Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

V4era gledah Matchstick Men.Filmat si struva download-a .Sujeta e dosta nestandarten i zavarzan,v koito si ima i humor,i ek6an i drama.. Darpaite ako ste fenove na Nicolas Cage i na filmi s obirjiiska tematika :)

 

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=1816

 

P.S Nadqvam se 4e ne mi se sardite 4e ne vi prerazkazah filma,ne otpravih gradivna kritika kam nego i t.n Prosto ne mi se pi6e nadalgo i na 6iroko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Благодаря много!

 

А възможно ли е да се намерят тези филми, които няма да излизат по кината?

(като документални, късометражни, ирландски, български филми...)

И да се пуснат в warez, имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

CMexyBka:Разбирам те какво имаш предвид, защото и аз като теб - така се чувствам. Не че говоря с въодушевление и плам - просто филмът ме срази и ме остави без дъх, а знам че има в този форум, хора, които ще го оценят както трябва - за това писах, може би малко по - превъзбудено. И много ти благодаря за това, че толкова бързо откликна на молбата ми да напишеш нещо, след като изгледаш филм, защото определено дори и сега като се замисля за филма и отделните му сцени, отново започвам да изпитвам странното чувство, което изпитвах и ме беше обзело докато гледах филма, отново и отново.

Колкото до това дали не е стоял три дни на кръста - не съм 100% сигурен в момента, но май Той е распнат в петък, свален от кръста и погребан в пещерата в събота и когато отново отиват при него в неделя - тялото му вече го е нямало.

Та ти пишеш, че се чувстваш виновен и те е страх от филма, а представяш ли си евреите колко са безочливи, щом са се надигнали на протести и май са го забранили този филм.

В момента филмът е номер 1 в Щатите-

USA Weekend Box-Office Summary

02/27-02/29

Rank Title                                             Weekend   Total Gross

1       Passion of the Christ, The (2004)     83.8m      125.8m

 

... Изгледах филма отново...

 

Мел Гибсън, с невероятното си режисьорско майсторство, отпеределно ме накара да го изживея този филм. Да усетя цялото страдание, болката и мъките. Просто се чувстах изстискан, сдъвкан и изплют след края на филма. Ох... не знам.... Може би много навътре го взимам това, може и аз да съм нещо сбъркан.... Но вече ще спра, защото май отново сътворих едно огромно безсмислено НИЩО! Май!? Незная....

Edited by TAZ
Link to comment
Share on other sites

Та ти пишеш, че се чувстваш виновен и те е страх от филма, а представяш ли си евреите колко са безочливи, щом са се надигнали на протести и май са го забранили този филм.

Точно за това казвам ,че се чувствам виновен.Не съм евреин ,но подяволите ,замесени сме от едно тесто с тези хора... Просто е невероятно .Явно колкото по-добър ставаш ,с толкова по-лошо ти отвръщат.И ето какво става когато си светец-разпват те... + сумати унижиния и нечовешки страданиа като бонус за величието и грандиозността на делото ти..

Как няма да откликна и да не напиша мнение за този .. незнам .. продукт на гениалността ,който плаши и те кара да бягаш ,да бягаш без да знаеш на къде ,нито с каква цел,да си скубиш косите ,да крещих,но никаква звукова вълна да оползотворява напрежението в/у гласовите ти струни ,което си приложил... Когато гледаш това творение те напират толкова много чувства ,че просто трябва да излееш ,макар и една нищожна част от тях. Иначе просто ще се задушиш .. ще се задушиш от възхищение , мъка , гняв , страх, умора , безпомощност ...

и ако си сътворил едно нищо с това което си написъл,то аз по-добре и аз да млъкна ,щото явно не си единствен дето го взима насериозно този филм.. поне аз си мисля ,че така и трябва. само няколко минути в размисъл над него могат да те накарат да преосмислиш и осъзнаеш доста неща .. и може би да се променип към по добро .. дано да промени повече хора ..

Link to comment
Share on other sites

На твоя пост мога да отговоря само с едно - АМИН!

