Jump to content
BulForum.com

Домашни любимци


QUEST

Recommended Posts

Тъй като на Stenli тиквеника се оказа импотент - търси се мъж за моята котка!

Предпочитам чистокръвен ангорец, тъй като моята е наполовина такава.

Моля пишете на ЛС, ако някой е съгласен.

Котката ми е изключително чаровна и красива. Гледана е много добре и е много възпитана. Характера и е чудесен.

Нямам намерение да търгувам котенцата, имам няколко приятели, които много биха искали да имат коте от моята сладурана. Чувал съм че практиката е собственика на мъжкия да избере първото коте от котилото. В този случай НЕ съм съгласен. Първото избирам аз, след това, ако има желание може да вземе и той едно.

Само така!!! К'ви са тия глупости, как ли пък няма да ми вземат първото отроче на моята Снежка, аааамаха.... Иначе и аз до към година и нещо ще и търся котарак на моята дивла ненагледна, дано се намери някой син руснак хубавец ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Ето ги и мойте домашни любимци... доста мълчаливи :D

005735003-big.jpg

Link to comment
Share on other sites

Добри Скаларии :punk

 

Растенията в аквариума са живи нали?

Всички до едно :rolleyes:

Ето и снимка от зимата на 40 литровия сега изглежда доста попроменен :)

004663992-big.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Всички до едно :rolleyes:

Ето и снимка от зимата на 40 литровия сега изглежда доста попроменен :)

 

Много чист аквариум! И страхотни снимки! Браво.

 

----------------------------------------------------------------------

 

Принцеса Фиона Втора:

 

1168699_orig.jpg

 

 

Вече четири котки вкъщи..... Отделно паяка и рибите..... Казал съм аз че ще ме изселят някой ден :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Много чист аквариум! И страхотни снимки! Браво.

 

----------------------------------------------------------------------

 

Принцеса Фиона Втора:

.........

Вече четири котки вкъщи..... Отделно паяка и рибите..... Казал съм аз че ще ме изселят някой ден :bgrin:

 

Браво , голямо сладурче е :) минавам право да я видя

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

IMG_1093.jpg

 

Mили хора... Щуравата ми котка е паднала от четвъртия етаж, повличайки със себе си една саксия :cry

И втори ден домочадието я търси, но безрезултатно...

 

Логиката ми сочи, че трябва да се намира някъде в триъгълника между Faces, СОУ Св. Софроний Врачански и хлебозавода в Тракия...

 

Благодаря ви.

 

ПС - Отговаря на името Марта. Кльощава е и най-вероятно много уплашена :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето го и моя 400 литров кич.Все още аквариума е в началото и неможе да се разбере какво ще стане,но всичко с времето си.Ще го позеленим целия... надявам се

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9214773

Link to comment
Share on other sites

Ето го и моя 400 литров кич.Все още аквариума е в началото и неможе да се разбере какво ще стане,но всичко с времето си.Ще го позеленим целия... надявам се

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9214773

ахахахахахахахахахахаха същата кварцова река, като при Жоро(или Жоро има същата).
Link to comment
Share on other sites

Един на друг си даваме акъли какво да правиш :D Тя още не е готова,следователно той има като мойта :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Еми хора без мнение и идеи, остава сега по един водолз и стъклени камъни да набучите.

Шегувам се, щом ви радват... нека ви радват :)

 

Пък като придобие вида, който искаш нека и ние я видим.

Link to comment
Share on other sites

Е чак до там мисля че не сме стигнали,уж се целим висша акваристика ау ... Ще видим :)

Link to comment
Share on other sites

В близко бъдеще ще ви покажа аз висша акваристика :P

 

Ивчо, пак си мега критичен ей. Spetsa, да знаеш, че на мен пък Иво ми забрани да си купя пясъчен водопад - каза че било еквивалент на чалгата в акваристиката.

 

Ивчо, вземете елате с Яна на гости. Събирам мнения от всички познати относно новото разпределение на хола (преместихме плазмата). Трябва да се достигне до някакво решение, за да знам къде да фиксирам стелажа за аквариумите.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не съм ти забранявал, просто изказах мнение.

А ти уикенда пак ли ще селстваш, да знам кога да забирам Яна?

