Jump to content
BulForum.com

Хранителни добавки


Stenli

Recommended Posts

Не си заслужава, ако ще и да ти подарят соев протеин

Що така ве? Може и добър да се окаже :) Пък то и без тва аз протеините не ги тача... Според мен е по-добре амино... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply
Не си заслужава, ако ще и да ти подарят соев протеин

Що мислиш така. Верно че по-бавно се усвоява, ама точно заради тва се пие по всяко време освен след тренировка(тогава се пие суроватъчен). На Нутрим соевия пише че има 14% по-добра белтъчна ефективност от суроватъчния

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз лично не съм го ползвал, но приятели са ми споделяли, че е добро ама като отношение цена/качество не струва (доколкото си спомням една доза беше 2,50)... Ако имаш повечко излишни пари може да си вземеш... :)

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi polzval li e Animal Pack?Kakvi sa vi vpe4atleniqta :)

Като се има впредвид ,че за парите може да се вземат доста други много по-важни добавки , не си струва . Ако имаш прекалено много пари си вземи , иначе или за храна или за добавки , не си заслужава за мен .

Колкото до соята ,не е точно така .. Никога един продукт в културизма (поне за мен ) няма да има значение какъв вкус има , а какво е действието му върху мен . Четох статия в bodybuilding.com за него и беше сравнен с суроватъчният . Единственото предимство ( пак лично мнение ) пред соята на суроватъчният е ,че се усвоява много по-бързо . За мен той си остава перфектен за дните без тренировка , тъй като е много по-евтин .

Link to comment
Share on other sites

предимството на соевия е точно в по бавното усвояване :) усигорява се по продължително насищане на кръвната плазма с аминокиселини,а суроватъчния,преди и след тренировка за бързо усвояване,затова слагат и глюкоза(покачване нивото на инсулина=още по бързо усвояване),но затова и трябва да се хапне след 1ч,защото отворилия се анаболен прозорец,не оставя нищо хранително в теб и след това идва ред на бавните белтъци(бавен/бърз,малко грешна терминология) :) преди сън е хубаво:комбиниран.при липса,смесва се суроватъчен с млеко(или само млеко).

п.с.соята е една от най качествените храни,използване от векове,основен източник на белтъчини на крайните вегетарианци(без млеко и производни продукти),с много богат аминокиселинен състав.така че,мислете какво си слагате в устата!

Link to comment
Share on other sites

Значи понеже за 1ви път ще взимам въглехидратен протеин Universal mega mass 3000 и имам 2 въпроса, защото не съм много в течение на тези работи :) :

1.Понеже ше ходя на лагер и ще правя по 2 тренировки на ден, как трябва да взимам протеина ? Преди първата и след края й или преди първата и след края на втората ?

2.На опаковката пише, че за да достигна 3000 калорий трябва да се пие с мляко. Възможно ли е с вода, понеже нямам възможност на лагера да се снабдявам с мляко :)

 

Благодаря предваритело :)

Link to comment
Share on other sites

Значи понеже за 1ви път ще взимам въглехидратен протеин Universal mega mass 3000 и имам 2 въпроса, защото не съм много в течение на тези работи :) :

1.Понеже ше ходя на лагер и ще правя по 2 тренировки на ден, как трябва да взимам протеина ? Преди първата и след края й или преди първата и след края на втората ?

2.На опаковката пише, че за да достигна 3000 калорий трябва да се пие с мляко. Възможно ли е с вода, понеже нямам възможност на лагера да се снабдявам с мляко :)

 

Благодаря предваритело :)

зависи колко имаш :) ако ти е в повечко,нищо не ти пречи да го взимаш 4ри пъти,иначе пробвай преди първата 30/40 мин и след последната 30/40 мин.не очаквай чудеса от протеина,все пак той е храна,която е доста пречистена ;) затова наблегни на лагера(и не само на него) и на качественото хранене и резултатите няма да закъснеят.

