Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Намерих си ново аниме! :P Сега поне ще има какво да правя като ми е тъпо ^^

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
А дали не е крайно време отново да поставим на дневен ред въпроса с кирилицата и правописа?

 

Защото вело-форумът, който посещавам е постигнал много повече за езиковата култура на посещаващите го подрастващи от училищата именно със задължителната кирилица (и приложение, което позволява писането на кирилица, при неналичието на такава на компютъра) и триене на постове с фрапиращи правописни грешки.

 

Въпроса е поставян много пъти - не знам да има промяна в становището на екипа по въпроса... ако искаш потърси съответните дискусии и си опресни паметта ;)

 

Това за правописа - да тръгнем да проверяваме правописа на хората, да им трием постове и да ги поучаваме кое как се пише и защо така - е това е напарво като виц, да ме прощаваш... И накрая на 20 юни правим тест и раздаваме дипломи ли?! Айде няма нужда - форума не е вечерно училище за провалили се зрелостници. Ако някой е неграмотен - за негова сметка е, за нас остава веселбата. Ние не сме филиал на МОН, та да изправяме кривиците на образователната система.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е поставян много пъти - не знам да има промяна в становището на екипа по въпроса... ако искаш потърси съответните дискусии и си опресни паметта ;)

 

Това за правописа - да тръгнем да проверяваме правописа на хората, да им трием постове и да ги поучаваме кое как се пише и защо така - е това е напарво като виц, да ме прощаваш... И накрая на 20 юни правим тест и раздаваме дипломи ли?! Айде няма нужда - форума не е вечерно училище за провалили се зрелостници. Ако някой е неграмотен - за негова сметка е, за нас остава веселбата. Ние не сме филиал на МОН, та да изправяме кривиците на образователната система.

а не сме ли група от хора с общи интереси, които искат да си помагат един на друг?

 

разбирам, много сте натоварени и си имате и друга работа за вършене. технологично не ми е ясно дали е твърде трудоемко да се добави функция/модул за проверка на правопис към редактора на постингите или пък да се линкне някакъв външен такъв. като начало може да се пробва само да се добави тази екстра без да се изисква задължителното й ползване, та да не се претоварват модерите с излишни проверки за правопис.

ако на потребителите им хареса те сами ще се научат да го ползват. бас държа че и голяма част от програмистки настроените потребители ще искат да ви помогнат с внедряването.

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам CYRILLA за Word, но скоро открих, че действа и тук. Пък може и да е опция на мозилата, не съм сигурен. Въпросът е, че действа. Ако някой го е грижа как изглежда в очите на другите (по отношение на правописа), сам ще намери начин да си коригира постовете.

Link to comment
Share on other sites

е точно де.

мозилата си има опция. уърда си има опция. тоя си има опция, оня си има опция.

форума си няма.

Link to comment
Share on other sites

До г-н ov3rm4n:

Да, много добре знам, че е поставям много пъти, благодаря паметта ми работи прекрасно. Прочети пак поста ми. Този път внимателно.

На последните един-два пъти и аз съм бил "присъстващ" във форума, както и активен участник в дискусията. Да опресня твоята памет - последната такава я стартирах аз, макар и индиректно :] Може би се опитваш да ме убедиш, че от тогава нищо не се е променило? Ако ти не си се променил - не екстраполирай!

 

И това, за смехотворността, за вица, еми да, виц е. Виц е, че във форум с грубо шест хиляди регистрирани потребителя (от които активните са горе-долу колкото тук), на които има един администратор и пет модератора успяват някакси да внесат ред, както и да приложат тази система за правописа. Виц е, че на осемнайсет хиляди регистрирани, от които и една десета не са активни и петнайсет човека модератори и администратори едвам поддържат ред. Е, да. Трябва да проявя снисхождение. Вие сте хора, вие си имате личен живот, докато онези там, нехора живеят във форума, не излизат никъде, въобще форума им е единствения живот.

Да, виц е :)

Link to comment
Share on other sites

е точно де.

мозилата си има опция. уърда си има опция. тоя си има опция, оня си има опция.

форума си няма.

SMF има такава добавка, така че толкова скъп форум, като IPB не може да няма.
Link to comment
Share on other sites

Тия технологии ще ни затрият като вид.Един прост( хич не е прост ) телефон от вчера не мога да му настроя всичко...а едно време си имаше просто бутон за вдигане и за затваряне плюс цифричките.

Link to comment
Share on other sites

Sredata na sedmicata e. Basi typoto. V4era se napih samosindikalno i be6e nqkak si zabavno i gledah film-a Metal:A headbangers Journey. Ot alkohola li, nz i az ot kakvo oba4e go prieh mnogo navytre i prisyrce. Be6e mnogo inspirira6to prejivqvane.

