Jump to content
BulForum.com

Маркови захранвания и кутии


sohm

Recommended Posts

На няколко пъти във форума на хардуербг е споменавано,че този калкулатор не е много точен по простата причина,че смята всично натоварено на 100%(не че е лошо)Jozo един чиефтек 560в за 120лв от плесио ще ти е перфектен :) освен ако не ти се дават 185 за 750в модела :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Вие съвсем в тъча ме хврълихте 560 или пък 750 вата :wacko: :wacko: :wacko: Аз няма да готвя на тоя комп та да ми трябват такива мощности.Ако нямаше да издържи щях да го сменя моето захранване ама щом може да кара няма да го барам :)

Link to comment
Share on other sites

Захранването е гръбнака на компютъра. Никой не е казал че като е мощно - ще имаш възможност да включваш ел. уреди към компа. Ти сложи 8600 и пусни да играеш някоя тежка игра пък с 350 вата ще си покаже. Има голяма вероятност от нестабилност на машината.

Link to comment
Share on other sites

Замисъла на поста ми беше не да те карам да правиш нещо но поне ако си взимаш захранване вземи такова което ще понесе малко ъпгрейди а не просто да ти върви машинката иначе аз съм с Е6300 3гб рам 320хард двд писачка с 350в фортрон ПН(само с 12в линия ) и върви пц-то но ме притеснява ако сложа друга видео карта да не почне прави мизерии а и при евентуален клок ще клекне 100%

Link to comment
Share on other sites

Замисъла на поста ми беше не да те карам да правиш нещо но поне ако си взимаш захранване вземи такова което ще понесе малко ъпгрейди а не просто да ти върви машинката иначе аз съм с Е6300 3гб рам 320хард двд писачка с 350в фортрон ПН(само с 12в линия ) и върви пц-то но ме притеснява ако сложа друга видео карта да не почне прави мизерии а и при евентуален клок ще клекне 100%

 

Явно не сме се разбрали :) Аз в момента съм с това захранване и нямам пари да го сменям.Проблема беше дали ще издържи на това натоварване,но като се замисля сегашния ми процесор е с по-голяма мощност от този който ще взимам.Сега съм с Пентиум Д 820 на който Интел му дават 95 вата а Е2180 му дават 65 вата.Така че процесора реално ще е по-малко ватове което трябва да компенсира ако картата хаби повече от сегащната ми Х1600 про.Иначе ако реша да клоквам или да правя други ъпгрейти със сигурност ще взема по-мощно захранване :)

Link to comment
Share on other sites

Явно не сме се разбрали :) Аз в момента съм с това захранване и нямам пари да го сменям.Проблема беше дали ще издържи на това натоварване,но като се замисля сегашния ми процесор е с по-голяма мощност от този който ще взимам.Сега съм с Пентиум Д 820 на който Интел му дават 95 вата а Е2180 му дават 65 вата.Така че процесора реално ще е по-малко ватове което трябва да компенсира ако картата хаби повече от сегащната ми Х1600 про.Иначе ако реша да клоквам или да правя други ъпгрейти със сигурност ще взема по-мощно захранване :)

350 ще ти малко малко за 8800

Link to comment
Share on other sites

350 ще ти малко малко за 8800

 

Хахахахаха ти изби рибата с най-адекватния постинг дотука. Човека спомена че не му се дават много пари и че 8800 му се вижда излишно за това което прави ама кой да чете :)

Link to comment
Share on other sites

350 ще ти малко малко за 8800

 

Ми аз от днес съм с 8600 ГТ не с 8800 и преди малко пуснах всичко на МАХ с 4Х антиалайзинг на НФС Про Стреет и си играх без проблем.Захранването не се огъна.Така че е ясно че захранването ще си кара.За сега немисля да го сменям :)

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува колко мощно марково захранване ми трябва за да подкарам 8800 Ултра и един КуадКор в една машина? :D

 

 

Ми аз от днес съм с 8600 ГТ не с 8800 и преди малко пуснах всичко на МАХ с 4Х антиалайзинг на НФС Про Стреет и си играх без проблем.Захранването не се огъна.Така че е ясно че захранването ще си кара.За сега немисля да го сменям :)

8600gt+intel 21xx си кара спокойно с 350В, просто от предния ти пост си мислех за други работи ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
а 350w ще ми стигнат ли за Inno3d 7300GT 256MB DDR3 AGP или да си зема 400w ?

