Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

ZGAN, човече. Просто има вкусове и вкусове. Толкова ли не можеш да го проумееш. Аз харесвам смислените филми, обичам да си блъскам главата над нещо. Виж, при теб е друго. Нещо от сорта на дай ми всичко наготово, дай ми да гледам безсмислени ефекти и пак казвам, вкусове всякакви. Никой не ангажирам с простото си мнение, който не иска да го чете, няма да го чете. Не е толкова сложно, просто прескачаш един пост.

 

п.с. не че се заяждам, ама можеш ли да образоваш неуките с този нов "материал"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Filma e za da ti dostavq udovolstvie ? Kvo udovolstvie ot tva da gledash nqkav film i da izchetesh 2 toma kitaiska kaligrafiq za da go razberesh..ae q da si lqgam da spq che mi se dospa veche

Link to comment
Share on other sites

Не е ли време вече да спрете с "Hero" и за да се сложи точка по въпроса, нещо за филма от странични източници:

Награди и номинации:

Берлин `03 - Наградата "Алфред Бауер" за новаторство

7 Хонгконгски филмови награди `02 - за операторско майсторство, музика, сценография, костюми, звук, екшън хореография и визуални ефекти

Номинации за "Оскар" и "Златен глобус" `02 за чуждоезичен филм

7 номинации за Хонгконгските филмови награди - за най-добър филм, режисура, главна женска роля на Маги Чюн, поддържаща женска роля на Джан Дзии, сценарий, монтаж и песен

 

"Никога такъв, какъвто го очакваме, Джан Имоу премина с финес покрай мелодрамата, нежния еротизъм, криминалния филм, социалната басня, за да стигне до бойните изкуства. Това, в което го обвиняват, всъщност му прави комплимент. Джан Имоу е винаги "прекалено" и никога "недостатъчно". Твърде естетичен, твърде сълзлив, твърде награждаван, твърде признат, твърде западняшки, твърде екзотичен и същевременно твърде много обратното на изброеното. "Герой" не разрешава недоразумението. Това е филм с бойни изкуства, в който и най-дребният детайл изглежда премерен, калиброван и дозиран до перфекционизъм; истински творчески бисер, едновременно пластичен (всяка ретроспекция е решена в собствен цвят) и театрален (заимства се колкото от "Рашомон", толкова и от "Махабхарата")."

Гийом Боне, сп. "Premiere" (Франция)

 

"Персонажът на Джет Ли дефинира отлично моето определение за героя като търсене на хармония и мир чрез ненасилие. Именно за това на финала на филма той прави жест, който изглежда войнствен, но всъщност е жест на любов, чийто обсег е по-глобален, защото засяга човечеството."

Джан Имоу

Link to comment
Share on other sites

Вече един път се изказвах за Герой , нямам намерение пак да споря . Със Зган съм съгласен по един параграф - Филма не струва. Със къридж съм съгласен по друг - филма е красив. Но както много хора правят ,а именно слагат си грим и маски за да прикрият истинската си същност на бездарни и комплексирани ,малоценни ,че в крайна сметка и грозни създаниа ,така и Герой е едно прикрито НИЩО. Този филм неможе да ме научи на абсолютно нищо . ама абсолютно.къридж ,да , има супер бойни сценки изпипани до лимита си. Цветовете , да , една е уникалната сцена ,преливат се по уникални начини . Но дотук ... на какво ще ме научи този филм ?! има ли смисъл да го гледам. Като искам да гледам красиви пейзажи ще отида на Изложба.В Пловдив има поне една стойностна галерия. Или в Родопите. Таман идва пролет ,ще се нагледам на красоти. Но под сериозната маска ,която този филм е получил от създателите си ,се крие едно голо и пусто поле. Да рева на Герой. Предпочитам да гледам Дързост и Красота. Няма да рева и там ,но поне ще ми е смешно. А на Герой ,Сган , даже немога и да се разсмея.По скоро ще изпадна в размисли как може този филм да е такава лъжа ,но не и на какво ме научи Герой?Какво ново той ми даде ?Щото отговорът ми бе ясен точно в този момент ,в който екранът потъмня ,картината остана непроменена - черно петно, и аз разбрах ,макар и да бях полузаспал от скука - филмът свърши ,а отговорът беше - АБСОЛЮТНО НИЩО!

Но както казах , не искам отново да споря,а и вие хубаво сте поспорили ,така че повече за Герой мнение не ще да давам...

