Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Времето ще покаже какво ще стане ...Но съм оптимист.

 

Абе от онзи ден гледам навсякъде разгласят че от другата седмица щяло да захладнява малко ...та чак до към -20 градуса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре,нека видим как ще стане :tongue

 

Още повече че всеки 2ри по света ползва/сваля нелегален software,филми.

 

ПС:

Намирисва на гражданска война .

 

ПС2: забрана на торентите, с които се споделят файлове, торент сайтовете ... :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UGd8TJj3xek&feature=player_embedded

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Пф,от няколко дни все попадам на една статия .. Истинската причина за визитата на Хилари Клинтън... и днес отново я видях някаде из Фб, и се реших да я прочета най накрая.

 

http://gruncharov.com/index.php/2012/01/28/real-reason-of-hillary-clintons-visit-in-bulgaria/

 

Докато четох началните редове ми мина една мисъл : Трета световна ?! :confused ... и вече като я прегледах цялата статия се обърках малко.

Link to comment
Share on other sites

Пф,от няколко дни все попадам на една статия .. Истинската причина за визитата на Хилари Клинтън... и днес отново я видях някаде из Фб, и се реших да я прочета най накрая.

 

http://gruncharov.com/index.php/2012/01/28/real-reason-of-hillary-clintons-visit-in-bulgaria/

 

Докато четох началните редове ми мина една мисъл : Трета световна ?! :confused ... и вече като я прегледах цялата статия се обърках малко.

 

Ситуацията е много сложна. Кой знае колко милиарди са сложени на масата. И все пак на драго сърце се разделям с държави като Иран, Ирак и....да не продължавам.

 

За чий чеп им е на иранците тая ядрена програма? Няма ли били в близките 15 години да сглобят ядрено оръжие. Не ми се чака да разбера дали имат или нямат възможността да направят атомна бомба.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз съм на друго мнение... мисля че Хамериканците са над всичко това,както и за много други неща.Чета че точно те спонсорират Иран .

Просто не ми се връзва по друг начин...защо Иран ще правят ядрени оръжия ? ... и какво ще нападат с тях Щатите ли ?

Явно са сложени бая пари на масата,и доста територия или петрол за окупиране.

 

Вече все повече намразвам "най-великата сила" ... и като се сетя че те стоят зад 11 септемви ,Ирак.

 

А и още нещо ми направи впечетление : ...Важно е също да се съобщи, че Америкакнския сенат миналата година одобри използването на ядрено оръжие “за превентивен удар, срещу всяка нация заплашваща националната сигурност на САЩ”

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Просто не ми се връзва по друг начин...защо Иран ще правят ядрени оръжия ? ... и какво ще нападат с тях Щатите ли ?

 

Само да вметна два офтопик-въпроса....Чел ли някога нещо, свързано с историята на Иран и колко имаш по география...в смисъл, знаеш ли кои държави са около Иран и какви са те? B)

Не го приемай като заяждане, защото съм далеч от тази мисъл - просто това е начинът ми да си задам въпроса. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

По география имах 4.Но иначе съм наясно с географските положения на държавите (Не и с историята).

Чесно казано преди не съм проявявал интерес към историята на Близкият Изток,просто от скоро ми е интересна гео-политиката.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Добре де....мен друг въпрос ме тормози. САЩ, Китайчугите и братушките кой знае какъв военен арсенал имат. До тук добре. Що нито една от тия сили не се обърне срещу Финландия, Англия, Колумбия, Бразилия...ами все срещу Иран и Ирак сучат.

 

Ся ще кажете НЕФТ. Хубуу нефт ама май тия с чалмите здраво си ги пере тока и са и те напред с рогата.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Мамицата им Хамериканска, те са виновни за всичко!

Те унищожиха Съветския Съюз, те унищожиха Златния Орфей...

И Мелодия на годината :)

Link to comment
Share on other sites

По география имах 4.Но иначе съм наясно с географските положения на държавите (Не и с историята).

Чесно казано преди не съм проявявал интерес към историята на Близкият Изток,просто от скоро ми е интересна гео-политиката.

