Jump to content
BulForum.com

Маркови захранвания и кутии


sohm

Recommended Posts

Аз пък искам да ви питам някой чувал ли е за G-Tec защото май само аз имам такова животно ама мойто е много слабо горкото пък и отгоре на всичко и е някакъв ментак май :( Из нета няма никакво инфо за такава марка (поне аз не намерих) , но някой ако знае нещо повече да драсне

 

ми да ти кажа не са чак толкова зле (със сигурност е по-добро от JNC) с това карах към 1,5г и дори се учудих, че ми държеше толкова стабилно машината

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Преди време се чудех каква е разликата между Active PFC и Passive PFC и си мислех, че не е кой знае каква.

Сега съм на мнение, че разликата е съществена. Вкъщи имам е двата типа захранване - с активна и с пасивна корекция, вече незнам при колко токови удари компютъра с Active PFC не мръдва, докато всичко друго вкъщи се рестартира включително и РС -то с 300 ватовия Фортрон с пасивна корекция.

Та ако някой се чуди дали има разлика, която да си заслужава повечето пари за Active PFC - моето мнение, е че разлика има и си заслужава парите.

Link to comment
Share on other sites

кои са с пасивно и кой с активно и пише ли някъде по захранването кво е

Пише, а ако пише само PFC, най-вероятно е Passive, не биха се минали да не пише, ако е активно:)

sohm е прав, просто ако имате средствата, активния винаги е по-добър.

Аз съм още с ROPLA 400W/Passive PFC - (един голям и тежък траф), и наистина при токови удари, при които осветлението яко премигва, компа ми не се рестартира, но забива няколко секунди след това - поради спада на напрежението на харда основно, при достъпа до харда увисва.

Но мога да кажа, че съм доволен от захранването, след 10 месеца с него. Оправда доверието ми и това, което чувах за него. Сложих втори харддиск, двойно РАМ, и въобще не му пука на него :D .

Добре че в квартала не се случва често да има удари.

Link to comment
Share on other sites

Пише, а ако пише само PFC, най-вероятно е Passive, не биха се минали да не пише, ако е активно:)

sohm е прав, просто ако имате средствата, активния винаги е по-добър.

Аз съм още с ROPLA 400W/Passive PFC - (един голям и тежък траф), и наистина при токови удари, при които осветлението яко премигва, компа ми не се рестартира, но забива няколко секунди след това - поради спада на напрежението на харда основно, при достъпа до харда увисва.

Но мога да кажа, че съм доволен от захранването, след 10 месеца с него. Оправда доверието ми и това, което чувах за него. Сложих втори харддиск, двойно РАМ, и въобще не му пука на него :D .

Добре че в квартала не се случва често да има удари.

Не е най-вероятно , ами направо си е така :) никой пройзводител няма да пропусне да под4ертае 4е зхранването му е с Активно ПФЦ( ...поне аз не съм виждал такива ) , даже обратното някой може да се полакоми и да напише 4е е активно без да е такова :) :) !

на тези с пасивното обикновенно пише PFC , a на другите "Active PFC" или "APFC"!

Това с прекъсването не е единствения плюс на активното , има съществена разлика между двете :)

за пове4е инфо :

 

ТУК и ТУК

Приятно 4етене :)

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам ако въпросът ми не е точно по темата, но имам гаден проблем.

 

За да намаля шума от компютъра реших и аз да си взема сносно захранване.

От представителя на Fortron си взех 400W GLN (То е с актинвно PFC).

Махнах старото, сложих новото, пуснах го, вентилаторите завъртяха, ланката светна, диска ръзвъртя...

Но видео картата не запали. Махнах видео картата, но от дъното (Abit KT7A) не се чу ни вопъл, ни стон....

Реших че съм объркал нещо и включих старото захранване, дъното веднага забибипка че няма видео карта.

 

Та чудя се има ли някаква невероятност новите захранвания да не работят със стари дъна като моето, или аз просто каръшки съм нацелил дефекно устройство?

 

А иначе ще видя дали някой ще се съгласи да го пробва.

Link to comment
Share on other sites

Махнах видео картата, но от дъното (Abit KT7A) не се чу ни вопъл, ни стон....

Реших че съм объркал нещо и включих старото захранване, дъното веднага забибипка че няма видео карта.

А сложи ли картата със старото и нормално ли ба4каше отново компа ?

