Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Ave stava vupros za edna kushta."Rose Red" se kazva. Dokato sa e stroili sa se slu4vali stranni neshta. Umirali sa stroiteli , ala bala. Kogato sobstvenicite sa umriali , kushtata e izostavena.V nashi dni se subira grupa ot hora koito sa nadareni s niakvi svruh sposobnosti. Lidera smiata 4e otnovo moje da subudi kushtata kato gi zakara tam. I zapo4va 3 4asovo razvivane na filma kato na 15 min se slu4i neshto. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

QUOTE(Zerghathul @ Oct 6 2003, 07:33 AM)
Spored men tozi topic nqma da e ot golqma polza, po prostata pri4ina, 4e 6ediovyra za edin e boza za drug...vednaga primer - na men 28 days later mi haresa, daja be6e zabaven. Ama dosega nikoi drug ot foruma ne go e haresal. I kakvo se polu4ava? Nqkoi novobranec vijda preporykata mi, gleda filma i posle me zaliva s psuvni i takiva miti raboti...Mislq, 4e komentarite v Movies sa si dostaty4ni....Kazah!

O6te li na nikoi ot foruma ne mu e haresval toq film 6toto namen sy6to mi haresva :)

Link to comment
Share on other sites

Не е желателно да се бърка добрият филм с шедьовъра. "28 Days Later" е наистина добър филм, но не и шедьовър.

Na men li4no mi se struva malko tupi4ak tozi film , ama karai.

Resident Evil - apocalypse sushtia kato "28 day later" li shte e ?

Link to comment
Share on other sites

Na men li4no mi se struva malko tupi4ak tozi film , ama karai.

Resident Evil - apocalypse sushtia kato "28 day later" li shte e ?

разликата в тея двата е реализма и Дани Боил най-вече

Link to comment
Share on other sites

Rose Red

Та...Във филма става въпрос за една жена,преподавателка в университет,която събира група от хора със свръхестествени възможности-да четат мисли,да предсказват бъдещето,и т.н...за да организират експедиция до имението на гаджето и,което се казва "Червена Роза".Съдбата на тая къща е толкова странна,колкото и самата тя.При започването на строежа започват да умират работници от падащи стъкла,които ги обезглавяват,престрелки между скарвания на работния терен или просто от задавяне с парче ябълка.Собствениците на Роуз Ред са супер богати и тази къща е подарък от съпруга за жена си,послучай сватбата им.Те оставят работниците да строят,а те отиват на сватбено пътешествие в Африка.Там жената се разболява от няква треска,която пренасят мъжете,но не боледуват те,а жените.Жената се разболява,и за малко да умре.След пътешествието се връщат в имението си,което е почти завършено,но те не знаят,че то никога няма да бъде завършено,защотокъщата расте с всеки час.Един ден има 257стаи примерно,на другия ден стаите са 635!Другото е,че много жени са изчезвали в къщата,а мъжете умират.

След като преподавателката събира групата,се отправят към имението,за да събудят "мъртвата клетка" и да започне отново строенето от самосебеси,което всъщност никога не е спирало,но те не знаят...

 

Не знам на вас дали ви е харесал или не филма,ама тая тема все пак е за филми,които сме гледали и препоръчваме.Друг е избора дали ще ни харесат.Нали?На мен "Rose Red" ми хареса,въпреки,че е 4 часа

Edited by The Black Dragon
Link to comment
Share on other sites

Iskreno vi preporushvam Something's Gotta Give,  lek film s izkluchitelno actiorsko prisustvie i s mnogo svej humor. Edin ot nai dobrite filmi na Kack Nicholson

10x lekx, филма ми хареса - точно отговаря на описанието ти... :)

Link to comment
Share on other sites

Gledah Gothika. Filma e unikalen i goreshto go preporu4vam. Razkazva se za edna doktorka koito za po4va da ima videnia i izvednuj se okazva v sobstvenata si klinika ,zashtoto ... abe kato go gledate she vidite ... :)

Link to comment
Share on other sites

Za tezi ,koito ne se vpe4atlqvat ot elementarni film4eta , da ne slushat URDeaD :) edinstvenoto silno orujie na Gothika bi trqbvalo da sa "the scary moments" ..ama interesno zashto to4no v tezi momenti 100-tina 4oveka v golqmata zala na flamingo se smqxa ...