 

Май ще ти стигнат за въпросната видеокарта и ще останат. Така както си го написал излиза че само видеото ще се включи към 350w-товото захранване докато останалата част от компютъра (която не е ясно какво точно представлява а много малко хора имат ясновидски способности за да се сетят без да си написал) ще е на отделно захранване. Ако това е случая - даже ще е много, вземи си по-малко. Виж за процесора, паметта, дисковете и вентилаторите е друг въпроса колко е нужно ;) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Грешката е моя в момента сам с

MB:Biostar M7NCD PRO

RAM:2x258 TwinMOS мисла че беше

CPU:AMD BArton 2500+

HDD:Seagate baracuda 80gb 7200

VGA:Gf4 Mx 440 128mb

Мисла утре да мина през ера-та да взема въпросната карта,още 512мб рам захранване, че сега сам с 250в кодеген бай беше. И ако останат пари за двд

Link to comment
Share on other sites

шти стигнат и за тая машина, само дето нито такава рам има, нито такъв процесор (2005+) :bgrin:

То не че има значение, сгурно си с 2х256, 2500+.

То зависи и какви други неща имаш вързани към компа дето гълтат ток. За по-сигурно по-добре едно 400 ватово да си спокоен и да имаш определен запас, а не ако сложиш някой хард на приятел нещо, и да клекне под товар.

Link to comment
Share on other sites

абе вие му препоръчвате за неговото пц 400w захранване, а аз кво да кажа като захранвам моето с 350w, а конфигурацията си е доста по-натоварена според мен, ама нека да чуем и вашите мнения.

Asus M2N-e

MP 7900gs + Zalman

2x1Gb DDR2 @ 800

Seagate 320gb

1dvd + 1 flopy

захранването е Fortron 350W PNF

Link to comment
Share on other sites

опа да както ти казваше е. Нямам нищо друго вързано към компютъра. и ме самнява да вържа ня някои харда така че май ще зема 350в пак и нямам ного пари.А и май тая рам дето е имам няма да ми свърши работа

Link to comment
Share on other sites

абе вие му препоръчвате за неговото пц 400w захранване, а аз кво да кажа като захранвам моето с 350w, а конфигурацията си е доста по-натоварена според мен, ама нека да чуем и вашите мнения.

Asus M2N-e

MP 7900gs + Zalman

2x1Gb DDR2 @ 800

Seagate 320gb

1dvd + 1 flopy

захранването е Fortron 350W PNF

Е че какво й е натовареното?!

Ясно е че 350в върши работа и за твоя случай, но я сложи още един hdd и една двд писачка (вече не са много хората с по един хард) и докато записва едната да си ползваш другата, и може нищо да не стане пак, но 400 вата биха били добра инвестиция, но в случая и 350 става щом няма пари и няма да ъпгрейдва скоро. То ако е за въпрос и 300в ще го оправят..

Link to comment
Share on other sites

а явно сам забраил да кажа че имам и двд записвачка ама не е ползвам ного. Пак и сигурно ще упгреидвам другата коледа чак :D

Link to comment
Share on other sites

Е че какво й е натовареното?!

Ясно е че 350в върши работа и за твоя случай, но я сложи още един hdd и една двд писачка (вече не са много хората с по един хард) и докато записва едната да си ползваш другата, и може нищо да не стане пак, но 400 вата биха били добра инвестиция, но в случая и 350 става щом няма пари и няма да ъпгрейдва скоро. То ако е за въпрос и 300в ще го оправят..

еми сравнение с на колегата по-горе ми се струва, че консумацията ще е по-голяма. иначе е работило с 2 харда, без да прави проблеми :bgrin: както и да е от доста време ме гложди въпроса дали ще ми стигне захранването и сега се поуспокоих. колкото до ъпгрейд, ако ми паднат парички от някъде веднага ще сложа едно двуядрено процесорче с още 2гб рам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

абе вие му препоръчвате за неговото пц 400w захранване, а аз кво да кажа като захранвам моето с 350w, а конфигурацията си е доста по-натоварена според мен, ама нека да чуем и вашите мнения.

