че и края е един :wacko:

Оценка: 2/10

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

The Librarian II: Return to King Solomon's Mines (2006)

6263.jpg

Като цяло не е лошо продължението разпускащо е има някои силни моменти

ако сте гледа ли първата част и ви е харесала то гледайте и тази

Оценка: 7/10

Link to comment
Share on other sites

Току що изгледах

6118.jpg

 

John Tucker Must Die

Много добро филмче.Много свежо и забавно.Определено много ми хареса-а края е просто размазващ :lol: .Заслужава си гледането

 

Warez Rating: 8.4/10 (185 votes)

 

Personal Rating: 10/10 :)

 

Edit:Хора!Препоръчайте ми някой хубав филм,който дават сега на кино тука в Пловдив.Там Фламинго,Лъки Синема :).

 

И този БОРАТ заслужава ли си?Смисъл кфо представлява-комедия ли е що ли?

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

ееее точно и аз щях да пиша за джон тъкър :D

вчера вечерта го гледах-супер тийн филмче за разпускане и чак на финалните надписи разбрах че ашанти участва а целия филм се чудих тая негърка от къде ми е позната :love

Link to comment
Share on other sites

505122~A-Scanner-Darkly-Keanu-Reeves-Posters.jpg

днеска изгледах тъмните камери или там какъвто псевдо превод му сложите ... много психо филмче изпълнено навсякъде с параноя и някви извъртяни работи . действието се движише супер аиляшки през цялото време и направо страх си ме хващаше като знам че филма вече почти е истекъл , а пък всичко е супер айляк и края поне според мен не се виждаше скоро ...

но все пак накрая дойдоха крайните надписи на подходящото място ... определено идеален психо, параноя филм

 

-------------------

 

babel.jpg

 

http://imdb.com/title/tt0449467/

ревюта и джаджи гледайте от имдб-то ... ето ги мойте мисли след като изгледах филма , без разбира се каквито и да е спойлери ;) ...

неска сутрин станах в 05:00 , след 18 часов сън :oops: и какво реших да правя в ранни зори . да гледам бабел естествено . филма ми отнесе главата буквално . Iñárritu ме смаза с 21 грама , а Бабел ме смаза още повече , не знам дали беше заради ранния час или заради това че е есен и всичко вее на депресия , но филма дълбоко ме изкорми и ме накара да се замисля , да се замисля за целия си шибан живот и какво ме е докарола до това което съм .

Edited by s2501
Link to comment
Share on other sites

Dead or Alive (2006)

6267.jpg

Като цяло не е нищо особено но се гледа

битките не са много ефекни но стават

Оценка: 5/10

 

John Tucker Must Die (2006)

6118.jpg

Забавно заглавие има весели моменти, разпускащо

заслужава си

Оценка: 7/10

Link to comment
Share on other sites

An Inconvenient Truth (2006)

 

6244.jpg

 

IMDB Rating: 8.2/10 (5,981 votes)

Warez Rating: 8.2/10 (13 votes)

IMDB: http://us.imdb.com/Title?0497116

 

Препоръчвам този филм на всички. Филмът е документален и е наистина много интересен. Гледайте го и ще видите за колко много неща ще се замислите след като го изгледайте.

 

P.S. Прочетете и финалните надписи, дори и те са интересни и поучителни.

 

Много поучителен филм.Поне според мен.Вземете го погледнете,няма да е изгубено време,просто ще научите малко повече относно проблема.Браво за този филм,надявам се да има ефект и всеки да се позамисли.Дори малко.

Относно филма : http://www.climatecrisis.net/

Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Да още един глас за:

 

An Inconvenient Truth (2006)

6244.jpg

Тоя пич трябваше да стане президент на USA щеше да направи много полезни неща, а не като Буш да прави воина

Определено си заслужава може и да доживеем и да видим какво ще стане ........ а може и не !!!

Оценка: 9.5/10

 

The Devil Wears Prada (2006)

5972.jpg

Филмчето показва животът такъв какъв то е в действителност

Заглавието си заслужава има голяма истина в него

Оценка: 8.9/10

 

Hard Luck (2006)

6253.jpg

Подлъгах се по участието на Wesley Snipes за което съжалявам

филма не струва слаба работа според мен

Оценка: 3/10

Link to comment
Share on other sites

6279.jpg

 

Rob-B-Hood

 

Само това,че Джеки Чан играе прави филма много добър.Супер смях :D .Препоръчвам ви го,но определено Джеки Чан е имал и по-добри филми

 

Оценка:8/10

Warez Rating: 8/10

IMDB Rating: 7.0/10 :)

Link to comment
Share on other sites

Новият Бонд КЪРТИ! :punk Определено най-добрия, който съм гледал! От всички актьори, които са играли самия Бонд само Тимъти Далтън и Даниел Крейг(новият) ми се вписват в "екшън герой" представата. Издържан във всяко отношение филм без фантасмагорий от предишните с бай Броснън

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...