Jump to content
BulForum.com

Маркови захранвания и кутии


sohm

Recommended Posts

Fortron - Fortron 300W , много фирми го изписват като Forton 390W ,поради устойчивите напрежения , с 12 см тиха перка . Добро и тихо решение за захранване.

Unitek/Color 300W - това са едни от най-евтините захранвания . Те буквално са откраднали дизайна на Fortron 300W , 12cm перка разположена отдолу.

Q-Tec 450W - С 2 вентилатора не е чак толкова безшумен

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply
Ами ако това ви върши някаква работа

 

аз лично му нямам доверие на това захранване................а и както казах и на човека на който са казли това, нЕ вярвам даже и да са правили тест, но това си е мое мнение.....

Радвам се, че се изключва все пак близо до максимума на захранването (при 380 вата), което между другото го пише и като максимално натоварване, както при повечето захранвания, макс. лоуд го дават малко по-ниско от маркировката.

И другото е, добре е че само се изключва, а не изгаря, а това означава че има действаща защита, което не може да се каже за повечето куче марки :)

(Ако са го тествали наистина и това са резултатите де).

Да се надявам, че не съм сгрешил като ставам 'тестер' на подобно захранване, но в България съгласете се, че сме тестери на почти всичко :P

Link to comment
Share on other sites

И колко пари е това нещо ?

 

Иначе мога да кажа на който би му било интересно, че с 460W -я Фортрон, който си взех наскоро получих точно онова което очаквах.

CPU -то ми от 1800MHz тръгва на 2533 на (default волтаж), струва ми се, че е и малко по-хладен даже само заради захранването. Незнам дали е възможен подобен ефект, но поне при мен мисля, че е налице.

Link to comment
Share on other sites

аз сега съм с CODEGEN 400W и процесора ми на повече от 2,2ГХз неще да отлепя..

ако му сложа фортрон 300В или 350В мислите ли че бих могъл да го закарам на повече... (охлаждането ми го позволява)

Link to comment
Share on other sites

аз сега съм с CODEGEN 400W и процесора ми на повече от 2,2ГХз неще да отлепя..

ако му сложа фортрон 300В или 350В мислите ли че бих могъл да го закарам на повече... (охлаждането ми го позволява)

Имаш по-голям шанс,но не е 100% сигурно.Заради пиковете в напреженият може да ти се рестартира ПС-то,а с Фортрона тоя проблем няма да го имаш,но може това да е макса на процесора.Обаче ще си по-спокоен че утре няма да търчиш за нови части :)

Link to comment
Share on other sites

Това с захранванията май е нова мода на гъзария, "аз имам захранване от $100 и е 700W".

Не искам да споря ама 50А на 5V малко странно ми изглежда, не мисля, че е реална стойност това. Имах едно захранване за broadband рутер 5V/2A, горкото (оригинално) така грееше, че изпуши. :cry Не можах да намеря такова в града, та се наложи да ползвам захранване от РС. Понеже тук говорим за импулсни захранвания, предпологам, че за това стойностите са толкова високи, все пак електрожена в нас е 150-250A ;) (май не е най-удачно сравнението, щото той работи в режим на късо). Така, че не ги развявайте тез стойности толкова много.

Link to comment
Share on other sites

лично според мен Fotron на 300W(350W) с 12 см FAN си е перфектното захранване, все пак повечето хора не вярвам да имат двупроцесорни машини с по 2 GB RAM ;), така че тези захранвания от по 500W са напълно излишни

 

Например моето PC е:

Celeron D - 2.4 GHz @ 3.6 GHz

512 DDR

Ati 9000 PRO II

160GB SATA

DVD Writer

DVDRom

и 3 PCI карти

Fotron 300W си ме устройва напълно :punk

 

когато става въпрос за кутии, за мен най-добрите са Foxconn заради прецизната изработка и стилен дизайн, бих препоръчал TH моделите, иначе и Codegen/ColorsIt и Delux са добри, JNC просто са си кашони :tongue

Coоlermaster са доста скъпички :(

Link to comment
Share on other sites

лично според мен Fotron на 300W(350W) с 12 см FAN си е перфектното захранване, все пак повечето хора не вярвам да имат двупроцесорни машини с по 2 GB RAM ;), така че тези захранвания от по 500W са напълно излишни......................

