Jump to content
BulForum.com

Хранителни добавки


Stenli

Recommended Posts

Ако може да ми препоръчате млечно-яйчен протеин,ама да не е нутрим или някой друг български боклук,в бб-теам са дали Про Голд 90 и се оказало,че има 56 % белтъци,другото е соя и нишесте....Та ако може да ми кажете някав бавен протеин,който да е на по-народни цени.Мерси предварително

Това за Про Голд 90 сега ли го разбра :woot въпреки всичко Про Голд 90 си е добър

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

ми аз забивам про голд 90, щото не е много скъп. не го знам кво има вътре, но ми действа добре и продължавам да си го пия. този растителния протеин също е добър, но не ми харесва на вкус :sick

Link to comment
Share on other sites

Taka zna4i tyka ima mnogo razbira4i gledam, i iskam nqkoi po kompetenten da mi otgovori na vaprosa. Kogato vzimam zarejdasti dozi creatine 5 dena po 20gr. mi idva malko tejko postoqno da go raztvarqm v voda i da go piq ,taka 4e moga li da si go vzimam direktno ot lajicata bez da go raztvarqm v kakvoto i da bilo. Plus tova creatina nikoga ne se raztvarq dobre i ostava po 4ashata. 10x

Link to comment
Share on other sites

mi da moje da go pie6 i taka az sum probval da go piq edna lajica kreatin napravo si isipvam v ustata i posle piq voda no bez voda nqma osoben smisul 6toto za da raste6 s kreatin ti trqbva voda......

a i pri zarejda6tiq period ot 5 dena probvai da go pie6 primerno 4 pati na den po 5 grama - sutrin , predi tren , sled tren i predi lqgane da kajem 5 grama se raztvarqt dosta lesno

Link to comment
Share on other sites

mi 4ete6 kvo pi6e na opakovkata i go pie6 v malko po-golemi koli4estva :D

Ами пише 70 грама веднага след тренировка и като сложа малко повече да кажем 20-30 и ще станат 100 грама. Не е ли прекалено много? А и ако може да ми кажеш гейнъра за кво е?Маса ли се качва с него или ти дава повече енергия?

Link to comment
Share on other sites

Ами пише 70 грама веднага след тренировка и като сложа малко повече да кажем 20-30 и ще станат 100 грама. Не е ли прекалено много? А и ако може да ми кажеш гейнъра за кво е?Маса ли се качва с него или ти дава повече енергия?

маса се качва, ако го пиеш преди тренировка ще ти дава енергия за тренировката :)

Link to comment
Share on other sites

Маса се качва,ама не толкова чиста ММ... ;) Аз затова не ги предпочитам,тъйкато можеш да изядеш толкова въглехидрати,което е горе-долу същото.Вече протеина е друга бира.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами пише 70 грама веднага след тренировка и като сложа малко повече да кажем 20-30 и ще станат 100 грама. Не е ли прекалено много?

Не е вредно, но ако е повече от това, кеото организма ти може да приеме, просто го изпикаваш. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами пише 70 грама веднага след тренировка и като сложа малко повече да кажем 20-30 и ще станат 100 грама. Не е ли прекалено много? А и ако може да ми кажеш гейнъра за кво е?Маса ли се качва с него или ти дава повече енергия?

гейнърите по принцип са смес с по-високо въглехидратно съдържание. целта е да усвоиш бързо даваната от тях енергия и после при регенерацията да дръпнеш и малкия процент белтък, който е включен. препоръчва се прием преди тренировка (половин-един час преди интензивното натоварване). оказва добър ефект и при прием веднага след тренировка, именно заради въглехидратките, щото бързо дигат инсулина и спират катаболните процеси.

включването на гейнър в недобре балансирана диета, поради високата му калорийна стойност (не гледай кво пише на етикета) обаче крие риска от лесно напълняване. качването само на мускулна маса е чист мит. винаги ще качиш и мазнини.

 

 

Taka zna4i tyka ima mnogo razbira4i gledam, i iskam nqkoi po kompetenten da mi otgovori na vaprosa. Kogato vzimam zarejdasti dozi creatine 5 dena po 20gr. mi idva malko tejko postoqno da go raztvarqm v voda i da go piq ,taka 4e moga li da si go vzimam direktno ot lajicata bez da go raztvarqm v kakvoto i da bilo. Plus tova creatina nikoga ne se raztvarq dobre i ostava po 4ashata. 10x

въпреки че креатина не се разтваря (във вида креатин монохидрат, а не креатин сулфат), както ти каза злобил е хубаво да приемаш много течности, които да успеят да го натикат в клетките. друг подход за ефективно усвояване на креатина е приема му със чисти захари, по възможност монозахариди (фруктоза и глюкоза - на прост български език: мед), които го увличат със себе си в мускулните влакна през клетъчната стена.

Link to comment
Share on other sites

Ами пише 70 грама веднага след тренировка и като сложа малко повече да кажем 20-30 и ще станат 100 грама. Не е ли прекалено много? А и ако може да ми кажеш гейнъра за кво е?Маса ли се качва с него или ти дава повече енергия?