Link to comment
Share on other sites

Тия технологии ще ни затрият като вид.Един прост( хич не е прост ) телефон от вчера не мога да му настроя всичко...а едно време си имаше просто бутон за вдигане и за затваряне плюс цифричките.

 

Моя все още си има само това :laughing:

Link to comment
Share on other sites

btw ся си гледам стария тел...и ми е жално да го сложа в шкафа да седи просто така.Добро телефонче беше, служеше ми вярно, ся да го захвърля.А колко пъти съм го хвърлял и пак работи...т'ва кафе сутринта сигурно е било дефектно - разкапал ми се е мозъка от него.

Link to comment
Share on other sites

До г-н ov3rm4n:

Да, много добре знам, че е поставям много пъти, благодаря паметта ми работи прекрасно. Прочети пак поста ми. Този път внимателно.

На последните един-два пъти и аз съм бил "присъстващ" във форума, както и активен участник в дискусията. Да опресня твоята памет - последната такава я стартирах аз, макар и индиректно :] Може би се опитваш да ме убедиш, че от тогава нищо не се е променило? Ако ти не си се променил - не екстраполирай!

 

И това, за смехотворността, за вица, еми да, виц е. Виц е, че във форум с грубо шест хиляди регистрирани потребителя (от които активните са горе-долу колкото тук), на които има един администратор и пет модератора успяват някакси да внесат ред, както и да приложат тази система за правописа. Виц е, че на осемнайсет хиляди регистрирани, от които и една десета не са активни и петнайсет човека модератори и администратори едвам поддържат ред. Е, да. Трябва да проявя снисхождение. Вие сте хора, вие си имате личен живот, докато онези там, нехора живеят във форума, не излизат никъде, въобще форума им е единствения живот.

Да, виц е :)

 

Не ме разбра... да изясня:

 

Не виждам абсолютно никакъв смисъл да се превръщат едни хора в пъдари на правописа на други хора, на които изобщо не им пука как пишат. Какъв е смисъла ще ме осветлиш ли? Какво ще постигнем с това? Това как ще подобри форума? Освен че ще се внесе напрежение и още един повод за разправии между участниците?

 

Ако някой е дораснал до там, че да му пука как пише - има милиони начини да си следи правописа - има приставки за браузъри и какви ли още не хубости. Ако не е дораснал до там и не чувства вътрешна необходимост - аз ли съм или ти ли си човека, дето ще го поведе към светлите бъднини?! Форума си има едни правила, които поставят комуникациите в него в някакви общи рамки, гарантиращи едно прилично ниво на качество. Неща като лично възпитание, грамотност и прочие персонални качества на участниците - не мисля, че е работа на един форум да превъзпитава хората си - поне не директно, защото индиректно той го прави - Чикатило правилно отбеляза - неусетно 99% от хората прописаха на кирилица, шльокавят единици. Без да има изискване за това, без да има санкции, разправии, обидени и засегнати... Нали? И този ефект ще е по-траен именно защото не е наложен със санкции - съпротивата срещу санкциите е естествена реакция, с едни санкции само би се изострило положението без да се постигне нищо.

 

За промените - не екстраполирам. Писна ми да ми "припишиват" реплики, защото така им е удобно и така им се иска да е на някои, и после да ми чупят стойки и да ми размахват пръст, за нещо което никога не съм казвал... Прочети внимателно - казах че доколкото ми е известно няма промяна в мнението на екипа по тези въпроси. Променили са се много неща - едно от тях е и това, че вече почти всички пишат на кирилица, без това да им се изисква. Променили са се хората. Не ми дрънкай - "Може би се опитваш да ме убедиш, че от тогава нищо не се е променило?" - айде не ми скачай толкова емоционално... Нищо не се опитвам - казвам го в прав текст. Ако ти не разбираш какво ти казват на чист български... или ти се иска да съм казал друго, та да можеш да изпъкнеш с апострофи - съжалявам, не става.

 

За модераторите и администраторите и модерирането... Защо всички смятате, че модераторите трябва да са пъдари, въоръжени с геги и наказания, дето да дебнат нон стоп всички?! Само аз ли смятам, че за качеството на един форум говори нивото на модераторска намеса в "живота" му - колкото по-рядко се налага модератора да се прави на модератор, толкова "по-зрял" е форума и толкова по-качествени са участниците в него?! Ако един форум има нужда от твърда ръка и силно модераторско присъствие - зле. Много зле. Нещо не е наред.

 

Изобщо отстрани е изключително лесно да иронизираш и критикуваш модератори и администратори... Не знам защо всички си мислите, че това е ебати кефа и ебати куул и готиното и якото да си нещо подобно. Седиш си, модерираш си.. кеф. Седиш и си цъкаш джобен тенис.