.......аз просто каръшки съм нацелил дефекно устройство?
Вси4ко се слу4ва - техника :)

 

 

А иначе ще видя дали някой ще се съгласи да го пробва.
Във фирмата от дето си го взел със сигурност , а и от тук все някой ще се навие да ти го пробва
Link to comment
Share on other sites

Някой чувал ли е за Rexpower ?Моето е такова,купих го заедно с кутията(комплект) 350 вата пише обаче ми се струва че то ме спъва да клокна процесора.Атлон XP 3000+ barton ядро,на 215 шина едвам пали стига до виндоус-а и се ресва.Ако е захранването препоръчайте ми някакво друго.

Link to comment
Share on other sites

Някой чувал ли е за Rexpower ?Моето е такова,купих го заедно с кутията(комплект) 350 вата пише обаче ми се струва че то ме спъва да клокна процесора.Атлон XP 3000+ barton ядро,на 215 шина едвам пали стига до виндоус-а и се ресва.Ако е захранването препоръчайте ми някакво друго.
А за дъно и памет да гадаем ли ? При 215 шина може да забива от много неща !
Link to comment
Share on other sites

А за дъно и памет да гадаем ли ? При 215 шина може да забива от много неща !

Tочно за 215 шина дъното ти тряя да е Lanparty,ASUS,ABIT,EPoX или A-open

;) Другите дъна са пълни боклуци и рано или късно дават дефекти,особено противни ми са тия на Солтек,които са ем скъпи ем са мада фака от всякъде.Единствено от евтините дъна Асрок правят хубави дънни платки подходящи най вече за офис-машинки :sick

Рама е важен също, но нека Foxy допълни за него ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Рама е важен също, но нека Foxy допълни за него ;) :)

Нишо няма да допълня на тоя етап , общи приказки не ми се приказват , а по - конкретно нищо не мога да кажа без да знам поне пройзвотителя , да не говорим за други подробности относно рама .... и въобще кога юзърите ще се нау4ат да задават въпроси !

"Компютъра ми не ба4ка ... помагайте ? ! " еми съжалявам , но на който му трябва помощ най малкото е да си я пойска както трябва !

Ве4е трети пост гадаем каква е конфигурацията, можеше да го каже още с въпроса си !!!

Link to comment
Share on other sites

Дъно АСрок нфорс 2 чипсет

Рам ГЕЙЛ валюю едитион ддр 400

 

Бъртана по дефаут му върви на 200 шина!

Eйййй , толкова ли беше трудно ве, да го напишеш още в на4алото,сума ти празни проказки за нищо !

 

 

Тоя Асрок ( а и другите К7 ) няма АГП/ПЦИ лок , върни клока и карай така , щото ина4е ще изгориш : я карта , я хард, или звука ти няма да работи !

Link to comment
Share on other sites

Eйййй , толкова ли беше трудно ве, да го напишеш още в на4алото,сума ти празни проказки за нищо !

Тоя Асрок ( а и другите К7 ) няма АГП/ПЦИ лок , върни клока и карай така , щото ина4е ще изгориш : я карта , я хард, или звука ти няма да работи !

Ами не съм погледнал темата, Бартъна върви на 200 шина по дефоулт,рама е кит 2х256 Гейл,дъното е АсРок K7NF2-RAID.Много ли е 215 шина ?На 210 върви стабилно ама пак нещо тока не му стига,кажи ми нещо за това захранване.

Link to comment
Share on other sites

Ами не съм погледнал темата, Бартъна върви на 200 шина по дефоулт,рама е кит 2х256 Гейл,дъното е АсРок K7NF2-RAID.Много ли е 215 шина ?На 210 върви стабилно ама пак нещо тока не му стига,кажи ми нещо за това захранване.

Не е от захранването нали съм ти написал ,4е дъното няма AGP/PCI lock , при което с вдигане на FSB се вдигат и 4естотите на AGP i PCI-шините , последствието от което съм ти написал в горния пост , ако искаш да изпляка нещо продължава да го държиш на 215 , 4е то и 210 без лок е много ... ама тва си е твоя работа !

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Maxpower. Когато го взимах ме убеждаваха, че е марково. Нека, ако някой има впечатления от тях да каже какви са, що са.

 

+3.3V ...... поддържа +3.28V

+12V ...... поддържа +12.22V

+5V ......... поддържа +4.95V

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам за една марка захранване,някой ако знае нещо да ми каже.Значи става въпроса за Astec.Разбрах само,че марката е немска,но иначе ги чувам за първи път.Та мисълта ми е друга,с едно такова захранване,200ватово пуснах 160ГБ хард диск,едно флопи и една писачка.Не знам колко е нормално,но си работи така няколко дена без абсолютно никакви проблеми,като казах на някои познати,дори не повярваха,че е подапалило.Ако някой има впечатления или знае нещо повече,нека сподели. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Maxpower. Когато го взимах ме убеждаваха, че е марково. Нека, ако някой има впечатления от тях да каже какви са, що са.