 

mi zavisi az samo 1 pat sam pil geinar na universal - ne6to s 3000 xilqdi be6e imeto ama ne moga da se seta sq kak se kazva6e mai mega mass 3000 be6e ama ne sam 100% siguren ta ot nego dozata za denq be6e ne6to v porqdaka na 180grama taka 4e ne vijdam kakvo te pritesnqvat 100 grama vij sq drug e vaprosa kak 6te ti gi ponese stomaxa az kato polzvax pro gold 90 na nutrim kato piex golemi koli4estva mi stava6e lo6o , kato go piq na nqkolko pati se 4uvstvam mnogo po-dobre no puk to su6tnost taka e i po-dobre da go pie6 po nqkolko pati na den za da moje organizma ti postoqnno da ima izgrajda6tite materiali a drug e vaprosa kakvo ka4estvo masa 6te ka4i6 ot geinera opredeleno 6te e mazno , a ako ima6 i sklonnost da trupa6 mazno izob6to ne e dobra ideq spored men da go pie6 :D

 

Не е вредно, но ако е повече от това, кеото организма ти може да приеме, просто го изпикаваш. :)

 

po veroqtno e da go fane rqdkoto 6tastie ;)

Link to comment
Share on other sites

mi zavisi az samo 1 pat sam pil geinar na universal - ne6to s 3000 xilqdi be6e imeto ama ne moga da se seta sq kak se kazva6e mai mega mass 3000 be6e ama ne sam 100% siguren ta ot nego dozata za denq be6e ne6to v porqdaka na 180grama taka 4e ne vijdam kakvo te pritesnqvat 100 grama vij sq drug e vaprosa kak 6te ti gi ponese stomaxa az kato polzvax pro gold 90 na nutrim kato piex golemi koli4estva mi stava6e lo6o , kato go piq na nqkolko pati se 4uvstvam mnogo po-dobre no puk to su6tnost taka e i po-dobre da go pie6 po nqkolko pati na den za da moje organizma ti postoqnno da ima izgrajda6tite materiali a drug e vaprosa kakvo ka4estvo masa 6te ka4i6 ot geinera opredeleno 6te e mazno , a ako ima6 i sklonnost da trupa6 mazno izob6to ne e dobra ideq spored men da go pie6 :D

po veroqtno e da go fane rqdkoto 6tastie ;)

Ами нямам склонност да трупам килограми.Сега съм 75 искам да стана 82-83 някъде и правя тренировки предимно за релеф защото не искам да ставам мазен.

А тоя гейнър постоянно ли се пие?

Link to comment
Share on other sites

Ами нямам склонност да трупам килограми.Сега съм 75 искам да стана 82-83 някъде и правя тренировки предимно за релеф защото не искам да ставам мазен.

А тоя гейнър постоянно ли се пие?

ако питаш мен мани ги тея гейнъри и си земи протеинче. въглехидратите си ги поемай с храната ;)

Link to comment
Share on other sites

Суроватачният по-добър ли е от млечно яйчния. И имам 2 суроватачни. Единия е с 60г. въглехидрати и 30г. протеин, а другия е с 85г. протеин и 4г. въглехидрати. Кой от двата да пия?

Link to comment
Share on other sites

Суроватачният по-добър ли е от млечно яйчния. И имам 2 суроватачни. Единия е с 60г. въглехидрати и 30г. протеин, а другия е с 85г. протеин и 4г. въглехидрати. Кой от двата да пия?

ако си разделиш дневната доза на 2 приема, пии този с повечето въглехидрати преди тренировка, а другия след ;)

Link to comment
Share on other sites

А ако си разделя този с въглехидратите трябва ли да спра да пия млечно яйчния или няма проблем да пия и двата?

Link to comment
Share on other sites

pii tozi s 85gr surwatu4en protein sutrinta vednaga kato stanesh i sled trenirovka,a mle4no q4niq we4erta predi da si legensh,a kogato ne trenirash kato stanesh vednaga piesh surwatu4en i ve4er predi lqgane mle4no q4niq.I hapwai qko mruvki ,kato gledai we4er da ne se tup4esh s mnogo vuglehidrati.

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за въглехидрати искам да питам, по колко белтъчини, въглехидрати и прочие трябва да приемам дневно?

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за въглехидрати искам да питам, по колко белтъчини, въглехидрати и прочие трябва да приемам дневно?

а каква диета си избрал и какво искаш да постигнеш?!

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за въглехидрати искам да питам, по колко белтъчини, въглехидрати и прочие трябва да приемам дневно?

Принципно е така:

Белтъци:2/2.2 грама/кг

Въглехидрати 4-5 грама/кг(ако си на ВВД по 6 грама)

Мазнини:мисля,че бяха 1 грам/кг

Link to comment
Share on other sites

Принципно е така:

Белтъци:2/2.2 грама/кг

Въглехидрати 4-5 грама/кг(ако си на ВВД по 6 грама)

Мазнини:мисля,че бяха 1 грам/кг

 

В това което си написал има едва 50% истина. Ако някои има интерес ще пиша по подробно, но ще ти задам един въпрос: Белтъци:2/2.2 грама/кг - Колко от тях трябва да са от растителен произход и колко от животински и за какво тегло говориш - чисто или да речем примерно с 30% подкожни мазнини..........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...