Jump to content
BulForum.com

Домашни любимци


QUEST

Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply
Взехме си котарак. На около 8 месеца е, бял, голям красавец. Обаче малко трудно приема промяната в обстановката. Като за първа вечер снощи се държа много враждебно - не ни пускаше да се доближим до него. Тази сутрин е малко по-спокоен, разхожда се, души наоколо, дори си играе с връзки от обувки и се лигави по пода, ако му говориш мило. Но ако посегнеш да го погалиш, раздава шамари и съска като нагорещен котлон, върху който капе вода. Дано свикне с нас по-бързо. При първа възможност за близка среща с фотоапарат ще кача снимки.

 

Много е странен - седя си мирно на стола със скръстени ръце на корема. Той обикаля около стола, качва се на бюрото, оглежда се и души и от нищото започва да съска и да посяга с лапа към ръцете ми. А аз дори не помръдвам. Диване.

 

Лошо, Сесилия, лошо. Имай предвид, че това поведение може да си остане постоянно. Аз така върнах една бяла котка на собственика й - показа същите характеристики, че и по-лошо. Трябвало е по-младо животно да намерита, за да си свикне с вас навреме.

Link to comment
Share on other sites

Ако поизчака малко направо мога да му подаря едно бебе. Моите зверове направиха белята, ама то аз съм си виновен - все отлагах с надеждата, че женската ми е малка... ама оня педофил свършил работата. Сега се радваме на шаващото шкембе на много бременната ни лигла...

 

В този ред на мисли колко горе-долу излиза една кастрация и на мъжкото или женското става по-лесно и безболезнено?

 

edit: Явно ще трябва поне на мъжкара да му цъкнат орехчетата, женската така или иначе ще си роди и после може да я пресичам с лекарства...

Link to comment
Share on other sites

Лошо, Сесилия, лошо. Имай предвид, че това поведение може да си остане постоянно. Аз така върнах една бяла котка на собственика й - показа същите характеристики, че и по-лошо. Трябвало е по-младо животно да намерита, за да си свикне с вас навреме.

Знам, Кларабел, знам, но в случая много харесахме джувотното, а и стопаните се местят в нов апартамент, в който не им е позволено да гледат джувотно. Днес за добро утро дойде да се търка в краката ми и мяукаше по незаплашителен начин. Мисля, че има прогрес :)

Link to comment
Share on other sites

аз имам един котарак... от малък (едвам ходеше) - някой го беше изоставил и мечеше така че да се чува в 3 квартала едновременно и... така се случиха нещата, че котката се озова вкъщи, трябваше да го храня с биберон, да го уча да ходи и т.н. :lol:

сега вече е звяр и прави много бели - свали ми полвината тапети, "изяде" ми 1-2 рола тоалетна хартия, но поне си върши работите където трябва. Мисля, че трябва да е навършил вече около полвин човешка година, ето го:

 

DSC00621.JPG DSC00678.JPG

 

и малко по-нови:

th_DSC00771.jpg th_DSC00787.jpg th_DSC00795.jpg

 

има още тук

Link to comment
Share on other sites

Уникално сладко коте!!!

 

Ето я и моята котка, която спи в някакви невероятни пози : Буба 1, Буба 2, Буба 3 :love

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Може ли да ми кажете къде може да се намери нагревателна лампа за хамелеон?

И откъде може да се купят щурци за храна на хамелеона?

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам да задаваш тези въпроси преди да си взел хайвана. Трябват ти доста повече уреди от изброените. Всеки вторник в "Енфие" имаме сбирки на тераристите, заповядай.

Link to comment
Share on other sites

Щурците са както каза Иво всеки вторник в "Емфие", към 19:00, при предварителна заявка. Цена 0,10 лв/бр. Заявка но @Sombra от форума 0885249018 Георги.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме всичко за кастрирането на мъжки котарак. Къде? Какво е нужно. Какви опасности и т.н. има? Колко струва?

 

Клиника ПРОВЕТ - ТУК.

 

Кадърни специалисти, също така и доказано най-евтини услуги. Минавал съм през всички клиники в града. Последно преди седмица кастрирах една от женските ми там за около 60 лева. В други клиники ми искаха по 80+... Направо се обади и си запази ден и час за операция.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме всичко за кастрирането на мъжки котарак. Къде? Какво е нужно. Какви опасности и т.н. има? Колко струва?

 

Да, ПРОВЕТ е мястото.

Моят го кастрирах там.

Струваше 30 лв и си го взех след 15-ина минути...

Link to comment
Share on other sites

Преди:

 

012345961.jpg

 

и сега (два месеца по-късно):

 

012346079.jpg

 

Иначе и аз се чудя за кастрирането. Малко нехуманно ми се вижда, ама ше видим ...

 

Едит: Направо е за открийте приликите ! :)

Link to comment
Share on other sites

Четох, че не виреели много много при температуру над 25 градуса

.., демек човек не може да си вземе така гад, и да я гледа навън, макар и на сенчесто място, че тука в Плд. става бая жечко лятото...?

Link to comment
Share on other sites

Четох, че не виреели много много при температуру над 25 градуса

.., демек човек не може да си вземе така гад, и да я гледа навън, макар и на сенчесто място, че тука в Плд. става бая жечко лятото...?

Това да не дворно куче, че ще го гледаш навън?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...