Jump to content
BulForum.com

Маркови захранвания и кутии


sohm

Recommended Posts

...

@теди

не са занимавай с глупости ми земи си купи един упс апц 500

апц чета че ниските им модели са афиф-работа и цените им са ненормално надути. За свестен апц упс трябва да дам ~1000 лв за примерно 1500VA Online. Но просто не виждам смисъл.

Тоя апц 500 ще държи ли поне час компа на батерии? Едва ли. Такива токови удари стават рядко, за пръв път стават тук, и вече е поръчано стабилизаторчето :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

бе не знам как си го мислиш че упс ще ти държи 1 час (освен ако не е специално разширен за да издържа толкова). точно при варианти с нестабилно електричество се разбира защо на апц са "ненормално надути цените". виждал съм не веднъж "някви" упц-та в промишлената зона как след към 1 година само се водят упц (щот на фактурата дет си го купил така пише)

Link to comment
Share on other sites

бе не знам как си го мислиш че упс ще ти държи 1 час (освен ако не е специално разширен за да издържа толкова). точно при варианти с нестабилно електричество се разбира защо на апц са "ненормално надути цените". виждал съм не веднъж "някви" упц-та в промишлената зона как след към 1 година само се водят упц (щот на фактурата дет си го купил така пише)

Ми ела и да тестваме с моя 1000VA :) . Айде да не е 1 час, но поне 50 мин. държи преди да клекне. Ако изключа монитора пък, държи около и над час.

Съгласен съм принципно с теб, но в случая наистина цените им са надути, ще извиняваш. Моя ме е спасявал стотици, да не кажа хиляди пъти за близо 2г., и само веднъж се издъни. И аз съм на принципа да не се купуват евтинии, но за някои неща човек не може да отдели близо 1000 лв след като за 200 получава само малко по-малка защита.

Искам повече ъптайм по няколко причини, едната е че постоянно имам пуснати много програми, и все големи, като пусна и vmware и немалка част отива в суапа, само докато се затвори един Dreamweaver в тази ситуация, минават минимум 20 сек. Ако реша да сейвна файловете, още 20. Фотошопа още толкова. И т.н. А тези които ползват IIS, знаят че той забавя шътдауна с поне 20 сек. Поне 7-8 мин. ми трябват за шътдаун в такъв случай. И то само ако съм наблизо. В 80% от случаите тока спира за 1/2 час, в останалите 20%, 100% съм бил наоколо, изчаквам 40мин. и ако не дойде спирам.

С този Powermate поне ще съм по-спокоен, макар че може никога вече да не стане подобен катаклизъм докато примерно не забогатея да си взема упс за $2000 и дизел 5kW за 2000 лв, с който да забравя за всичко :)

Link to comment
Share on other sites

бе не знам как си го мислиш че упс ще ти държи 1 час (освен ако не е специално разширен за да издържа толкова). точно при варианти с нестабилно електричество се разбира защо на апц са "ненормално надути цените". виждал съм не веднъж "някви" упц-та в промишлената зона как след към 1 година само се водят упц (щот на фактурата дет си го купил така пише)

 

Я пак? Аз съм с APC Smart 1500 и един нормален компютър успява да го издържи в продължение на 4часа. Моя на който съм накичил какво ли не го кара над 2ч. Изпробвал съм го на няколко пъти последните месеци

 

 

@теди

не са занимавай с глупости ми земи си купи един упс апц 500

 

За коя серия говорим? Ако е Back-UPS - те са ала-бала - не съм сигурен че са по-добри от мустек примерно. Истината е в Smart серията - т.е. online ups-ите им, но и разликата в цената е около 2 пъти :)

 

 

PS: На ей такова чудо предполагам и лазерен принтер да закачиш няма да има грижи - имам един познат който си взе някакви по-специални UPS-и правени по поръчка и на тях спокойно му работи лазерния принтер а по спецификация и едно малко маслено радиаторче то 2kW трябва да може да издържи барабар с компютъра и принтера :)

Link to comment
Share on other sites

Какви са ви тея ЮПС-и дето карат по 2 часа 4 часа? :D Ако е със 7.2 амперчаса батерия посмъртно немогат да изкарат толкова на натоварване от 400+ вата.Другия вариант е да имате акумулатори от трактор или камион или да послъгвате (неискам да ви обиждам).Ако пък имате такъв ЮПС ще е бая скъп заради самото му зарядно и наистина 1000+ лева е реална цена за такова нещо.