Искрено се надявам доста хора да го гледат този филм и голяма част от тях да се замислят и да изпитат чувствата, които ние двамата с теб обсъждаме тук и изпитваме. Голяма част от тези хора да се замислят и да започнат и те - като нас - да се чувства поне малко виновна, да усетят болката - с която е пропит този филм - и просто да се позамислят... На първо време и това ще е достатъчно на този опорочен и мръсен свят...

След толкова много приказки - изприказвани с теб, определено ще накараме хората поне да хвърлят един поглед на филма, но ако продължаваме с тези темпове да пишем и ние и останалите потребители, които изгледат този шедьовър.... то тогава направо да отваряме май - нова тема... с тези темпове на писане и възможността, която ти дава филма да разсъждаваш и преосмисляш някой неща. Но времето ще си покаже.

Останете си със здраве!

Link to comment
Share on other sites

момчета прочетох какво сте написали по повод "страстите на Христос". заинтригува ме. отдавна не бях гледал сериозен филм. та свалих го, изгледах го, и кво, седя пред телевизора и гледам надписите. едва дишам. седя си така и обмислям какви говеда са хората. колко грехове са насъбрали та Христос да ги изкупува на толкова голяма цена. филмът ме трогна, жегна, накара ме да погледна себе си- какво говедо съм. всеки ден правя някоя издънка. няма какво друго да кажа щото вече почвам да си бъркам думите. вие казахте всичко каквото почувствах.

и дано света поне малко се промени

Link to comment
Share on other sites

Home alone 4? Da si zagubia li vremeto s nego ili po-dobre da se porazhodia niakude ?

Opredeleno se razxodi nqkude ... !!!!

 

Dve preporuki - ednata e Addicted To Love . Meg Ryan i Matthew Brodderick sa dvama ,na pruv pogled napulno razli4ni 4oveka. Svurzva gi edinstveno ,4e i dvamata sa zarqzani i bivshite im sega sa zaedno. Pod podkukorosvaneto na Ryan , Matthew se suglasqva da gi razdelqt s cenata na vsi4ko. No kakto mojete da predpolojite ,na kraq te ve4e ne go iskat .. zashto li :P malko trivialna istoria ,no filma e simpati4en i opredeleno mojesh da se otpusnesh 1h 30mins i da go izgledash s naslada a i da pome4taesh na malko lubovna tematika ako imash nujda :) - imdb

vtorata - Se7en . Filmut e strashno ,strashno dobur ! sus mnogo silen final .. nakratko - dvama detektivi - Brad Pit i Morgan Freeman presledvat maniak ,koito se ima za neshto kato boji namestik i nakazva The Seven Deadly Sins Of Humanity - Gluttony,Greed,Sloth,Envy,Wrath,Pride,Lust. - imdb

 

a ,da ..i pokanata koqto s TAZ vi otpravixme da gledate The Passion Of The Christ opredeleno si ostava.. groover ,radvam se ,4e si go haresal.Tova e optimisti4no ...

Link to comment
Share on other sites

Простете ми, че отново ще засегна въпрос - може би - извън темата, но...

URDeaD: Добре де не ти ли омръзна с тази "Адаптация"??? Преди време ти казах, че по този начин се засягам - като обиждаш филма, защото на мен ми хареса, помолих те да престанеш да го споменаваш, но ти все така продължаваш.

Не ме разбирай погрешно, АЗ НЕ ТИ СЕ КАРАМ, НИТО СЕ ЗАЯЖДАМ С ТЕБ! Просто смятам, че всеки от нас си има някакво мнение и предпочитания и това, че на мен ми харесва "Адаптация", "Догвил", "Широко затворени очи" и много други такива - според теб -

pedalski filmi
- твоето изказване от Posted: Feb 2 2004, 10:19 AM, прави ли ме по - тъп или нещо такова????? Не, просто такова ми е предпочетанието и аз се радвам и ми харесва, не АЗ ИЗПИТВАМ УДОВОЛСТВИЕ да гледам такива филми пред дилемата да гледам примерно - "Flesh for the Beast", "2F2F" или "Знам какво направи миналото лято"- с всичките му разновидности и позивни..., филми направени с едничка цел - ДА НЕ НАПРЯГАТ МОЗЪКА НА СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИЯТ АМЕРИКАНЕЦ! Да не го карат да си размърда закърнелите сиви клетки, които най - вероятно са обвити в лой! Аз не желая, не мога, не бих допуснал да ме приравняват до тяхното ниво и за това гледам филми като Пе********* "Адаптация".