а може да си бъркаш протеините(гейнърите) с каквото имаш,със сок също става хранително/вкусно,действай по вкус :)

Link to comment
Share on other sites

зависи колко имаш :) ако ти е в повечко,нищо не ти пречи да го взимаш 4ри пъти,иначе пробвай преди първата 30/40 мин и след последната 30/40 мин.не очаквай чудеса от протеина,все пак той е храна,която е доста пречистена ;) затова наблегни на лагера(и не само на него) и на качественото хранене и резултатите няма да закъснеят.

а може да си бъркаш протеините(гейнърите) с каквото имаш,със сок също става хранително/вкусно,действай по вкус :)

Аз си взех опаковка от 1,5 кг. и дневната доза е 180 гр. такаче би трябвало да ми стигне за около 7-8 дена (колкото е лагера). Аз от протеина чудеса не очаквам и си наблягам на тренировките, но се надявам с 2-3 опаковки и с правилно хранене да успея да кача поне 5-6 кг. Иначе днес си взех сухо мляко и най-вероятно така ще го пия

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех опаковка от 1,5 кг. и дневната доза е 180 гр. такаче би трябвало да ми стигне за около 7-8 дена (колкото е лагера). Аз от протеина чудеса не очаквам и си наблягам на тренировките, но се надявам с 2-3 опаковки и с правилно хранене да успея да кача поне 5-6 кг. Иначе днес си взех сухо мляко и най-вероятно така ще го пия

Поне 5-6 кила :wacko: :wir Пич то ако с 2-3 опаковки протеин се качваха 5-6 кила никой нямаше да взима химия ве... Ако скоро си започнал да тренираш и по-принцип лесно качваш кила е възможно, ама иначе :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Поне 5-6 кила :wacko:  :wir Пич то ако с 2-3 опаковки протеин се качваха 5-6 кила никой нямаше да взима химия ве... Ако скоро си започнал да тренираш и по-принцип лесно качваш кила е възможно, ама иначе :wacko:

Въпроса е там, че не се занимавам с силови спортове, а с футбол и имам нужда да кача малко кг. Взел съм на помощ протеини, понеже не качвам много лесно, но на мен са ми достатъчни само още 5-6 кг. и няма да имам нужда повече от тях

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е там, че не се занимавам с силови спортове, а с футбол и имам нужда да кача малко кг. Взел съм на помощ протеини, понеже не качвам много лесно, но на мен са ми достатъчни само още 5-6 кг. и няма да имам нужда повече от тях

В такъв случей мога да ти гарантирам че с 2-3 опаковки протеин няма да качиш и 5 килограма, на вас с тва бягане ви е*ават майката... (не се обиждай) :)

Link to comment
Share on other sites

В такъв случей мога да ти гарантирам че с 2-3 опаковки протеин няма да качиш и 5 килограма, на вас с тва бягане ви е*ават майката... (не се обиждай) :)

Не се обиждам изобщо, защото е точно така :) Но 5-6 кг. как мога да ги кача за около 3-4 месеца да речем. Възможно ли е само с тренировки, хранителен режим и протеини ?

Link to comment
Share on other sites

Не се обиждам изобщо, защото е точно така :) Но 5-6 кг. как мога да ги кача за около 3-4 месеца да речем. Възможно ли е само с тренировки, хранителен режим и протеини ?

Може ама ше тряя да минеш на режимче за да компенсираш игроряното от бягането: сън - най-малко 9-10 часа на ден, ядеш през 1,5-2 часа предимно храни с високо съдържание на въглихидрати и белтъци...

