Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Правителството няма да изкара до лятото на следващата година без външен заем и затова в ГЕРБ, сериозно обмислят вариант за предсрочни парламентарни избори, прогнозира във В. Търново Сергей Станишев. По- рано днес лидерът на БСП изнесе лекция пред студенти във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ на тема „Съвременната криза и България утре“ и участва в дискусионен клуб със социалисти от старата столица. “Правителството вече изпусна удобния момент да излезе на външните пазари и да вземе при изгодни условия кредитиране. При тази ситуация страхувайки се, че до следващите избори ще лъсне цялата истина за тяхното управление не изключвам възможността да обмислят предсрочни“, коментира Сергей Станишев. Бившият премиер добави, че 2, 5 години сегашното правителство е живяло с резерва натрупан от предишното, но той вече е изяден наполовина. Той определи, като опасно посягането на сребърния фонд и на резерва, защото това ще срине финансовата система. Сергей Станишев каза още, че от ГЕРБ разбирали, че сега моментът е удобен за избори, тъй като БСП преминава през отчети и избори, партията на Меглена Кунева не е структурирана, а десницата не е консолидирана. По думите му твърденията за връзка между него и скандала с австрийския лобист Петер Хохегер, който е разследван за корупция, също са насочени тази посока и целели отвличане на вниманието и шантажиране на опозицията.

Link to comment
Share on other sites

... и моментално спрях да чета

Хубаво си спрял да четеш, но от доста места вече започнаха да споменават за фалит на държавата в доста близко бъдеще. Малоумника(балканският супермен) 3 години след началото на мандата си продължава да се оправдава с предишните. Много интересен анализ имах възможност да слушам тези дни. Дадоха за пример случаят в Афганистан при който американски войник уби 16 жени и деца. Ако Обама действаше като Борисов, то той би трябвало да излезе и да каже, че Буш а не той трябва да се извини на семействата на загиналите. Нали се сещаш кога това би се случило. Използването на Сребърният фонд за да финансира държавата е просто велика идея :bowdown:. За съжаление вече започват да се виждат резултатите от некадърното управление в последните 3 години. Ще ти дам и един друг пример за който не съм видял да се коментира много. Цената на зимното почистване. До 2009-та е била 22-25 милиона лева на година. Цената варира според това колко тежка е зимата. Веднага след като дойдоха на глас новите гении направи търгове както само те си могат. Цената вече е 52-58 лева на година. Да си видял да се почиства по - добре спрямо преди? Спомняш ли си и зимата миналата година. Почти нямаше сняг. Да не говорим за други абсурди. В планински райони да искат по ниска цена на километър отколкото в такива с равнинен характер. На места разликите са до 7 пъти по - скъпо в равнината. Разбира се конкурсите са организирани като за наши хора. Специални условия за да не може никоя друга фирма да не кандидатства и премахнат праг за максимална цена. Няпомня ми на това как се организират избори в стил ГЕРБ. Неща да коментираш и за идеята да се намали ДДС в краят на мандата им? А за абсолютният театър миналата година с Лукойл. Затвораха им фабриката в месеца в който така или иначе са в профилактика. После какво стана? Пак си работят без да имат инсталирани измервателните уреди.

 

Отдавна се чудя дали да не направя отделна тема за това гениално правителство. Не мисля, че ще има много активност в нея и затова не съм го направил.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво си спрял да четеш,

 

Естествено, че е хубаво! Никога няма да дойде ден, в който да чета пропагандните гнусотии на долна комунистическа издънка (сериозно нататък не четох). Което не значи, че не виждам другото, нито пък, че защитавам някого. Не може един от най-големите престъпници на национално ниво да коментира действията на КОЙТО И ДА Е друг. Няма смисъл да коментираме и да спорим, явно ти си от червените, а аз нямам думи в речника да опиша омразата си към тях. Подобно е отношението ми към ВСИЧКИ български политици - казвам го, преди да си помислил друго.

 

Прави тема ако искаш за многото глупости на ГЕРБ, но да направим една и за простотиите на червените боклуци. И на сините боклуци също! Ще изпишем света....

Link to comment
Share on other sites

Случайно да е имало партия в България, която да е взела властта и да не се е осрала МОЩНО? И да има смислена партия която да заслужава да се гласува за нея?

Link to comment
Share on other sites

Случайно да е имало партия в България, която да е взела властта и да не се е осрала МОЩНО? И да има смислена партия която да заслужава да се гласува за нея?

 

Случайно да е имало партия, различна от първата?

Link to comment
Share on other sites

Заблуждавах се едно време че "сините" са по-добри от "червените", че са честни хора и т.н. е нищо подобно. Следващите бяха същите лайна (някой просто си промениха боята). От един момент натам спря да ми пука - то ДРУГИ НЯМА. И не гласувам. Щото няма за кого. И не виждам да има изгледи за промяна.

