Jump to content
BulForum.com

Маркови захранвания и кутии


sohm

Recommended Posts

Лежи ти на тая кълка че има защита тая защита ще сработи на кукуво лято по мои наблюдения на точно този предпазител почти винати е непокътнат. Аз повече от 3 години съм с един фортрон 300В ПНФ и нямам проблеми лампите мигат компютъра в другата стая до скоро беше с някво делукс или нещо от този тертип и там компа умираше докато аз си нямах проблем. Който иска да си къта машинката ще си купи хубаво захранване което като пише че подава 12В ще подава точно толкова както и 5-те Волта са си 5В и ще има регулатор на оборотите и няма да го чувам от другата стая и да ми се налага да го отварям за смяна на вентилатора на 3-4 месеца ;)
Дам така си е въпреки, че много хора оставят захранването като маловажно и винаги взимат най "тънкото" което до 6месеца ако искара вътре е мармалад. Скоро ми се наложи да отворя едно COLORsIT350w никога не бях виждал толкова много гръмнали кондензатори на едно място.. имаше само 1 здрав :) Когато и да ги хванеш COLORsIT, DeLuX, JNC и да ги заблъскаш в земята ще си закъснял :bgrin:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply
Дам така си е въпреки, че много хора оставят захранването като маловажно и винаги взимат най "тънкото" което до 6месеца ако искара вътре е мармалад. Скоро ми се наложи да отворя едно COLORsIT350w никога не бях виждал толкова много гръмнали кондензатори на едно място.. имаше само 1 здрав :) Когато и да ги хванеш COLORsIT, DeLuX, JNC и да ги заблъскаш в земята ще си закъснял :bgrin:

 

Изпусна и Codegen :D Иначе докато и аз бях с някво там от долната снимка компа при най-малкия проблем с тока се ресетваше.После имах и 400В Делукс пак същия боклук.Откакто съм с Фортрон е какво да кажа родих се.Да повече пари е ама наистина съм сигурен че ако по някаква причина гръмне няма да изгърми целия комп покрай него докато от евтините определено гърми и нещо друго.Моето е с 120 мм Фан и незнам защо го водят че е тих а при мен като напъна някоя игра захранването включва някакъв турбо режим и яко бучи.Може би защото процесора му духа вътре а той е печка :D

Link to comment
Share on other sites

Изпусна и Codegen :D Иначе докато и аз бях с някво там от долната снимка компа при най-малкия проблем с тока се ресетваше.После имах и 400В Делукс пак същия боклук.Откакто съм с Фортрон е како да кажа родих се.Да овече пари е ама наистина съм сигурен че ако по някаква причина гръмне няма да изгърми целия комп покрай него докато от евтините определено гърми и нещо друго.Моето е с 120 мм Фан и незнам защо го водят че е тих а при мен като напъна някоя игра захранването включва някакъв турбо режим и яко бучи.Може би защото процесора му духа вътре а той е печка :D

Макар моито да НЕ Е МАРКОВО също има 2 режима.

Link to comment
Share on other sites

Макар моито да НЕ Е МАРКОВО също има 2 режима.

 

Нали иначе ще изгърми. :D

 

Само зимаш едно 300В Фортрон и едно 300В друго и само като им сравниш тежеста щи стане ясно кое колко струва.А като погледнеш вътре едното какви трансформатори има а другото какво има леж на тая кълка че е 300 вата.Да бе да............

Link to comment
Share on other sites

Нали иначе ще изгърми. :D

 

Само зимаш едно 300В Фортрон и едно 300В друго и само като им сравниш тежеста щи стане ясно кое колко струва.А като погледнеш вътре едното какви трансформатори има а другото какво има леж на тая кълка че е 300 вата.Да бе да............

 

Според мен лъжата идва от това, че Фортрон примерно 300вата е 300вата на изхода. А китайските зглобени в някоя барака на полето, 300вата е входната 'мощ', а изходната никой не я знае. Иначе аз съм с един Linkworld 420W зглобяван в сомалия от китайски роби, дори скоро гръмна (смениха ми го де) но поне за 10месеца нямаше нито един подут кондензатор демек е по-малко боклук от другите :bgrin: . Препоръчвам го само в краен случай, ако сте си изхарчили парите по кръчмите, 48лв са си доста пиене...

