Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

"Бягай Лола, бягай"- Ако вчера някой ме беше питал имат ли немците киното, отговорът категорично щеше да бъде - НЕ.

Като заговорихме за немското кино, не е лошо да се хвърли и по един поглед на:

Das Experiment / (2001)

Das Boot / (1981)

Wings Of Desire / (1987) - макар и коопродукция.

 

Тези три филма реално преобърнаха представата ми за немското кино.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rejisiorut Peter Segal pravi nov opit s Adam Sandler.Sled neuspeshnata komedia (spored men) Anger Management ,sega dvamata prawqt nov opit s 50 First Dates ,kato tozi put kum tima se prisuedinqvai Drew Barrymore.Janryt si e vse sushtiq ,romanti4nata komediq. Bludkava na momenti,zaka4liva v drugi ,tq vse pak si zaslujava 90te minuti v kino zalata ili pred monitora.Na kratko - Henry Rot (Sandler) se vlubva v mestno momi4e (Drew) .Kogato oba4e na drugiq den toi otnovo q sreshta v kafeneto ,tq ve4e ne go pomni... zashtoto strada ot short-term memory (neznam kak e na bg :) ).. i sega toi vseki den trqbva da q kara tq otnovo i otnovo da se vlubva v nego ,dokuto nakraq ne se sabudi i razpoznae liceto my.. ako tova vuobshte se slu4i ;)

Link to comment
Share on other sites

Vankata, винаги се намират и разни изключения. Вендерс, Фасбиндер, Петерсен, но въпроса е, че тепърва ще се наслаждаваме на немски филми, колкото и да ми е неприятна немската реч.

 

п.с. едно време Гала Тийм издадоха един немски филм. Казваше се "23", но доста отдавна не съм го мяркал, където и да е било. Лично на мен ми допадна, беше пак нещо такова новаторско, но много интересно ;) Уф, повтарям се...

 

edit: http://imdb.com/title/tt0126765/ - ей го :)

 

CMexyBka, не съм съгласен с теб, но ме мързи да пиша, а и трябва да се спи. Tomorrow Dexter. Tomorrow will be our lucky day :)

Link to comment
Share on other sites

Vankata Той curidge, ако Das Boot / (1981) не го е гледал още аз ще го напляскам, защото много ми помогна със субтитрите на този филм!!! ;)

Иначе немското кино си е доста силно - и аз Ви подкрепям в това. За жалост не достига много от това творчество до БГ кината, а и може би тук няма толкова много ценители и за това фирмите разпространителки не искат да купуват правата на тези филми.

Link to comment
Share on other sites

@Taz, все пак живеем в ерата на филми като "Властелина ...", "Матрицата", "Ускорение", където технологиите са на преден план и истински стойностното кино е захвърлено някъде назад и да правиш такова за мен си и най-меко казано "лудост". Все пак горните филми възвръщат многократно вложенията си и се предпочитат от разпространителските къщи. За ценителите в родното БГ остават други начини за допир със стойностното кино.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен,че в hollywood правят само комерсиални филми.Филмите като

Властелина ...", "Матрицата", "Ускорение, са предназначени за широката публика и печалбите им показват че тези филми просто отговарят на търсенето (все пак повечето хора ходят на кино за забавление).Обаче се правят и доста

наистина стоиностни филми.

Link to comment
Share on other sites

Бре, ясно е като бял ден, че всяко правило си има изключения. Холивуд е просто мелачница за пари, а другите филми, които уж се водят стойностни се правят заради златната статуетка. С други думи или много пари, или признание от префънцунената Академия. Не, мерси. За съжаление добрите филми са много малко и се броят на едната ми ръка, но какво да правим. Дай на американеца, а защо не и на българина, пуканки в ръка и малко бой/ефекти/блабла и се свърша с филма ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах за пореден път Snatch и отново и отново се изумявам какви невероятни неща е създало английското кино. Guy Ritchie rulez ;)

 

Още отсега си подготвям за утре Lock, Stock and Two Smoking Barrels както и 51st state. Като за край викам да е Mean Machine. Ех...

Link to comment
Share on other sites

Току-що гледах филма Latter Days и съм направо като зашеметен.

Хем е забавен, хем е драматичен, хем е тъжен, хем е щастлив...

Историята е драма с гей-тематика, но в крайна сметка засяга чисто човешки отношения, проблеми и терзания, като любов, себеоткриване, изолация, отчуждение.

 

Разказва се за едно момче от мормонско семейство, което е изпратено като проповедник в Лос Анджелис (гей-столицата на Щатите), където се оказа въвлечено в гей-връзка и беше отзовано и изключено от църквата. Имаше проблеми с техните които го мразеха, преряза си вените, пратиха го в нещо като "каторга за хомосексуалисти" и т.н. През това време другият се опитваше да го открие, защото беше разбрал че за пръв път в живота си е влюбен, че изобщо има някакви чувства към някого...

 

На някого може да му се стори ужасно "плосък" и невпечатляващ.

Това е един от ония филми, дето се правят "специално за теб" - такъв който не разчита да се хареса на възможно повече хора, но да засегне нещо дълбоко в сърцето ти, стига да си на определена вълна и в определено състояние.

 

Latter Days

Edited by Yori
Link to comment
Share on other sites

Schindler's List -Това е един от малкото филми които са ме шокирали(може би единственият).Ако има някои които не го е гледал просто е задължително.