 

+3.3V ...... поддържа +3.28V

+12V ...... поддържа +12.22V

+5V ......... поддържа +4.95V

 

 

 

 

:D Ако си го купил от Марково е марково...Сега сериозно,продал 60,70 броя и едно единствено е дефектирало след намеса на собственика,който му смени вентилатора с "по-тих"...

Това е единственото захранване,което реално си струва парите и е границата на разумния компромис..

Надолу са бозите ,а нагоре са Фортрон, Вантек и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам за една марка захранване,някой ако знае нещо да ми каже.Значи става въпроса за Astec.Разбрах само,че марката е немска,но иначе ги чувам за първи път.Та мисълта ми е друга,с едно такова захранване,200ватово пуснах 160ГБ хард диск,едно флопи и една писачка.Не знам колко е нормално,но си работи така няколко дена без абсолютно никакви проблеми,като казах на някои познати,дори не повярваха,че е подапалило.Ако някой има впечатления или знае нещо повече,нека сподели. :)

 

 

Капацитетът на диска не е от значение. Значение за консумацията има само това дали диска е IDE, SCSI, SATA (PATA), 5400rpm или 7200rpm.

Link to comment
Share on other sites

Капацитетът на диска не е от значение. Значение за консумацията има само това дали диска е IDE, SCSI, SATA (PATA), 5400rpm или 7200rpm.

 

Е ИДЕ си е,7200 оборота разбира се,със 8мб кеш,а инче нещо за захранването можеш ли да кажеш,че ми е интересно. :)

Link to comment
Share on other sites

:D Ако си го купил от Марково е марково...Сега сериозно,продал 60,70 броя и едно единствено е дефектирало след намеса на собственика,който му смени вентилатора с "по-тих"...

Това е единственото захранване,което реално си струва парите и е границата на разумния компромис..

Надолу са бозите ,а нагоре са Фортрон, Вантек и т.н.

 

Еми това ми трябваше да знам, че все пак не lowend. Вече почевствах душевен мир :D

 

Е ИДЕ си е,7200 оборота разбира се,със 8мб кеш,а инче нещо за захранването можеш ли да кажеш,че ми е интересно. :)

 

http://www.astec.com/

 

ASTEC manufactures power supplies for medical, industrial, aerospace, military, telecommunications, testing, industrial, wireless, optical broadband, ...

 

Като вземеш предвид, че правят захранвания за доста сериозни цели, значи са добри.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам ако въпросът ми не е точно по темата, но имам гаден проблем.

 

За да намаля шума от компютъра реших и аз да си взема сносно захранване.

От представителя на Fortron си взех 400W GLN (То е с актинвно PFC).

Махнах старото, сложих новото, пуснах го, вентилаторите завъртяха, ланката светна, диска ръзвъртя...

Но видео картата не запали. Махнах видео картата, но от дъното (Abit KT7A) не се чу ни вопъл, ни стон....

Реших че съм объркал нещо и включих старото захранване, дъното веднага забибипка че няма видео карта.

 

Та чудя се има ли някаква невероятност новите захранвания да не работят със стари дъна като моето, или аз просто каръшки съм нацелил дефекно устройство?

 

А иначе ще видя дали някой ще се съгласи да го пробва.

 

Във Вторник (3.I.2006) върнах захранването, разбира се на техния компютър си работеше но не и на моя. Затова downgrade-нах на FSP400W-60THN-P (То е с пасивен PFC) и в момента си работи като слънце...

Link to comment
Share on other sites

Мдаа..и аз ще трябва да сменям захранването.

От няколко дни се забелязваха едни такива неоправдани четения от харда по 30-40 секунди, а днес след един син екран реших да проверя за какво става дума. За съжаление разчитам само на датчиците по дъното че имах едно уредче ... но замина в един по добър свят.