 

 

А за годаген даже не го смятам за захранване :P

Link to comment
Share on other sites

Като стане токов удар най-добре се усеща. Скапаните захранвания веднага издават багажа и компа се рестартира или спира, докато при марковите компа не помръдва

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
А някой знае ли каква е разликата между тези два фортрона:

1.Fortron 350W PNR Silent 12sm Fan

2.Fortron ATX-350 PNF

и кой е по-добър?

 

Ето ти го отговора просто трябваше да погледнеш малко по-назад в темата.Оказа се че и PNF е с по-ниски амперажи на отделните линии.

 

Някой има ли си на идея каква е разликата между Fortron PNR серията и PNF ? Не ми се рови из гуугъл ако някой знае да сподели ако не като открия разликите ще пиша :D

 

Edit:

Открих топлата вода - PNR = PNF + RoHS compliant ... тва е !

 

Аз съм с PNR и съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Според мен лъжата идва от това, че Фортрон примерно 300вата е 300вата на изхода. А китайските зглобени в някоя барака на полето, 300вата е входната 'мощ', а изходната никой не я знае. Иначе аз съм с един Linkworld 420W зглобяван в сомалия от китайски роби, дори скоро гръмна (смениха ми го де) но поне за 10месеца нямаше нито един подут кондензатор демек е по-малко боклук от другите :bgrin: . Препоръчвам го само в краен случай, ако сте си изхарчили парите по кръчмите, 48лв са си доста пиене...

А за годаген даже не го смятам за захранване :P

 

Да не говориш за ония линкове, малко по-къси от нормалното захранване и към 200грама дето са? Мале как е изкарало 10 месеца - у вас явно няма никакви пикове, :) инсталацията ти е заземена като хората... ем супер ;)

Иначе, като се сметне, едно Кодеген или себеподобно захранване излиза около 20 24 лева, един фортрон 300ватов излиза около 40 лева, разликата е пренебрежимо малка на фона на поразиите, които могат да станат...

От кутиите - от чийфтек съм възхитен - здравина, стабилност, ламаринката е дебела :) . Ако имам възможност бих си купил за мен Супермикро кутия, ама нейсе..

Иначе някаква кодеген кутия, или делукс (имат много добри кутии, с необходимите отпред и отзад отвори за 120 и 90мм вентилатори, от нормална ламарина), комбинирана с някое фортронче или чийфтек (от по-евтините моделчета) е чудесна комбинация.

 

Приятен уикенд на всички.

Link to comment
Share on other sites

Да не говориш за ония линкове, малко по-къси от нормалното захранване и към 200грама дето са? Мале как е изкарало 10 месеца - у вас явно няма никакви пикове, :) инсталацията ти е заземена като хората... ем супер ;)

Иначе, като се сметне, едно Кодеген или себеподобно захранване излиза около 20 24 лева, един фортрон 300ватов излиза около 40 лева, разликата е пренебрежимо малка на фона на поразиите, които могат да станат...

От кутиите - от чийфтек съм възхитен - здравина, стабилност, ламаринката е дебела :) . Ако имам възможност бих си купил за мен Супермикро кутия, ама нейсе..

Иначе някаква кодеген кутия, или делукс (имат много добри кутии, с необходимите отпред и отзад отвори за 120 и 90мм вентилатори, от нормална ламарина), комбинирана с някое фортронче или чийфтек (от по-евтините моделчета) е чудесна комбинация.

 

Приятен уикенд на всички.

Не онези са много зле, говоря за моделите с 12см перка и термо датчика :) Я кажете нещо свястно към 500вата да е sli ready

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува колко мощно марково захранване ми трябва за да подкарам 8800 Ултра и един КуадКор в една машина? :D

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува колко мощно марково захранване ми трябва за да подкарам 8800 Ултра и един КуадКор в една машина? :D

700W шти стигнат. По-малко не мисля че има резон, примерно 500 вата може да е на ръба, особено ако ще ъпгрейдваш с райд примерно.

