Jump to content
BulForum.com

Маркови захранвания и кутии


sohm

Recommended Posts

колко може да се разчита на speedfan да показва корекно волтажите? нещо тая 5волтова линия много висока ми е отчита.. а пук 12 волтовата мн ниска..

 

screen

 

захранването е fotron 350w PNF

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply
колко може да се разчита на speedfan да показва корекно волтажите? нещо тая 5волтова линия много висока ми е отчита.. а пук 12 волтовата мн ниска..

 

screen

 

захранването е fotron 350w PNF

Спокойно, няма програма, която да ти каже точно волтажите. Може би в BIOS е най-добре, т.е. то зависи от дъното и BIOS.

Най-правилно е с мултицет. И на мен 12 волта ми ги показва като 11.38 някъде, а те са 12.22. Това в Everest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Въпроса ми малко се отклонява от темата но не намерих по-подходяща извинявам се .

Вентилатора на захранването ми започна да вие по-страшно от глудница гладни вълци , които не са вкусвали храна от поне месец ( ау какво сравнение :bgrin: ) . Сигурен съм , че е вентилатора на захранването тъй като тези на процесора и на картата ги изключих а шума продължи . Захранването е codegen 300w 200ха изглежда ето така тук тук . Има ли някакъф вариянт да се смени само вентилатора тъй като захранващите му жици са запоени към платката и на дали свързването на късо ( сиреч режа старите слагам новия и овивам с изолирбант ) е отдачен вариянт . Идеята да разнасям пц също не ми допада ( не е чистено с години ) и ще се искат да се сменят повечето вентилатори .

Link to comment
Share on other sites

ще ти дам един савет!Вземи си ново захранване.300 W Вече са доста старички и по слабо защитени.за 40 лв можеш да си вземеш 350 W и нагоре ( Естествено Втора рака) , но и така те устроива.Поне ще си по спокоен :)

Link to comment
Share on other sites

Първо се извинявам че сега виждам темата и затова се включвам толкова късно. Занимавам се от дълго време с ШИМ системите и имам някакъв опит в експлоатацията на импулсните захранвания с (Широчинно импулсна модулация) т.е 90% от АТХ. Някои беше питал дали е нормално толеранса на някое от изходните напрежения да е 0.2-0.4в. Нормално е! ШИМ (494) контролера следи пада на напрежение на всичките си важни изходни напрежения +5 ; +12 ; +3,3 ; -12 и овеличава широчината на импулсите (Демек) колкото повече товариш захранването с консуматори то толкова повече мощност отдава. Основен параметър на тези захранвания са работната честота и допустимата максимална честота при която работят в натоварен режим. Габаритите на захранването зависят от работната честота. Колкото тя е по-голяма толкова габаритите са по-малки. Аз съм с захранване Speed ,Model: ATX 350 P4 и съм много доволен . амд 3000+ Асрок 128ца 1197 рам. В бурята напрежението на мрежата падна под 50 волта за 0.95 секунди но компютъра не мръдна... Не знам дали ми е марково захранването но спечели доверието ми! Нека да даваме оценка на захранвания които са издържали в полеви условия дори и да са за 5 лева. :punk

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си на идея каква е разликата между Fortron PNR серията и PNF ? Не ми се рови из гуугъл ако някой знае да сподели ако не като открия разликите ще пиша :D

 

Edit:

Открих топлата вода - PNR = PNF + RoHS compliant ... тва е !

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си на идея каква е разликата между Fortron PNR серията и PNF ? Не ми се рови из гуугъл ако някой знае да сподели ако не като открия разликите ще пиша :D

 

Edit:

Открих топлата вода - PNR = PNF + RoHS compliant ... тва е !

 

което е ... :) ?

Link to comment
Share on other sites

Днес взех един 350W Fortron PNR и за мое учудване се оказа по-слаба ракия от досегашния ми 300W PNF. Разгледах написаните по него амперажи и единствената разлика в полза на PNR-а е че 5волтовата линия е 2,5А докато при PNF-a е 2,0А почти всички останали тоци са в по-големи в полза на PNF-a с други думи PNR-a не струва. Интересно ми е дали ПНФ-а все още ще се внася или изцяло ще се мине на ПНР заради RoHS директивите на европейския съюз и облагането на този тип електроника с по-ниски данъци?

Link to comment
Share on other sites

След няколко токови удара и някоя друга "почерпка" от енергото друго ще си говорим ;) Колкото до 350W закачи още нещо по машината и ще почне да издиша защото това е далеч от реалните 350W или по-скоро при повечето китайски боклуци това е входящата мощност която няма нищо общо с изходящата ;) Аз имам едно JNC 250W което 5 години работи и до сега не е сдало багажа но просто то не е натоварвано нито пък по време на бури е било включено в ел мрежата. Всичко е до късмет но за 10-20 лв разлика после да сменяш дъна процесори памети и др. не си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали това е точното място за това, но друга не намерих

Искам да си сложа ново захранване. Сегашното ми е Delux ATX 300W и искам да си сложа хубаво на 400-450W. Какво ще ми препоръчате :confused. Причината е, че искам да си сложа нов процесор - AMD Athlon x2 3800+ или 4200+ и може би нова видеокарта GeForce 8500GT.