Показанията са

+12В - 11.31~11.67

+5В - 5.14 ~ 5.19

+3.3В - 3.30~ 3.31

В момента пиша с една плочка памет защото с 2 не иска да запали (Тествах със всяка по отделно. И с двете тръгва) и всички неща без които мога да мина са откачени ( DVD, FDD, Вентилатори в кутията)

Захранването с което съм в момента се води MaxPower 400Вата и е това което си дойде с кутията. Тя е голяма и навремето броих 80 лева за нея, но точния модел не мога да го кажа в момента и ще се опитам утре да дам линк. Та това захранване изкара 2 години...но наскоро ми се наложи да си купя семпрон и явно последните 2-3 месеца клок (макар и само на процесора) са го довършили горкото. :'(

Та колкото и да нямам излишни пари след новогодишните празници най-вероятно изглежда че ще трябва да се оръся за захранване. Така и така ще давам пари наистина смятам да взема качествено и ви моля да ми помогнете.

Засега съм се спрял на

300W, ZALMAN, RealPower, noise-free, ZM300B-APS - 50.53$ в Джар

или

FORTRON FSP400-60GLN /400W - 56.50$ - цена в Mост

 

На залмана му дават до 94% ефективност..което са постигнали може би в лаборатория но... ;) а на фортрона над 85% (това при пълно натоварване и за двете)

 

Остана да кажа каква ми е конфигурацията в момента

CPU: Sempron 2600+ @ default

MB: Asrock K8Upgrade-NF3/A/ASR (тези двете бях принуден да ги купя)

VGA: GeForce FX 5900 XT

HDD: 1x120GB Seagate SATA 7200RPM

RAM: 2x256 DDR 400 TwinMos M2G9I08A-TT

DVD: LG GSA - 4163B

Флопи и 3 вентилатора в кутията.

 

Ако имате и други предложения до 100 лева моля споделете.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Мдаа..и аз ще трябва да сменям захранването.

От няколко дни се забелязваха едни такива неоправдани четения от харда по 30-40 секунди, а днес след един син екран реших да проверя за какво става дума. За съжаление разчитам само на датчиците по дъното че имах едно уредче ... но замина в един по добър свят.

Показанията са

+12В - 11.31~11.67

+5В - 5.14 ~ 5.19

+3.3В - 3.30~ 3.31

В момента пиша с една плочка памет защото с 2 не иска да запали (Тествах със всяка по отделно. И с двете тръгва) и всички неща без които мога да мина са откачени ( DVD, FDD, Вентилатори в кутията)

Захранването с което съм в момента се води MaxPower 400Вата и е това което си дойде с кутията. Тя е голяма и навремето броих 80 лева за нея, но точния модел не мога да го кажа в момента и ще се опитам утре да дам линк. Та това захранване изкара 2 години...но наскоро ми се наложи да си купя семпрон и явно последните 2-3 месеца клок (макар и само на процесора) са го довършили горкото. :'(

Та колкото и да нямам излишни пари след новогодишните празници най-вероятно изглежда че ще трябва да се оръся за захранване. Така и така ще давам пари наистина смятам да взема качествено и ви моля да ми помогнете.

Засега съм се спрял на

300W, ZALMAN, RealPower, noise-free, ZM300B-APS - 50.53$ в Джар

или

FORTRON FSP400-60GLN /400W - 56.50$ - цена в Mост

 

На залмана му дават до 94% ефективност..което са постигнали може би в лаборатория но... ;) а на фортрона над 85% (това при пълно натоварване и за двете)

 

Остана да кажа каква ми е конфигурацията в момента

CPU: Sempron 2600+ @ default

MB: Asrock K8Upgrade-NF3/A/ASR (тези двете бях принуден да ги купя)

VGA: GeForce FX 5900 XT

HDD: 1x120GB Seagate SATA 7200RPM

RAM: 2x256 DDR 400 TwinMos M2G9I08A-TT

DVD: LG GSA - 4163B

Флопи и 3 вентилатора в кутията.

 

Ако имате и други предложения до 100 лева моля споделете.

Благодаря!

Тоя залман е пълна боза(т.е не е де) ама той си 101% Фортон

само нова кутия и др глупости и 20$ отгоре.Взимай един Фортрон 400В аз GLN серията не я харесвам много (много са лекички) въпреки активната корекцияна на PFC-то.Но и Залман и фортрон имат ДДС задалжително

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Препоръчайте ми модел на Фортрон за моята конфигурация. Смятам че с 400 вата няма да имам проблеми с клока. Сегашното издишва при клок (поне си мисля, че е от него)

 

Gigabyte i865PE socket 775

P4 520 2800@3500

GF 6600GT 580/1200

2x512 Dual DDR 400 MHz

120 GB Seagate

DVD-RW LG

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...