 

П.П.Ако питате защо съм толкова сигурен ще ви кажа че просто това работя.Правя ЮПС-и не точно за компютри но горе долу ми е ясно какво се слага за едно 200 лв вътре.Само един гол траф 350 вата е 50 лв едрова цена.Вие си правете сметката колко един ЮПС 1000 волтампера е реално толкова за 200 лв.

Link to comment
Share on other sites

Какви са ви тея ЮПС-и дето карат по 2 часа 4 часа? :D Ако е със 7.2 амперчаса батерия посмъртно немогат да изкарат толкова на натоварване от 400+ вата.Другия вариант е да имате акумулатори от трактор или камион или да послъгвате (неискам да ви обиждам).Ако пък имате такъв ЮПС ще е бая скъп заради самото му зарядно и наистина 1000+ лева е реална цена за такова нещо.

...

:) Точно ти трябваше да се сетиш за отговора на въпроса си.

Всички знаем, че един такъв UPS не може да изкара 2-4 часа на 400+ W.

Ако е за въпрос, линка на djadomraz сочи устройство за над 5000 лв, 5000VA, за който пише ъптайм от 6 минути....... , но при товар 3500 вата!

Сега след кратко заключение излиза че са реални тия числа от около 2 часа да задържи един комп. По простата причина че компа изобщо в idle или почти idle не гълта 400+ вата. Тури го 200 вата макс за един среден неигрови комп (в смисъл че едва ли ще цъкаш Crysis ако няма ток). Така че не се учудвам че на дядомраз държи около 2 часа.

За сведение - моя е с 2 батерии по 12V/7.2Ah. Последно като ги гледах вътре, не ми приличаха на тракторни акумулатори :D

 

А ако говорим доколко един такъв е 1000VA или подобно, на това отговарят 600W по паспорт при мен, и смея да кажа, че съм го товарел до около 400 вата (комп+принтер+модем+монитор+уредба 2х100 набузена докрай, като монитора тогава ми беше CRT), и дърпайки щепсела не стана беля :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Какви са ви тея ЮПС-и дето карат по 2 часа 4 часа? ...........

 

Обади се на ДорадоЛинк и питай момичето колко време е бибиткал въпросния UPS след като му смениха батерията и го тестваха? Говорим за този UPS

Link to comment
Share on other sites

Да 2 часа ще изкара тоя ЮПС от линка със сигурност но това е за сметка и на цената.Аз това исках да изтъкна че за да кара повече и да е рална мощност наистина трябва да е над 1000 лв.Тоя със сигурност има и принудително охлаждане на елементите вътре(не говоря за радиатори а за вентилатори) и акумулатора ще е бая стабилен :)

На идъл с 2 акумулатора вече наистина може да изкара към 30 40 минути ама не и ако е натоварен и ти работиш.Тогава наистина 10-на 12 минути може само да кара.

Не ти можеш да го пуснеш тея ватове не съм казал че неможе ама няма да изкарат повече от минутки.Часове в никав случай.......

Link to comment
Share on other sites

Да 2 часа ще изкара тоя ЮПС от линка със сигурност но това е за сметка и на цената.Аз това исках да изтъкна че за да кара повече и да е рална мощност наистина трябва да е над 1000 лв.Тоя със сигурност има и принудително охлаждане на елементите вътре(не говоря за радиатори а за вентилатори) и акумулатора ще е бая стабилен :)

 

Да има си вентилатори и спре ли тока веднага се включва и почва да бръмчи. Ами стабилен си е :) След 3-4 години му смених акумулатора и продължава да си работи идеално (ако мога да му отскубна досадната пищялка с удоволствие бих го направил но е много навътре в платките и не можах последния път като беше разглобен да го докопам)

 

 

На идъл с 2 акумулатора вече наистина може да изкара към 30 40 минути ама не и ако е натоварен и ти работиш.Тогава наистина 10-на 12 минути може само да кара.