 

Излишни ама за теб :) с твойто захранване най много да успея само да си запаля машината и до там(е ще мога и да си разгледам биоса), а ако изключим клока ще зареди уиндоуса и в момента, който се опитам нещо по така, примерно някоя по сериозна игра или запис на DVD или обработка на видео, напреженията ще са под нулата и ще последва тотален срив и рестарт ;)

Link to comment
Share on other sites

Излишни ама за теб :) с твойто захранване най много да успея само да си запаля машината и до там(е ще мога и да си разгледам биоса), а ако изключим клока ще зареди уиндоуса и в момента, който се опитам нещо по така, примерно някоя по сериозна игра или запис на DVD или обработка на видео, напреженията ще са под нулата и ще последва тотален срив и рестарт ;)

 

И какъв е този твоя СЪРВЪР

 

btw приятелката ми е с P4 2.6GHz FSB 800, с 1 GB RAM, Ati 9550 2 CD-та, и тн. и е със същото захранване :punk

виж ако кажеш, че имаш нещо от сорта на X800 или ASUS V9999 GAMER EDITION (NV6800) ще те разбера :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

И какъв е този твоя СЪРВЪР

:) Аз имах точно 300W Фортрон - е, наложи ми се да го сменя с 460W, просто не можех да си пусна CPU -то и 20 МHz отгоре, да не говорим, че си бях извадил всичко от PCI слотовете (тунер, ланкарти), бях си спрял и вентилатора на кутията даже, за да мога долу-горе да си ползвам РС -то.

Така, че не си прави изводи само на база на твоето РС.

 

П.П. Честно да си кажа въобще не ми се даваха пари за ново PSU, хем че моето беше хубаво.

Link to comment
Share on other sites

@sohm, ако това в сигнатурата ти е PC-to те разбирам напълно, на теб ти е необходимо :)

пожелавам на всеки такава система(макар че съм привърженик на Intel :punk )

Link to comment
Share on other sites

Например моето PC е:

Celeron D - 2.4 GHz @ 3.6 GHz

512 DDR

Ati 9000 PRO II

160GB SATA

DVD Writer

DVDRom

и 3 PCI карти

Fotron 300W си ме устройва напълно

 

Abe hunter moito pc e :

Celeron D-2.4 Ghz Box

256 DDR

GF FX 5700LE 256MB

Hitachi 80GB SATA 8MB

Samo ne moga da razbera kvo mi e zaxranvaneto ot kade da vidq :confused

I tva kak si go overclocknal na 3.6 we ?????

Link to comment
Share on other sites

Ами ако това ви върши някаква работа

 

аз лично му нямам доверие на това захранване................а и както казах и на човека на който са казли това, нЕ вярвам даже и да са правили тест, но това си е мое мнение.....

 

Ами , ако и тва върши рработа на някой :

на 4овека ,освен тва по- горе , още му и казаха 4е "тва захранване е изработено ,по поръ4ка на полската фирма "Ropla" от ......JNC " :)

но нямало нищо общо със другите JNC-ta .....a си било много добра изработка !

Пратих разузнава4 (...някъде в една дале4на ...дале4на галактика :) ) спец по тези неща -дето знае много добре не само какви елементи е добре да има в едно захранване, но и как трябва да изглеждат исинските такива (елементи ) :)))

Та той ми каза 4е сравнено с Сиртек 360 , е по- добро и като изработка и като съдържание ...и 4е не се у4удвал изобщо на резултатите споменати по- горе за Роплата !