Link to comment
Share on other sites

Не зная защо тук битува толкова отрицателно отношение към Властелина на пръстените.

Нормално е когато вложиш стотици милиони в направата на един филм да искаш да ти се възвърнат. Но това, че един филм е касов, не означава, че е комерсиален или лишен от смисъл.

Филм като Властелинът не може да "отговаря на търсенето", защото е правен по книга, писана през четиридесетте и педесетте години. Да не говорим, че атмосферата в него - елфи, джуджета, магии, пророчества и пр. - е доста далеч от понятието за комерсиално и лесно приемливо за съвременния човек.

Напротив, много хора не можаха да схванат филма просто защото не успяха да преминат отвъд визуалната страна, отвъд "опаковката" от фантастика.

Ако сте гледали филма и всичко, което сте видели е само приказка и спецефекти, значи просто не сте разбрали нищо от него. Е, да, ако не си чел книгата няма как да вникнеш във филма, но пък ако не си чел книгата, защо изобщо си гледал филма?!

Сценарият е уникален с богатството и дълбочината на всеки един герой - всеки със своите мисли, тежнения и чудатости. Уникален е с това на какво ниво може да бъде издигнато иначе тривиалното противопоставяне между добро и зло. Уникален е, ако щете, с разнообразието от легенди, поверия и митология, вплетени в него. Неща, които не са измислени от автора, а са привнесени от различни дохристиянски традиции и религии - германската, келтската - при това в абсолютната им научна достоверност.

Толкин е притежавал колосален интелект и въображение и продукта на тези интелект и въображение няма как да бъде просто "комерсиален".

Link to comment
Share on other sites

Gledah "Secret Window" po Stephen King. Filma e interesen, no o4akvah neshto pove4e. Mnogo goliama e prilikata mu s "identity" , pome spored men. :)

i az go gledax.Oshte ne sum gledal Identity i nemoga da go oprili4a s nego ,no puk na men mnogo mi zamqza na Fight Club. Nemoga da kaja ,4e sum zaplenen ot filma ,shtoto oshte na 5tata minuta mi stana qsno kak shte svurshi .. i obshto vzeto predvidix pove4eto sceni ... prosto taka se slu4i

Link to comment
Share on other sites

Току-що гледах филма Latter Days и съм направо като зашеметен.

 

Току-що го гледах и аз. Филмът наистина докосва нещо специално в теб. Докосва човешката ти страна. Погалва святото и напук на морала се съблича пред теб...-такъв какъвто ще го видиш ти. Той ти представя една обикновена история с обикновени герои и техните обикновени чуства. Но можем ли да смятаме за обикновено нещо, което изпитват милиони хора по целия свят...по едно и също време...? Любов...? Едва ли може да се нарече обикновен единственият действащ човешки закон (и потребност)-да се обичаме.

Е, в "днешни дни" е по-трудно да се оцени, но пък е по-сладка изненадата от това, което откриваш...нов свят, съществуващ от Началото.

Някои го откриват по-рано и са по щастливи или нещастни, други-по-късно,но Любовта винаги ще намери смисъл...И точно това е за мен смисълът на този филм-силата на лекарството-отрова, наречено Любов.

Link to comment
Share on other sites

The Butterfly Effect

 

Мърфи е казал: "Веднъж оплескана ли е една работа, всичко, вършено с цел да я оправи, само я влошава." Филмът е точен пример затова и ако не беше американския "хепиенд" щеше да ми хареса много повече, но уви никой не мисли за нас :) Като цяло идеята на филма ми допада. От доста отдавна не бях гледал нещо странно с разните-му-там пътувания във времето. Последното такова, на което бях попаднал беше "Дони Дарко" и ето сега нов светъл лъч в моя сив всекиднев. Доста мрачен като визия, но същевременно привлекателен. Лично за мен имаше моменти, на които се смях и други, на който подскачах от страх.

Аштън Кътчър мисля, че прави първата си свястна роля през цялата му кариера, макар да мисля, че можеше и да е доста по-добре, но на фона на сценария играта му се вписва някъде там. С други думи трябва да се гледа поне за обща култура :)

 

4.5/6

Link to comment
Share on other sites

Хора една молба, кат гледате някой як филм споделето го с нас ;) че вече от ч дена няма кво да свалям а пък тия по-новите филмчета дето са качени нямат коментари, нито варез рейтинг ;) а пък аз на западните пичове не се доверявам че да гледам тяхното мнение :) само варез дудес :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че ако свалиш някой от филмите на Алмодовар, няма да съжаляваш. :)

Особено сега, когато Veli е качила нйкои от най-хубавите му.

 

Labyrinth.of.Passion.(1982)

Pepi, Luci, Bom and Other Girls on the Heap (1980)

Tie Me Up! Tie Me Down! (1990)

 

И разбира се:

 

All About My Mother (1999)

Live Flesh (1997)

Matador (1986)

Talk to Her (2002)

Women on the Verge of a Nervous Breakdown (1988)

 

От мен е това. :)

Link to comment
Share on other sites

10x много, само дето почти сичките съм ги гледал само Live Flesh май не съм гледал ;) и ся ще го свалим, ама кажете и друго.

П.С: Предпочитам нови филми :) (леко нагъл ;))

Link to comment
Share on other sites

Абе тоя филм Master And Commander хубав ли е, в смисъл да го свалям ли и има ли смисъл да го гледам ;) щото много шум се дигна покрай него, ама никой нищо не каза(май :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...