Не ти можеш да го пуснеш тея ватове не съм казал че неможе ама няма да изкарат повече от минутки.Часове в никав случай.......

 

Това за кой UPS говорим? За този който Tedy има ли или моя?

Link to comment
Share on other sites

Е, това е повече от ясно - колкото повече смучеш от него, толкова по-малко ще държи :)

То затова в спецификациите и по сайтовете им дават ъптайм при различни натоварвания, някои дават средно време при еди колко си компютъра и монитора. Примерно 23 минути с два компа и един монитор, не знам що баш с такава конфигурация, но за мустек така ги дават.

Ненапразно дадох примера с линка на дядомраз - къф е тоя упс за 5000+ лв дето ще даяни само 6 минути :bgrin: (Ми такъв дето даяни 5 мин. при близо 4 киловата товар :bgrin: ). Съответно при 200 вата ще ти държи компа със седмици, опа, сигурно с дни или поне един ден.

 

@djadomraz, софтуера на упса би трябвало да има тая финкция да спира пищялката, моя поне има, само дето не го ползвам, май и ти не щеше да го ползваш.

Link to comment
Share on other sites

Да има си вентилатори и спре ли тока веднага се включва и почва да бръмчи. Ами стабилен си е :) След 3-4 години му смених акумулатора и продължава да си работи идеално (ако мога да му отскубна досадната пищялка с удоволствие бих го направил но е много навътре в платките и не можах последния път като беше разглобен да го докопам)

 

 

 

 

Това за кой UPS говорим? За този който Tedy има ли или моя?

 

Еми да нормално е да се включат.Охлаждат мощните транзистори понеже те най-много греят.Батерията толкова кара средно.Ние във фирмата имаме статистика че средно една батерия има между 3 и 5 години живота в зависимост от прекъсванията на тока и коректна употреба.Има такива индивиди които хем не разбират хем човъркат и се чудят защо се скапва после.....

Зумера се ще има как да се стигне ;) Незнам твоя точно как е наблъскан вътре.

 

За този на Теди става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Между другото UPS-a много готино ми топли краката - сложил съм го отдолу под бюрото и си слагам краката отгоре като той почти винаги е по-топличък от пода - допълнителен бонус е това явно :)

 

Зумера аз го видях но беше по средата на платката а под нея нямаше много място за да го докопам. Пък и платката май беше занитена или поне прекалено много трябваше да си играя и ме хвана шубето да го разглобявам. Ако беше най-отгоре някъде щях да го разкарам че ме дразни като спре тока да пищи през 10 секунди. За човъркане знам кой може да ми свърши работа ама е в щатите човека, а и по-големия ми проблем е да намеря време и да изключа машината и да ремонтирам UPS-a междувременно а тази машина без UPS не искам да я включвам...

Link to comment
Share on other sites

Моя пък е студен като мрамор, и също ми е в краката, едно че няма къде другаде да ми е пред очите, друго, че наистина е удобно да си вирнеш краката на него, ламарината е дебела. Само внимавам да не му натисна Power копчето в средата, макар че то е малко навътре и не е много лесно да се натисне по невнимание.

Ти пак не каза дали си пробвал чрез софтуера му да изключиш пищялката.

Link to comment
Share on other sites

...

PS: На ей такова чудо предполагам и лазерен принтер да закачиш няма да има грижи - имам един познат който си взе някакви по-специални ...

ми подобно чудо (апц 5000/3500) ми държи 5 файбър чанела+1 8 процесорен сън 10-12мин таван

 

...

За сведение - моя е с 2 батерии по 12V/7.2Ah ...

точно тва имах предвид като спонемах "специално разширен"

 

 

...ако мога да му отскубна досадната пищялка с удоволствие бих го направил но е много навътре в платките и не можах последния път като беше разглобен да го докопам...

със софтуера можеш да го изключиш, както и да настроиш при какви падове/пикове в напрежението да се обажда. има също и СНМП ;)

Link to comment
Share on other sites

..