 

Big Fish .. Interesen film .. dosta abstrakten .

Едуард Блум винаги е обичал да разказва за невероятните приключения, които е преживял като млад, когато страстта му към пътешествията го е отвела на необичайно пътуване. Тръгнал от малък град в Алабама, той е обиколил целия свят. Разказите за митичните му преживявания очароват почти всички, с изключение на отчуждения му син Уил. С помощта на майка си Сандра, Уил ще се научи как да отделя красивите измислици от фактите и да разбере по-добре големите провали и постижения на баща си.
veroqtno bi se xaresul na me4tatelite .. ;)
Link to comment
Share on other sites

CMexyBka, mnogo mi se iska da posporim obe4e shte me bannat zaradi ostria ezik, koito bih izpolzval. Gothika e edin ot nai-dobrite ujasi/trilur , koito sam gledal naskoro. Pusni si big Fish i go izgledai pak shtoto e

Interesen film .. dosta abstrakten
Link to comment
Share on other sites

URDeaD ,kato te e strax ot ban nedei se obajda be :D .. i kvo ne my xaresvash na interesnia ,abstrakten film ? ili v bedniq ti re4nik tezi dve ponqtia ne sa suvmestimi ? aa za Gothika vtori put nqma da se izkazvam. Srashen film e dosta po "strashen" ot nego :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

"Голяма риба"

 

"Голяма риба" е точно типът филм, който може да ме накара да се замисля за хубавите неща в живота и точно това ме вдъхновява най-много. Всички ние познаваме някой, който би ни разказал някоя история, която да накара въображението ни да се развихри. Във филмът вниманието пада върху бащата, който е точно такъв тип човек, и неговия син, който незнае дали животът на баща му наистина е бил такъв или просто поредната измишльотина. Всяка една от историите е забавна и интригуваща, режисирана по възможно най-добрия начин с най-добре подбрания каст - Албърт Фини, Юън Макгрегър, Били Кръдъп, Джесика Ланг, Хелена Бонъм Картър, Дани де Вито, да продължавам ли? Всичко това е обединено от въображението на гуруто на приказките Тим Бъртън ("Слийпи Холоу", "Батман", "Бийтълджус", "Едуард ръцете ножици"). Филмът определено не е толкова "дарк" като предишните му филми, но определено си заслужава. Ако питате мен той е по-скоро нещо като "Амели". Леко, светло,радостно, неангажиращо, като приказка, но този път истинска.

 

5.5/6

Link to comment
Share on other sites

Ta v4era gledah HBO ,po skoro filma Dracula.Spomnqm si 4e predi godini(moje bi kato sam bil na 14godini) kato go gledah ,toi mi be6e ostavil vpe4atlenieto 4e e hubav ,zreli6en i smrazqva6 kravta film.No uvi v4era kato go gledah , filma mi se stori izklu4itelno bludkav, sku4en i nai ve4e - silno se usamnih v rejisiorskite sposobnostni na Kopola.Momentite koito trqbva6e da pla6at me razveselqvaha i me karaha da se smeq,no sa6o i da se zamislq za6o adjeba predi mi be6e haresal filma ,a sega ne?Bi trqbvalo sega da lepna edno dalgo filosofsko ese nadolu po vaprosa ,no 6e se vazdarja.Samo iskam da vi kaja ,4e 4ovek s vazrasta si promenq vkusovete , i ako edin film vi e haresal na 14 godini ,toi moje izob6o da ne vi se stori tolkova interesen na 18 na kajem :) Tova e i pri4inata ,mnogo filmi da se haresvat na nqkoi , a na drugi ne.V vazrasta mu e maikata;)

 

