Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Eyes Wide Shut" Това, което мога да кажа за него е че той е един невероятно стилен филм. Не съм сигурен, обаче, дали го разбрах напълно. От една страна ми харесва, но от друга ми е малко crap. Това, което ми направи най-голямо впечатление, е че беше изпипан до съвършенство. Актьорска игра (Кидман, Круз, Полак), операторство (забележете ъгъла на снимане във всяка една сцена и как плавно се носи камерата), музика (това почукване по пианото си беше просто култово. бтв да не забравяме и Chris Isaak :)). Бре, гали окото направо, но като се замисля този филм е снимам за 18 месеца и е глътнал повече от 100 милиона долара. Е, оставаше и да не е перфектен, особено като знаем Кубрик колко е педантичен и как изпипва всичко до съвършенство, или поне се опитва :) С други думи филмът е прецизен и интересен. Накрая те оставя в някакво такова състояние, в което не можеш да си кажеш името и се чудиш това ли беше. Ми, това беше. бтв има малка дупка в сюжета. Малко ... кхъм ... "изнасилен" ми се вижда, но все пак стилен и колкото и да ми е странно, че го казвам Кубрик май си е направил малка гаргара с публиката и е направил филм, просто, за да може накрая му Кидман да каже едно чисто и просто "Fuck". Еми, Fuck тогава :)

 

3.5/5

Link to comment
Share on other sites

"Eyes Wide Shut" Това, което мога да кажа за него е че той е един невероятно стилен филм. Не съм сигурен, обаче, дали го разбрах напълно.

Бъди сигурен, че след тази своя рецензия май не си го разбрал съвсем напълно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne vi prepora4vam FeardotCom http://www.warez.ru:8080/Movies4/FearDotCom.(2002)/ :sick

 

Takava boza do sega ne bqh gledal :sick Vodi se Horror ,da ama az nito vednaj ne se upla6ih,daje mnogo se smqh na bolniq mozak na scenarista koito o4evadno e copy-nal i paste-nal ot scenariq na "The Ring".Qvno 4oveka si e pomislil - "The Ring e imal kasov uspeh,dai da si 4opna nqkoq druga ideq ot nego ,moje i da izlezne ne6o".Mda ama neeee... To hubavo e kradeno ,ama si e super nedougledano ... koito e gledal filma sigurno e zabelqzal 4e ima6e edni martvi mladeji koito bqha "bolni" ot Ebola(smartonosna bolest pri koqto vednaga te slagat pod karantina),ta na6te glavnite imaha kontakt s tiq zaraznite i sled tova aide na razhodka iz grada!!!Vie imate li si predstava kak 6e vi ostavqt da se razkarvate s takav virus po glavnata(da re4em)???4e to 6e vi zastrelqt na mqsto we!!!Tova e tolkova zarazno 4e moje da tra6ne cql grad za nula vreme!!!A tiq ot filma se razkarvaha kato turisti...To samo tozi izgazica da be6e .... ima i o6e no ne mi se razkazva

 

Ta filma si e super zleee otvsqkade ... aktiorite sa treta divizia deto qvno sa gi vzeli ot ulicata poradi lipsata ili na po ka4estveni ili poradi lipsa na pari.

 

Opredeleno ne vi prepora4vam tozi film.Gledaite "The Ring" toi pone si zaslujava :punk

Link to comment
Share on other sites

Бъди сигурен, че след тази своя рецензия май не си го разбрал съвсем напълно.  ;)

 

Възможно. Все пак това е на първо гледане. Ясно е, че ако се забия и тръгна да разгръщам целия филм ще стигна до доста по-дълбоки изводи, но като се замисля няма над какво толкова да разсъждавам. Фройд, сексуалността, семейството, може би, но не е нищо ново. Може би ще го гледам пак някой път като имам свободно време, но определено не мога да кажа, че това е филм на онзи Кубрик, който е направил филми като "Д-р Стрейнджлав", "Портокал ...", "Пълно Бойно Снаряжение" и т.н.

 

п.с. ако искаш можем да те запознаем с cinemamaniac-a :) да обмените инфо :)

Link to comment
Share on other sites

Все пак това е на първо гледане. Ясно е, че ако се забия и тръгна да разгръщам целия филм ще стигна до доста по-дълбоки изводи, но като се замисля няма над какво толкова да разсъждавам.