точно тва имах предвид като спонемах "специално разширен"

...

С 'тънката' разлика, че не е "специално" разширен, а е фабрично така ;) , което ми беше и мисълта. Но както и да е.

 

Със софтуера 100% ще може да се спре пищялката, щом при моя може, има си хас на упс за 1000 лв да не може.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос относно захранването си.Сега ще си сменям процесора и видеокартата и машината ще ми стане следната:

 

GigaByte 8I965P-DS3 i965P/ddr2/GLan/PCI-E s.775

Intel CONROE 2180 2.0GHz 800 MHz 1MB s.775 BOX

Hitachi/IBM/ 320 GB 7200 / 16MB SATA II

2 Х A-Data DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHz

Xpert Vision 8600GТ SUPER 512MB GDDR3 128b PCI-E

DWD-RW LG H10N

 

Ще може ли захранването ми Fortron 350 PNF да кара тези неща???? :confused :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Мдам ще може. Но по добре събери повечеко парички и си вземи 8800гт и по=голямо захранване.

 

едит: да наясно съм но съм сигурен, че и ти си наясно че 8600 си струва още по-малко парите.

Link to comment
Share on other sites

Мдам ще може. Но по добре събери повечеко парички и си вземи 8800гт и по=голямо захранване.

 

Хахахахаха е ти направо го размаза. Разликата между 8600 и 8800 е има-няма $200.. Верно зависи за какво го ползваш компютъра ама за мен $300 за видеокарта ми се струват леко изхвърляне. Единствената причина да потроша толкова пари за видеокарта е това:

 

Two dual-link DVI outputs support two 2560x1600 resolution displays

 

Но ако нямаш 30" монитор - едната карта е < $100 другата е над $300.. Не знам какви игри мислиш да играеш ама като всеки хардуер изчакаш ли няколко месеца цената пада и то не с процент-два ами понякога в пъти...

 

 

jozo, погледни ей този калкулатор на напрежението и виж какво захранване ти трябва. Аз за всеки случай бих сложил 500 ватово. Особено ако сегашното си го ползвал от повече от 2 години. Аз нагласих горе-долу твоята система и при 30% остаряване на кондензаторите даде че ти трябва 354ватово захранване ако натовариш системата на 100% (и без да си закачил нищо на USB-то и без разни звукови карти и т.н.). Така като гледам вероятно ще тръгне и ще работи системата но ако го натовариш мощно може да ти направи мизерия. Аз специално съм патил доста от захранвания и в момента съм със 700ватов фортрон просто за да се презастраховам :)

 

 

Мдам ще може. Но по добре събери повечеко парички и си вземи 8800гт и по=голямо захранване.

 

едит: да наясно съм но съм сигурен, че и ти си наясно че 8600 си струва още по-малко парите.

 

Зависи за какво я ползваш. Аз не играя игри и всичко което аз бих търсил от една видеокарта е да има DVI за да си включа монитора към него, да поддържа поне 1600х1200 (старата ми не поддържаше), да е PCIe и да има TVout. Поддръжка на 3D, DirectX 10 и т.н. хич не ми трябва на мен, защо ми е да взимам карта за над $300 след като няма да ползвам и 1% от възможностите и а след няма и година тя ще е на половин цена и ще има 2 пъти по-мощни от нея?

Link to comment
Share on other sites

Мдам ще може. Но по добре събери повечеко парички и си вземи 8800гт и по=голямо захранване.

 

едит: да наясно съм но съм сигурен, че и ти си наясно че 8600 си струва още по-малко парите.

 

Ми тези за момента ми лягат на далавера за това ще ги взимам.Иначе за 8800гт не ми се дават толкова пари.

