Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

"Vampire Hunter D"

:D Много мощна манга анимация :D

Направо невероятен :)

Феновете на вампирско-готическите истории направо ще се размажат от кеф :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Играта на Том Круз колкото и да е странно не ми се понрави. Ръсеха се някакви суперлативи, че това била най-добрата му роля и, че заслужавал Оскар за нея, само дето тия неща са малко преувеличени. Най-добрите му роли са в "Рейнман" и "Роден на 4-ти Юли".

Единствената силна роля на Том Круз е в "Магнолия". Останалото е само участието му в силни продукции, където не показва кой знае какъв талант - за сведение напр. "Широко затворени очи".

Link to comment
Share on other sites

Единствената силна роля на Том Круз е в "Магнолия". Останалото е само участието му в силни продукции, където не показва кой знае какъв талант - за сведение напр. "Широко затворени очи".

E ne e taka.Na men li4no igrata na Tom Cruz mi haresa v Poslednia Samurai.Pak i pove4eto filmi s nego mi haresvat.No tova si e moe mnenie ;)

Link to comment
Share on other sites

Единствената силна роля на Том Круз е в "Магнолия". Останалото е само участието му в силни продукции, където не показва кой знае какъв талант - за сведение напр. "Широко затворени очи".

 

Мда, пропуснах "Магнолия" или по точно не можах да се сетя :) Човек като се замисли, обаче, се оказва, че единственото хубаво нещо в "Магнолия" е именно играта на Том Круз. В "Широко ..." не мога да коментирам по простата причина, че не съм го гледал. Лично аз обаче не мога да отрека, че играта му в "Роден на 4-ти Юли", "Джери Магуайър", "Ванила Скай" не ми е харесала. По принцип той не може да играе, но се мъчи или поне го докарва до някъде :)

 

бтв забравих "Интервю с Вампир" :)

Link to comment
Share on other sites

В "Широко ..." не мога да коментирам по простата причина, че не съм го гледал.

Горещо ти препоръчвам да гледаш този филм. Лично той е в моето топ 5. Ще ми е интересно след това да споделиш мнение .....

Link to comment
Share on other sites

Vankata ,za men puk e v - top 5. Filma e mnogo silen ,no e osnovan na edna tema - sexualnostta - koqto e tvurde banalna i prosto nemoga da uvajavam takuv film. Prosto mi e pisnalo ot film4eta ,koito se osnovavat na teoriite na gospodin Sigmund Freud. Prosto ne sum suglasen => filma za men e tup ;)

Link to comment
Share on other sites

Ни знам ама на мене по принцип Том Круз ми харесва като актьор...

На мене лично ми хареса даже и играта му в двете части на Мисията Невъзможна а страшно много ми хареса филма Специален Доклад..

Много горещо го препочървам на хора които обичат смислени филми..

Тоя е малко фантасмагоричен обаче трябва да следиш целия филм за да разбереш какво става накрая...

Аз харесвам филми в които немога да разбера какво ще стане по нататък..

Тия повечето дет след 5 мин гледане вече знам какво ще стане през целия филм ни ми харесват толкова колкото да речем Специален Доклад..

 

 

OFFTOPIC: Ако някой иска да го гледа мисля че беше нещо от рода на Minority Report..

Link to comment
Share on other sites

Горещо ти препоръчвам  да споделиш мнение .....

Vankata , tva det si mi go quote-nal , se edno tva det az ti quote-nax . Kat izrejesh 3/4 ot posta ne mislish li 4e se gubi edna golqma 4ast ot smisala ,koqto slu4aino vuzliza na 99% .. uff kvo li se zanimavam s kone s kapaci ...

Link to comment
Share on other sites

Мда, пропуснах "Магнолия" или по точно не можах да се сетя :) Човек като се замисли, обаче, се оказва, че единственото хубаво нещо в "Магнолия" е именно играта на Том Круз. В "Широко ..." не мога да коментирам по простата причина, че не съм го гледал...