Интересното в този филм не е Фройд и сексуалността, важното според мен в него е невероятно "изтънченият" му стил, реалната болка от красотата в него, от прословутата му детаилност и несъмнено аз го причислявам към едно от много добрите произведения на "арткиното", където не само "размерът" има значение /разбирай сюжет, игра, идея и каквото друго си пожелаеш/, но тук на преден план изпъква стилизирането на всеки един момент, визира се сексуалността като обект и субект през погледа на небрежно натрапената емоционалност,която тук не е самоцел, но е основна движеща сила. Намираш се всъщност в картинната галерия на един мегаполис, където нагона е вплетен във кадри от цветове, звуци и форми на една сексуална пулсация и разбира се съвсем небрежна реплика завършваща цялостната визия и предопределяща сексуалността в основата на края на отминалия век.

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

Snoshti gledah "torque" (uskorenie).Filma si e dosta zrelishten , oba4e siujeta mu kuca dosta (po-zle ot 2 fast 2 furious). Vse pak si zaslujava da se gleda. Brum4eneto na motorite mi kanteshe dosta dulgo sled filma. Efectite sushto si gi biva. Zvuka neshto ne biaha mu pusnali kakto triabva (vuv Flamingoto).

Link to comment
Share on other sites

Уоу, URDeaD, е леко разочарован от филма. Импосибъл. Кеке, бре щом на теб не ти е харесал толкоз какво остава за мен. Определено ще го подмина, а ти по-добри си пусни пак "Адаптация". Хехеехе

 

Vankata, съгласен с тебе за някой неща, но за други си е чисто стихоплетство и просто търсене на някакъв по-дълбок смисъл във филма. Наистина Кубрик е детайлен както винаги и наистина не засягва само една тема, но определено не в това е чарa на филма. По скоро това е странният начин, по който ни е поднесена "картинната галерия на един мегаполис". Въпреки всичко не мога да го отнеса към Арткиното, нито пък мога да кажа, че е нещо, което може да трогне човек, да го накара да се замисли. Верно е, че всичко е вплетено по перфектен начин и въпреки всичко идеята на мен ми се струва неразвита. Това сравнение го правя на база всички останали филми на Кубрик. Просто не е типично за него. Ако го погледна като отделен от останалите му филм и реша, че е на някой неизвестен режисьор бих го описал като иновативен, но успешен начин да се покаже сексуалносттта и нагона на едно отминало поколение, на една идея. И все пак всеки възприема филма по различен начин :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

temata shteshe da e mnogo polezna, ako imashe samo postve s linkove kym preporychanite filmi

tykmo se zaradvah che shte vlezna i shte vidia linkove kym filmi koito si zaslujava chovek da gi gleda, a ne sym gi smykval do sega..

 

10-ina linka, v tema s 360 mnenia ..:/

Link to comment
Share on other sites

temata shteshe da e mnogo polezna, ako imashe samo postve s linkove kym preporychanite filmi

tykmo se zaradvah che shte vlezna i shte vidia linkove kym filmi koito si zaslujava chovek da gi gleda, a ne sym gi smykval do sega..

 

10-ina linka, v tema s 360 mnenia ..:/

Ami vseki po savesten postva ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Реших да пост-на това предложение тук.

Готов ли е някой със задачата да събере информация за филмите от София Филм Фест (за тези,които няма да имат възможност да отидат до София) и до прикрепят линкове към филмите във warez-a?

Ако има, разбира се, и хора, които са готови да се заемат да намерят филмите... :)

Link to comment
Share on other sites

Не зная дали вече някой го е изгледал този филм - The Passion of the Christ, но аз наистина съм запленен от неговата уникалност. Колкото и да се стремя - не мога да намеря точните думи, с които да опиша усещането и чувството, което изпитвам след като изгледах този филм...

Шедьовър!!!

Мел Гибсън е невероятен режисьор и сценарист!