Като се има в предвид цената , мисля да взема едно да сгър4а ....не на тестер :)

Link to comment
Share on other sites

Abe hunter moito pc e :

Celeron D-2.4 Ghz Box

256 DDR

GF FX 5700LE 256MB

Hitachi 80GB SATA 8MB

Samo ne moga da razbera kvo mi e zaxranvaneto ot kade da vidq  :confused

I tva kak si go overclocknal na 3.6 we ?????

 

ами увеличаваш FSB-то от BIOS-а и ако дъното ти е читаво ще стане, може да пробваш на FSB 166, би трябвало да тръгне без увеличение на Core волтажа.

Но всичко си е на твоя отговорност :woot

Link to comment
Share on other sites

Ами  , ако и тва върши рработа на някой :

на 4овека ,освен тва по- горе  , още му и казаха  4е "тва захранване е изработено ,по поръ4ка на полската фирма "Ropla" от ......JNC "  :)

но нямало нищо общо със другите  JNC-ta .....a си било много добра изработка !

Пратих разузнава4 (...някъде в една дале4на  ...дале4на галактика :) )  спец по тези неща -дето знае много добре не само какви елементи е добре да има в едно захранване, но и  как трябва да изглеждат исинските такива (елементи ) :)))

Та той ми каза 4е сравнено с Сиртек 360 , е по- добро и като изработка и като съдържание ...и 4е не се у4удвал  изобщо на резултатите споменати по- горе за Роплата !

Като се има в предвид цената , мисля да взема едно да сгър4а ....не на тестер :)

@Foxy, много се радвам, че се е оказало така, надявам се да нямам проблеми с Ropla-та. Засега съм много доволен от него, и изглежда, че няма нужда от интензивно охлаждане, вентилатора в него се върти много бавно, изключително безшумно, и не грее повече от нормалното. И все пак радиаторите вътре са доста 'разперени' ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде могат да се купят или видят поне тестери за АТ - АТХ захранвания ? Идеята е да направим коректни сравнения за разрешаване на спорвете.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде могат да се купят или видят поне тестери за АТ - АТХ захранвания ?  Идеята е да направим коректни сравнения за разрешаване на спорвете.

Виж тук

Ето и едно гъзарско захранване,много ме кефи-тук :D

Тия Sirtec са голяма работа с тези индикатори-ето още

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Аз искам да питам понеже на скоро напрайх ъпгрейд и ся с следната конфигурация :

 

ASUS A8N-E

A64 3000+@2700Mhz

2x512MB Mushkin XP4400 Blackline

Sapphire X800XL

200GB Seagate SATA

1CD и 3 PCI платки

5 фан-а и 2 лампи

 

и съм с Фортрон 350Вата /440 Real Power ;) /

 

и ще трябва ли да сменя с по-мощен фортрон /400вата Блу сторм/

Link to comment
Share on other sites

айде да посъживим малко темата :)

 

ето една добра кутийка, която се продава у нас

 

тук и тук

Стакера е уникална кутия, аз преди време мислех да си я поръчвам от мост да ми я доставят, ама ми искаха някаква огромна сума за единична доставка

Link to comment
Share on other sites

Стакера е уникална кутия, аз преди време мислех да си я поръчвам от мост да ми я доставят, ама ми искаха някаква огромна сума за единична доставка

 

абе тя и сега въпреки, че няма да е единична доставка не е от няй евтените..... има няма някаде около 170-180$ е ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да ви питам някой чувал ли е за G-Tec защото май само аз имам такова животно ама мойто е много слабо горкото пък и отгоре на всичко и е някакъв ментак май :( Из нета няма никакво инфо за такава марка (поне аз не намерих) , но някой ако знае нещо повече да драсне

Link to comment
Share on other sites

Това ми звучи като Q-Tec така че може и да са едни и същи(едно ниво над JNC Codegen and etc. но много под Фортрон Енермах Антек Матрих и други).Свали го и го сравни с едно JNC ако са горе-долу равни на тежест значи за нищо не става.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...