ша поспоря с теб щото май си един от двамата с които си струва да го правя тва нещо :woot та на й-добрата му роля е "Коктейл", а между другото филмчето на стенли кубрик си струва най-малкото заради многото голи човешки същества ;) :D :)

Link to comment
Share on other sites

Az iskam da vi prepora4am - "Magistrala 60 "Film4eto e dosta netradicionna komedia s privkus na prikazka(az pone taka vazpriemam nqkoi da ti sbadne jelanieto ti) :P Rejisiora e sa6ia koito e zasnel Zavra6ane v bade6eto(o6e edin moi lubim film) koeto garantira 4e filma si zaslujava :)

 

http://www.warez.ru:8082/Movies5/Interstate.60.(2002)/

Link to comment
Share on other sites

ralexes , prav si filma si e super. Mnogo e pou4itelen. Garry Oldman igraeshe kato Great. Iskam da popitam niakoi znae li skoroshni filmi s Garry Oldman ( osven Harry Potter and the prisoner of Azkaban kato Blek)

Link to comment
Share on other sites

А между другото филмчето на стенли кубрик си струва най-малкото заради многото голи човешки същества  ;)  :D  :)

Другите за "Широко затворени очи":

 

С "Широко затворени очи" Кубрик гледа право навътре в човешките мотивации и комплекси - така, както навремето ни разтресе с шизофренната сатира на насилието в "Портокал с часовников механизъм" или с диаболичната непосилност на творчеството в "Сиянието"... Новият му филм е болезнено-метафизичен портрет на живеенето в края на века - просперитетният нагон изтиква емоционалните пулсации, а изоставеното либидо се въргаля из боклуците на мегаполиса.

Кубрик пак е магьосник на визията - тела, пушек, сълзи, автомобили, питиета, думи, неони, маски, дивани, стенания са омотани в хипнотично фройдистко кълбо. Развиеш ли го докрай, виждаш, че нишката е доста хилава, но какво пък - зрелището си заслужава.

С екранния си блясък и с човешките вибрации "Широко затворени очи" е поредно доказателство, че голямото кино си отива заедно с големите свои автори. Поне засега техните филми са тук.

 

Гледам филмът за може би десети път. И все още ми се струва , че не мога да го оценя според качествата му. Пред този филм се чувствам като някакъв отвратителен абориген , който са завели на галерия. :/ Въпреки , че винаги съм заявявал , че "Широко затворени очи" е един от най-невероятните филми , които съм гледал, все още чувствам , че не съм достигнал хвалебствията , които филмът заслужава. Не знам - чувството е неописуемо. Просто самия филм ... толкова невероятен , толкова стилен. Така нежно галещ сетивата и окото. Няма как да не сте изпитвали реална болка , когато гледате нещо наистина красиво . Е , заболя ме доста докато гледах "Широко затворени очи".Всеки кадър беше пропит от някаква магия. Диалози , декори , костюми. И самата идея- мога да говоря сигурно с часове за нея и въпреки това чувствам , че това по някакъв начин ще обиди самия филм.

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

Другите за "Широко затворени очи":

 

С екранния си блясък и с човешките вибрации "Широко затворени очи" е поредно доказателство, че голямото кино си отива заедно с големите свои автори. Поне засега техните филми са тук.

невероятна рецензия Vanka. :punk :punk :punk

няма какво да се добави :punk :punk :punk

филмът е фантастичен

Link to comment
Share on other sites

curidge,

kato si fen na HERO i kato mu se radvash...i tem podobno mi obqsni kak stomanen mech koito odrqza kopieto na ediniqt ot naemnite obiici v sledvashtiqt moment se prevrashta v gumena palka s koqto nashlqpvat ednoto momiche po cicite ?

 

Edva li togava e imalo tehnologiqta na umnite metali

 

Mojesh i da spomenesh za antigravitacionnite dospheni na dvamata voini...seshtash li se tam...v potocheto...praviha ping-pong na masa samoche na 2 metra v vuzdoha i s vodna kapka...? Kak ti se vijda tova dosta neangajirashto nali ?