 

Попитах те, тъй като твоето чудене, защо им са аджеба ядрените бомби на иранците, след като не могат да стигнат до Щатите с тях, ми се стори доста неориентирано, предвид че наистина евентуалните бъдещи ирански бомби нямат нищо общо с някаква директна заплаха към САЩ. Тъй като аз съм на бая годинки и съм съвременник на властването и на Пахлави-то, и на Хомейни-то (дет' се вика - всяка сутрин докато по радиото течаха "Дела и документи", си пиех кафето и с двамата :lol:), само ще вметна, че нещата са много по-дълбоки, отколкото изглеждат и включват много фактори като иранския петрол, близкото разположение на Израел, Китай, Русия, отношенията (им) със САЩ и куп други неща, които не смятам да изброявам, понеже вече доста се отплеснахме с офтопика...а и да се отплеснем - пак няма да върнем "Мелодия на годината". :bgrin:

 

П.П. А и щом една държава може да си кръщава военните учения с имената "Великият пророк 1" ; "Великият пророк 2" и т.н., това определено поражда притеснения, след като се знае, че същата държава притежава собствено военно производство, ракети с радиус 2000+ километра, едномилионна армия + още толкова веднага може да бъдат мобилизирани и др.

Link to comment
Share on other sites

Е, и? Къде е новената? Нищо необичайно за това време на годината... От както се помня като човек, гребната не е замръзвала само два или три пъти - подобен случай, евентуално, би бил новина. Бахти тъпите журналя, майна!

Link to comment
Share on other sites

Ако са заредили от ТИР дизела, дето примерно се знае, че не ства при еди какви си условия, какво е виновна бензиностанцията, че са карали при тези условия. Ако обаче се очаква да е дизел, който е уж за тия условия пък е замръзнал, тогава - да, трябва да ги разкатаят.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че нашия евро дизел замръзваше на -30, а другия на -25.

А и мисля, че си пише на всяка една бензиностанция...

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали има разлика в дизела и тир дизела като качество. Но като е по-евтин предполагам не е точно заради това, че обема на зареденото гориво ще е повече, а и заради нещо в качеството - все едно му е спестено нещо. И ако той наистина замръзва на по-високи температури от нормалния вече трябва да се види кой е виновен - шофьора, че не го е съобразил или бензиностанцията, че са го разредили още повече.

Link to comment
Share on other sites

Пак РЕЗИЛ

 

Обърнете внимание:

Патриаршеският тронот „Св. Неделя" изчезна. Вече двегодини, откакто го няма. Обяснението е,че се реставрира, но къде - не става многоясно. Някакъв майстор от задругата щялда работи по него. Не мога да си представякакво може да се случи с тази неръкотворнаценност, ако с нея се заиграе някакъвнекадърен или по- точно неграмотенмаестро от задругата на „ каквито щетемайстори". Но пък адски гадна фикциязапочва да расте в съзнанието ми. Понежевисшият клир обича лукса повече, отколкотохристиянското изкуство (видно оттапетите в „Св. Марина"), и понеже отБачковския манастир изчезна иконостасътот тринайсти век ведно с царските двери, моите притеснения стават повечеот основателни.

 

Кражба и продажба ли -защо не, на какво ли не се нагледахмепрез годините, когато децата на атеиститебавно и полека пораснаха в сан и осанка. Те май са по-опасни от бащите си, но съссигурност са по-нагли и значителнопо-образовани. Това ги превръща в труднисъперници.

 

Къде е тронът?

 

П.С.Крадци на няколко пътикрадяха буквите и части от бюста наЯворов пред арменското училище. Навъпроса, какво смятат да направят следпоредния набег, арменското църковнонастоятелство отговори:" И сто пъти даги откраднат, пак ще ги отлеем!"

 

Безгранична е наглостта, надменноста и простотията на клира....

Link to comment
Share on other sites

Половин България без интернет и телефони

 

"В 11.30 ч. "Виваком" регистрира технически проблем в мрежата си. Затрудненията в нормалното функциониране на системата засегнаха клиенти на VIVACOM, ползващи основно услуги за пренос на данни.

Скоро се очаква пълно нормализиране на работата на мрежата."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...