Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Новичко и лъскавичко винаги е по-добре.

пропускаш, че в мат'риала нямаш такова :)

така че всъщност ще е позабърсано и пребоядисано старо.

и по-добрето ще е само за него.

Link to comment
Share on other sites

само че не се оплаквам, а си бачкам.

аз като некрасив, неинтелигентен, немлад, следователно и непротестиращ, предпочитам да подбутвам нещо едвакретащо, вместо да взривявам всичко и тепърва да обсмислям какво новичко и лъскавичко да поставя на празното място, за да му се радвам, пък и предполагам че и то всъщност няма да работи.

ама пък би било новичко и лъскавичко.

Абе при пожарникарското управление беше наблегнал осоновно на мрънкането. Нищо, че и там имаше едвакретащи неща... Не че искам да звуча като адвокат на тиквеника, просто тогава се набиваха на очи критиките ти. А с почервеняването (и покафевяването) на пейзажа изведнъж мрънкането секна...

Link to comment
Share on other sites

това е е х♚йня и ако не си направила 500 кинта тоя ден...не си заслужава. питай ме от къде знам...да е*а и работата

И на двете места бачкам за много малко пари. На едното, за да имам постоянен договор и осигуровки целогодишно (макар и на 4 часа вече), на другото бачкам за стаж... Ужас е.

Link to comment
Share on other sites

Това е БГ действителността.Докато ВСЕКИ ЕДИН зависещ от труда си не проумее,че е прецакан и не си заслужава ще си продължим с кретането и агонията.

Link to comment
Share on other sites

С този си въпрос потвърждаваш и заставаш на страната на статуквото.Но какво друго да се очаква от човек като теб,който не приема чуждо мнение и е застанал на някаква твърда,единствена позиция за състоянието на политиката и обществото ни?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Бате сипи си едно пиене и влез във вЕбоКс севЪн или някав друг сайт ... че тука ... много се преуморяваш.

 

 

_______________________

Жив и здрав да г-н Бисеров ... искам като порасна още малко да съм като него...

Link to comment
Share on other sites

host-е,това към мене ли беше?Щото ако да нещо те е треснало та да ми говориш по този начин  :Facepalm:

Psihara^^,що?Някаква теория ще развиваш? :smile1:

А ти имаш ли?

Link to comment
Share on other sites

Няма да ти развивам теория, но ако ти имаш малък бизнес и можеш да си позволиш да плащаш по 3000 лева заплата, то аз не мога да си го позволя. Което значи, че ти си водиш бизнеса по-добре от мен. Радвам се, че има такива хора. Аз все още не съм от тях.

Но ако не е така - то просто можеш да си сипеш 1 студена вода и спреш да мислиш. Завинаги.

Link to comment
Share on other sites

Би ли обяснил на по-ниско просветените защо? Защото аз не виждам никаква връзка.

Искам да кажа, че без някаква аргументация, мнението ти изглежда въздухарско и елементарно тролене.

Link to comment
Share on other sites

Защото малкият бизнес в България НЯМА толкова голяма печалба, че да може да си позволява подобни заплати. Може да попитате Васко или Виден или Мобо.

 

Ако трябва да съм напълно откровен - работодателите, които искат да дават, но нямат, са много повече от тези, които имат и не искат да дават.

 

host-а и chistacha седят точно от 2-те страни на монетата. Коста е напълно наясно колко печели фирмата и колко взима той и колко са възможностите, и че 3000 лева са мираж, защото бизнеса не го позволява.

Стоил е роб на съвременния герберизъм и едвам взима 1000 лева, за нещо за което трябва да му дават около двойно (поне).