Link to comment
Share on other sites

Уф, не ми се пишат пак отговори на постовете ви. Тъй или иначе никога няма да възприемате моето виждане на нещата, както и аз няма да възприема вашето. Та, затова викам да спрем да си чешем езиците. За мен това също е последният ми пост относно "Герой".

 

бтв филмът в top 250 imdb e на 190 място. Доста добро място за Азиатски филм. Явно не само аз мисля така за него, но както и да е, imdb не база за сравнение, просто исках да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Май станахме болшинство - и на мен ми хареса "Герой" . Няма отново да обяснявам причините за това. Не искам и да повтарям казаното от останалите, които са го харесали. По-важно е друго - да се научим всички да не определяме даден филм като тъп генерално. Нищо не коства да се слага по едно "според мен" пред "тъп". Дайте сега тези, които не харесваме матриците и други подобни, да се включваме във всяка една от многобройните теми за тях, с лафа "филма е супер глупав". Няма смисъл от подобни демонстрации на нетърпимост.

И наистина, прекалено много се отклонихме от целта на този топик.

Link to comment
Share on other sites

Ai stiga we samo za Hero se govori , razbrahme ve4e koi go haresva i koi ne. Ia kajete neshto za "Torque" , niakoi ako slu4aino go e gledal. Ta Kino reklamata mu mi se stori super iak.

reklamata rulez oba4e v imdb ima ocenka 2.6/10 :( .

Link to comment
Share on other sites

V4era zqpax Pirates Of The Caribbean . Super qk film ! :) mnogo vesel sujet ili po to4no razveselen ot geroqt na Jonny Depp - Captain Jack Sparrow. Rqdko sum se smqt tolkova an igrata na nqkoi aktior (v dobria smisal :) ).Ne tolkova na tova ,koeto my e markirano kato replika i koeto iziskva ot nego scenariat ,ami tova koeto toi dava ot sebe si ,povedenie ,privi4ki , izrajenie :) Opredeleno si zaslujava da se gleda ,za tezi kato men ,koito ne sa go storili oshte :)

Edited by CMexyBka
Link to comment
Share on other sites

V4era zqpax Pirates Of The Caribbean . Super qk film ! :)

Чак пък супер як. Джони Деп изпада в тотална инфантилност. На места сюжета е толкова "напудрен", че чак дразни. Става за гледане единствено, ако си решил да пропилееш час-два.

5/10

Link to comment
Share on other sites

Джони Деп изпада в тотална инфантилност.

Aaaaa, tva me utrepa. Ot de pa ti xrumna ,4e bil infantilen .. brrrrrr ,nqkoi da go nare4e propadnal ,degradiral ,da go priema ,ma ti vuobshte znaesh li kvo e infantilnost . Uff.. A i poneje dosta 4esto sravnqvate s imdb - ti davash 5/10 ,te davat 8/10 .. neznam ..

Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте, че всички мнения тук са субективни - разни хора, разни вкусове. Не спорете за такива неща, безмислено е. А за разните класации и рейтинги пък да не говорим - най-гледания филм в историята е тв сериала "Робинята Изаура" и това е доказано... Но не го прави хубав филм, нали?!

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n ,az ne sporq nito sum go napadnal. zavurshix posta si s "neznam" ,koeto ideshe da re4e ,4e nemoga az da kaja dali filma e naistina dobur ,shtoto ne sum gospod i prosto protivopostavqx moeto mnenie..

 

EDIT : Ok :) np

Edited by CMexyBka
Link to comment
Share on other sites

Не съм правил забележка на теб или на който и да било. Извинявай, ако така ти звучи - просто исках да го напомня, защото се заформя спор. Ще се коригирам.

Link to comment
Share on other sites

Целта на този топик е не да се заформят безсмислени спорове, а да се постне лично мнение за даден филм. Например не ми допадна "Карибски пирати", но това не го прави лош филм, поне в лицето на 80% от зрителската аудитория, но все пак не мога да напиша "филма е невероятен", когато той с нищо не ме "очарова" или грабна с нещо. Просто това е моето мнение и не се опитвам да го натрапя на никой.

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

ZGAN, фърли едно око на Legend, Labyrinth и Willow. Първите два не са кой знае какво, но определено са това, което ти търсиш. А за "Уилоу" има ли смисъл от коментари. Режисьор Рон Хауърд, в главната роля Вал Килмър, а някъде там и Джордж Лукас като продуцент. Просто задължителна игрална приказка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...