Link to comment
Share on other sites

Според мен чалгата в акваристиката е доста далеч от пясъчния водопад.Казвам тези думи като имам предвид примерно ето този аквариум:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9232600

Всяко нещо може да стои красиво в аквариума,зависи как е направен той.Що се отнася до "азиатикуса"с дискусите,там въпроса е съвсем друг ;)

Има растителни аквариуми които са "чалга"без в тях да има нито пътечки,нито камъчета.Там вече нещата отиват на въпрос на гледна точка.Явно имаме различни представи за акваристиката

Link to comment
Share on other sites

Според мен чалгата в акваристиката е доста далеч от пясъчния водопад.Казвам тези думи като имам предвид примерно ето този аквариум:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9232600

Всяко нещо може да стои красиво в аквариума,зависи как е направен той.Що се отнася до "азиатикуса"с дискусите,там въпроса е съвсем друг ;)

Има растителни аквариуми които са "чалга"без в тях да има нито пътечки,нито камъчета.Там вече нещата отиват на въпрос на гледна точка.Явно имаме различни представи за акваристиката

Явно да. Това на снимката за мен не е акваристика, а горска идилия. Не го казвам яд, защото не мога да направя нещо подобно, наистина не мога да го направя, но не защото нямам познания, а защото нямам желание и няма да изпитам грам удоволствие, а без желание нищо не става.

Акваскейпинга не е акваристика и никога няма да бъде, както и подстригването на храстчета в различни форми не е ботаника.

Цялата работа с акваскейпинга ми прилича на една овца остригана като пудел. Не е пудел ама прилича , а защо е направено, след като си има пудели... Акваскейпнга не е течение в акваристиката, а подстригване на овце като пудели. Акваристиката е пресъздаване на кътче от природата, но на реалната такава, а не горички и полянки с подводни растения.

Това си е лично мое мнение и никой не задължавам с него.

 

Интересно ми е какъв е въпроса с "азиатикуса" и защо хайваните все още се мъчат в онзи аквариум(и не само те). Но Жоро си знае най-добре какво иска да постигне, не съм аз човека, който ще го учи и напътства.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тъй като няма тема от типа на "Домашни омразници", ще трябва да се оплача тук. Прибрахме се онзи ден с мъжа ми вкъщи вечерта и какво да видим: "Милата" ни котка ми беше изкорубила шест клавиша от лаптопа с прилежащите чаркаля под тях. Тя и преди няма-няма си лягаше върху клавиатурата, но без никакви поражения, освен че понякога влизаше в нета. :) Тръшнах се да рева (като типична истерична жена), а мъжът ми си влезе в ролята на "дърт IT support" (последното той си го казва) и сглоби всичко обратно. Лошото е, че сега не смея да оставя включено нищо... Ако не ви се е случвала такава гадост, внимавайте. И весела Коледа на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Не съм показал още последния си любимец, нарочно се въздържах докато се адаптира. Боби е уникален хубавец и благодаря сърдечно на симпатягата TITAN4O:

 

Снимки от първата му вечер на село: СНИМКА 1, СНИМКА 2, СНИМКА 3, СНИМКА 4, СНИМКА 5, СНИМКА 6, СНИМКА 7

 

И днес: СНИМКА 1, СНИМКА 2, СНИМКА 3

 

Малко са кофти днешните, че тИлИфонни такива и по мръкнало, но пък са хубав спомен. Няма такъв буен гушолин като Боби. :punk

 

Още веднъж - специални благодарности на TITAN4O B)

Link to comment
Share on other sites

Кучето, че е сладко...да.Собственика обаче какъв поглед вкарва и то горкото на последната снимка бая уплашенко е :D :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Взехме си котарак. На около 8 месеца е, бял, голям красавец. Обаче малко трудно приема промяната в обстановката. Като за първа вечер снощи се държа много враждебно - не ни пускаше да се доближим до него. Тази сутрин е малко по-спокоен, разхожда се, души наоколо, дори си играе с връзки от обувки и се лигави по пода, ако му говориш мило. Но ако посегнеш да го погалиш, раздава шамари и съска като нагорещен котлон, върху който капе вода. Дано свикне с нас по-бързо. При първа възможност за близка среща с фотоапарат ще кача снимки.

 

Много е странен - седя си мирно на стола със скръстени ръце на корема. Той обикаля около стола, качва се на бюрото, оглежда се и души и от нищото започва да съска и да посяга с лапа към ръцете ми. А аз дори не помръдвам. Диване.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...