Link to comment
Share on other sites

Що ве... Психарю... има бая хора които изкарват много и даат нищо. Възможностите на дружеството в което съм са безконечни, мениЖмЕнта й е лом и тавани едни и същи резултати незнайно колко години. Иначе ... небето е предела :D

 

Инак, повечето бизнеси в БГ са тотални помийни ями. Работиш за да работиш... имаш "фирма" за да имаш фирма ... некви такива. И аз имах такъв бизнес, знаех как да го управлявам, знаех как да го направя много по-печеливш .... направих коалиция с комунист и изгорях с нервите. 

 

ЮЛ които плащат разумни за наетите лица заплати в БГ сигурно са не повече 100-на ... говорим за такива с легален бизнес. Другото е тип ТКЗС.

 

А аз наистина си мечтая да съм като г-н Бисеров... 

Link to comment
Share on other sites

По тази логика давай бизнеси с по-малка печалба от 40 000 на година да ги затваряме, за да може по-големите бизнеси да се разрастват по-бързо и да дават по-големи заплати...

 

Oh wait... това не ти ли напомня на някакъв вид... управление? Което всички тук ненавиждат? Хмммм.


И в съвсем различна насока:

Някой от вас плаща ли за музика? Купувате ли си песни, CD-та и т.н?

Link to comment
Share on other sites

Не ве ... Иване ... не... що така профанизираш нещата. 

 

Кой ти е казал да затуряш бизнеси до 40 хилки чисто? Въпроса е как тия бизнеси си управляват парите. Аз това ти намеквам. Повечето ги управляват в стила "ако не върви бизнеса ши намъла заплатити , ши уволна някой, ши търса по-нисък наем" и прочие рестриктивни мерки... които дори и ефективни понякога когато не връщаш НИЩО от това което изкарваш в бизнеса който имаш ... нищо не правят. Щото ти пак нищо не инвестираш, и пак са ти зле резултатите.

 

Аз никой не карам да си закрива бизнеса и никъде не съм го споменавал или намеквал.

Link to comment
Share on other sites

Стоил е роб на съвременния герберизъм и едвам взима 1000 лева, за нещо за което трябва да му дават около двойно (поне).

 

А защо "герберизъм" - при комунистите и ендесевистите по-големи ли заплати даваха?

Link to comment
Share on other sites

А защо "герберизъм" - при комунистите и ендесевистите по-големи ли заплати даваха?

Не. Просто в момента фирмата върви двойно повече, защото Герб удариха рамо, а заплатите не са скочили двойно. Дори не са скочили....

Link to comment
Share on other sites

По тази логика давай бизнеси с по-малка печалба от 40 000 на година да ги затваряме, за да може по-големите бизнеси да се разрастват по-бързо и да дават по-големи заплати...

 

Oh wait... това не ти ли напомня на някакъв вид... управление? Което всички тук ненавиждат? Хмммм.

И в съвсем различна насока:

Някой от вас плаща ли за музика? Купувате ли си песни, CD-та и т.н?

Това и е хубавото на пазарната икономика, регулира се самичка. Лоши заплати - по-трудно се намират хора, бизнеса върви по-трудно. 

Неприятното е, че заплатите са ниски не само при малките фирми които не могат да си позволят да плащат. 

 

За музиката - отдавна не съм си купувал, напоследък го карам основно на youtubе

Link to comment
Share on other sites

Не. Просто в момента фирмата върви двойно повече, защото Герб удариха рамо, а заплатите не са скочили двойно. Дори не са скочили....

а когато гербер удари рамо, то е за около 30% от оборота.

 

с останалото се оправяй с разходите и заплатите.

Link to comment
Share on other sites

Арпа, повечето фирми в България са такива. Когато шефчето достигне някаква печалба, която задоволява нуждите му, спира да расте, а просто бачка. Заформя се един порочен кръг... 


@mobo, точно толкова. Да не сме играли на едно и също място? :lol:

Link to comment
Share on other sites

За музиката - отдавна не съм си купувал, напоследък го карам основно на youtubе

Аз пък карам на радио основно. И да купих си наскоро няколко от албумите на Rondo Veneciano - един от ebay, другите от амазон. Проблем?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...