На теб единственото натоварване бягането ли ти е? Щото ако е така масата която ще качиш ще се отрази главно в уголемяване на краката... ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех опаковка от 1,5 кг. и дневната доза е 180 гр. такаче би трябвало да ми стигне за около 7-8 дена (колкото е лагера). Аз от протеина чудеса не очаквам и си наблягам на тренировките, но се надявам с 2-3 опаковки и с правилно хранене да успея да кача поне 5-6 кг. Иначе днес си взех сухо мляко и най-вероятно така ще го пия

 

da i 1 marmot zaviva 6okolada v staniol.....to tva i bionabol da ima pak nqma da ka4i6 tolkova...... :wir

Link to comment
Share on other sites

Може ама ше тряя да минеш на режимче за да компенсираш игроряното от бягането: сън - най-малко 9-10 часа на ден, ядеш през 1,5-2 часа предимно храни с високо съдържание на въглихидрати и белтъци...

На теб единственото натоварване бягането ли ти е? Щото ако е така масата която ще качиш ще се отрази главно в уголемяване на краката... ;)

На ден аз спя по около 10 часа и ям храни с голямо съдържание на въглехидрати. Бягането не е единственото ми натоварване - 2 или 3 пъти в седмицата ходя на фитнес (зависи дали съм зает), а на лагера има също фитнес и освен бягане в програмата ни влизат и силови тренировки :D

Link to comment
Share on other sites

На ден аз спя по около 10 часа и ям храни с голямо съдържание на въглехидрати. Бягането не е единственото ми натоварване - 2 или 3 пъти в седмицата ходя на фитнес  (зависи дали съм зает), а на лагера има също фитнес и освен бягане в програмата ни влизат и силови тренировки :D

голямото съдържание на въглехидрати ще ти даде повече издръжливост(физ и умствена),но няма да ти даде желаните килограми/мускули,белтък ти е нужен,в повечко :beerchug

а футбол+2/3 фитнес :blink: ....бая трябва да надуваш бузи и да прегръщаш възглавницата ;)

Link to comment
Share on other sites

голямото съдържание на въглехидрати ще ти даде повече издръжливост(физ и умствена),но няма да ти даде желаните килограми/мускули,белтък ти е нужен,в повечко :beerchug

а футбол+2/3 фитнес  :blink: ....бая трябва да надуваш бузи и да прегръщаш възглавницата ;)

Аве с тва бягане и тоя фитнес точно на въглихидрати тряя да наблегне, щото аз просто не виждам тия мускули как ще се въстановяват :wacko: Всъщност пич ти с тия натоварвания тряя да поемаш поне 3-4000 калории на ден, а и ако искаш си купи глюкоза за въстановяване (не е скъпа) ;)

Link to comment
Share on other sites

Аве с тва бягане и тоя фитнес точно на въглихидрати тряя да наблегне, щото аз просто не виждам тия мускули как ще се въстановяват :wacko: Всъщност пич ти с тия натоварвания тряя да поемаш поне 3-4000 калории на ден, а и ако искаш си купи глюкоза за въстановяване (не е скъпа) ;)

с аминокиселини(градивна частица на протеина) ще се възстановяват,нали от белтък са изградени(тялото първо на тях посяга при липса на амино в кръвта) :)

глюкозата не се взима за възтановяване,а за включването на по големи дози инсулин след или преди тренировка,за осигуряане на по добър транспорт на хранителните вещества :)

малко нагледна биология,белтъка(протеин-едно и също) е градивния елемент,въглехидрат е горивото,а мазнините са за по добро функциониране(голяма част от витамините се нуждаят от тях за да се разтворят в организма...) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Тия работи ги знам нямаше нужда да ми ги обясняваш, благодаря...

Ми аз точно тва имам предвид, че ша му свърши "горивото" както го наричаш ти, щото дололкото знам на футболните тренировки ги карат да тичат по 5-10 км + игра и после пича като отиде на фитнес просто не ми е ясно отсъде мускула ще има "гориво" за една тренировка...От друга страна пък както казваш ти за изграждане на мускула той има нужда от белтъци, така че LOKOMOTIVcho освен тия протеини тряя да тъпчеш мноо яко, предимно пържоли...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...