Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм евтин... моите услуги струват по 0.013888888888888888888888888888889 евроцента на секунда или 50 евро на час, 400 евро на работен ден, 8800 евро на месец, 96800 евро на година... ако бях извън България щеше да е двойно...

Жрица на любовта? :D

http://forum.animes-bg.com/viewtopic.php?t=25602

:P

 

Да се изфукам... другия месец (22-ри може би) живот и здраве.. ако колегите уредят клуб (петното.. пъзела.. фобия...) квото дойде.. планираме ъндърграунд dark ambient / noise party :)

 

С други думи ще се съберат банда ненормалници с още по-ненормалния им звук (начело с мен като домакин :P ) и ще представим малко болна авторска музика... дано стане работата :rolleyes:

 

Ще има гости от чужбина:

http://www.myspace.com/justiceyeldham

 

Justice Yeldham е ... някъв луд тип. Както можете да видите от филмчетата в профила му човека използвадоста оригинални методи за звука си, например - притискайки парче стъкло към лицето си към което предварително е закачил контактни микрофони. :) Нямам търпение да видя как луд човек дъвче стъкло издавайки ... шум :)

 

Аз от своя страна мисля да подготвя болно dark ambient + dark amb-dubstep set-че без да наблягам толкова на сценичната изява.. а по-скоро на звука... може би единствено ще си сложа на врата големите мартеници като символ на плодородието... на дуализма във нашета бинарна вселена... и от друга страна ... един вид ще покажа среден пръст на поп-културата и изобщо на хората които обичат да си слагат едри предмети на врата ... парадирайки комплексите си.

 

Дано стане работата :P

Edited by deflax
Link to comment
Share on other sites

Току що си купих тоя фото-албум:

 

51h0mv9njhlss500mo0.jpg

 

Бая скъпичко е, но е 800 страници, макар и полу-джобен формат и претендира, че съдържа снимки на всичко, правено от Гауди.

Това е най-вдъхновяващото нещо, което съм виждал! Много съм доволен!

Link to comment
Share on other sites

Mmm, аз имам х-540. Но и това звучи добре. Сега ако си купиш и една читава аудиокарта... Audigy 2 zs примерно. Или модната SB LIVE!...

Link to comment
Share on other sites

И аз мислех да си купя тези, но изчислих, че ще се умотам целия в кабели от толкова много колони и така.. :)

Link to comment
Share on other sites

Тази нощ беше продуктивна.. винаги съм знаел че има нещо особено в духа на времето между понеделник и вторник :)

 

Имам чувството че точно през това време от седмицата.. тъй като по-голяма част от хората спят .. очаквайки утрешния работен ден.. психически изморени след първия по принцип досаден ден от седмицата - понеделник.. информационно-енергиината мрежа от човешките мисли е в най-ниското си натоварване.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/4184136.stm

 

Което дава една особено вдъхновяваща среда на аурата на твореца която по принцип се опитва да се вреди измежду хилядите идеи и желания на останалите... също притежавайки светлината на сътворението :)

:)

 

Тоест.. мисля че успях да докарам до завършен вид първото си techno-drum and bass парче което разработвам от около месец и половина.. напасвайки идеите от новия ми похват за рязане на семпли - deflax technoid technology summer 2008 :P Трудно ми беше да напасна нещата така че да ми харесат максимално. Нещо съм станал критичен напоследък за което се извинявам ако с някой post примерно съм накърнил чуствата на някой от вас :rolleyes:

 

Таа.. идеята technoid technology 2k8 всъщност представлява комбинация от виртуални инструменти (slice-sampler + appregator) чрез помощта на които създадох мелачка за биитове в реално време - patch за reason 4. Тоест.. синхронизирано с темпото се изпращат ноти към семплера който просвира различни части от луупа.. разбъркано. В зависимост от това колко пъти се опитвам да закиля loopа в рамките на 1 такт.. изпращам съответната двойка ноти към appregator-a (един вид като флагче по какъв начин ще се цикли в съответния учатък от парчето.

