Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zerghathul, ей го, само не ме питай за субтитри :)

 

Току-що свърши "A Walk To Remember" и продължавам да си бърша сълзите. Отдавна не бях гледал филм, който да ме докосне и да жегне нещо вътре в мен. Толкова искрен, толкова истински, толкова красиво заснет, толкова ... уф, думите не ми достигат. Брилянтна актьорска игра от страна на Менди Мур и Шейн Уест и дано всеки един мъж намери такава жена, която да го научи на това:

 

{140497}{140566}Тя ми каза всичко.

{140574}{140655}За живота, надеждата...

{140660}{140725}...и за дългото пътуване, което ни предстои.

 

Хлип, наистина тъжно.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали Ви е попадало това френско заглавие, излезнало на скоро, но аз истински съм впечатлен от 3-D пълнометражният филм - Каена. Първоначално замислено за игра, но след това се превръща във филм. Общо взето това е една футуристична приказка разказваща за живота и премеждията на едно момиче с бунтарска кръв, опълчила се срещу жреца на мирно селце - отдадено единствено в събиране и пренасяне на дарове на Боговете. Заради тази си постъпка, тя бива обявена за еретичка. Селото се намира в центъра на гигантско растение - Аксис - обединяващо две планети. Сънищата и виденията на Каена, я въвличат в една интересна и мистериозна борба между доброто и злото, зародила се преди векове, а също така й разкрива и причината за зараждането на нейната раса. Но това Ви стига за сега, че и без това леко прекалих!

Ако имате желание, то непремено си дръпнете това филмче и го изгледайте. Самите персонажи са красиво направени, но истинската красота се крие в невероятните природни сцени, атмосферните ефекти.

Ето ви и лика на warez.ru - Каена

IMDb

Edited by TAZ
Link to comment
Share on other sites

curidge,pulp fiction sym go gledal okolo 5 pyti, ama koi da mi kaje, 4e se prevejdalo kriminale na bg :)

slain, ako italian job ti haresva, gledai Confidence i Stark Raving Mad. I dvata, toest i trite filma sa strahotni :)

 

curidge,predlagam ti da gleda6 Frida.Film za jivota, za tova kak trqbva da se borim s nepriqtnite momenti ot nego,da se borim za liubovta i krasivoto...

Edited by Zerghathul
Link to comment
Share on other sites

curidge,pulp fiction sym go gledal okolo 5 pyti, ama koi da mi kaje, 4e se prevejdalo kriminale na bg :)

slain, ako italian job ti haresva, gledai Confidence i Stark Raving Mad. I dvata, toest i trite filma sa strahotni :)

@Zerghathul 6a gi svala tiq dni kato imam vreme :)

 

Slain, не че нещо, ама тея твойте субтитри са за 1 диск :)

mmmda zabelqzah :(

sega gi tarsih i za 2 CD-ta ma ne namerih ni6to :(

Link to comment
Share on other sites

V4era gledah filma Hero,

napraven e v stila na Tigar i Drakon,no tozi opredeleno pove4e mi haresa,zaradi po dobrata sujetna liniq i zaradi po dobrata horeografia na ek6ana :)

 

Ako si padate po filmi s boi(karete) ili vi e dopadnal Tigar I drakon nepremenno gledaite tozi film - http://www.warez.ru:8080/Movies4/Hero.(2002)/

 

P.S Malko e drazne6o da se slu6a kitaiski(takav e dublaja),ama se svikva - filma nad vsi4ko ;)

Link to comment
Share on other sites

Напоследък нещо избягвам да гледам тежки трилъри и все предпочитам или комедии или анимация или romance - ако го бях казал това преди известно време щях да се гръмна от ужас но сега наистина е така. Та в този смисъл искам да препоръчам на хората които обичат нещо лекичко филма Alex and Emma .Приятен и отпускащ филм с много интересна идя. Значи филма се развива като разказ от 3-то лице но този разказ всъщност е бъдещата книга на закъсали я да смърт за пари Alex (Luke Wilson), която той диктува на стенографката Emma (Kate Hudson). През цялото време стават много интересни преплитания на книга и действителност и неочаквани обрати на действието. Във филма има много любов обилно поръсена навсякъде. Единствено малко ме разочарова края, който не беше в стила на целия филм, все пак можеше да е нещо по-засукано, но става и така.

 

Предполагам че ще хареса на всеки, който се е уморил от тежки филми като мен. thumbsupup.gif

Link to comment
Share on other sites

пък аз пък гледах "fear and loating in las vegas", само че направих голямата грешка да си го пусна като седнах да вечерям - ако решите да го гледате не го правете тва нещо бенисио дел торо и джони деп (особенно психиката им) не спират да намилат. перфектно издържана черна психо комедия заради която вечерях цял час :angry1 .