Аз ако имам пари за 8800 ултра и куад с дъно за $300 поне, ще прежаля за 1.2kW, гледам че има такива, че и 2kW съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

За някакво ново захранване на Corsair 750W пишеше в едно от вестничетата - тези дни четох. Това също е хубава марка мисля но Fortron си ми харесва на мен най-много. Аз съм със FPS 750W и съм доволен. Даже не е особено шумно - който не вярва да дойде да чуе как се държат 6 диска, 8 вентилатора и такова захранване - не е като нищо да не се чува изобщо но съм виждал нормални компютри с по 1 диск и някакво "умряло" китайско захранване да шумят повече... а пък като се ратропат вентилаторите и почнат да бръмчат направо си е***ло м***та

Link to comment
Share on other sites

PSU Corsair CMPSU-750TXEU, 750W : $195

 

PSU OCZ700GXSSLI-EU GameXStream, 700W : $187

 

PSU Enermax INFINITI EIN720AWT, 720W : $245

 

Захранване FORTRON 800W full range, Active PFC, EPSILON800 : $170

 

FORTRON 1010W full range, Active PFC, EPSILON1010 : $260

 

 

ето - избор голям :) относно активните и пасивните захранвания и какво е това и има ли почва у нас - ето едно полезно четиво

Link to comment
Share on other sites

Я някой да ми препоръча 400W захранване. Гледам че Фортрана е бая скъпичък (70лв). ThermalTake-a са на по-добра цена (към 50), но не ги знам какво представляват. Кое ще е по-добре 350В фотран или 400В термалтейк?

И да питам в коя ценова листа мога да видя цените на ocz-тата или те ще са по-скъпи и от фотрана? Повече от 50-60лв няма да дам :).

Link to comment
Share on other sites

Повече от 50-60лв няма да дам :).

 

То в тоя ред на мисли още 10 лв и взимаш фортрон. Може да пробваш от форума да го вземеш от някой който се ъпгрейдва - аз преди няколко месеца продадох 500ватов фортрон за 50лв ако не се лъжа...

Link to comment
Share on other sites

Абе въпроса не е много за тук, но има силна връзка.

Дойде време и моя UPS да предаде доверието ми, но пък днес имаше доста мощни токови удари, всичко започна да мига като коледна елха, може би заради такива мизерии преди 2 дена ни изгоря мотора на фризера и ни одраха 150 лв за ремонта.

Та ups-a е Line interactive Mustek 1000VA, но явно му е дошло много и компа угасна след поредицата включ/изключ за няколко секунди поне 20 пъти прекъсна тока. Явно AVR-a или релето или не знам, не са се справили добре.

Въпроса ми е ако го включа към един AVR стабилизатор от тия примерно дето в МЕТРО мисля се рекламираха едни с ампермер (абе няква стрелка на тях) за 40-50 лв (600W), дали ще подобри резистентността му към подобни аномалии, т.е. да подобря AVR функцията му по тоя начин?

Че нещо не мога да отделя излишни 700 лв за хубав Online модел.

Тоя мустек ме е спасявал безброй пъти от какво ли не, за 2-те г. откакто го имам, но днес май тоците бяха по-кофти като никога досега.

Link to comment
Share on other sites

Това не е лоша идея, другото което може да направиш е да си вземеш и един surge protector - от тези дето приличат на разклонител но малко по-голямо - на жена ми компютъра е вързан към такова и освен чат-пат да се рестартира нищо по-сериозно не е ставало. Така 2те ще ти легнат малко над 100 кинта ама пак е по-малко от 700лв... APC имаха някакви такива - сигурно са свестни. Е не е като Smart серията им но все пак... инак знаеш ме че съм с такъв от доста години и да чукна на дърво проблем не съм имал освен че смених батерията на 4тата или 5тата година ако не се лъжа но те толкова и живот им дават по принцип даже по стандартите малко закъснях ама пусти мързел...