............

захранването е Fortron 350W PNF

 

Ама нали се сещаш че на Fortron 350W може и да успееш да пуснеш малко повечко неща от Codegen 400W (ужким)... Има малка разлика в качеството :)

 

Ако може по-добре да си вземе едно хубаво захранване като Fortron ако ще и малко по-слабо да е отколкото китайски боклуци като Codegen.

 

А и дори да стига мощността никой не отчита че като минава времето и остаряват нещата и кондензаторите вече не със са същите параметри и ефективната мощност пада... особено на по-ефтините това по-бързо се случва..

Link to comment
Share on other sites

да аз се бях спрял на един Fortron 350W в ера направо като ида ще си зема ся само да вида кво става с тоя рам О.о

Link to comment
Share on other sites

Е че какво й е натовареното?!

Ясно е че 350в върши работа и за твоя случай, но я сложи още един hdd и една двд писачка (вече не са много хората с по един хард)

 

Не съм хич съгласен че малко хора са с 1 хард.Болшинството са с по 1 хард или ако са 2 са някви малки по 80 ГБ.Само тук маниаците на тема компютри може да сме по няколко харда,с по 2 3 записвачки и някво изродско захранване,повечето не са ;)

 

А и дори да стига мощността никой не отчита че като минава времето и остаряват нещата и кондензаторите вече не със са същите параметри и ефективната мощност пада... особено на по-ефтините това по-бързо се случва..

 

Това за евтините е така ама мислиш ли че производителите на Фортрон не са отчели този факт ;) Много е ясно че са се презапасили с малко мощност та като остареят кондензаторите да може да работи с тая мощност.

 

Иначе за 7300 картата където е въпроса и с 2 харда и 1 ДВД записвачка и т.н. си работи и най-спокойно с 300 вата Фортрон.Така че 350 за предложената машиа е пре пре много.

Link to comment
Share on other sites

Не съм хич съгласен че малко хора са с 1 хард.Болшинството са с по 1 хард или ако са 2 са някви малки по 80 ГБ.Само тук маниаците на тема компютри може да сме по няколко харда,с по 2 3 записвачки и някво изродско захранване,повечето не са ;)

 

Аз пък не познавам човек който да е само с 1 диск... сериозно. Не говорим за нов/стар - въпроса е колко диска едновременно работят в компютъра ти. Ако си взел нов SATA диск и имаш от стария си компютър 1 или 2 стари и си имаш информация на тях те също влизат в сметките :)

 

Ами аз примерно имам 5 вентилатора в кутията (без да броя процесора, чипсета, видеокартата и захранването - с тях и този на RAID-a стават 9), 6 диска * 320гб всеки, 2 PCIe карти (едната е RAID контролер със собствен процесор и отделен вентилатор за охлажане), 4гб рам и 2 писачки (едната на SATA другата на АТА-старата - зарязах я за съвместимост, сега пък заради това новата някакви номера ми прави но още ме мързи да разкарам старата). Не помня какво още съм накичил но има и няколко USB джаджи които също харчат ток и за да съм "on the safe side" си взех 700W-тов Fortron - със сигурност има доста голям запас но предпочитам да е така отколкото в един момент да взема да ми прави проблеми .... а с такива съм се сблъсквал и е толкова шантаво всичко че докато се сетиш какъв е проблема може да откараш някой и друг месец в ядосване защо все блокира и вирус ли си пипнал, нещо друго ли се е скапало, какво ли ....

 

 

 

Това за евтините е така ама мислиш ли че производителите на Фортрон не са отчели този факт ;) Много е ясно че са се презапасили с малко мощност та като остареят кондензаторите да може да работи с тая мощност.

 

Иначе за 7300 картата където е въпроса и с 2 харда и 1 ДВД записвачка и т.н. си работи и най-спокойно с 300 вата Фортрон.Така че 350 за предложената машиа е пре пре много.