 

След това с помощта на средно-дълбока sidechain компресия от основните баларабани... аудио сигнала от биитомелачката динамично се "подпъхва" под отсечените звуци на основните барабани в парчето. Което създава усещане за скорост над реалната.. пък и запълва биита доста добре :)

 

Идеята ми дойде след едно парти миналата година когато на връщане с рейса... някъде парелелно с идеята ми за изграждане на пневматична-магнитна система за транспортиране на капсули по високоскоросттна тръба между софия и пловдив за пренос на пътници. :)

 

За биитомелачката си представих механичната контактна система с метални пластини подредени в нещо като матрица.. чрез които се сменяха вълните на старите радиоприемници.. посочвайки на pin-овете различни краища на съответните модули обхващаши различния радио-диапазон. Тоест.. същото нещо но със скоростта на барабан на пералня по време на центрофуга.. която при всеки оборот изпраща импулс към ... семплер :P

 

Тоест един вид.. пъхате си главата в пералнята.. и затваряте вратичката на влизане :devil

 

Ще дам линк .. ако някой иска да чуе в момента в който премастерирам парчето утре на светло когато го чуя на тонколоните.

 

Хубава вечер... единствената ми забележка е че е супер топло... 5 сутринта е а термометъра показва 16 градуса. (само до преди час-два беше поне 18-20. съответно хлебарките разширяват територията си :)

Edited by deflax
Link to comment
Share on other sites

@deflorax:

...и не забравяй, че в подобни моменти на самозабрава, реалността вече те е прихванала и изстрелва противовъздушните си ракети :)

 

Иначе успех с творчеството :]

Link to comment
Share on other sites

И така да е.. винаги е хубаво човек да си помечтае .. и да започне да си вярва че може. щото другата страна на монетата е само да мрънкаш и да се оплакваш на всички как ... живота е гаден.. как нищо не ти върви.. не знам си кво.

 

Обратния вариант е все по-рядко срещан ;) Мерси за пожеланието :P

Link to comment
Share on other sites

Вярата в способностите е основен фактор. Но тя се придобива с труд, поне аз така виждам нещата. В психопрофила ти бях споменал непостоянство - постарай се да ме опровергаеш :)

 

...и да пишеш в тази тема за издаването на поредния си албум, някой ден :]

Link to comment
Share on other sites

Е.. чак пък толкоз много :) Не съм и не искам да бъда професионалист в тази област. Колкото до труда - да. прав си. успеха е 99% труд + 1% талант.

Link to comment
Share on other sites

Дойдоха билетите за гран при на Унгария (party)!!!

Link to comment
Share on other sites

Как беше? Джеймс още ли е с нелепата си брада? :D

Да. Но Металика не бяха толкова интересни. Foo Fighters и QOTSA и RATM направиха къде къде по добри концерти. Само дето не можаха да изгорят типовете американското знаме... Вокалиста на Korn беше супер смешен как подскачеше на едно мини тронче кат някво разярено джудже...

 

едит: на вторият ден вече обмисляхме как да съберем пари за догодина, щото е 40 годишнина от началото на фестивала...

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

KoЯn?! Rage Against the Machine?! Пич, бил си на R.A.T.M. ?!

 

По-добре не се прибирай в България, защото ще бъдеш зверски убит от побеснял от ревност неуравновесен индивид...

 

П.П. За да не съм 100% офтопик - най-накрая се научих да подскачам на място с колелото :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мда...аз трябваше да ходя да видя RATM миналото лято, ама се размина...билетите свършиха много бързо. Тая година пък ще пропусна Mudnhoney, защото жената се прибира същата вечер по същото време... Това май е за темата за оплаквания...и за да си влезна в правилната тема - най-вероятно ще ходя на Filter. Още нямам билет, но ще взема тия дни.

Link to comment
Share on other sites

Бидох в Redlight District... :bgrin:

 

Ако говорим за Амстердам направи ли ти впечатление, че е 50% от това, което беше? Имах щастието да го видя в пълния му блясък лани :devil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...