Та мисълта ми е, че хората са си различни - недей да ги съдиш, МОЛЯ ТЕ!!!

Съжалявам, ако с нещо съм те нагрубил или обидил - не желая това. Уважавам мнението ти, вакар за мен да не е много миродавно, просто искам някакво уважение и ти да проявиш.

Благодаря!!!

Link to comment
Share on other sites

Haresalo im bilo! Ne se li nau4ihte za kakvo e tazi tema??? Znaete li kolko me interesuva kakvo vi e haresalo, pri polozhenie, 4e ne znam ni6to za filma. Tova e posledno preduprezhdenie. Pri sledvasht post ot sorta "haresva mi", 6te minete na mod mode, bez pravo na pomilvane.

Link to comment
Share on other sites

Вчера изгледах отдавна рекламираната лента "Студената планина" връщаща ме към безкрайните суперлативи дадени за нея от критиката ... но за съжаление неструваща петте лева, които дадох считайки да се насладя докрай на според моите очаквания "перфектна" визия поднесена от колоса Антъни Мингеля. Очаквах "Английския пациент"2, но уви ... Всъщнос ето какво казва критиката за лентата:

"Лентата идва у нас натежала с номинации и отличия, които изглеждат съвсем заслужени, ако сте в настроение да изгледате любовната драма, побрала се във внушителните два и половина часа. Актьорският състав предлага за всекиго по нещо - от знойната австралийска фурия Никол Кидман до хладния чар на Джъд Лоу и невероятната игра на Рене Зелуегър, която има всички шансове да получи заветния “Оскар” за ролята си. Началото на историята ви пренася в 1864 в разгара на Гражданската война, когато вече за всички е ясно, че Югът ще понесе съкрушителна загуба. След като се възстановява от жестоките си рани, пехотинецът Инман (Джъд Лоу) решава благоразумно да дезертира и да се върне в родния си град в Северна Каролина, където го чака Ада - дъщерята на свещеника. Младежът не знае какво ще открие, когато се завърне, защото двамата са се виждали за последно преди три години. Всъщност тяхното запознанство е кратко и изпълнено с емоции, бързо удавени във водовъртежа на войната. Завръщането към дома се оказва трудна задача. Инман се среща с различни хора, които или искат да му помогнат, или искат да извлекат ползи от него. Междувременно Ада (Никол Кидман) загубва баща си и семейната ферма потъва в хаос и нищета. От унеса, в който е попаднала, и от неспособността й да се справи с най-елементарни действия я спасява Руби (Рене Зелуегър), която се съгласява да вдъхне нов живот на фермата в замяна на храна и подслон. Естествено двете не успяват да се насладят дълго на спокойствие, защото местният главатар, специализирал се в избиването на дезертьори, иска Ада и земите й... "

И тук ще последва и моето скромно мнение:

За съжаление тук Мингеля е твърде разтучителен, на места дори скучноват. Целият филм не блести с особена идея, а сюжетът на места е толкова "простоват", че си играе с нервите и на най-непретенциозния зрител. Всичко започва с една перфектно поднесена военна сцена, която те изпълза с грандиозни очаквания, но малко, по малко фабулата се затваря и гениалността на филма изпада постепенно до фалшив и елементарен финал ала "Холивуд", който изпразва изцяло насъбралите се у зрителя емоции, натрупани в постепенната деградация на филма.

Пътищата, които водят двамата герои един към друг са осеяни с множество епизоди, които ни сблъскват с много добре изградени второстепенни образи и ситуации, което е едно от най-големите предимства на филма. Това, което също не може да бъде отречено е и перфектната визия на филма и чудесно свършената работа от страна на оператора. Мингела е разполагал с най-доброто от страна на бюджет и визия и не се е поколебал да ги използва оптимално. Не трябва да се изпусне факта, за избор на второстепенен женски персонаж в лицето на рене Зелеуегър, която изиграва един многослоен и наситен с чувственост, многопластов образ /тук заслужен "Оскар" за нея/. И всичко се изчерпва дотук.....