 

Изобщо... какво се обяснявам?! Прекрасно ми е известно, че каквото и да кажа - не съм прав, не съм прав и това е. Нали така? Айде почвайте - сега ще ми обясните какво всъщност съм казал. Много ме кефи този момент - никога не знам какво точно съм казал, докато не се намери някой да ми обясни собствените ми думи. Освен това - модерно е, да си контра на ov3rm4n. Направо е задължително ако искаш да си куул, гарантирано си пекан.

Link to comment
Share on other sites

Много ме кефи този момент - никога не знам какво точно съм казал, докато не се намери някой да ми обясни собствените ми думи.

 

Вината може и да е в теб, ако не изразяваш това, което искаш подходящо, или най-малкото с разбираеми за другите думи. Това не е заяждане, съвсем сериозно го казвам. И аз съм имал подобни моменти и мисля, че е добре като има такива ситуации човек да се опита да се изразява по-ясно.

Link to comment
Share on other sites

естествено, че вината е в мен, не ставай смешен. сериозно обмислям да си купя таблет, та да мога да рисувам схеми, диаграми и картинки, с които да илюстрирам мъглявите си дрънканици.

Link to comment
Share on other sites

не бе - нищо не обръщам, полу-шега полу-сериозно го казвам горното. Ето виждаш ли? Поредно доказателство, че не се изразявам ясно :)

 

разбирам, че си добронамерен, не се заяждам - иронизирам се.

Link to comment
Share on other sites

мдамм, съвсем друго си е да се правиш на интересен в продължение на 30-40 реда, вместо да си кажеш кратко и ясно: "не ми се занимава". или класиката: "тоа пък ша ми каже на мене!". а най-добре е "нема пък и туйто!", ама няма тропащо с крак сърдито/нацупено емотче.

 

ааа да не забравим все пак че всички други имат някакво различно от единствено правилното мнение само за да се направят на интересни и това им е основна причина за съществуване и лайтмотив във всяка комуникация във форума.

Link to comment
Share on other sites

mobo, понеже виждам, че много ти преча персонално на теб с присъствието и мненията си - ок. Твоята да е. Както и на всички дето смятат, че присъствието ми е олицетворение на злото. Дано нещата тръгнат по мед и масло от тук на сетне. :D

 

Приятно ми беше, съжалявам ако на някой не му е било.

Link to comment
Share on other sites

mobo, понеже виждам, че много ти преча персонално на теб с присъствието и мненията си - ок. Твоята да е. Както и на всички дето смятат, че присъствието ми е олицетворение на злото. Дано нещата тръгнат по мед и масло от тук на сетне. :D

 

Приятно ми беше, съжалявам ако на някой не му е било.

и на мен ми беше много приятно, забавно, образователно и вдъхновяващо. съжалявам че си се почувствал така.

до другия път.

Link to comment
Share on other sites

...Освен това - модерно е, да си контра на ov3rm4n...
И аз съм го забелязал като тенденция в този форум! :D Може би, защото на много хора им прави впечатление остроумните ти изказвания и си мислят: "как мога да бъда по-остроумен от остроумния - като се опитвам винаги да бъда на контра с него. Още повече - ще докажа, че не ме е страх от модераторите!"

Аз имам предложение - назначете един правопис-модератор. Той ще следи за правописа във форума. А си написал а вместо ъ - 60% warn, за пропусната запетая 20%. Сгрешен словоред на изречение - ban. A пишеш на latinica - забрана на всякакъв достъп до интернет! И 3 години затвор! :D Също така, при регистрация във форума се решава кандидат-студентски тест по езикова култура. Резултатът от теста се умножава по 2 и се събира с оценката по Български език от текущата година. На края на месеца излиза първо класиране. Приемат се 3-ма човека. Мисля, че ще е лесно да се направи подбор на интелегентни хора по този начин. E, вярно, може да има 2-ма човека във форума, но пък ще могат да си пишат по темите без правописни грешки до откат!

Най-лесно е в същност да направим Волен Сидеров админ на форума... :laughing:

А също предлагам и да тръгнем по улицата и да бием не толкова привлекателните хора. За хора с наднормено тегло - 6 години затвор. За хора, които не са се къпали днес - 30 тояги на голо!

 

 

Понякога в стремежа си да бъдете оригинални, ставате смешни. Не виждате ли, че всичко на всичко 20 човека пишем във форума, остава и да си трием мнения, само, защото сме пропуснали някоя буква или запетая! Толкова малко хора пишем в този форум, че си нямаме дори форумен идиот, та се налага да се редуваме!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...