Специални благодарности на Вели, за това, че намери и качи този филм. ;)

А, да - щях да забравя - препоръчвам филма на всички, които се чувстват членове в клуб "Адаптация", за останалите има - Torque, 2F2F и други... ;)

Link to comment
Share on other sites

А, да - щях да забравя - препоръчвам филма на всички, които се чувстват членове в клуб "Адаптация", за останалите има - Torque, 2F2F и други...  ;)

Iskash da kajesh 4e e tup s edna duma ? :) Kaji malko za kvo se razkazva, za da ne propilea oshte 2 4asa kakto stana pri adaptacia :) Dokolkoto Torque i na men ne mi haresa mnogo :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

URDeaD: Най - вероятно ще си загубиш времето, ако го гледаш филма, иначе става въпрос за последните 12 часа от живота на Христос. Теоложки филм е, не знам дали гледаш такива. Ако това ще е отговор на твоят въпрос - филмът много ще се хареса на curidge и Vankata - в това съм убеден, защото вкусовете ни са еднакви.... Ти сам си прецени или, ако искаш прочети какво пише тук.

 

CMexyBka: Очаквам коментар за филма след като го изгледаш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ave i az she se hvana da go izgledam , puk curidge kato mi kaje ,4e e hit da go bazikam :)

 

-->edit-->Breee ma toi Mel Gibson director we.Verno she sedna da go gledam. :)

Edited by URDeaD
Link to comment
Share on other sites

Buf.. v4era sedqx do 3h da go izgledam.Samo deto sq me e qd ,4e xvid-a e leko ptrqzan nakraq .. lipsvat okolo 10 mins:( .. ina4e filmut.. TAZ .prosto ti se 4udq kak mojesh da govorish s takava plamennost i vuodushevlenie sled kato si go gledal.. az sum sakrishen.Prosto ne namiram dumi. Basi ,ta az edva ne zaplakax.Ne sum plakal sus sulzi ot godini ,no vutre v sebe si prosto poshturqx.Prosto e ne 4oveshko da gledash kak Jesus stoi ,padnal na zemqta,prebit kato ku4e,bez gram zdravo par4e koja ostanalo potqloto my,mesata my star4at ot vsqkude,oblqn v kruv, edno golqmo 4erveno petno pod nego ,so4na ,4ervena kruv.. a nad nego dvama tamni4ari li sa tam kvi sa go biqt i biqt i revat kato goveda ,xilqt se ,zubite ima okurvaveni ot isusovata kruv ,licata im celite v pruski i pot ; i se smeqt ,radvat se kato malki deca .. neznam ;az onemqx ,filmut e potresavasht . 4udq se kak sum zaspal vuobshte..

ina4e kato ,4e li v samia scenarii ima nqkoi istori4eski(ili po skoro da kaja bibleiski) neto4nosti ;sega se seshtam samo kogato my podadoxa voda na krusta s gubata ,az dokolkoto znam my podavaxa ocet,ili puk isus ne ostavashe li 3 dni na krusta predi da go svalqt ?!

Taka . nemoga da kaja ,4e filmut mi xaresa.Neznam ,sigurno e genialen ,no vsi4kata tazi kruv i muki ,koito zalivat xristos.. prosto me plashat.Kato se zamislish ,4e vsi4ko tova e za izkuplenie na 4oveshkite grexove .. az li4no se 4uvstvam vinoven i me e strax ot tozi film ...

Link to comment
Share on other sites

Реших да пост-на това предложение тук.br />Готов ли е някой със задачата да събере информация за филмите от София Филм Фест (за тези,които няма да имат възможност да отидат до София) и до прикрепят линкове към филмите във warez-a?

Ако има, разбира се, и хора, които са готови да се заемат да намерят филмите... :)

Програма - 8 МЕЖДУНАРОДЕН СОФИЯ ФИЛМ ФЕСТ

 

Site

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че топика се е супер и няма какво да го критикувате!!! просто Казвайте си мнението за някои филм И даваите линкс Тва е ! :)

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че топика се е супер и няма какво да го критикувате!!! просто Казвайте си мнението за някои филм И даваите линкс Тва е ! :)

4e koi ti kritikuva topica we ???

 

Home alone 4? Da si zagubia li vremeto s nego ili po-dobre da se porazhodia niakude ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...