Най-голямата слабост на филма е липсата на взаимодействие между двата главни образа. Джъд Лоу се справя блестящо в началните сцени на филма и постепенно образа му деградира до елементарна посредственост. Главната женска роля поверена на Никол Кидман сякаш въобще не е написана за нея. Може би причината се крие в деградиращия сценарий или просто австралийката не е подходяща за тази роля. Ако се направи паралел на онова, което се случваше между Катрин Скот Томас и Ралф Файнс в “Английският пациент”, и това, което виждате, ще разберете защо едната лента ще се гледа винаги. Сценария на моменти изпада в "сюжетни дупки" и прекалена разточителност, единствено спасявани от перфектна визия.

Лентата твърдо може да бъде определена, като добър любовен антивоенен епос, но след гротескните 11 "Оскара" на "Властелина .....", защо ли Мингеля и компания не получи някой и друг .....

Edited by Vankata
Link to comment
Share on other sites

Zdraveite na vsichki !!!

Dosta obicham da gledam filmi i mislq da spodelia niakoi ot liubimite mi zaglavia:

"Memento"-prosto unikalen prevuzhodnata igra na Guy Pearce mnogo interesno rejisiorsko reshenie za visiata

"Irreversible"-perfecten film koito pokazva na hollywood che i v Evropa se pravi kino i to na dosta visoko nivo.Deistvieto se razviva otzad napred (retrospekcia) i e predstavia noshtnia jivot po potresavasht nachin.

Za sega tolkoz puk po natatuk oshte

Link to comment
Share on other sites

tazi ve4er gledah nai-slabiq film na John Woo-Paycheck.zagubata na vreme se sastoq na golqm ekran,pri polojenie 4e na filma bi mo podhojdalo da se poqvi samo po hallmark.aktiorskata igra q opravdavam s fakta 4e Ben Affleck se razdeli s j lo(ama mai po vreme na snimkite sa bili o6te zaedno).

prepora4vam na po4itatelite na John Woo i vsi4ki ostanali,re6ili da gi o6tetqt s 4lv(ili 8,ako vodqt gadje),da iz4akat da se poqvi v wareza s dobro ka4estvo.

Edited by flufil
Link to comment
Share on other sites

Confessions of a Dangerous Mind който направо ме очарова. филма започва в общи линии като визуализация на болното въображение на един средностатистически българин-чалгаджия като нататък прелива в един наистина незабравим филм. бих добавил само, че след като го изгледате не се чудете ако ви се прииска да постнете в рубриката "любими моменти" ;)
Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ви да гледате Rose Red на Стивън Кинг.Мноого як филм.Четри часа те държи в напрежение и всички е изпипано до най-малката подробност.Декори,осветление,музика,...всичко е на 6 и най-важното филма е на ШИРОК екран.Другия филм който ми направи впечатление беше Wrong Turn.Супер филм,ама не се препоръчва за хора със слаби сърца,защото има рязане на глави,крака и квот друго се сетите.Готини са ;)

Link to comment
Share on other sites

Thirteen Става въпрос за едно 13-годишно момиче тъкмо навлизащо в пубертета, незнаещо какво да очаква от живота, задаващо въпроси, които на този етап нямат отговор и по-важното иска да опита от всичко ново. Като се почне от новия външен вид, дрога и се стигне до тотално изкрейзване, което води до пълен срив в семейството. В доста семейста е така следователно това едва ли не се превръща в мото на съвременния тийн. Доста поучителен филм. бтв на фона на нещата, които се случват в родната ни държавица ще разберете, че не само при нас е така. Дано хората на мойта възраст (тийнс) успеят да си вземат поука от филма. Бре пубертет какво да ви кажа.

 

4.5/6

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ви да гледате Rose Red на Стивън Кинг.Мноого як филм.Четри часа те държи в напрежение и всички е изпипано до най-малката подробност.Декори,осветление,музика,...всичко е на 6 и най-важното филма е на ШИРОК екран.Другия филм който ми направи впечатление беше Wrong Turn.Супер филм,ама не се препоръчва за хора със слаби сърца,защото има рязане на глави,крака и квот друго се сетите.Готини са ;)

Rose Red go gledah predi 2dena i smelo moga da tvyrdq,4e e edin ot nai-glupavite filmi,koito sym gledal ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...