Sled tiq moi razmisli iskam da vi popitam ,koi film spored vas trqbva da bade nagraden s nagrada "Nai dobar horror film" ,za6oto az li4no ne sam gledal takav :( ,no mi se gleda B)

 

P.S V toq film Dracula ,ne6o mnogo me vpe4atli :P Ako ste gledali go gledali ,6e znaete 4e geroite minavat prez na6ia 4ernomorski grad Varna(da sa6iq).No predstavete si ,Varna v filma e predstaven kato izklu4itelno skalisto mqsto ot vsqkade obgradeno ot planini,skali ,bila ,vazvi6eniq ... i t.n ,be ob6o vzeta kato 4e li Varna se namira6e nqkade iz Alpite.Ta mi be6e sme6no s kav akal tiq ot holivud si snimat filmite ,bez dori da poglednat kam kartata :blink: No kakto i da e ,pone nie balgarite si znaem 4e okolo Varna nqma planini ,a - only sea :D

 

Ako zabelejite drugi podobni interesni momenti v filmite spodelete ,4e da se smeem na gluposta na amerikanskite rejisiori (a te ponqkoga naistina sa mnogo glupavi) :D

 

Ako iskate da gledate filma - http://www.warez.ru:8080/Movies4/Dracula.(1992)/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sled kato izgledah i pro4etoh mneniata za filma "Passion of the Christ" se re6ih i az da drasna niakolko 6trihi.

 

V momenta filma trese Hollywood i se govori az nego iz celia sviat. Za men filma s edna duma se opredelia kato "poglu6ta6t"; "neveroiaten"; "a must see". Podraznih se ot mnenieto na edin user koito kaza 4e filma bil "mnogo brutalen i ti triabva apte4ka :confused za da go gleda6".

Filma ne e brutalen realen. Ako niakoi e gledal drugi filmi na takava tematika sigurno znae 4e tam mukite na Jesus se svejdat do dva-tri 6amara i edno zabivane na pironi na krusta.

 

Za evreite naistina sa se dignali za6toto edva li sa dovolni ot na4ina po koito sa predstaveni te v filma.

 

Interesen fakt e 4e dokato sa snimali scenata na krusta e padnala mulnia vurhu krusta!!!! Niamalo e jertvi i mnogo hora vuzpriemat tova kato znamenie......

 

Mi tva sa makar i mnogo razpokusano logi4eski ne6tata koito iskah da kaja. Preporu4vam na vsi4ki da gledat filma.

Link to comment
Share on other sites

Torque - хахаха... мотори, мотори, мотори, мотори и кво ? Леко, тъпо, безсмислено, неангажиращо, затъпяващо нещо (ми не е филм :)) Поредната простотия излязла от мелачката за пари Холивуд. Дори и безсмислените каскади не можаха да ме впечатлят по какъвто и да е начин. За финалната простотия м/у двете женки няма да говоря. Такова безсмислено нещо няма. Даже и да не бях подходил с някакви предрасъдъци към тоя филм мисля, че пак щях да напиша същото. Ужас. А най-ужасното е, че има хора, които го харесват. Накъде отива този свят хора :((

 

п.с. не че нещо, ама ония накрая как запали мотора с наркотиците вътре. Простое ей така, ако някой се сети да ми обесни :)

 

2/6

Link to comment
Share on other sites

Basic ,Purvi4no na bulgarski.Filmut zapo4va s trenirovu4na misiq na Specialnite 4asti ,vodeni ot sgt.West (Samuel Jackson) .. akciqta ne e predstavena ,preska4a se napravo kum neiniq krai ,kudeto dvama ot rangerite se strelqt ,kato ediniq nosi ranen kolega. I ottam ,zapo4va edno razsledvane ,koi ,zashto i kak e izbil rangerite i zashto nakraq te se strelqxa edin drug.Imenno tuk se namesva i John Travolta ,koito kato bivsh Ranger i specialst v oblastta na razsledvaneto e povikan da otkrie istinata.V razsledvaneto my pomaga Connie Nielsen (koito m/y drugoto xi4 ne si otivat kato dvoika ,no kakvo da se pravi :) ) .. ta istinata preminava prez bezbori variacii , za da se stigne i do neinata istinsko proqvlenie .. no kakvo e to shte vi ostavq samo da razberete ako iskate ;)