 

Съгласен съм с теб ама той каза че е с Codegen и не уточни на колко години е :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не познавам човек който да е само с 1 диск... сериозно. Не говорим за нов/стар - въпроса е колко диска едновременно работят в компютъра ти. Ако си взел нов SATA диск и имаш от стария си компютър 1 или 2 стари и си имаш информация на тях те също влизат в сметките :)

 

Ами аз примерно имам 5 вентилатора в кутията (без да броя процесора, чипсета, видеокартата и захранването - с тях и този на RAID-a стават 9), 6 диска * 320гб всеки, 2 PCIe карти (едната е RAID контролер със собствен процесор и отделен вентилатор за охлажане), 4гб рам и 2 писачки (едната на SATA другата на АТА-старата - зарязах я за съвместимост, сега пък заради това новата някакви номера ми прави но още ме мързи да разкарам старата). Не помня какво още съм накичил но има и няколко USB джаджи които също харчат ток и за да съм "on the safe side" си взех 700W-тов Fortron - със сигурност има доста голям запас но предпочитам да е така отколкото в един момент да взема да ми прави проблеми .... а с такива съм се сблъсквал и е толкова шантаво всичко че докато се сетиш какъв е проблема може да откараш някой и друг месец в ядосване защо все блокира и вирус ли си пипнал, нещо друго ли се е скапало, какво ли ....

 

Съгласен съм с теб ама той каза че е с Codegen и не уточни на колко години е :)

Аз пък ще дам един пример.Колегите ми от ТУ всеки има компютър ама са от рода на 1 хард 80 ГБ до 160 ГБ и Семпрон 2600+ процесор,с по 512 МБ РАМ и горе долу е това.Повечето са с такива машини и ми е направило впечатление че където и да съм отишъл на гости при познати горе долу такива машини имат.За това казах че такива по 3 4 харда 1 2 записвачки имат само хора като нас които разбират от компютри горе долу.Масовия потребител това има.

 

Аз лично като си взема нов САТА диск или пък да е бил АТА стария го източвам на новия и съответно стария го пускам в продажба.Хем стария едва ли е с по-добри характеристики от новия хем едва ли е със същия капацитет пък и за захранването е товар да са 2 диска а не 1.

 

Да за Codegen-а наистина не се знае на колко години е.Аз едно време като имах такова захранване 300 вата съм го пробвал на Селерон 1.7 с 2 Х 256 МБ РАМ, 2 Харда,2 Записвачки и ги караше без проблем при натоварване.Обаче като ги сравних и по амперажи на линиите и по тежест само като погледнеш с 300 вата Фортрон неможе на пръста да му стъпи.

Link to comment
Share on other sites

Е, то който разбира малко от малко няма да си вземе Семпорн едно на ръка.

Да не говорим да стои на 512 рам и 80 хард и досега. ;)

А който не разбира, масата си взимат комповете от разни фирми, сглобени вече за 4-500 лв с монитор и тва е. В тях много ясно са с 1 хард и 1 писачка, ако и толкова има даже (шегичка).

И захранване вътре 'някво'.

А това, че малко хора са с по 1 хард много ми се вързахте нещо, имах предвид че който по-сериозно се занимава с нещо с компа, едва ли е с 1 хгард, най-малкото или райд, или втори хард за 'спасителни операции' нещо и т.н.

Той дядомраз като е с 6 диска (8 вече мисля) е достатъчен да кажа, че среедностатистическия ми приятел е с поне 3 диска :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Бе то имаше такива които разбират и пак си купуваха Семпрон ;)

Ами той компа го е взел преди 2 години той е "нов" още ;) ;) Пък както някой го ползват само за скайп,някво сайтче и офисче хич не му е притрябвало повече от 512 МБ РАМ.Е за филми харда идва малък ама те пари за такова нещо няма да дадат още повече че незнаят какво им трябва и как аджеба да го свържат и подкарат и т.н. ;)

То ако е купен компа от фирма пак бива ама ако е от някоя голямите супермаркети тогава е голямото шоу.Той може и изобщо да не работи защото ти го дават без ОС ти са оправяй там.Поне в някоя фирмичка ще ти разделят харда,ще ти сложат програмки,офисче,драйвери.

Той дядомраз е изключение :) Той не е срадностатистически юзър защото на него компа му е за работа.Един вид с него си вади хляба :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...