Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Имате ли чувство, че оглушавате след продължително слушане на музика на слушалки????

Пробелма на нискокачествените слушалки е че не вадят честотите правилно. Най-вече ниските честоти. Като няма достатъчно bass - човек е склонен да увеличи volume-то :) с идеята да достигне ниво при което музиката ще има достатъчно power. Само дето.. поради изкривяването... със това увеличаване на звука се вдигат прекалено много високите.. най вече средите.. а знаем че ухото е най-чувствително на тях тъй като човешкия говор се разполага там...

 

Ето и една примерна разлика :P http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=651&graphID[]=303

 

Така че - да.. евтините слушалки изморяват слуха доста бързо. Ако слушате често на слушалки ... инвестирайте в нещо по-качествено. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Дайте ми реогъна , рокетланчера , машийн гъна , гравитито и малко свободно време ... после гледайте как изтребвам всичко .

Един калашник 10000лв , амуниций 150лв , да гледаш как измират извънземните (ако идват с мир няма да е коректно от наша страна) , безценно .

Ето война на световете .

Земята ВС Нибиру .

КАРТИНКА

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

По-точно календара на маите е САМО до 2012 година, никой не е казал че ще има РЕСЕТ или нещо подобно.... :)

 

Всъщност никой не е казал, че ще има каквото и да е друго освен RESET, ама карай...нали така е по-интересно...

Link to comment
Share on other sites

Пробелма на нискокачествените слушалки е че не вадят честотите правилно. Най-вече ниските честоти. Като няма достатъчно bass - човек е склонен да увеличи volume-то :) с идеята да достигне ниво при което музиката ще има достатъчно power. Само дето.. поради изкривяването... със това увеличаване на звука се вдигат прекалено много високите.. най вече средите.. а знаем че ухото е най-чувствително на тях тъй като човешкия говор се разполага там...

 

Ето и една примерна разлика :P http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=651&graphID[]=303

 

Така че - да.. евтините слушалки изморяват слуха доста бързо. Ако слушате често на слушалки ... инвестирайте в нещо по-качествено. ;)

Да препоръчаш нещо за човек, който прекарва ~ 30 часа на слушалки седмично :)

Сегашните ми са Philips SHE 7850

Link to comment
Share on other sites

Има нещо вярно за слушалките.. преди карах със сравнително евтини слушалки и след около час слушане ушите ме заболяваха.Преди няколко месеца взех слушалки за 50 кинта , точен модел не мога да дам в момента , но мога да карам цял ден с тия слушалки като volume-то на плеъра е на макс и няма никви слухови поражения :) Кофтито е ,че слушалките почнаха да се развалят , а не ми се дават пари за нови.. :/

Link to comment
Share on other sites

Исках да кажа , че Нибиру прави обиколко около нашето слънце за 3600 години , толкова е и календара на маите , чудно .

Края на календара се пада 21 12 2012 и точно тогава платената ще е най-близко до земята , още по учудващо !

От къде ги знаят тези неща , не ми е много ясно ... ако ще е лошо не искам и да разбирам .

п.п. Това е рождениаят ми пост хора .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Може , но според мен няма да мине толкова близо за да доведе такива фатални последствия .

Според някои учени само щало да има огромни природни бедствия , като тези по новините , но неколкократно по-силни , а това е достатъчно .

До колкото гледах предаване за Ванга , тя е казала , че 2012 щяло да има огромни природни бедствия , което щяло да доведе до загиването на 2/3ти от населението на земята .

п.п. Има някаква връзка , но е тънка и повечето неща не са доказани .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Странно как всеки, който малко от малко знае нещо за маите, се дистанцира от подобен спор. Най-малкото защото нулирането на календара не изглежда да е било важно за маите. Да не говорим, че само календарът на дългото време се нулира тогава. По ритуалния календар датата ще е 4 ахау, което само доказва, че нулирането е просто функция на измислен от човека календар, макар и базиран на движението на небесните тела.

Link to comment
Share on other sites

Исках да кажа , че Нибиру прави обиколко около нашето слънце за 3600 години , толкова е и календара на маите , чудно .

Края на календара се пада 21 12 2012 и точно тогава платената ще е най-близко до земята , още по учудващо !

От къде ги знаят тези неща , не ми е много ясно ... ако ще е лошо не искам и да разбирам .

п.п. Това е рождениаят ми пост хора .

:laughing:

още по интересното е че според други източници тогава слънцето навлиза от ерата на рибите в ерата на водолея...

 

zeitgeist е хубаво филмче... въпреки че там говореха за 2150-та... макар че... кой знае... 2012-та ми се струва по-интересна година :)

 

Предлагам преди края на света да си организираме massive party :) много секс... бири мири.. фишеци.. и други животински удоволствия :devil

Ако може да е на няколко сцени за да има за всекиго по нещо.. :) drumandbass set-a ми задължително ще започне със current value - scared :) :punk :punk

 

Иначе за слушалките... някакъв модел около 100 кинта на sehnreiser... е доста приемлив вариант :)

 

Виж този сайт: http://www.headphone.com/

 

има интересни ревюта и сравнения :) като си харесаш нещо вианги можеш да видиш за цени във amazon или zzound

Link to comment
Share on other sites

То и за 2000-та година се довореше така...