Mi tam deto se biha v gorata i smenqha svetovete na peizaja tva kvo e ? Chervenoto kvo beshe...prekaleno mnogo jelqzen oksid v vuzduha ? Kvo e tva da ne sme na mars ? Jultoto - Seren dvuokis...po dqvolite i mendeleeviqt film.Sinoto v bibliotekata moje da e bil ot tezi novite preparati za pochistvane na toaletnata chiniq naprimer BREF.

Ne znam ot kade chetresh chujdite mneniq za filma no opredeleno ti ne si go razpral mojebi si mislish che shte izpuknesh v ochite na nqqkoi...ma tva nqma da sum az /a i kato gledam nikoi ne spodelq mnenieto ti/

 

Mito mnenie e che ot geroi po glupav film nqma da napravqt nikoga dori titanik e po vesel ot nego.Ne znam curidge ti dali si plakal na filma ot u milenie ot cvetovete i ne znam si kvo..ma az revah ot smqh batka..i ne samo az celiqt kino salon.Tozi sapunen serial na vsichkoto otgore ima i leeeeeeko gay-ski sujet...Mi kvo ? Ti znaesh tam HERO obesnqvashe kak nastroival pichovete edin sreshto drug...ala bala...I pak mi kaji che filma ne e pedera*ki...?!

 

P.S Ako moga taka da se izrazq...tozi post e vduhnoven ot mnogoto psuvni koito sum chul za filma

Link to comment
Share on other sites

Не виждам никаква причина да отговарям на примитивния ти пост, тъй като ти никога няма да възприемеш моето или което и да е мнение за филма, по различно от твоето. Все пак ще нахвърлям някой неща, току виж се намерила някаква бледа светлинка в мозъка ти.

 

бтв едно време пак имаше един такъв недоволен като теб. Неговите въпроси бяха подобни. Например: Защо физичните закони не важат за елитните бойци? Как така двама човека разфасоват едиколкосихилядна армия? Или пък какви умения/сили трябва да притежава едикойси, за да направи нещо от горните неща? А отговора е само един. Всичко това е залегнало дълбоко в китайските легенди. Героите са надарени с изключителни способности като летене, ходене по вода, справяне с многоброен противник и т.н. С други думи, ако искаш да направиш истински филм, който да е съобразен с китайските традиции, то тогава героите трябва задължително да могат да правят изброените неща. Иначе не са герои. Не и от китайска легенда. бтв Нещо като нашия Крали Марко и Халата. Ако направят филм за него ще питаш ли що има такава сила и как преплува/преминава през девет реки/планини в десета ?

 

п.с. само не питай що не кървят

 

Колкото до цветовете, мисля, че това е едно от нещата, които прави филма уникален. Защо не приемеш едно друго виждане на нещата. Защо гората да не си сменя цветовете, не е ли в това красотата й. Смъртта на момичето, променящата се в червено гора, все едно тя (гората) е съпричастна на нейната смърт. Уф, какво ли се обеснявам, ще взема да си позволя и да цитирам една статия от списание "Екран": "... Непроваляем и непровален, този филм в картини, където миналото е (пре)композирано от двамата противници по време на неподвижния им сблъсък, е върхово постижение - едновременно във визуално (всяка ретроспекция си има свой цвят), така и в театрално отношение." Символиката на цветовете е ключ към тази необикновено разказана история. Например червеното показва какво се случва във въображението, синьото - в субективната реалност, бялото - фактическата истина, а зеленото олицетворява просветлението. Това е. Не е толкова сложно, пък и няма нищо общо с дядо Менделеев, така че не се изискват баш кой знае колко познания по химия.

 

Ne znam ot kade chetresh chujdite mneniq za filma no opredeleno ti ne si go razpral mojebi si mislish che shte izpuknesh v ochite na nqqkoi...ma tva nqma da sum az /a i kato gledam nikoi ne spodelq mnenieto ti/

 

Чужди мнения не чета, а и да го правя става много рядко. Колкото до изпъкването в нечии очи, със сигурност не искам да изпъкна в твойте. Който уважава мен и мнението ми го е доказал с постовете си, а от мен полужава същото. Респект му викат.