първата реплика във филма май беше:

"дрогата взе да ни хваща малко след като навлезнахме в пустинята"

 

 

 

и като стана на въпрос някой може ли да ми препоръча филм в който много, ама много се говори (ама да има и логическа свързаност в тва дет го говорят).

Link to comment
Share on other sites

Nacista: Много интригуващо лично инфо споделяш с нас, но все пак няма ли да кажеш 2 - 3 думи за "Добре дошли в джунглата", за да знам дали изобщо си заслужава....

Link to comment
Share on other sites

Ей, сега изгледах "Шантав Петък". Лека, неангажираща комедия. Нищо, което не сме видяли досега. Въпреки това, ако търсите малко релакс от шибаното сиво ежедневие, може да му хвърлите едно око. бтв момичето Линдзи Лоън или както там се чете е хипер симпатично девойче, а е само на 17 години. Куул :) Бих изгледал филма още веднъж само заради нея. А бтв крайно време е Джейми Лий Къртис да спре да се снима в филми и да наблегне на сапунените сериали. Те биха и отивали повече.

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая в WAREZ се появи и невероятния "Million Dollar Hotel, The". Лично аз горещо го препоръчвам. Филма е невероятен от началото до края, но за съжаление доста абстрактен на моменти т.е. лишен от одобрението на масовата аудитория. Но който си пада по по странни филми не е лошо да хвърли един поглед.

@Curidge: Моето скромно мнение е, че именно Джейми Лий Къртис спасява филма от провал ... но това все пак си е мое виждане.

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

Тъй като последните постове са писани само от ценители на хубавите, смислени и малко необичайни, за обикновените зрители, филми - curidge, Vankata и james_ankov - за което наистина ви уважавам и ценя мнението ви, та специално бих искал да ми споделите мнението си за един доста необичаен, но наистина приковаващ (според мен) филм, представен повече като един вид театрална постановка - Dogville. От доста време бях качил субтитрите, но ето че най - накрая ми се отдаде възможност да го изгледам. В началото бях настроен доста писимистично и с предубеждения, но това наистина е филм, след който оставаш поразен и с обсебен с толкова различни, една от друга, мисли. Та позволявам си да ви препоръчам този филм, защото много често мненията ни съвпадат, а и от предишните постове, които чета си падате по нестандартните и "не лесно смилаеми" за масовия потребител филм. Наистина ще очаквам мнението ви!

Edited by TAZ
Link to comment
Share on other sites

TAZ, уважението е взаимно :P Колкото до филма, той ми беше препоръчан доста отдавна от един човек, който също много уважавам и съм сигурен, че той ще се включи по-късно в този топик. Филмът вече го свалих и остава само да намеря време да го изгледам и веднага след това ще споделя мнението си за него. бтв мернах първите няколко минути и също като теб (TAZ)имах доста предубеждения, но дано не мисля по същия начин след като изгледам целия филм.

 

п.с. TAZ, хвърли едно око на тази тема. Там може да срещнеш доста мнения за филм, включително и мнението на човека превел субтитрите, както и един познат аватар на един юзър от форума :)

Link to comment
Share on other sites

curidge Благодаря ти за темата, която разгледах с интерес!!! ха, ха, ха - май наистина първото впечетление от филма - за всички е много грешно, но сега като се връщам назад в спомените си - същото беше и в началото като си пуснах "12 Разгневени Мъже", това е един стар филм, в който цялото действие е заснето в една стая с 12 съдебни заседател. Това е също уникален филм, който наистина те приковава. Та и тогава в първите няколко минути се бях аха... настроил за дрямка и.... времето мина безусетно, а аз стоях шокиран!

А колкото до предубежденията - аз наистина вярвам, че ще си промениш корено мнението за филм! Пожелавам ти приятно гледане! ;)

 

Вели, поправих си грубата грешка!

Edited by TAZ
Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета, няма да е никак лошо да хвърлите един поглед и върху този невероятен филм - Mystic River. Минавайки извън "баналния" сценарий и оставащия привкус на нещо вече отдавна гледано и банално като идея, не може да се пренебрегне блестящата актъорска игра. Шон Пен тук е гениален и разчиства пътя си към "Оскар".

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета, няма да е никак лошо да хвърлите един поглед и върху този невероятен филм - Mystic River. Минавайки извън "баналния" сценарий и оставащия привкус на нещо вече отдавна гледано и банално като идея, не може да се пренебрегне блестящата актъорска игра. Шон Пен тук е гениален и разчиства пътя си към "Оскар".

Mda filma sigurno 6e e hubav,no ima li subtitri na balgarsi :confused

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...