Link to comment
Share on other sites

Абе въпроса не е много за тук, но има силна връзка.

Дойде време и моя UPS да предаде доверието ми, но пък днес имаше доста мощни токови удари, всичко започна да мига като коледна елха, може би заради такива мизерии преди 2 дена ни изгоря мотора на фризера и ни одраха 150 лв за ремонта.

 

Теди искам само да кажа във връзка с дискотеката днес, че втората ми машина с едно 400 ватово захранване няколко пъти изпатка, но ЕНЕРМАКС-а не мръдна, а два пъти пада в напрежението беше голям. Това захранване досега не е изключвало/рестартирало от подобни неща. Явно не случайно е скъпо...

Link to comment
Share on other sites

Теди искам само да кажа във връзка с дискотеката днес, че втората ми машина с едно 400 ватово захранване няколко пъти изпатка, но ЕНЕРМАКС-а не мръдна, а два пъти пада в напрежението беше голям. Това захранване досега не е изключвало/рестартирало от подобни неща. Явно не случайно е скъпо...

Сигурно е така, аз съм с Фортрон 400в, и малко кофти да го кажа, ама ако беше свързано директно в мрежата сигурно нямаше да угасне, аз си го обяснявам с това че сигурно ups-a не е реагирал подобаващо или нещо схемите му не са реагирали както трябва и е оставил компа без захранване повече от 15ms примерно, което е достатъчно да спре (на фортроните им дават uptime от 15 ms без ток).

Както и да е, благодаря за мненията, то може никога повече да не се случи, но ще взема от тия стабилизатори, жалко че не пазя стария стабилизатор от Рубин-а едно време, макар че бучеше яко.

То вчера беше черна неделя и уикенд, преди тва пък имах забиващи проблеми с една програма, която хем не ползвах, хем защо ли по инерция инсталирам все.. ама я разкарах. Да не говорим че и на климатика пак му се повреди едно нещо, ама е дребно и поне духа топло. Настрана изгорелия фризер преди 2 дена :bgrin:

 

EDIT: Да попитам по-разбиращите, тва нещо ще свърши ли работа?

Въпросът е към UPS-a да не се подават толкова бързи промени и да не се налага да превключва на батерии и обратно толкова бързо, щото иначе си е пушка. С тоя стабилизатор предполагам че ще постигна това?

Link to comment
Share on other sites

Вчера тука плд бурята като мина и след това се почуствах малко като в дискотека .

Волтметъра си играеше от 160 до 220 волта и лампите си мигат .

При първите токови удари захранването удържа без проблем , ама след 1 час като се почна пак и компа се рестартира .

Фортронче 350в горкото ... ще го измъчат с тея токови удари .

Хахаха вземи си от тея произведените в русия и да блъска колкото си иска .

Трябва с камион да го караш до вас ама това , че са малко големи не е проблем .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тия дни ще ми докарат

това

, мислех да го включа преди UPS-a, но като се замислям, май ако го включа след него ще е по-голям ефекта, понеже ако дойде момент много често да превключва релето в ups-a като в неделята, тва чудо ще неутрализира 4 милисекундните прекъсвания на релето в упс-а, които може да са шашнали и захранването ми ако са били доста чести, а те бяха. Или пък честата промяна/разликата във фазите на мрежата и генерирания сигнал от упс-а да е шашнало PSU-to.

Т.е. ако е преди упса, би следвало да не причини много чести реле-прекъсвания и пак да е полезно, ако е след него, пак има резон.. дали има някой по-запознат в тая област да даде мнение?

Притеснява ме и дали тоя стабилизатор няма да е проблем да му се подава псевдосинусоида, каквато идва от упса.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува колко мощно марково захранване ми трябва за да подкарам 8800 Ултра и един КуадКор в една машина? :D

ми тва си работи така от тогава и не е имало никви проблеми, като захранването е фпс епсилон 600. с 3 хдд-та 320 е

 

@теди

не са занимавай с глупости ми земи си купи един упс апц 500

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...