 

За смеенето в салона. Ми, толкова ви е акъла. Човек като не може да разбере нещо почва или да се смее или да мълчи. Е, вие сте избрали по-добрия вариант поне сте се посмели. Все пак уважавам мнението ти. Вкусове всякакви на този свят.

 

Колкото до гейският сюжет. Ми, незнам. За мен имаше само една прекрасна любовна история, която със сигурност не беше между мъж и мъж, но всеки разбира филма по различен начин. Кой, каквото е търсил, такова е намерил. бтв гейската работа е по-добре изразена във "Властелинът ..." при Фродо и Сам, ако искаш пробвай там, можеш да намериш някакво разбиране.

 

Ами, накратко мисля, че е това. Мисля да спра да се кахъря повече за глупости.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

Heller12a, ами да в "Коктейл" също прави нелоша роля, но не бих го наградил за каквото и да е било. Подхвърлянето на коктайли не е толкова сложна работа. Другото, което ме притеснява, е че повете му роли са един такива еднотипни. Едва ли не момчето от съседната врата: "Цветът на Парите", "Рискован Бизнес", "Дни на Грохот", "Коктейл", "Легенда", "Топ Гън" и др. Колкото до Кубрика, пуснал съм го да се сваля. Скоро ще го видим и него :)

 

п.с. вчера гледах "La Strada", но за него по-късно, ако въобще някой иска да чуе мнението ми.

Link to comment
Share on other sites

curidge priqtelo ne e sramno da otidish na psiholog ako iskash shte doida sus teb.

 

P.S Po princip tvoite postove ne gi cheta zaradi takiva smeshni izkazvaniq kato tva za HERO ma vchera s edin priqtel gi chatehme...i prosto deaznam ne se zdarjah.

 

Ai jivei si tam v mnogo cvetniqt kitaiski svqt.To si e za teb

Link to comment
Share on other sites

За пръв път си разрешавам да пускам мое мнение във форум, касаещ се до музика или кино, тъй като напълно уважавам индивидуалния вкус и не искам да налагам нищо над никого.

Но просто не се въздаражах.

ZGAN: Аз споделям напълно мнението на curidge!!!

Ако имаш нещо толкова против филма, не може ли просто да си го кажеш без обиди към някого. Все пак всеки възприема по различен начин. Прочети горния пост и нямам какво повече да допалня освен, че аз също се влюбих в Hero...И да, плаках...плаках от възхищение и плаках не един ден...все още плача от радост, че има кино! И не само кино...

 

-------

 

А що се отнася до Adaptation...ами, и там плаках. :)

Link to comment
Share on other sites

Boje stanaha 2ma...basi fen cluva

 

P.S

benita_ tova che spodelqsh napulno nechei mnenie nqma da ti kavam kade me topli...

 

Q kajete kakvo mislite za tigar i drakon.. ma seriozno pitam !

Ot nego mi haresaha 3 boini sceni samo edna ot koqto beshe tam s tiq sestri te deto se biha s mnogo orajiq

Link to comment
Share on other sites

ZGAN : 2 е по-добре от 1, не мислиш ли... ;)

 

Колкото до "Тигър и Дракон"...топли ли те за мнението на някой друг освен теб? Питаш...значи би трябвало да ти пука...тогава, съвет! : изслушай го и не обиждай, ако не съвпада с твойто...кво ще кажеш?

 

Та за "Тигър и Дракон". Като цяло не ме впечатли с нищо конкретно...определено "Герой" е на много по-високо ниво...според мен.

Лично мнение...следиш ли ми мисълта?

Link to comment
Share on other sites

ZGAN : 2 е по-добре от 1, не мислиш ли... ;)

imam chustvoto che ako dvmata s curidge se suberete shte otnesete ima nqma 2h v kaligrafiq a ? Izobshto ne mi govorete viq 2mata za filmi shtoto deaznam smeshni ste mi /i ne samo na men de/ Nazad ste s materqla spored men ai otivam da qm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...