Е тва го говореха ония религиозните фанатици. FUK DEM! :) абе.. ще поживеем и ще видим... но предложението ми за massive партито остава :P :D

 

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendID=54196252

 

:) peace и dark rain са доста добри

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер аз съм хубавааа :happy:

Ако искате да направите подарък на гаджето си,моля свържете се с мен :D :rolleyes:

Навън е прекрасно,само където цял ден на работа...много приятно,мноого :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер аз съм хубавааа :happy:

Ако искате да направите подарък на гаджето си,моля свържете се с мен :D :rolleyes:

Навън е прекрасно,само където цял ден на работа...много приятно,мноого :rolleyes:

А мога ли да направя подарък на себе си :devil

Link to comment
Share on other sites

Да , но 2000 не мина планета близо до земята , която по принцип се описва в древната митология и куп факти долитат с това , а искам да питам дали някой е попаднал на нещо по-интересно ... повече информация по въпроса и да е сравнително нова .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера, защо се разискват толкова сериозно неща чието място е в раздел "Занимателно четиво". К'во щяло да стане тогава ? Ами ще ви кажа. Слагате си найлонови торбички на главата и тръгвате наведени към гробищата ! Наведени щото иначе като се бъгне магнитният щит на планетата, заради покачването на температурата найлонът от торбичките ще ви капе по краката. То до скоро се е вярвало, че земята е плоска, да - да ама не ! Свера е мамицата и. То и догоните въпреки удивително точните си митове (познания) за възникването на вселената, до ден днешен си търсят въжетата на люлката с която се бил спуснал от небето техният (нашият) праотец Номо. Предполага се, че все още си висят от небето ;) и стигат до Сириус :tongue . Ра както и Виракоча във всичките му форми са богове на слънцето. Помня миналата година майче беше, си седяхме на по биричка с едно приятелче физик ( с дипломи, безумен поглед и прочее атрибути на науката) и си говорехме на подобни теми. Та той ми спомена за някакви (какво съвпадение) слънчеви цикли от по 3600 години. И пак той каза, че наближава край на такъв цикъл, тогава слънчевата активност щяла да достигне максимумът си, след това щяла да започне да намалява, и така още толкова време. Втора звезда в системата ? Как пък не !? Можете ли да си представите орбитите на планетите ако (теоритично) имаше налична такава маса в системата. Във всеки случай нямаше да имат нищо общо с елипса, по-скоро щяха да са някакви епитрохоиди. Вместо да се занимавате с глупости, излезте някаде в тази прекрасна надвечер, пийте някоя друга биричка или каквото там искате.... ! Аз поне това ще правя. :punk

 

Ред. И за да не съм тотален офф :

 

Слушам в момента албумът на Джудас "Нострадамус". Звучи ми много...... странно ! И сътветно мислите ми са в синхрон - странни, ама много ! Мамицата му, и те ли !?

Link to comment
Share on other sites

Да , но 2000 не мина планета близо до земята , която по принцип се описва в древната митология и куп факти долитат с това , а искам да питам дали някой е попаднал на нещо по-интересно ... повече информация по въпроса и да е сравнително нова .

:laughing:

 

Аз мога да ти говоря за маите, защото това уча, но няма да ти е интересно...ще ти кажа, че това са глупости и съвременните западни разбирания не съответстват на майските. Мога и за Виракоча да ти разправям, дето Гадо вика, но и там няма да ти бъде задоволен глада за катаклизми и край на света. Просто явно в нашата култура е много важно да има край на света наблизо...вероятно нещо свързано със загубата на страха от Бога и се търсят оправдания в други култури, които ни изглеждат мистични.

Link to comment
Share on other sites

Добре, всички знаем как свършва света. Ледените великани идват, Один слиза с цялата си кохорта и един билюк валкирии, всички се смилат, вселената се сцепва откъм гърба и всички колективно умират в екстаза на боя. Какви са тия маи, календари и планети, много скучновато :D

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на гледна точка...маите са особено интересни. Ама както с всяко нещо, трябва малко да задълбаеш, за да ти стане интересно.

Link to comment
Share on other sites

чудя се къде да ходя тая вечер дали на кафенце и да пия 3-4 уискита или на кръчма и да пия 3-4 водки...... тоя въпрос ме тормози цял ден

Link to comment
Share on other sites

чудя се къде да ходя тая вечер дали на кафенце и да пия 3-4 уискита или на кръчма и да пия 3-4 водки...... тоя въпрос ме тормози цял ден

 

Пич, загазил си я здравата ! Т'ва е жестока дилема ! :lol:

 

Ред. 1 Ха ! Станал съм "Майстор".

Ред. 2 Само заради парчето "Нострадамус" си струва да изтърпиш целият албум !

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...