Link to comment
Share on other sites

Заблуждавах се едно време че "сините" са по-добри от "червените", че са честни хора и т.н. е нищо подобно. Следващите бяха същите лайна (някой просто си промениха боята). От един момент натам спря да ми пука - то ДРУГИ НЯМА. И не гласувам. Щото няма за кого. И не виждам да има изгледи за промяна.

Това беше основната заблуда, която играчите от ДС успяха да втълпят на хората, които все още имаха шанс да влияят на изборите. Постигнаха го успешно само с внедряването на няколко ключови агента по учебник. Сега повечето са убедени, че всички са маскари и ходят за гъби, вместо да гласуват, при което изборите се решават от неграмотната част от населението, което изключително лесно се манипулира. И така докато се стигна до настоящия пълен милиционерски абсурд.

 

А ето и една интересна новина:

Катарският бизнес не прояви никакъв интерес към България

 

Нито един катарски бизнесмен не дойде на бизнес форума в катарската столица Доха, организиран по повод посещението на българска делегация, водена от премиера Бойко Борисов, част от която са представители на сто български компании.

Убеден съм, че може да се намери икономическа конструкция, която да привлече и да оправдае катарска инвестиция у нас, коментира пред пратеници на българските медии в Доха министърът на икономиката Трайчо Трайков. Въпреки това е открил форума на английски език, съобщава dariknews.bg. Поканени за участие са били 500 катарски фирми.

 

Както се казва, резил на квадрат, но ние сме свикнали.

Link to comment
Share on other sites

Постигнаха го успешно само с внедряването на няколко ключови агента по учебник.

 

Как няколко бе братче, те така се осраха че трябва поне половината да са били такива (и то в изпълнителната власт), че да се осерат толкова генерално

 

Честно аз не вярвам да има нормални политици. Докато няма нормални бизнесмени а само мутри и връзкари няма да има и нормални политици и всичко ще е толкова корумпирано както е сега. Това няма да се промени идните 15 години.

 

Дай ми причина да ида да гласувам и ако може да споделиш и за кого. Варианта - за всеки освен тези и тези не съществува. Аз не гласувам против а "ЗА". Ако имаше отрицателен вот щях да го правя през цялото време.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Tемпературни рекорди в Северна България...

 

Температурата в Русе към 17 ч. достигна 26,9 градуса на сянка и мина рекорда, поставен на този ден преди 82 години

 

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4658491

 

ще става и "по-зле".

Link to comment
Share on other sites

Доставчиците на телевизия и нет, имат срок от 3 седмици, за да премахнат въздушните си трасета. Повече инфо тук.

Интересно дали ще станем свидетели на масово рязане или пак поредната буря в чаша с вода...

Наистина ми се иска всички тези трасета да слезнат под земята и да се прекрати практиката за "лесен" монтаж.

Link to comment
Share on other sites

Тези грозно висящите кабели по фасадите, които показаха в коментара с кремпинг и компресиращите F конектори са на blizoo... Миналата година когато започнаха да режат кабелите в центъра на София, от ДВСК режеха, а ние техниците по заповед на мениджърите на фирмата опъвахме кабелите отново по фасадите на мястото на вече отрязаните... Имаше места, където се вкараха в каналната мрежа, но много си останаха отново да си висят отвън по сградите на хората. Вместо да продължат и да вкарат всичките си висящи кабели под земята шефовете от blizoo решиха да съкращават от техниците, дето и работиха и по 12 часа на ден....

laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Viva Evrokom :bowdown:

 

Нищо няма да стане и този път.Ще ги пуснат на ново, защото им излиза в пъти по-евтино да си платят кабелите + глобата.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Видене, ако знаеш как ги следя и чета тези новини, и едно такова неприятно чувство се надига у мен...Просто докато не се започне с реалното затваряне на булевардите и работата по тях, няма как да повярвам, че нещо ще се случи...

Толкова години само се говори, пише..но нищо не се случва..Освен един бул.България и част от Руски...

Link to comment
Share on other sites

Така си е. Но винаги проблема е бил в парите, а сега ги има уредени (освен ако някой някъде не лъже). Тоест трябва да се започне. Аз се надявам в мечтите си да оправят разширението на Голямоконарско, ама надали скоро... Ще си изпокъсаме нервите като затворят големите булеварди, но пък после ще е добре... Старта на тия ремонти е като сигнал да се изнасяме от града докато приключат... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

За първи път от последните 20-на години, усещам, че се прави наистина нещо хубаво за Пловдив. Аз самия не гласувах за Тотев, но поне за сега се убеждавам, че той е правилния кмет за града ни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...