Повече инфо за компа ми - подписа

||

V

Link to comment
Share on other sites

един 350в фотрон мисля че ще ти е достатачен. И хубаво си посмисли дали искаш точно 8500гт да вземеш.. че ти почти няма да видиш подобрение всравнение с сегашната ти видео карта. За парите които ще дадеш за тоя 8500 можеш да вземеш 7600ГТ.

Link to comment
Share on other sites

За захранването вземи Fortron350W , а за видео по-добре вземи GF 7600GT/GS или , ако искаш по-мощно вземи Radeon 1950GT/PRO , но няма смисал да даваш пари за DX10-карта , защото хем на игри ще ти вади по-малко кадри от другите карти хем в момента няма много снисал от DX10..Но , ако искаш много DX10 събери 450-500 лева и взимай GF8800Ultra..Или изчакай новите карти на Nvidia от 9-та серия , който ще излезнат през ноември тази година!

Link to comment
Share on other sites

Как мога да измеря колко вата ми е захранването, че тези 420вата ми се струват доста не реални? А и да ви питам имаше някви сайтове за измерване на ватове да пресметна колко ми трябват...

Link to comment
Share on other sites

За захранването вземи Fortron350W , а за видео по-добре вземи GF 7600GT/GS или , ако искаш по-мощно вземи Radeon 1950GT/PRO , но няма смисал да даваш пари за DX10-карта , защото хем на игри ще ти вади по-малко кадри от другите карти хем в момента няма много снисал от DX10..Но , ако искаш много DX10 събери 450-500 лева и взимай GF8800Ultra..Или изчакай новите карти на Nvidia от 9-та серия , който ще излезнат през ноември тази година!

Хаха, че то 8800 ултра е най-неоправдано скъпата карта може би. надявам се имаш предвид 8800ГТС320мб, щото иначе голям виц каза.

Link to comment
Share on other sites

Тоя калкулатор не е много точен по простата причина,че той показва абсолютно на 100% натоварена машина не че е лошо де :)

Е то е ясно, че няма да е с точност. А да е на 100% натоварено е добре понеже щайгата ми много натоварване понася :) Та дайте сайта да видя какво ще се получи, или поне как се казва аз ще си го изрова от чичко гугъл.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ATX%2012V%202.0

 

Ето го захранването което може да се намери в Ера срещу 40$

А това е старото ми захранване което има 31А за 12В и 29А за 5В но цената му е над 100$.

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=EPS12V

 

Eagle Това че си завършил електроника говори още по-зле за теб.Говорим за МАРКОВИ захранвания.А OCZ определено е от най-добрите и най скъпите захранвания.По твойта логика трябва да си купуваме Рекс Поуър произведени в Румъния който са 5 лева килото(това са 4-5 бройкиІ

Погледни как изглежда марково Захранване произведено в Китай

psu_pic11.jpg

а така ментак от Китай

psu_pic10.jpg

Така че по-добре замълчи изглеждаш по-умен.

От хубавия ток из цяла българия рано или късно пак 6те му изгори нещо.Така 4е аз съм на принципа на евтините захранвания. Старото ми захранване за 15lv изглежда то4но кат тва.

Link to comment
Share on other sites

От хубавия ток из цяла българия рано или късно пак 6те му изгори нещо.Така 4е аз съм на принципа на евтините захранвания. Старото ми захранване за 15lv изглежда то4но кат тва.

Изумителна логика :bgrin: .

Именно и заради 'тока из цяла българия' на човек му трябва хубаво захранване, че енергото като се насере нещо, да не ти отиде целия комп а само евентуално захранването.

Link to comment
Share on other sites

Изумителна логика :bgrin: .

Именно и заради 'тока из цяла българия' на човек му трябва хубаво захранване, че енергото като се насере нещо, да не ти отиде целия комп а само евентуално захранването.

Ми тъй като сички захранвания имат предпазител няма как да ти отиде целия комп.А и след 2-3 месеца някой кондензатур се пука и е за смяна.Дори и да е супер хубаво захранването пак 6те трябва рано или късно да се сменя.

Link to comment
Share on other sites

Лежи ти на тая кълка че има защита тая защита ще сработи на кукуво лято по мои наблюдения на точно този предпазител почти винати е непокътнат. Аз повече от 3 години съм с един фортрон 300В ПНФ и нямам проблеми лампите мигат компютъра в другата стая до скоро беше с някво делукс или нещо от този тертип и там компа умираше докато аз си нямах проблем. Който иска да си къта машинката ще си купи хубаво захранване което като пише че подава 12В ще подава точно толкова както и 5-те Волта са си 5В и ще има регулатор на оборотите и няма да го чувам от другата стая и да ми се налага да го отварям за смяна на вентилатора на 3-4 месеца ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...