Link to comment
Share on other sites

as pak predi nqkolko dena se navix dagledam The Last Samurai

Prosto toq film mi xaresa super mnogo kvo drugo da kaja zanego osven che e mnogo golqm preporachvam go na seki koito oshte nego e gledal

sigoren sam che nqma dasajelqva

curidge

Shto se otnasq do Torque oshte nesamgo gledal no sam sigoren che shte bade nqkakva prostotia smqtam dago gledam zaredi motorite kaskadite bucheneto i bitches

Edited by G-Unit
Link to comment
Share on other sites

DOGVILLE (2003)

 

Настина впечатляващ филм. Не бях виждала продукция, смесица между театър и игрално кино, но това, което видях, е достатъчно да твърдя, че този жанр си има нов почитател. От друга страна обаче за въздействието отговарят редица други фактори: режисура, игра, осветление, ефекти, музика... Но характерното за театъра е актьорите, а за киното-режисьорът. Никол Кидман е невероятна,а Пол Бетани няма нужда от представяне. Ларс очевидно е надминал себе си... С две думи, филмат се опитва да докосне не с каскади и нечувани визуални ефекти, а напротив-с нежна, красива игра...и успява. Мисля, че само фактът, че Кидман играе би трябвало да заинтригува зрителя, но различни хора-различни вкусове. Аз лично горещо го препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

DOGVILLE (2003)

 

Настина впечатляващ филм. Ларс очевидно е надминал себе си...

Та като заговорихме за Ларс ... Фон Триер, не могат да бъдат пропуснати и някои други негови шедьоври:

Breaking The Waves / (1996)

Dancer In The Dark / (2000)

Idioterne / (1998) - но за съжаление този филм го няма в Уарез.

 

П.П. Лично третия филм е един от моите особено любими творби и горещо го препоръчвам, ако можете да го намерите отнякъде.

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

From Dusk Till Down ей тва филмче е супер яко !!!! Екшън,Комедия.Трилър,Ужас има от всичко.А бе кво да ви обяснявам гледайте го.Клуни маже наляво и надясно с неговия откачен брат :)

От здрач до зори

 

лошото е че няма субтитри за втората и третата част :(

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

Vankata, скоро ще има друга изненада ала Трир, но има време :)

 

"Бягай Лола, бягай"- Ако вчера някой ме беше питал имат ли немците киното, отговорът категорично щеше да бъде - НЕ. Но ето, че за един ден, един филм, променя всичко. Като цяло филмът е доста новаторски, но начинът на представяне на историята го прави доста интересен. Интересното във филмът е това как една единствена проста случка може да доведе до пагубни последствия и да промени един цял живот. Никога незнаеш какво ще ти поднесе живота и дали това, което правиш е вярно, но пък и никога не си мислил, ако не го беше направил, дали резултатът щеше да е един същ. Е, този филм ни дава отговор и ни показва 3 варианта на една случка. Въобще цялото това влакче на ужасите ме накара да се почувствам като една малка ненужна прашинка от вечността.

 

Другото нещо, което ми направи впечатление беше младата и красива (да германка е ;)) Франка Поненте, известна ни също от "Самоличността на Борн". Момичето здраво работи за този филм, за да направи възможно най-добрата си игра, на която е способна. То дефакто през целия филм тя прави само едно нещо, но и за това се иска труд и "талант" :) Музиката, която съпровождаше това "тичане" ;) беше повече от подходяща. Лека-полека с изтичане на времето музиката се забързваше докато накрая на сценката вече си останал без дъх. Soundtrack-а го има и на warez-a, така че не пропускайте да му се насладите.

 

п.с. да не забравите да хвърлите едно око и на другите филми на Том Тиквер ("Winter Sleepers", "Небеса").

 

5.5/6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...