Link to comment
Share on other sites

Е да имаше една статия за колко е overrated всичко със захранванията но не мога да я намеря нещо. Процесора има ТДП от 65в, но тъй като дадените стойности от производителя са рядко верни ноо слагаме до 90. Видеокартата не може да консумира повече от 75в, защото това е максималното от пц-експрес слота-а, максимум 20в за харда, дъното 20в като можем да го разширим до 40 в зависимост от чипсета и клока. Паметта консумира между 2.5 и 7в на причка. Вентилаторите са между 0.5 и 2в. За сд-ромите не мога да говоря защото нямам опит с тях. Тъй като съм забелязал jozo да пише понякога във форума за игри, предположиш че играе. Дори за 300$ 8800ГТ пак е една от най-изгодните покупки в момента на пазара, ако докарат някви бройки естествено.

 

едит: само да добавя че пиик-а на това захранване по спомени беше 470в, така че куче е и ще държи.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха е ти направо го размаза. Разликата между 8600 и 8800 е има-няма $200.. Верно зависи за какво го ползваш компютъра ама за мен $300 за видеокарта ми се струват леко изхвърляне. Единствената причина да потроша толкова пари за видеокарта е това:

 

 

 

Но ако нямаш 30" монитор - едната карта е < $100 другата е над $300.. Не знам какви игри мислиш да играеш ама като всеки хардуер изчакаш ли няколко месеца цената пада и то не с процент-два ами понякога в пъти...

 

 

jozo, погледни ей този калкулатор на напрежението и виж какво захранване ти трябва. Аз за всеки случай бих сложил 500 ватово. Особено ако сегашното си го ползвал от повече от 2 години. Аз нагласих горе-долу твоята система и при 30% остаряване на кондензаторите даде че ти трябва 354ватово захранване ако натовариш системата на 100% (и без да си закачил нищо на USB-то и без разни звукови карти и т.н.). Така като гледам вероятно ще тръгне и ще работи системата но ако го натовариш мощно може да ти направи мизерия. Аз специално съм патил доста от захранвания и в момента съм със 700ватов фортрон просто за да се презастраховам :)

 

 

 

 

Зависи за какво я ползваш. Аз не играя игри и всичко което аз бих търсил от една видеокарта е да има DVI за да си включа монитора към него, да поддържа поне 1600х1200 (старата ми не поддържаше), да е PCIe и да има TVout. Поддръжка на 3D, DirectX 10 и т.н. хич не ми трябва на мен, защо ми е да взимам карта за над $300 след като няма да ползвам и 1% от възможностите и а след няма и година тя ще е на половин цена и ще има 2 пъти по-мощни от нея?

 

Има проблем, че тоя калкулатор който предлагаш ми иска някакви доларчета за да го ползвам.Иначе сегащното ми захранване няма 1 година още е в гаранция.Мисля че е на 10 месеца ама трябва да проверя гаранционната карта ако е толкова важно.

 

Какво ще нарече да го товаря мощно?Аз чак толкова сложни програми графични не ползвам.От време на време МатЛаб,ФотоШоп и други такива.Или някой игра да си пусна.

 

 

Е да имаше една статия за колко е overrated всичко със захранванията но не мога да я намеря нещо. Процесора има ТДП от 65в, но тъй като дадените стойности от производителя са рядко верни ноо слагаме до 90. Видеокартата не може да консумира повече от 75в, защото това е максималното от пц-експрес слота-а, максимум 20в за харда, дъното 20в като можем да го разширим до 40 в зависимост от чипсета и клока. Паметта консумира между 2.5 и 7в на причка. Вентилаторите са между 0.5 и 2в. За сд-ромите не мога да говоря защото нямам опит с тях. Тъй като съм забелязал jozo да пише понякога във форума за игри, предположиш че играе. Дори за 300$ 8800ГТ пак е една от най-изгодните покупки в момента на пазара, ако докарат някви бройки естествено.

 

едит: само да добавя че пиик-а на това захранване по спомени беше 470в, така че куче е и ще държи.

 

Играя да!Игри от време на време НФС някои или някоя пуканица и нищо по-специално.За това не виждам смисъл от 8800гт която е наистина над 300$.

 

Щом ще държи значи няма да го сменям :)

Link to comment
Share on other sites

Верно са си скъпички 8800GT..... и верно си е недообмислена постъпка понякога купуването на подобна глезотия , но всеки луд с достатъчно пари би си купил. Аз също. Кеф цена няма - стара но златна поговорка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...